Elden Ring - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elden Ring

Heeee bu arada tarihe taniklik ediyoruz. Oyun kusursuz. Miyazaki baskan bitirdi isi.

Skyrim falan ne ki uyduruk Bethesda yapimi eglenmelik seyirlik yapimlarla karsilastirmaya gerek yok.

Puhahah..Elinde kılıç,acık dünyada boss kesmek ve gereksiz zor olma dışında bir numarası yok,bunu anlamak için oynamaya gerek yok.Skyrim hacetlense,gidip şeyinde boncuk bile arayamaz bu ve benzeri zırvalıklar..

Skyrim ile neden kıyaslıyorsunuz ki bu oyunu. Skyrim bambaşka bir oyun, Elden Ring ya da herhangi bir Souls oyunu bambaşka bir oyun. Ayrıca Skyrim'e hayran birisi olarak söylüyorum Skyrim, Elder Scrolls serisi içinde ilk sıraya yazılabilecek bir oyun değil bence.

Elden Ring'in ya da diğer Souls oyunlarının da çok sağlam bir backgroundı, sağlam bir hikayesi var. George R. R. Martin ve Miyazaki'nin elinden çıkmış bir yapıma da haksızlık etmeyin arkadaşlar. Skyrim, Morrowind, Baldur's Gate, Doom, Diablo, Zelda gibi oyunlar kendi türünün nasıl başyapıtıysa bir Souls oyununu da bu şekilde değerlendirmek gerekiyor ki başlı başına yeni bir tür ortaya çıkartmış yapımlar bunlar. Skyrim'den sonra beni açık dünyayı keşfetmeye iten, en motive eden oyun Elden Ring oldu. Yıllardır bu kadar güzel tasarlanmış, merak uyandıran ve özgür bırakan bir açık dünya pek görmedik.

İşin özü iki oyunu da sevin, oynayın. Taş gibi yapımlar. 🧿 Elden Ring almayı düşünen arkadaşlar varsa eğer bir süre beklemelerini tavsiye ediyorum, teknik tarafı hala sorunlu. DS3 kadar süreceğini zannetmiyorum ama yine de sağlam 2-3 güncellemeye ihtiyaç duyduğu kesin.

Biraz oynanış videosu izledim de hakikaten eziyet geliyor bana bu tür oyunlar dark souls türevi yani

Grafik ve kombat sistemini ise sevdim

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Biraz oynanış videosu izledim de hakikaten eziyet geliyor bana bu tür oyunlar dark souls türevi yani

Grafik ve kombat sistemini ise sevdim

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Eziyet ve zorluluk kısmı oyuncular tarafından efsaneleşmiş bir konu abi biraz sebat edip karakterini güçlendirmen gerekiyor. Bosslar konusunda harket şeması ve tepkileri kafanda oturunca rahat şekilde geçiyorsun zaten.

En beğendiğim souls oyunu bu oldu. Tamamıyla açık dünya ve keşfetme yönü diğerlerine göre baya önde. Souls oyunu oynamadım hiç ama diğerlerini izlerken içim sıkılıyordu bunu film gibi izliyorum. Adamlar yapmış boşuna incelemelerde full puan almadılar.

Diğer oyunları oynamam ama bunu oynarım. Özellikle keşfetme olayını çok seviyorum bu oyunlarda. Bir hikayeye filan bağlı kalmadan her yeri didik didik etmek güzel oluyor.

Karakter güçlendirmeyi ve etrafı didik didik etmeyi çok seviyorum ama şu bosslar zor olup takilirsam oyundan soğuyorum ve bırakıyorum, ondan sonra paraya da yazık oluyor. Bu durumdan korkmasam alıp oynayacağım ama giden para canımı acitmasin diye çekiniyorum.

Bu oyun zor olmak için zor olan bir oyun değil ki. Zaten biraz uğraşırsanız ustalık devrine geçiş yapıyorsunuz oyun bayağı kolay oluyor bir yerden sonra. Hatta oyun kolay gelmeye başlayınca oluşan tatmin duygusunu oluşturacak başka hiçbir oyun yok.

