Dursun Özbek'in Finansal ve Sportif Olarak İbra Edilmemesi - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek'in Finansal ve Sportif Olarak İbra Edilmemesi

mali olarak kesin ibra ederler ama idari olarak belki kücük bir umutda olsa etmezler. ederlersede hepsi tecilli serefsiz oldugunu kanitlanmis olur.

İbra ederler hiç boşa ümitlenmeyin derim

Bu yönetim görevli bir piyon bunları göreve getirenlerde görünüşe göre gayet memnun bunlardan

Unal aysal ve adnan Polat döneminde güvenlik kamerasina konusan,yönetime tepki gösteren ihtiyar üyeler suskun

Galatasaray adasi sosyal tesis oldugu icindir belki

Oy birligine yakin oranla ibra gerceklesir, forumunuzda sevin sevmeyin bir her kongreye hatta divan toplantilarina katilan bir uye var hala papatya fali aciyorsunuz , ibra olma olmama gibi bir olasiligi dahi dusunmeyin

Soyluyorum bin laf isitiyorum , ua forumundayken de boyleydi ..

bir sonucu bastan soylerdim , o kadar bilgimiz tecrubemiz var cok sukur , elli bin elestiri gelirdi , aynisi cikinca da "kina yak" gibi bir kulagimdan girip digerinden cikan laflar

fenerin sike surecinden hakemlere , tff kurullarindan eskiden arda polat vb mevzulara , bunlari gs camiasi icinde koklamak o kadar basit ki .. hatta o yuzden forumda boyuna baska kongre uyesi yok mu diye soruyorum , bire bir teyid edecektir sozlerimi

İbra edilecek. Boşuna nefesinizi ve parmaklarınızı yormayın. Basiretsiz ve uyduruk bir genel kurul yapısı var. Alınan yeni üyeler de büyük oranda onların yandaşı olarak alıdığından bu böyle devam eder. 2018 marta kadar bir değişiklik olmaz. Boşuna beklemeyin.

Yandaslik olmasina da gerek yok ki , uyelikte 4 tane kategori var , tuzuk web sitesinde var , alin okuyun , ben kontenjanlara girmeden ozetleyim

A-B-C-D grubu uyelikler var .

A grubu liseliler , liseyi bitirmis dahi olmasina gerek yok , GS lisesinde ya bir yil ya da bir yariyil okumus kisiler basvurdugunda 600 lira karsiliginda kontenjan nispetinde uye ediliyor , lise mezunu sayisi da ve bu uyelikle ilgili insan sayisi da cok asiri olamayacagindan zaten hemen her uyelik basvurusunda bulunan kabul ediliyor

B grubu ise sporcular , lisansli sporcu olarak minimum 5 sene spor yapmis, artik aktif olmayan, sporu birakmis veya GS ye rakip olan bir klupte amator spor yapan vb kosullarda sporcularin basvurulari da buradan degerlendiriliyor, burada da kistaslar var , minimum 3 sampiyonluk vb gibi ama bu kriterlere girmeden zaten GSGM den yazi getiren her sporcu 1.250 TL karsiliginda uye olur. Liselilerden bir alt kategoridir ama buradan basvuran cok az oldugu icin herkes uye olur , sayilari azdir

C grubu ise aile bireyleri . Yani uye bir anne babadan istifade ederek basvurulur , biraz beklenir , en cok uye bu kategoriden gelir ve ucreti 2.500 TL dir . Bu kategoriden uye olamayanlar vardir , cok bekleyenler vardir , onceliklendirmenin torpilin olmasi muhtemel kategoridir ,uyelik formlarina basvuru referansinin kim oldugunun gucu ile ilintilidir

D grubu ise digerleridir , digerleri de disaridan uyelik basvurusu yapanlardir , yine onceliklendirme ve torpil C grubundan da otedir ,sira coktur , bedeli de 10.000 TL dir

Sanirim kontenjani asmamak kaydiyla onursal oysuz uyeler , baskan kontenjani gibi bazi kucuk kontenjanlar da var.

