Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor

Cevap: Elano Blumer, bana Alex De Souza izlenimi veriyor

Ben duruma geniş acıdan bakmak gerekir diye düşünüyorum

Galatasaray ın bünyesine (istisna varsa bile Capone,Taffarel) güney amerikalı futbolcular uyum sağlayamamıştır.

Bizi tarih boyunca avrupalı futbolcular başarıYA götürmüştür,

Bu yüzdende Elano yu çok beğenmeme rağmen "galiba" diyenlerdenim...

NOT= Olay Elano nun kalitesiyle alakalı değil

Erken konuşuyorsunuz. Elan'yu daha görmediniz. 2. yarıyı bekleyin bence.

Herşeyi geç bir gerçek var ki Elano fizik olarak halen zayıf. Zamanla çok iyi olucak diye düşünüyorum.

Bu topike ilerde güleriz.. :D

Alex elanonun krampon çivisi olamaz..

Elano henüz hazır değil hazır olsun mücadeleci bir oyuncu..

Alex 10 numara adam. Alex kadar olsun (büyük maçlarda da bunu başarsın kafidir).

şu anlık banada ama elano alexi 5 e katlar benim bildiğim elano gibi oynasa.ama şuan durarak oynuyor ve biraz ağır gibi bu adam böyle oynasa premier ligde top toplayıcı yapmazlardı normalde.bence güçsüz olduğundan bu sorun ortaya çıkıyor.

şu ana kadar alex izlenimini bile vermiyor..hiç bir şey vermedi daha takıma..çok güçsüz duruyor ve oyunun içinde pek gözükmüyor..takıma geç katıldı sezon başını kaçırdı zamanla daha iyi olacaktır umarım..yoksa bu haliyle city de dakika alamazdı...ama taraftar tarafından çok seviliyordu orada..bekleyelim görelim..:D

Zamanı gelince Elanı Keita'yı bile sollayacak, görün bakın.

Bana hiç de Alex izlenimini vermedi. Alex'ten daha mücadeleci olduğu açık. Ama oyunun şov tarafında zayıf olan bir oyuncu. Ve topla çok oynamıyor. Pasları ve şutları çok etkili. Ama hazır olmadığı için henüz keyifle izleyemedik.

Elano daha kapalı kutu.

Keşke Shaktar'daki gibi oynasa.

Birde olaya şu yönden bakınız.

İngiltere Ligi'nde süper yıldızların arasından kopup TSL gibi

kalitesiz bir ligin içine giriyorsun.

O şuan psikolojik bunalım içerisinde.

Umarım çabuk atlatır.

Alex dediğiniz adam hiçbir zaman Avrupa'da iyi oynamadı, oynayamadı.

Kabul ettiremedi kendini.

Hep Brezilya ligi'nde amele gibi oynadı.

Fenerbahçe'ye bu kadar alışıp kaliteli oynamasının sebebi de buydu bana kalırsa.

Banada vermiyor birisi keloğlana birisi ingilterede kendini kanıtlamış futbolcuya benziyor....

Olayı hala idrak edemeyenler var. Alex'e izlenimi veriyor derken kast; oyun icerisinde fazla gozukmeden sonuca etki etmesi. Bu gayet basit ve net. Zira Elano hep boyle olacak falan demiyor kimse, buysa zaten kazıgı yemisiz demektir. Ama adamın her yeri top kokuyor, illa ki Lincoln'den fazla verim alırız. Tek soru; Elano gercekten buraya futbol oynamaya mı geldi? Lincoln gibi bir yetenek dehası olacagına, Ilic gibi duz ama verimli olmasını daimi olarak iyelerim.

Ilic dedim de, cogunuz begenmiyodu ama tam bir takım oyuuncusu ve herseyden evvel adam gibi adamdı.

Şüphesiz ki Elano, adaptasyon dönemi yaşamaktadır. Öyle tahmin ediyorum ki sadece Galatasaray'a değil, İstanbul'a, Evine, Komşularına, Türk İnsanına vs. adapte olmaya çalışmaktadır. Umarım tüm bunlara alışabilme ve adapte olma süresi kısa sürer. Yeteneklerini, maç içerisinde zaman zaman saman alevi gibi olsada, hepimize göstermiştir. İnşaallah, önümüzdeki en fazla 2-3 maç içerisinde, beklediğimiz ve görmek istediğimiz gerçek Elano'yu izleriz..

Saçma sapan bir konu, hemen çöpe yollayın adminler.

Üst Alt