Elden Ring - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Elden Ring

Ekli dosyayı görüntüle 152136

Ps5 de oynuyorum gayet akici ve güzel simdilik zevk veriyor. Tutorial kismini 1 saatte gectim. Tutorial sonundaki dayiyi geçmem 20 dakika sürdü. Resmin sag kisminda atli bir dayi var yanina gitmeye cesaret etmiyorum beni siler

ona ati bulunca git baska türlü imkansiz resmen

bir de mizrak kullan ona karsi

atin üstünde kilicla fazla darbe vuramiyorsun kisa kaldigi icin

ben öyle alt ettim anca dün gece

Abi souls tarzı oyunları nasıl seviyorsunuz? Ayni duüşmanları arka arkaya öldürmek ve ölünce bunların tekrar dirilmesi nasıl hoşunuza gidiyor? Bana birisi anlatabilir mi lütfen? Baya bir zaman ayırmak gerekiyor bu tarz oyunlara eyvallah ama oyunu tekrarlama metoduyla zorlaştırıyorlar. Öldün mü, o zaman 1 saat zaman ayırıp öldürdüğünü düşmanları hadi tekrar öldür ayni noktaya gelmek istiyorsan filan.

Tabiki de renkler ve zevkler tartışılmaz. Severek oynayan arkadaşları da anlıyorum. Sadece bu oyunları oynayan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum.

Belki ben yanlış oynuyorumdur.

Abi souls tarzı oyunları nasıl seviyorsunuz? Ayni duüşmanları arka arkaya öldürmek ve ölünce bunların tekrar dirilmesi nasıl hoşunuza gidiyor? Bana birisi anlatabilir mi lütfen? Baya bir zaman ayırmak gerekiyor bu tarz oyunlara eyvallah ama oyunu tekrarlama metoduyla zorlaştırıyorlar. Öldün mü, o zaman 1 saat zaman ayırıp öldürdüğünü düşmanları hadi tekrar öldür ayni noktaya gelmek istiyorsan filan.

Tabiki de renkler ve zevkler tartışılmaz. Severek oynayan arkadaşları da anlıyorum. Sadece bu oyunları oynayan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum.

Aslında olay tamamen Boss Fight. Boss kesebilmek için farm yapıyorsun, karakterini geliştiriyorsun ki aslında düşman çeşitliliği de hatırı sayılır derecede fazla. Hepsini yaptın ve Boss ile kapışırken öldün diyelim, bundan sonra tekrar bossa gidene kadar kestiğin düşmanları öldürmen gerekmiyor. Hiçbirisine bulaşmadan doğrudan bossa gidebilirsin. Oyunun zor olan kısmı farm tarafı değil zaten, düşmanların çok farklı hamleleri oyunu zorlaştırıyor. Bu hamleleri öğrendikten ve kendi oynayış tarzını oturttuktan sonra asıl eğlence başlıyor. Tekrar tekrar aynı düşmanlarla uğraşmak zorunda bırakmıyor oyun zaten hiçbir zaman. Bazı manyaklar çırılçıplak boş karakter ile tüm oyunu bitiriyor mesela. 😄

bende öyle bakıyordum ama bir tarafımda hep oyunun kalitesi olduğu için denemek istiyordum.

mantık bir bölgeyi temizlediğin lazım değilse her şeyi öldürmeyecen . yanlarından basıp gitcen direkt. olay o neredeyse tamamen.

Aslında olay tamamen Boss Fight. Boss kesebilmek için farm yapıyorsun, karakterini geliştiriyorsun ki aslında düşman çeşitliliği de hatırı sayılır derecede fazla. Hepsini yaptın ve Boss ile kapışırken öldün diyelim, bundan sonra tekrar bossa gidene kadar kestiğin düşmanları öldürmen gerekmiyor. Hiçbirisine bulaşmadan doğrudan bossa gidebilirsin. Oyunun zor olan kısmı farm tarafı değil zaten, düşmanların çok farklı hamleleri oyunu zorlaştırıyor. Bu hamleleri öğrendikten ve kendi oynayış tarzını oturttuktan sonra asıl eğlence başlıyor. Tekrar tekrar aynı düşmanlarla uğraşmak zorunda bırakmıyor oyun zaten hiçbir zaman. Bazı manyaklar çırılçıplak boş karakter ile tüm oyunu bitiriyor mesela. 😄

bende öyle bakıyordum ama bir tarafımda hep oyunun kalitesi olduğu için denemek istiyordum.

mantık bir bölgeyi temizlediğin lazım değilse her şeyi öldürmeyecen . yanlarından basıp gitcen direkt. olay o neredeyse tamamen.

