ELW 11/12 F8 2.Maç | Galatasaray MP 67-75 Fenerbahçe | Maç Sonucu | Elendik - Sayfa 39 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ELW 11/12 F8 2.Maç | Galatasaray MP 67-75 Fenerbahçe | Maç Sonucu | Elendik

Cevap: ELW 11/12 F8 2.Maç | Galatasaray MP 67-75 Fenerbahçe | Maç Sonucu | Elendik

abdurrahim albayrak ı bile hastanelik ettiler helal olsun

Cevap: ELW 11/12 F8 2.Maç | Galatasaray MP 67-75 Fenerbahçe | Maç Sonucu | Elendik

eren logoglu ‏ @erenic

Her şey aslında biletler satışa çıktığı an başlamıştı. Biletix yetkisi olmadığı halde -FIBA Avrupa- Fenerbahçe'ye fazla yer ayırdı.

Bunun sorumluluğu TBF'ye atıldı ancak mevcut durum Biletix'in ilk vukuatı değildi, sonuncusu da olmayacak.

Fener finale kalırsa, daha önce bilet alınan yerler satılamayacağından Biletix aynı koltuk için fazla bilet basar. (FIBA'ya aykırı)

Elbette bu tür organizasyonlar Fenerbahçe yönetimi imzalıdır, onların bilgisi mutlaka sorulur, alınır ve karar öyle çıkar.

Biletler satışa çıktığı an Fenerbahçe'nin yaklaşık 1500 bilet alması da bununla bağlantılı, bireysel değildi satın alma eylemi.

Protokol tribünündeki bir & takım elbiseliler, bilet, maytap, torpil, konfeti ve su parasını çubuklu forma giyenlerin cebine koydu.

Maçtan 75 dakika önce başlatılan ve karşılık verilsin diye yapılan küfürlü tezahüratlar da bunun parçasıydı. Gerginlik arzusu.

Tribünler tahminen yarı yarıyaydı ama medya çalışanları için ayrılan bölüm Fener önü olunca ses & görüntü daha etkileyici geldi.

Sahaya sürekli yabancı cisim atılan bölüm Fenerliler olunca önlerinde oturan gazetecilerin can güvenliği & çalışma ortamı kalmadı.

Küçük çaplı yangınlar, yaralanmalar, kafayı koruma amaçlı montların siper yapılması da bunun bir parçasıydı, basın bölümünde.

Gerilimden beslenen Fener topluluğu Sarı Melekler diye tanımladığı voleybol oyuncularının üzerine bile torpil attı. (bilinç dışı)

Fener tribün yukarısından sallanan cisimler kendi bölümleri aşağısına ulaşınca Galatasaray tarafından geliyor gibi tepki verildi.

Oysa Galatasaray tribününden tek cisim bile fırlatılmadı çünkü organize edilmediler, bu bir FIBA karşılaşmasıydı.

Hiçbir gazeteci de sosyal medyada veya köşesinde cisimlerin Fener tarafından organize biçimde geldiğini ifade edemedi.

Medya çalışanları, Fener taraftarı demek yerine taraftarlar gibi muğlak bir tanımı tercih ederek manipülasyonu sürdürdü.

Bunu geçmişten gelen şiddetin parçası ve devamlılığı olarak görüp karşı tribünde en ufak kıvılcım çıkmamasını gözden kaçırdılar.

Maç öncesi TBF yetkililerinin Fener tribünüyle samimi diyalogları ve emniyetin çıldırmış topluluğa müdahale edememesi ürkütücüydü.

Bazı polisler yaralandığı halde ses yükselmedi çünkü FIBA'ya rezil olunmak istenmiyordu. (Fener yönetimi bunu avantaja çevirdi)

Erken çıktığımdan görmedim ama maç sonu Galatasaray taraftarına yapılan zulüm güvenlik güçlerinin deşarjından başka bir şey değil.

Bütün olayları planlayan, salona her türlü maddeyi sokan, gerilimi tırmandıran tarafın burnu kanamazken bizimkiler cezalandırıldı.

