Dursun Özbek'in Finansal ve Sportif Olarak İbra Edilmemesi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek'in Finansal ve Sportif Olarak İbra Edilmemesi

Galatasaray'ın çaycısı bile olamayacak adamı başkan seçtiler. Hadi başkan seçtiler bu saate kadar nasıl tahammül ettiler... Hala anlamadınız mı? Kulübün içini tamamen boşaltmadan göndermezler... Aysal'a yetki vermeyen ihtiyarlar heyeti, nasıl oldu da bu kılıksıza verdi? Amaç belliydi zaten.

Dursun'un tekme tokat dövülerek kovulması gerekir

Başka türlü gideceği yok

19 transfer yapmış 31 m € falan harcamış ama hiç bir tane düzgün oyuncu yok ortada

Bir de para yok diyor hadi lan ordan bu kadar para harcamışsın hiç değilse 3-4 tane iyi adam olması lazımdı en azından ilk11 seviyesinde katkı verecek

Hem çok para harcadı ortada bişey yok,hem de seviye olarak aşağıya çekiyor herif

Sportif başarılardan gelecek olan gelirleri elde edememekte cabası

Ligin en mal başkanı ve yönetimi kesinlikle inş bir an önce defolup giderler

Aynen öyle reis 31 milyon para harcamış+Eren-Tolga-De Jong gibi adamlara verilen aşırı ücretler+Sigthrtosson-Großkeurs-Serdar gibi facialar+gönderdiğimiz adamlara bile para ödüyoruz belki toplasan 50 milyon euro para harcanmıştır Dursun önetiminde ki transferlere hani gerçekten vallahi billahi yazık renktaşım

o paraya maaşlarıda dahil 5-6 tane sapasağlam topçu alınırdı takma seviye atlatabilecek

Dursun ibra edilecektir ancak 2018'de kurtuluyoruz kendisinden, dursun'un hala baskan olmasi ihtimali yok. Yeni donemde Başkanımız Sn. Ünal Aysal donuyor. Safak sayar gibi gunleri sayiyorum. Hayatimin en mutlu gunlerini yasiyorum.

Hem de rekor oyla ibra edilir kepçe kulaklı, yağlı suratlı maymun. Genel kuruldaki fosiller bir tabak pilava, iki beleş çaya sülalelerini satarlar. Sucuk ekmeğe, beleş bilete domalan ultravestilerin yönetimdeki temsilcileri işte. Tünelin sonunda hiç ışık yok maalesef. Allah sonumuzu hayretsin.

Dursun'un tekme tokat dövülerek kovulması gerekir

Başka türlü gideceği yok

19 transfer yapmış 31 m € falan harcamış ama hiç bir tane düzgün oyuncu yok ortada

Bir de para yok diyor hadi lan ordan bu kadar para harcamışsın hiç değilse 3-4 tane iyi adam olması lazımdı en azından ilk11 seviyesinde katkı verecek

Hem çok para harcadı ortada bişey yok,hem de seviye olarak aşağıya çekiyor herif

Sportif başarılardan gelecek olan gelirleri elde edememekte cabası

Ligin en mal başkanı ve yönetimi kesinlikle inş bir an önce defolup giderler

ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye bir atasözü vardır tam da bizim bu durumumuzu anlatıyor. saçma sapan adamlara 2'şer 3'er verdik. ama eldeki kadroya bakıyorsun 1 tane düzgün adam yok. ünal aysal'ın aldığı pahalı malların ekmeğini yiyoruz tabi aslında hangisi daha pahalıya geliyor orası ayrı mevzu, onlar da olmasa bunlar lig düşürür bu takıma

İbra demişken...

Neyse... Bir an başım bulandı "Dursun Özbek - İbrahimovic" muhabbetleri yaptığımız günler aklıma gelince.

Aynen öyle reis 31 milyon para harcamış+Eren-Tolga-De Jong gibi adamlara verilen aşırı ücretler+Sigthrtosson-Großkeurs-Serdar gibi facialar+gönderdiğimiz adamlara bile para ödüyoruz belki toplasan 50 milyon euro para harcanmıştır Dursun önetiminde ki transferlere hani gerçekten vallahi billahi yazık renktaşım

o paraya maaşlarıda dahil 5-6 tane sapasağlam topçu alınırdı takma seviye atlatabilecek

Atıyorum mesela 20 milyon bütçen varsa o paraya ya 10 milyon verip 2 kaliteli adam al yada futbolu bilen bir ekibin varsa 4 iyi oyuncuyu 5 milyon civarlarında transfer et.
Bu şekilde yaparsak her sene üstüne koya koya gideriz ve 2 sene sonunda transfer yapılması gereken çok fazla mevki kalmaz az transferle çözerizz işi