Ama tabii armut piş ağzıma düş kolay olsun casual olsun ıngaa ıngaa her şeyde bir numara ben olayım modundaki attention span'leri 12 saniye ile sınırlı anaokulu bebelerine fazla bile. Onlar zorluk modu seçebildikleri bugfest komikli şakalı oyunlardan devammm

Bu oyun zor olmak için zor olan bir oyun değil ki. Zaten biraz uğraşırsanız ustalık devrine geçiş yapıyorsunuz oyun bayağı kolay oluyor bir yerden sonra. Hatta oyun kolay gelmeye başlayınca oluşan tatmin duygusunu oluşturacak başka hiçbir oyun yok.

Ama tabii armut piş ağzıma düş kolay olsun casual olsun ıngaa ıngaa her şeyde bir numara ben olayım modundaki attention span'leri 12 saniye ile sınırlı anaokulu bebelerine fazla bile. Onlar zorluk modu seçebildikleri bugfest komikli şakalı oyunlardan devammm
Çok agresif yaklaşıyorsun üstat bu türü sevmeyenlere. 😄 Benim birçok arkadaşım vakit bulamadığı için bu türe çok uzak duruyorlar. Oyunları günün stresini atmak, kafa dağıtmak için oynuyorlar. Bazıları da bizim gibi Souls sevene kafayı yemiş, manyak insan bunlar diyor. Tamamen zevklerle, mevcut boş zaman ve karakter yapısıyla alakalı bir durum. Ne Souls türü dışında kalan oyunlar bebek oyunu ne de Souls oynayanlar kafayı yemiş, donuk insanlar. Souls ve Rogue-Like türünün o verdiği başarmışlık hissini ben de hiçbir oyunda alamıyorum. Ama bazen de sadece çaba harcamadan dinlenmek, eğlenmek için oyun oynuyorum. Ne kadar iyi olursan da ol Souls oyunları buna çok imkan tanıyan bir yapıda değil. Bu yüzden de farklı oyunlara da sahibim. Günlük hayatında yeterince bir ton dertle uğraşıp, orada kafayı yiyen bir insanın herhangi bir Souls oyununa ekstra çaba harcamak istememesi kadar da doğal bir şey yok bence. Armut piş ağzıma düş diyen casual oyuncu da oyuncu, hardcore sim seven, Souls-RogueLike gibi challange seven oyuncu da oyuncu. Attention spanleri normal hayatlarında oldukça yüksek olup oyun, müzik gibi eğlence tarafında daha chill takılmak istiyor olabilirler. Sonuçta ne olursa olsun her oyunun hitap ettiği bir kesim, bir kitle var. Mesela Battlefield, CoD gibi oyunları da severek oynuyorum ancak asıl ilgimi Arma, Squad, Hell Let Loose gibi daha realistic shooter oyunlar çekiyor. İşin özü hepimiz oyuncuyuz, oyunlar da biz oynayalım diye yapılıyor. Güzel bir yapım olduktan sonra keyifle hepsine şans veririm. Şöyle konular için insanların birbirlerine benzetmeler yapmasına, sert yaklaşımlarda bulunmasına gerek yok.

Ben gidip biraz daha Elden Ring oynayayım, iyi geceler 😄

Ortalık speedrun kaynıyor,adamlar bunları hasarsız bitiriyor,bunlarda 800 kere ölüp 1 kere denk getirince evde atom parcaladığını falan zannediyor herhalde puhaha..Neyse o kadar saat oynayıp bitiremeyen zaten gerizekalıdır,akıllı insanlar boş amelelik yapmaz,hele bir oyun icin hic yapmaz,oyun bu,alırsın biranı,çerezini keyfine bakar,kafa dağıtırsın.Zorluktan kastımız o..

Son düzenleme:

Yaşın kaç bilmiyorum ama çok boş bir yorum olmuş. Çoğu insanın işi gücü var ve ikinci bir iş gibi oturup bu tarz oyunlara ayıracak zamanları yok. Zorluk seviyesi de ayıracak zamanları olmadığından geliyor çünkü oyunun mekaniklerini öğrenmen gerekiyor ve diğer oyunlara göre daha fazla zaman ve emek istiyor.

Bu kötü bir oyun olduğu anlamına gelmez, sadece herkese göre değildir. Mesela benim işim gücüm olmasa oturur zevkle oynarım. Yine de bir iki yama sonra PC de deneyeceğim.

Gta 4'un tirnagi olamaz lolza

vasat gibi gorunuyor

1 saat oynadim kapattim

asiri les ve kotu bir yapim olmus

skyrimin tirnagi olamaz

Gta San Andreas > Elden Ring

Hakanin derdi miyazaki olmus demek ki zamaninda iyi koymus

Üst Alt