GSC Haber - E. Timur: "Fenerbahçe yabancı hakemlerle şampiyon olacağını düşünüyorsa önce teraziye gelsin, maçlar incelensin" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber E. Timur: "Fenerbahçe yabancı hakemlerle şampiyon olacağını düşünüyorsa önce teraziye gelsin, maçlar incelensin"

1710763478496.png

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Kasımpaşa maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erden Timur’un sözlerinden satırbaşları şu şekilde:

"Şampiyonluk maçı denilen tarzda bir maçtı. Geriye düştükten, oenaltı kaçırdıktan sonra böyle bir geri dönüş inanılmaz. Bu inanmışlığın göstergesi. Biz bu sene şampiyon olacağız. Bunu tekrar tekrar söylüyorum."

"Müthiş bir birlik var. Dayanışma var. Kenetlenmiş durumdayız. Hep şunu söylüyorum. Kim hak ediyorsa o şampiyon olsun. Çok net."

"Galatasaray finallerin takımı. Şampiyonluk yarışına önde girince önde bitiriyor hep. Bu tarihi bir istatistik. Bu sene tekrar edecek inşallah. İnanmışlık çok büyük. Onu söyleyebilirim. Geçen sene şampiyonluktan sonra söylemiştim, insanlara bu mesajı vermek önemli. Çok fazla manipülasyon var. Çok fazla yanlış yapılıyor. İnsanın dayanacak gücü kalmıyor, yanlışlıklardan bahsediyorum. Bundan beslenenler için müthiş bir motivasyon. Çünkü o nefretten, söylemlerden, ayrışmadan beslenen insanlar için inanılmaz keyif. Onun cenneti, o nefreti aşılamak, o nefreti her yere yaymak. Bizler için dayanılacak bir şey değil."

"Son 3-4 haftada kaç defa hastaneye yatırıldım. Bu nefrete dayanamıyorsunuz. Şunun bilinmesi gerekiyor. Bu mücadeleyi neticede sadece şampiyonluk için yapmıyorsun, toplumsal bir mesaj için yapıyorsun. En çok mutlu olduğum şey, şampiyon olursak en mutlu olacağım şey topluma şunu ispatlayacağız, başkasının hakkına riayet ettiğinde, kendin kadar başkasını düşündüğünde, ahlaklı dürüst doğru çalıştığında her zaman sonucu alıyorsun. Bunu herkes görecek. Bunun altını çiziyorum. İyi olan, haklı olan kazanacak. En çok ona seviniyorum."

"Bizim gündemimizde seçim yok. Seçimin 's'sini konuşmadık. Şampiyonluğa yürüyoruz. Tek umrumuzda olan bu. Mayısta umrumuzda olan tek şey şampiyonluk. Başka hiçbir şey konsantrasyonumuzu bozamaz. Gözümüzü dikmişiz. Damarlarımıza kadar, tüm benliğimizle, her hücremizle, her şeyimizle şampiyonluktayız. Seçim konuşana kulağımı kapatıyorum. Seçim diyene kafamı çeviriyorum. Biz şampiyonluğa yürüyoruz. Kim seçim konuşuyorsa Galatasaray'ın yanında değil karşısındadır. Seçim konuşmak diye bir şey yok. Biz şampiyon olacağız. Başka hiçbir yolu yok. Sonuna kadar inanıyoruz. Haklı olduğumuz için. Hakkı sonuna kadar savunduğumuz için olacağız."

"Fenerbahçe yabancı hakemlerle şampiyon olacağını düşünüyor ya; buyursun olsun! Hiç sorun yok. Son 2 yılımızdaki maçları incelesin. Teraziye gelsin maçlar, dedikleri çıkarsa kabul ediyoruz."