Ama 20 milyonun varsa 2-3 milyon verip bir sürü kazmayı takıma doldurursan, bu sana daha maliyetli olur çünkü sürekli takım yenilemek zorunda kalırsın,en sonunda da iflas bayrağını çekersin

Benim ilk dediğim daha pahalı gibi gözükse de aslında o yol daha ucuz ve en doğrusu

Çünkü öyle yaparsan transfer yaptığın mevkileri halletmiş oluyorsun ve uzun süre oraya takviye yapmana gerek kalmayacağı için karda olursun

Ama Dursun ve türevleri gibi sürekli Galatasaray'ı yöneten çapsız yönetimler 2. ve yanlış olan yolu seçiyor

Her sene bir sürü şey eksik oluyor sürekli yüksek transfer harcamaları yapılıyor, kısır döngü şeklinde sürekli ekside olunca borçların bu halde olması normal

Mesela Muslera sanırım Lazio'dan Cana + 6.5 m € verilerek alındı bu pahalı değil çok ucuza yapılmış bir transferdir
Çünkü adam 2011 senesinden beri o bölgede transfer harcamasına gerek duydurtmadı
Bu transfer de 1.yol seçildi ve görüldüğü gibi kardayız ama 2.yol seçilseydi oraya her sene kaleci arar dururduk

İşte bunları akıl edecek kaliteli ve futbol aklı iyi olan bir yönetim getirilmeli artık

Ben özellikle transferleri kaliteli SD+Scout ekibi TD koordineli şekilde yapmalı diye düşünüyorum

Koskoca kulüpte Mehmet Özbek ve nazifoğlu transfer yapıyor kim bunlar kardeşim?

Son düzenleme:
Glik 10-12 milyon, bonus, sonraki satış zımbırtılarıyla alınabilirdi erken davranılsa. Ki oyuncu ile anlaşılmıştı o dönem. Böyle uzun boylu kesici ve lider bir stoperin olsa bu sezon kaybettiğin puanları çoğunun sebebi olan hava topu sorunun bir nebze çözülürdü. Ched, Semih, Balta da bu kadar sırıtmazlardı o zaman. Ahmet-Serdar ikilisi toplamda 10 lig maçı görmediler sanırım, bonservis toplamı en az 8 milyon takaslarla birlikte.

Gary iyi oyuncu olsa bile elinde Bruma ve Yasin varken içe kat eden oyuncu almanın alemi yok. Dembele'de şartları zorlayıp bu parayı orada harcayabilirdin. Sigthorsson'a hiç bulaşma, Umut'u sözleşme yenilenmemesi adına hocaya inat kadro dışı bırak, duygusal çıtkırıldım ve tembel Eren yerine de en kötü Marcus Berg'i al Yunan liginden. Adam hiç olmazsa pas trafiğine giriyor, futbol aklı daha fazla. Hücum hattın da oturaklı hale gelirdi. Kanat rotasyonunda Sinan, Jouse, Wes, EmreÇ, Poldi gibi idare edecek oyuncuların var elinde.

De Jong, Tolga ve sağ beke alınan lüzumsuz Cavanda için yıllık 5,5 ödüyoruz, bonservis toplamı da 5 milyona yakın. Garmash'a göm bu parayı, uzun boylu sert, tempolu orta sahan olacak. Hamit'e "kıyağı" için teşekkür dahi etmeden kapıyı göster. Selçuk'u da bir yerlere itelemek için menajerlerin peşinden koş. Josue, EmreÇ, Garmash, Wesley rotasyonu bile işini görür. Maaş yükü azalınca kiralık oyuncu alma işine girerdin en kötü.

Üstte yazdığım isimler ilk aklıma gelenler, daha bir sürü alternatif vardır aşağı yukarı bugünkü paralarla düzgün bir takım oluşturmak için. Bu yönetimin başarısızlığında mali durumun arkasına sığınma hakları yok. Akıllı hamleler yapıp, gereksiz transferlerle uğraşmasalardı kazanılması muhtemel her maç, şampiyonluk veya en kötü ikinciliğin getirileri ile mali durum bu kadar kötü olmazdı. Şu anda 6 değil 2 yenilgimiz olsa kasada ekstra 5m tl galibiyet primi olacaktı. Daha kaybedeceğimiz çok puan, şampiyonluk ve ŞL primleri var.

Sadece futbol değil diğer şubelerde de başarısızlık, geleceğe yönelik ümitsizlik hakim. Florya ve borçların durumuna vs hiç girmiyorum, masal anlatıyor resmen. Dursun'a bunca zaman sabır gösterenlere ve bu yönetimi ibra edeceklere yazıklar olsun. Lafa gelince kendilerini Galatasaray'ın sahibi gibi görenler çıkıp da düzgün bir aday bile gösteremiyorlar.