Simdi bu uyelik cinslerinden hangisinin ozellikle yandas olmasina gerek var , liseli ,uye cocugu veya sporcu , hepsi zaten dernek bunyesine saglam sekilde bagli adamlar , o yuzden iclerinde taraftarlik ruhu olsa bile , yaslarini birakin 80 vs olmasini , 35 yas ortalamasi da tuttursan yine de ibra cikar , destek cikar

Benzer bir durum azo ciftliginde de var , onlarda boyle bir kontenjan kategorileri yok veya baskadir incelemedim ama orada da mevcut yonetime destek ve koltuk cikma vardir . yoksa azo bizden iyi durumda mi performans vb seylerde , adamin sike haric 10 senede 1 sampiyonlugu var, 3 tane son mac kacirisi var , 10 senedir CL gormedi , hepsinden otesi senelerce men cezasi alacak sike lekesi var , ama hala bosuna bir yerinizi yirtmayin ben ne dersem o olur diyor , camiasiyla dalga geciyor

Dolayisiyla dernek yapilarinda bu bahsettiginiz devrimsel seyler olmaz . Ben o yuzden diyorum , futbol klupleri tamamen sirket seklinde olsa bu is cozulur diye , fakat bu da pratikte mumkun degil cunku sirket yapilari derneklerin butun aktifleri uzerinden geciniyor , lise, klup dernegi gibi catilar olmasa o sirketler ayakta duramaz , dernegin mallari ile finanse oluyorlar , ama o zaman da dernekteki fahri yoneticiler tarafindan kotu yonetilip surekli zarar yaziyorlar , bu carpik yapi duzelmez duzelmeyecek

Ben emek sarfedip yaziyorum , isteyen inanir isteyen inanmaz

Alakası yok,Dursun'un orada bulunmasının 2 sebebi var.Başkan adayı çıkmaması ve hükümetle arasının iyi olması.

Alperi severim ama o da ayni sneijder konusunda bos konusanlardan sikayet ettigi gibi ada veya klubun yaslilari ile ilgili bos konusuyor . Bunlar yanlis bilgiden kaynaklaniyor elbette, herhalde ki cogu issiz gucsuz takimi , yazin ada klup geziyorlar , elbette ki klubun gelecegiyle ilgili kararlari verme yetisinden uzaklar ,yas ve guncelleme eksikligi nedeniyle cogu kursuye cikinca 1960 larda adaya nasil kayikla ya da genclerin kurek cektigi kanolarla gittiklerini anlatiyor ..

Fakat sagda solda bedava yemek ,cay filan konusu hic bir zaman olmadi . Hatta ada neredeyse kapandi , bazen yemege gidiyorum 25% indirim hosuma gittiginden , adamlara GS karta 30% indirim yok mu diyorum umurlarinda degil , 5% icin degmez diyip denizbank platinumla odeyip cikiyorum . Gecenlerde karsiya gecerken mutfak 5 te aciliyor dediler , megersem isler gunduz hic yokmus , zaten adanin kiralama problemi olmasi ve isletmecinin basindan yilbasinda reina problemi gectigi icin sinek avliyorlar

Kalamistaki klupte ise 10% indirim var hepsi bu . Zaten iki tesis de bagimsiz isletmecide , klup sahip degil ki . Velev ki olsa bile bedava yemek mi olur ,buna inanan saftir herhalde

Bu sozleri yaratan sey ,sadece 1 sene adadaki isletmeci ile klubun arasi cok iyiyken ,bir uygulama baslatilmisti , klup uyelerine , 5 kalem sey , su ,cay, soda, ayran miydi neydi 1 TL idi ,sonraki yaz kaldirildi zaten

Bu duyulunca o bedavacilar lafi cikti . Aslinda hic bir zaman bedava bir sey olmadi . Pilava gelince ,senede 1 kere lisenin (klup de degil) kurulus etkinliklerinde verilen bir yemektir, finansmani da egitim vakfi yapar , spor klubu dernegi ile alakasi yoktur . Ona bakarsan kadikoy anadolu lisesinin de talas boregi gunu vardir , kalid dernegine uye isen bedavadir , simdi kadikoy anadolular icin de mi bedavacilar diyecegiz

Bunlar hakli bir davayi savunurken sunulan sacma ve yanlis argumanlardir , davanin ruhuna da zarar verir , cunku dogru olmadigini bilenler kaale alabilecekleri seyi bu sozler yuzunden gulup gecerler

Alperi severim ama o da ayni sneijder konusunda bos konusanlardan sikayet ettigi gibi ada veya klubun yaslilari ile ilgili bos konusuyor . Bunlar yanlis bilgiden kaynaklaniyor elbette, herhalde ki cogu issiz gucsuz takimi , yazin ada klup geziyorlar , elbette ki klubun gelecegiyle ilgili kararlari verme yetisinden uzaklar ,yas ve guncelleme eksikligi nedeniyle cogu kursuye cikinca 1960 larda adaya nasil kayikla ya da genclerin kurek cektigi kanolarla gittiklerini anlatiyor ..

