Duyuru: Guinness World Records - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Duyuru: Guinness World Records

Cevap: Duyuru: Guinness World Records

Emre Belözoğlu tribünde olacaksa "Emre Belözoğlu paraya muhtaç" ile kıralım. Haberlerde falan güzel olur. :)

Beşiktaşın yaptığı 132 desibel takımı desteklemek içindi rekor kırıcaz amacı ile önceden haber verilerek bagırmadı orda kımse hazırlıksız olduğu için resmi değil zaten doğru olanda o. rekor kırmak için bağırmak değil desteklemek için bağırmak arada kocaman fark var ;)

Destek vericem diye köstek olmayın. :) 130 desibel insan kulağına kalıcı zarar veren sınır. :) Ayrıca her hafta birbirinizi daha çok gaza getirip daha çok bağıralım gol gol diye yırtınalım bakalım kaç yazacak taksimetre demediğinizi söyleme. Kim ölçtü peki onu? Yandaki büfeci mi? Ayrıca desibel rekoru kırmak iş değil, önemli olan ingilizler gibi futboldan iyi anlayan, hakem üzerinde etki ediceğini bildiği pozisyonlarda bağıran taraftar. Gol gol gol sadece ritim arttırmaya yarıyor. Ama her iki taraf için.

Demirören salladi ya 132 diye. Nerde ispati? Kimse bilmiyor. Birisi aciklama yapiyor sonra rekor kirildi diye aniliyor. Olur mu öyle sey? Resmi olmasada bir kanit olmali. Ben göremedim

Besiktas stadinin yeri ve mimari yapisi, ses volumu yükseltiyor, yoksa bunlar okadar ses yapamazlar.

Yaklaşık ses seviyesi (dB)

0 db İnsan kulağının duyabileceği en düşük ses

30 db Fısıltı, sessiz konuşma

60 db Normal konuşma, dikiş makinası, daktilo

90 db Ağır vasıta trafiği, günlük maksimum insan 8 saat maruz kalmalıdır (insanların % 90′nını korur)

100 db Elektrikli testere, asfalt delme makinası, (korunmasız olarak günde iki saat maruz kalınabilinir)

115 db Yüksek sesli roket veya rock konserleri (günde maksimum 15 dakika maruz kalınabilir)

140 db Silah sesi, jet motoru, (korunmasız kulaklarda ağrı oluşturur. Kulak korunmadan bu sese izin verilmemelidir)

Desibeller Kulağımı Etkilemeden Ne Kadar Yüksek Olabilir?

Uzmanlar 85 desibel üzerindeki sese sürekli maruz kalmanın tehlikeli olabileceğinde anlaşmışlardır.

Ben son zamanlarda ki Fener maçlarında hiç yeri göğü inlettiğimizi hatırlamıyorum kaldı ki koordineli senkronize bir şekilde bizim taraftarın bağırmasının mümkünatı yok. Ancak Sami Yen'deki o pet şişeli maçımız gibi hepbirlikte sahaya birşey atarken organize olabiliyoruz biz. Ki muhtemelen yine o tarz birşeyler olacaktır. Desibel rekoru kıracağımızı zannetmiyorum.

Kırarız ya da kıramayız bilemem ama

Guinness bu iş için resmi bir ekip göndermişse ihtimal dahilinde olduğu içindir.

İmkansız dememek lazım,

Tabi kesin kırarız da dememek lazım..

Geçen yıl Ali Sami Yen'deki maçtan sonra bi daha izlemeyecektim Fenerbahçe maçlarını ama

sırf bu olayı merak ettiğim için bi de 3D olayını merak ettiğimden izleyesim geldi.

Cuma günü desibel rekoru kırılırsa, yeni sezonda birçok kez tekrarlayabilir bu durum.

Stadın yarısı başka yarısı başka takılmazsa kırılır bu rekor. Genelde bir taraf başka diğer taraf başka tezahurat yapıyor samiyendede böyleydi bu burda da devam ediyor. Hep birlikte söylenirse bi nebze kırılabilir. Eğer ki kırılırsa bjk'lıların rekor bizde arkadaş bilmem ne laflarına bile razıyım :D

Üst Alt