29 Mart'ta Abdi İpekçi'de yaşananlar, Aziz Yıldırım'ın ne için cezaevinde olduğunun cevabıdır, anlayana. (Organize suç örgütü)

-------------------------------------

Yarın tetikçi gazeteciler baya çalışacaklar, her iki taraf da maytap attılar diye.

eren logoglu ‏ @erenic

Her şey aslında biletler satışa çıktığı an başlamıştı. Biletix yetkisi olmadığı halde -FIBA Avrupa- Fenerbahçe'ye fazla yer ayırdı.

Şu kısım hatalı, Biletix'in kafasına göre bilet basamayacağını herkes biliyordur herhalde.

F8'e kalan takımlar kesinleştikten sonra yönetim olarak FIBA'ya itiraz yapmışlar, "bizde aynı şehrin takımıyız, bize daha fazla kontenjan verin" diye. Bu durumda FIBA'da arttırmak zorunda kalmış.

Şu kısım hatalı, Biletix'in kafasına göre bilet basamayacağını herkes biliyordur herhalde.

F8'e kalan takımlar kesinleştikten sonra yönetim olarak FIBA'ya itiraz yapmışlar, "bizde aynı şehrin takımıyız, bize daha fazla kontenjan verin" diye. Bu durumda FIBA'da arttırmak zorunda kalmış.

ben bizim taraftarın hiçbirşey atmadığına inanmıyorum.biletix fazla yer veremez.maç sonu hemen cıkacan salondan yoksa job dayak yersin

Bir Fenerli Galatasaray'lıya ne yazmış?

@meliheskinazi @cem_erman Baskan orda olmasam inanmazdim ama gozumle

gordum. Biz yaptik, size saldirdilar

Bilet konusundan uzagim bilmiyorum ama bende maci izlerken tvde neden fazla Fenerbahceli vardi diyordum, esit dagitilmadimi diyordum kendimce,ciddi fazla taraftar vardi,cidden nasil oldu bu esitse...Biletixin uyanikligimi ?

Biletix'in bugüne kadar yapmadığı rezillik mi var? Ayrıca ondan değil turnuva bizim değil TBF'nin olduğu için fazla bilet ayrıldı onlara.

ben bizim taraftarın hiçbirşey atmadığına inanmıyorum.biletix fazla yer veremez.maç sonu hemen cıkacan salondan yoksa job dayak yersin

Ne gördün ne duydun da inanmıyorsun? Onları oraya kimse sokamaz normalde, Fenerbahçe yönetiminin organizasyonu olduğu açık.

Arkadaş fbliler çıplak gözle bakıldığında bizden çok daha fazlaydılar. Sözde 3.000 bilet verilmişti onlara, bizim taraf 4.500.

Maç başlamadan önce bizim tarafa çok sayıda maytap, torpil falan atıldı, medya mensupları üzerine de atıldı, fbliler tam onların üst tarafındaydı. Bizim taraftan bir şey atılmadı, sadece küfür etmekle yetindiler.

Yanımda çocuklar vardı, korkudan bembeyaz oldular, maç sonu olacakları tahmin edip devre arası çıktık. Maç sonundaki olayları bilmiyorum.

Ha şunu söyleyeyim, girişte çocukların bile donuna kadar aradılar. Karşı tarafı da bu kadar sıkı aradıklarını tahmin edersek, yukarıda verdiğim arkadaşın yazdıkları pek mantıklı geliyor.

Onu bunu bilmem, hem yönetim, hem taraftar şikecilere gerekli cezaların verilmesini sağlamadıkça bu tür terör olayları artarak devam edecek.

Bizimkiler bişey atmadı, sahaya su şişesi, çakmak falan atıldıysa görmedim ama torpildi meşaleydi falan atılmadı bizden. Hatta onların bize atıp onca kişinin içinde patlayanlar bile oldu.

Biletix'in bugüne kadar yapmadığı rezillik mi var? Ayrıca ondan değil turnuva bizim değil TBF'nin olduğu için fazla bilet ayrıldı onlara.

Nasıl TBF'nin organizasyonu olabilir ? o zaman neden biz direk geldik gruplardan sonra ? Bizim organizasyonumuzdu.