Fakat sagda solda bedava yemek ,cay filan konusu hic bir zaman olmadi . Hatta ada neredeyse kapandi , bazen yemege gidiyorum 25% indirim hosuma gittiginden , adamlara GS karta 30% indirim yok mu diyorum umurlarinda degil , 5% icin degmez diyip denizbank platinumla odeyip cikiyorum . Gecenlerde karsiya gecerken mutfak 5 te aciliyor dediler , megersem isler gunduz hic yokmus , zaten adanin kiralama problemi olmasi ve isletmecinin basindan yilbasinda reina problemi gectigi icin sinek avliyorlar

Kalamistaki klupte ise 10% indirim var hepsi bu . Zaten iki tesis de bagimsiz isletmecide , klup sahip degil ki . Velev ki olsa bile bedava yemek mi olur ,buna inanan saftir herhalde

Bu sozleri yaratan sey ,sadece 1 sene adadaki isletmeci ile klubun arasi cok iyiyken ,bir uygulama baslatilmisti , klup uyelerine , 5 kalem sey , su ,cay, soda, ayran miydi neydi 1 TL idi ,sonraki yaz kaldirildi zaten

Bu duyulunca o bedavacilar lafi cikti . Aslinda hic bir zaman bedava bir sey olmadi . Pilava gelince ,senede 1 kere lisenin (klup de degil) kurulus etkinliklerinde verilen bir yemektir, finansmani da egitim vakfi yapar , spor klubu dernegi ile alakasi yoktur . Ona bakarsan kadikoy anadolu lisesinin de talas boregi gunu vardir , kalid dernegine uye isen bedavadir , simdi kadikoy anadolular icin de mi bedavacilar diyecegiz

Bunlar hakli bir davayi savunurken sunulan sacma ve yanlis argumanlardir , davanin ruhuna da zarar verir , cunku dogru olmadigini bilenler kaale alabilecekleri seyi bu sozler yuzunden gulup gecerler

Çoğu kişi gaza gelerek konuşuyor zaten.Aşırı pragmatizm konusunda senle anlaşamasak da bu konuda katılıyorum.

Adadaki sorunu polat canaydin yaratti ve aysal yarsuvat dursun ,hic birisi cozemedi

fakat adam reinayi da tasiyor baska yere ,adadan da cikacak gibi dusunuyorum, mahkeme sonucunu bekliyor

Kulübü bu fosillerin yönetmesi
Üstüne genç beyinlerin kongrede fazla yer alamaması canımı sıkıyo.

Dursun'u ibra etmek için hakikaten gerizekalı olmak lazım.

Bir kulüpte hiç bir iş yolunda gitmiyosa o kongre'de ki aklı selim adamlar bu durumu konuşup masaya yatırırlar.

Bir konuda sabit fikirli olmadım görüşlere açığım ama bu durum zoruma gidiyo her Galatasaraylının zoruna gittiği gibi.

TapaTalK

Valla bizim de gidiyor bazi seyler, iste o yuzden polat doneminde bir tuzuk degisimi an meselesiydi, ayagini kaydiran da o oldu , klubun imajini dusurmesi, yalakalik, seyirciyi sikayet, sportif basarisizlik konularina girmiyorum , fakat tuzuk isi onun doneminde olmak uzereydi , kovuldu , arkasindan kirac destekli gelen aysal rafa kaldirdi ,yarsuvat cok kisa onu gec, dursun zamaninda da hasir alti edildi tuzuk mevzusu

aysal 3 sene baskandi, gercekten bir devrim, profesyonellesme hedefliyorduysa once tuzuk , daha da onemlisi uyelik ile ilgili soruna el atardi , biraktim kontenjanlari filan daha alinan uyelerden esit ucret bile alinamiyor , liseli 600 , disaridan 10.000 ... Hadi secimde torpil yapiyorsun zaten, bu fark ne , esitlesene hepsini 10 bin 15 binde .

Ben uye olurken de rakamlar ayniydi , 13 sene gecti ,senelik aidat 300 oldu ama yeni uyelik halen ayni para. 2004 teki 10 bin bugun 10 bin mi ?