"İçeride Okan Hoca'ya söyledim. Robot hakem olsun, varsın robot hakem olsun. Hiç sorun yok. Otomatik, robot, yabancı olsun. Kabul ediyoruz. Ama siz yabancı hakemlerin evine giderseniz, çocuğunu tehdit ederseniz, AVM'de fotoğrafını çekerseniz, etrafını sararsanız yabancı hakem ne yapacak ona bakmak lazım! Aylardır söylüyoruz. Bizim için Fenerbahçe’nin teklifi kabuldür. Şartımız şu. Madem ki yabancı hakemin, saniyedeki görüşünü, kararının daha adil olduğunu düşünüyoruz. O zaman 3 tane yabancı hakem seçelim, sonuç neyse başımızın üstüne! 15 aydır söylüyorum. Hiç karşılık alamadım. Tüm maçların hepsini izlesin hakemler. Her türlü incelemeyi yapsınlar, sonucu neyse başımızın üstüne. Eğer bunu kabul ederlerse, yabancı hakemi kabul ediyoruz.”

"Teraziden kaçan hırsızdır derken bunu kastetmiştim. Sen madem ki haksızlık yapıldığını düşünüyorsun, iki insan arasında haksızlık varsa dersin ki hakeme gidelim. Deftere bakalım dersin. Deftere bakmaktan kaçıyorsan savında haklı değilsin, manipüle ediyorsun. Toplumu manipüle etmemek için, her taraftaki fanatiklerin geri kalanını doğruya yönlendirmek için seçelim 5 hakem. Şimdiye kadar hep haksız kazandığını, şampiyon olamadıysa da zaten çok haksızlık yapmasına rağmen şampiyon olamadığını kabul ediyordur. Hepsine tek tek haftalarca bakılsın. Ne sonuç çıkıyorsa kabul. Bağımsız olarak bakılsın. Onun dışında her hakem olur, robot hakem bile olur. Robot hakem daha iyi olur."

“Keşke robot hakem olsa. Annesine, babasına baskı yapamazsın, sosyal medyadan kumpas kuramazsın, robot hakemin evine insan yollayamazsın, robot hakem yumruk attıramazsın, robot hakemi AVM'de çeviremezsin. Bunları yaşıyoruz. Bu haksızlıklar, sonuca varmayacak. Buna eminim. Tekrar ediyorum, çağrıda bulunuyorum. Her maç yabancı hakem gelsin hiç fark etmez. Türk hakemlerinden daha iyi anlamına gelmiyor bu. Yabancılara da bu baskıyı yapalım, sonuç ne oluyor!"

"Bize acayip haksızlık yapılıyor, çok büyük haksızlık yapılıyor. Yabancı hakemlerin geçmişe bakması da kabul edilmiyorsa, kimse çıtını çıkarmayacak. Gel röntgeni çekelim diyoruz. Röntgenden kaçıyorsan iddianda yanlış bir şey yapıyorsun."
-Yeni sözleşmeler konusunda;
Erden Timur: "Torreira ve Barış ile anlaştık. Muslera ile anlaşmak üzereyiz. Kaan ile görüşüyoruz. Abdülkerim ile anlaştık. Kerem ile aynı şekilde. İç transferde hiçbir problem yok."

Erden Timur: "Şu Ramazan ayında deprem bölgesini unuttuk, daha duyarlı olmamız lazım. Hakikatten insanların ciddi ihtiyaçları var. Bugün konuşmamdaki en büyük temel bu."

- Fenerbahçe'nin süper kupa finalini erteleme isteği?"

Erden Timur: "Ali Koç'un yaptığı 3 saatlik konuşmadan sonra... Camialar artık başka noktalara geldi. Aylar önce söyledik. İmza verelim ve telefonlarımız, banka hesaplarımız incelensin ve arınalım dedik. Lütfen arınalım artık."

VIDEO:

Erden Timur: "Fenerbahçe yabancı hakemlerle şampiyon olacağını düşünüyor ya; buyursun 5 yabancı hakem seçelim. Son 2 yılımızdaki maçları incelesin. Teraziye gelsin maçlar, dedikler çıkarsa kabul ediyoruz."

Erden Timur: "Yabancı hakem... Buyursun olsun. Her maçı yönetebilirler. Varsın robot hakem olsun. Ne istiyorsanız; otomatik olsun... Ama yabancı hakemin de çocuğunu tehdit ederseniz, evini basarsanız onun da doğru maç yöneteceğine inanmıyoruz."

Erden Timur: "Keşke robot hakem gelse. Ona sosyal medyadan baskı yapamazsın, annesine babasına baskı kuramazsın. Yumruk attıramazsın."

Üst Alt