Arkadaş fbliler çıplak gözle bakıldığında bizden çok daha fazlaydılar. Sözde 3.000 bilet verilmişti onlara, bizim taraf 4.500.

Maç başlamadan önce bizim tarafa çok sayıda maytap, torpil falan atıldı, medya mensupları üzerine de atıldı, fbliler tam onların üst tarafındaydı. Bizim taraftan bir şey atılmadı, sadece küfür etmekle yetindiler.

Yanımda çocuklar vardı, korkudan bembeyaz oldular, maç sonu olacakları tahmin edip devre arası çıktık. Maç sonundaki olayları bilmiyorum.

Ha şunu söyleyeyim, girişte çocukların bile donuna kadar aradılar. Karşı tarafı da bu kadar sıkı aradıklarını tahmin edersek, yukarıda verdiğim arkadaşın yazdıkları pek mantıklı geliyor.

Onu bunu bilmem, hem yönetim, hem taraftar şikecilere gerekli cezaların verilmesini sağlamadıkça bu tür terör olayları artarak devam edecek.

Tribün olaylarına bişey demedim ki, aksine bizden bişey atılmadı torpil maytap tarzı. Sadece biletix kafasına göre bilet basamaz dedim. Hatta biletler satışa çıkmadan kaç gün önce duyuru yapıldu şu şu bloklar şu takımın şu şu bloklar şu takımın diye.

Dünden sonra yine dayanamayıp maça gittim

şimdi kısa kısa yazayım , yarın geniş geniş konuşuruz

1) Tribunde sayı ve etkinlik olarak geri kaldık. Ev sahibi avantajımızı kullanamadık ne yazık ki ama gelmeyenlere lafım yok çünkü bu takım haketmiyor. Gelenlerin de ayağına yüreğine sağlık

2) Fb liler maç boyu sahaya patlayıcı attılar, hakemler hep geçiştirdi. Bizim taraftan maç sonuna kadar kesinlikle hiç bir şey atılmadı. Bir tek Birselin son turnikesinden sonra maç bitiminde sahaya yabancı maddeler atıldı. Maç sonunda bizimkiler koltukları kırmaya başlayınca çıktım ben salondan. Sonradan Polis bayağı sıkıntı çıkarmış kalanlara

3)Rakibin en iyi oyuncusu kim? Penny. Sakatlandı çıktı 2 . çeyrekte. Sonra en iyi oyuncuları kim? Angel. Nerdeyse ilk çeyrekte 3 faul aldı. Sonra? Matoviç. Kariyerinin en rezil maçını oynadı. Sonra? Nevriye. Sahada ruh gibi dolaştı. Ve biz bu takıma 10 sayıdan maçı verdik. Gerçekten üzücü

4)Işıl dün Rivas guardını bugün de Birsel'i maçın MVP yaptı. Amigoluğu çok güzel yaptığını bildiğimiz için, hiç anlamadığı basketbolu bırakıp tribüne bizim yanımıza çıksa daha hayırlı olur herkes için

5) Ceyhun hoca belki en iyi ilk yarısını yönetti Galatasaray kariyerinin. Ama hocam Prince ne güzel top taşıyordu, neden Taurassiye taşıtmaya başladın topları. Sonradan iyice dağıttı zaten

Kısaca böyle. Yarın kısmet olursa genel oyun düzenimiz, Taurasi nin avantajları, dezavantajları konusunda bir kaç şey paylaşmak istiyorum sizlerle.

iyi geceler

gercekten yenildigimiz icime sindiremiyorum

ancak armaya destegim tam. yenilsende yensende

Dün yaşanan rezaletlerle ilgili tek bir satır yazı yok "pek şerefli" medyamızda. Sus pus olmuşlar, 2 satır ile geçiştirivermişler.

Dün ve turnuva boyunca yaşananlardan dolayı basketbol şubesinden özür ve istifa bekliyorum,kimse artık kaçmaya saklanmaya kalkmasın,herkes neyin ne olduğunu gördü.

10 sayi farkla devre arasina gir maci 10 sayi farkla kaybet..

Üst Alt