Anladımmmm yani diyelim yeterli xp filan aldın, istersen öldürdüğün düşmanları tekrar öldürmeden boss'a gidebilirsin. Istiyen de tekrar öldürüp karakterini daha fazla geliştirebilir boss'a gitmeden önce. Bak şimdi kafamda bir ampül yandı, çünkü oyunun dövüş mekanikleri filan gayet hoşuma gidiyor.

Peki Elden Ring'de nasıl respawn olayı? Açık dünya temasında düşmanlar tekrar diriliyor mu?

Anladımmmm yani diyelim yeterli xp filan aldın, istersen öldürdüğün düşmanları tekrar öldürmeden boss'a gidebilirsin. Istiyen de tekrar öldürüp karakterini daha fazla geliştirebilir boss'a gitmeden önce. Bak şimdi kafamda bir ampül yandı, çünkü oyunun dövüş mekanikleri filan gayet hoşuma gidiyor.

Peki Elden Ring'de nasıl respawn olayı? Açık dünya temasında düşmanlar tekrar diriliyor mu?
Evet bir bölgedeli boss'u kestiysen oralarda işin gücün kalmadıysa uğraşmana gerek kalmıyor pek. level atlamak için çabuk kolay indirdiğin düşmanların olduğu yere gidersin kesip tekrar yaparsın eğer ihtiyaç duyarsan. Normalde önemli item satan tiplerin çok yakınında oluyor save noktaları misal - onlarda çok uğraşmıyorsun gibi.

Elden Ring de soulsdaki "bonfire" burda "grace" diye geçiyor. orda refresh ettin her şey respawn. ama open worldde taoplayabileceğin şey baya bol gibi gördüğüm kadarıyla bende tam deneyimlemedim. Çünkü bu oyunda daha geniş bu - ot bok toplayıp bir şeyler yapabiliyorsun - harita var - Zıplayabiliyorsun - atın var altında . Biraz daha rahat gibi geldi bana ama daha tam anlamıyla başlamadım- gördüğüm kadarıyla böyle.

Aynen öyle. Öldüğün noktada soul bırakıyorsun. Tekrar oraya gidip onu da geri alabiliyorsun. Tekrar tekrar uğraşmana gerek kalmıyor yani. Elden Ring yine diğer Souls oyunlarına benziyor. Açık dünyada da ölürsen yine yolda temizlediğin düşmanlar diriliyor doğal olarak. Çünkü farmlamak istersen onları kullanacaksın ama bu sefer hiç olmadığı kadar çok çeşitli düşman var. İstersen hiçbirisiyle uğraşmadan açık dünyayı keşfe girmeden ana görevi takip ederek ilerleyebilirsin.

Öldükten sonra diğer oyunlarda da olduğu gibi mini-boss ve boss dışında kalan düşmanlar tekrar diriliyor

Oyunun ilk iki saati keşif yapmamla geçti harika hissettiriyor. Her taşın toprağın altına bakıyorum bir şeyler çıkıyor. Mekanikler harika her zamanki gibi süvari düşmanlar ile kapışmak kolay değil hem ata hem bize hasar veriyorlar. Atla yaptığımız hareketler ortak stamina havuzunda işliyor o yüzden dikkat edin kaçacak miktarda staminaniz olsun hep. Çevre tasarımları harika olmuş zaman geçtikçe mobların çeşitliliği artıyor ve değişiyor gece ve gündüz farklı tipler çıkabiliyor karşınıza. Kervanların arkasında bulunan sandıkları almayı unutmayın eğer kervan hareket halinde almaya kalkarsanız sandık açılmıyor muhakkak onu süren devlere vurmanız lazım ama fazla oyalandığınız zaman vagonu korumak için askerler geliyor üstünüze. Aklıma geldikçe yazarım buraya

dip not bırakayım ilgisi olana -

oyunun senaristlerinden biri Game of Thrones dan tanıyacağınız G.R.R Martin.

skyrimin tirnagi olamaz
Alakası yok zaten iki türün açık dünya olması dışında ki bu oyununda keşif hissi Skyrim'den sonra en iyisi diyebilirim benim için. Çok güzel tasarlamış bir açık dünyası var. Skyrim benim için de bambaşka bir oyun ama birbiriyle karşılaştırılacak oyunlar değil bunlar bence. Çok farklı oyuncu kitlesini hedefliyorlar.