Yani neresinden tutsan elinde kaliyor, dokunmaya calisan yaniyor

Valla bizim de gidiyor bazi seyler, iste o yuzden polat doneminde bir tuzuk degisimi an meselesiydi, ayagini kaydiran da o oldu , klubun imajini dusurmesi, yalakalik, seyirciyi sikayet, sportif basarisizlik konularina girmiyorum , fakat tuzuk isi onun doneminde olmak uzereydi , kovuldu , arkasindan kirac destekli gelen aysal rafa kaldirdi ,yarsuvat cok kisa onu gec, dursun zamaninda da hasir alti edildi tuzuk mevzusu

aysal 3 sene baskandi, gercekten bir devrim, profesyonellesme hedefliyorduysa once tuzuk , daha da onemlisi uyelik ile ilgili soruna el atardi , biraktim kontenjanlari filan daha alinan uyelerden esit ucret bile alinamiyor , liseli 600 , disaridan 10.000 ... Hadi secimde torpil yapiyorsun zaten, bu fark ne , esitlesene hepsini 10 bin 15 binde .

Ben uye olurken de rakamlar ayniydi , 13 sene gecti ,senelik aidat 300 oldu ama yeni uyelik halen ayni para. 2004 teki 10 bin bugun 10 bin mi ?

Yani neresinden tutsan elinde kaliyor, dokunmaya calisan yaniyor
Hakikaten dışarıdan 10 bin nedir vicdansız amipler

Dışarıdan kimse müdahil olmasın biz istediğimiz gibi at koşturalım hesabı kulübü babalarının çiftliği yapmışlar.

Aysal'ın kendi içi hariç dışarıda uğraşması gereken bi tff vardı ona suç bulamam ayağını kaydırmak istediler adamın ve başarılı oldular.

Tüzük mutlak suretle değişmelidir, ancak bu dursun özbekle mümkün değildir. Kendisinin işine gelmeyecek bir tüzüğü asla kabul etmez devlet maşası

TapaTalK

Tuzuk baskanlarla cok ilgili degil , tuzuk tadil komisyonu diye bir yerden gecip genel kurula geliyor. Fakat 10 bin lira cok degil bence az , 20-30 bin olsun , ama liselisi de sporcusu da disaridan geleni de ayni parayi versin

Cunku sirf bu imkandan faydalanmak icin otomatige yakin kolaylikta uye olmalari esas problem degil mi ?

10 bin günümüz şartlarında benim nezdimde fazladır.

Kulübün esas sahibi taraftardır desek bile bu devirde kongre üyesi kulübün sahibi kıvamına geldi.

Halkla iç içe olmayı seçip fiyatları düşürsünler bakalım Gerçek Galatasaray taraftarı kimi istiyo bi görelim?

Genç dinamik fikir üreten vizyon sahibi kongre üyelerini bu işin dışında tutuyorum.

Benim sözüm ölmeyi unutan günümüz futbolunla ilgisi olmayan doğruyu yalnışı ayırt edemeyen artık sadece ilaç alma saatlerini düşünebilen mezarcılara.

Defolun lan pis artıklar.

TapaTalK

10 bin günümüz şartlarında benim nezdimde fazladır.

Kulübün esas sahibi taraftardır desek bile bu devirde kongre üyesi kulübün sahibi kıvamına geldi.

Halkla iç içe olmayı seçip fiyatları düşürsünler bakalım Gerçek Galatasaray taraftarı kimi istiyo bi görelim?

Genç dinamik fikir üreten vizyon sahibi kongre üyelerini bu işin dışında tutuyorum.

Benim sözüm ölmeyi unutan günümüz futbolunla ilgisi olmayan doğruyu yalnışı ayırt edemeyen artık sadece ilaç alma saatlerini düşünebilen mezarcılara.

Defolun lan pis artıklar.

TapaTalK

O adamlar için spor kulübünün bir önemi yok.Galatasaray ruhunu liseyle pilavla adayla gelenekleriyle yaşayan adamlar bunlar.Bunu anlayın artık.

Tamam sakin ol :D

TapaTalK

Ben sakinim gayret reis.Bu durum benim de hoşuma gitmiyor ama Galatasaray'a sadece spor kulübü veya futbol takımı olarak bakıyoruz biz.Bu doğru değil işte,çok köklü bir kültür var okuldan gelen.Spor kulübü liselilerin toplandığı bir lokal gibi bir şey bunlar için.O adamlar için Galatasaray şampiyon olmuş kupa almış pek önemli değil.Olaya gelenek açısından bakan Galatasaray Ruhu'nu öyle yaşayan adamlar onlar.

Üst Alt