Hadi diyelim dursun ibra olmadı veya olmaz ya istifa etti.seçime gitsek karşısına çıkacak güçlü bir yapı mevcut değil.dursun gitse onun kadar çapsız biri gelir yerine.en büyük korkum bu herif 2018de yapılacak seçimde aday olup tekrardan göreve gelir diye düşünüyorum.

tapa
a
l
k

Hic bir basarisi yok, borc desen katlandi, her yönü ile fiyasko bir baskan bunlar yetmiyor düpedüz yalanci ve hirsiz cikti. Ibra edilirmi? Büyük ihtimal Riva onayi üc bes kisi ile nasil ciktiysa ibrayida rahat bir sekilde alirlar.

Ama aklima takilan birsey var, neden durduk yerde birden bire UA istifaya davet etti? Acaba arka planda baskan olmak isteyen bir aday bunlara parami yedirdi de birden bire böyle bir aciklama yapmayi gerek duydular? Eger öyleyse ozaman ibra olayi heycanli gecer

Son düzenleme:
Dursun Özbek kalacaksa,

insallah Transfer yasagi gelir,
insallah Mali olarak herhangi bir konu icin yetkisi kalmaz.

Orda mal mal otursun. Zaten faydasi yok, zarari olmasin bari.

Yoksa seneye Emenike Forvet olarak gelir, Sabri ile sözlesme uzatilir. Muslera gider vs. vs. Sneijderin Maasi yükseltilir.

bu adnan polat babadan zengin fakat onunda adnan menderes ile bi olayı varmış. iddia tamamen komplo teorisi olabilir fakat çok ciddi bişeydi.

Biraz lobi işi bu. ibra edilir.

Örneğin aklı başındaki delegeler gidipte Demiröreni federasyon başkanı yapar mı? ama oluyor.

Mutlaka def edilmeli 1 sene daha kalması demek sportif açıdan kayıp 1 sene daha.

Finansal olarak da berbat yönetiyor kulübü.

Tolga, Serdar, Eren gibi adamlara senelik 2-2.2 Milyon Euro para bağladı 3-4 senelik kontratlar ile. Bırak 11'i hepsi ikinci yedek 11'de bile zor oynar bu adamların sakatlık, istikrarsızlık ve vasatlık gibi sebeplerden ötürü.

1 tane 11 oynayacak çapta transfer yok. 1.5 senede 6 teknik direktör değiştirdi hepsine 1 senelik alacaklarını ödedik.

Bu sene sonu Avrupa Kupası bile tehlike de. Kopunca kayış tam salıyoruz. Fener, Antalya, Trabzon 3'ü de geçebilir bizi.

Liselilerin Galatasaray'ı sportif açıdan pek umursadığını düşünmüyorum.Onlar Galatasaray Ruhu'nu spor kulübüyle değil liseyle,hamamla adayla pilavla yani eğitim kurumuyla onun harmanladığı kültürle yaşayan adamlar.Aşağılamak için söylemiyorum bunu.Adamlar o eğitimi almışlar,öyle hayat tarzlarını oluşturmuşlar tabi ki öyle olacak.Galatasaray Spor Kulübü,bu amcalar dedeler için sadece bir yan ürün tarzı bir şey,liselilerin toplanıp bir araya geldiği konuştuğu lokal gibisinden falan.Ancak sıkıntı şu ki,Galatasaray Spor Kulübü'nü Türkiye'nin en büyüğü yapan,Dünya'ya açılmasını sağlayan şey taraftarıdır.Taraftarları olmasa,sıradan bir kolej takımından üniversite takımından ne farkı kalır Galatasaray'ın?Burada yanılıyorlar.Ben çok büyük saygı duyuyorum o liseye,verdiği eğitime yetiştirdiği insanlara falan ancak Spor Kulübü'nün yakasını rahat bıraksınlar.Madem lise de lise diye tutturuyorlar,hodri meydan hadi sadece Galatasaray Liseli olanlar çıksın futbolcu olsun basketbolcu olsun.Yönetime,kongreye almıyorlar takımlara da almasınlar.Galatasaray Spor Kulübü,net olarak diğer Galatasaray toplulukları bünyesinden ayrılmalı ve kademeli şekilde taraftarlara açılmalı.Ben taraftarım,bu amcaların dedelerin takıntılarıyla uğraşmak çekmek zorunda falan değilim.Bizim için Galatasaray'ın sportif durumu önemli.O amcalar bu kültürü gitsinler Galatasaray Lisesi mezunları derneğinde falan yaşatsınlar kimse bir şey demez.Ancak biz varsak Galatasaray Spor Kulübü var,biz yoksak o da yok.Bu çok net bir mesaj olarak verilmeli kulübe.

Değil mi @Sinan Bilgin?

Son düzenleme:
Üst Alt