Skyrim bile Elder Scrolls serisi içinde ilk sıraya yazılacak oyun değil ayrıca benim için. Elder Scrolls serisinde Morrowind gibi bir yapım da var mesela 🤤

Souls oyunlarına dark souls 1,2,3 sekiro, demons souls, elden ring sırasıyla oynayım diyorum sağa sola sarmayız umarım

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Türe yeni başlayacaksanız Dark Souls 1 bayağı zorlayabilir. Lords of the Fallen, Code Vein, Star Wars: Jedi Fallen Order gibi nispeten daha kolay ve daha hızlı oyunlarla başlayabilirsiniz. Hatta PS4 falan varsa ki Demon's Souls oynayacaksanız olduğunu düşünüyorum, Bloodborne ile harika bir başlangıç yapabilirsiniz. Dark Souls 3 de yeni oyuncular için fena sayılmaz bence. Çıkış sırasıyla oynayacaksanız da önce Demon's Souls oynayın. ♥

Souls oyunlarına dark souls 1,2,3 sekiro, demons souls, elden ring sırasıyla oynayım diyorum sağa sola sarmayız umarım

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Reys amme hizmeti yapalim hemen. Bence souls oyunlar digerleriyle karsilastirilamaz soulslike diye bir genre olusturdu adamlar gamingi bastan sona degistirdi yillarin efsane serisi God of War bile son oyunda bunlarin formulunu kopyaladi. Kisaca ozet gecelim:

DS 1: Harika bir oyun turunun ilk ornegi oldugu icin. Buradan basla direkt. Bence harita dizayni olarak en iyisi. Mekanikleri biraz clunky ve defansi on planda tutuyor. Atmosfer olarak da baya guzel ve kocaman en buyugu bu oyunlarin.

DS 2: Bu oyunu Miyazaki baskan yapmadi daha dogrusu yonetmenligini baskasi yapti cunku Miyazaki baskan o sirada Bloodborne'la ugrasiyodu. O yuzden bence serinin en zayif oyunu bu ama ilginc mekanikler var power stance gibi ki Elden Ring'de geri gelecek bu mekanikler.

Bloodborne: En iyi Fromsoft oyunu bu bence cunku digerlerinin aksine kalkan kalkti ve oyun manyak hizlandi. Atmosfer cok orjinal. Silahlar ve genel olarak combat sistemi cok orjinal. Hikaye de en kalitelisi bence. Chalice dungeonlarin ben faniyim ama sikici bulan da var.

DS 3: Guzel bir oyun en polished olan bu bence ama cok lineer. Bu bence biraz genel oyuncu kitlesine hitaben yapildi. En buyuk artisi Bloodborne'un hizliligi bu oyuna da gecti o acidan keyifli.

Sekiro: Online olmadigi icin sevmiyorum ama oldukca iyi oyun cok farkli sadece. Grappling hook oldugu icin level design daha vertical ben bu olayi baya begeniyom. Baya da zor parry mekanigi normalde kullanmasan da olur digerlerinde ama bunda mecbur biraktilar bir nevi. Bence learning curve en cok bu oyunda sikintili yani ilk oyun olarak en zoru bu olur. Digerlerine en az benzeyen de bu.

Elden Ring: Daha birkac saat oynayabildim ama oyun tarihinin gelmis gecmis en iyi oyunu bu galiba. Zaten Miyazaki baskan tam bir dahi ve diyor ki hayalimdeki oyun basindan beri buydu, sadece elimin altinda yeterli teknoloji yoktu.

Genel onerilerim
1) Spoilerlardan ve guidelardan uzak dur, bu oyunlar defalarca ust uste oynanabiliyor her seferinde taptaze olarak. Hele ilk seferinde her daim blind playthrough yap.
2) Online oyna ekstra keyifli olur.
3) Dlc'leri muhakkak indir sartoglu sart her dlc.

Bu oyunlarin mekanigi ve atmosferi eyvallah ama aslinda hikaye orguleri daha dogrusu "lore" dedigimiz seyleri harika cunku oyun boyunca resmen dedektiflik yapiyorsun item descriptionlar ve garip npc diyaloglari uzerinden. Bunlari da dikkatle takip etmeni oneririm iyice atmosfere girersin.

Zaten kendini verirsen bu oyunlarda oyundaymis gibi hissetmezsin cunku ornegin baska bir oyunda oldugunde checkpointten baslarsin ve oyun evreninde olmemissinmiscesine devam eder ama bu oyunlarda olum de hayatin parcasi :D

Üst Alt