Emiliano Insua Galatasaray'da - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emiliano Insua Galatasaray'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Emiliano Insua Galatasaray'da !

Analizciler iş başına ! transfer nöbeti bilmem kaç sayfa olmuş, transfer yapıldı, yazan yok ilginç :d

Güzel... son günlerde de olsa beklentilerimizi karsilayacak transferlere imza atmak-attirmak güzel. Hos geldin Insua!

Frederico İnsua ile Bizim İnsua arasında akrabalık var mı? çünkü birbirlerine de benziyolar biraz..

hakan balta'dan çok daha iyi olmayan sol bek. hatta bazı özellikleri daha kötü. defansif olarak hakan balta kadar iyi değil. tekniği, pasları, soğukkanlılığı, oyun zekası da düşük. arkasına adam kaçırıyor diye eleştirilen hakan balta'dan sonra, insua'dan da en az hakan kadar şikayet edilecektir. sürat ve ortaları idare eder ancak onları da hakan balta'dan pek iyi değil. overall olarak bakarsak hakan balta daha iyi. rijkaard'ın "defans istiyorum" açıklamalarını göz önünde bulundurursak, onun saçma bir transferi olmuş bu. rijkaard gibi futboldan pek anlamayan bir adama transfer yaptırmayacaksın.

ayrıca kontenjan konusunda nasıl bir şey düşünüyorlar merak ediyorum. neill, misimovic, baros, cana, pino + orta saha. 6 eder. pino'yu kessek, yerine çok iyi diyebileceğimiz adam yok. kampın yıldızı serdar özkan'ı bitirdi rijkaard. aydın yılmaz oldukça iyi olmasına rağmen kronik sakatlığı var. ilk 11'den başka bir yabancı oyuncuyu kesmeyi söz konusu bile etmiyorum. diğer bir ihtimal de orta saha transferinden vazgeçilmesi ki kıyamet senaryosu olur. rijkaard'ın defans inadı yüzünden vazgeçilmeyeceğini umuyorum, orta saha transferinden. bir orta saha mutlaka alınmalı ve iyi olan 6 yabancı sahada olmalı. insua en zayıf halka olarak 2-3 hafta sonunda yedek kulübesine çekilir zaten.

Sizce bu yazıyı hangi üye yazmış olabilir? :happynew:

Yazıyı kim yazmış bilmiyorum. Ama bu bir görüştür. Ve katılmasan bile herşeyden önce saygılı olman gerekir.

Kim yazdıysa düzgün bir Türkçe ve kendi bilgisi doğrultusunda görüşlerini anlatıp yorum yapmış. Şu forumdaki "cacık olmaz" "oleey insua" diyen bir çok gerizekalıdan çok daha okumaktan zevk alırım böyle yorumları katılmasam ve bana ters olsa bile. Zaten bu forumun amacı çeşitli fikirlerin paylaşılması. Ve kim yazdıysa en azından bunu düzgün yapmış.

Sen o yazıdaki görüşü hedef alıp karşı argüman getireceğine, direkt yazanın kimliğine saldırmışsın. Çok ayıp ve saygısızca bir davranış. Kim yazdıysa yazdı. Her düşüncenin sahibi aklındakileri en azından bu kadar gerekçelendirirse burası çok keyifli bir ortam olur, her karşı düşüncedeki insan düşünceyi yazana senin yaklaştığın gibi yaklaşırsa burası okunmaz bir ortam olur. Bu ve bu tarz davranışları yapan arkadaşları yazıyı yazana ve saçma postlarla yazının geriye gitmesine neden olan ve o yazıya ulaşabilmeyi uman diğer üyelere saygısızlık yapmamaya davet ediyorum.

Kimsenin şahsını hedef almadım. Bu postu kim attı ona bile dikkat etmedim. Ama böyle mesajları görmek hakikaten üzücü oluyor.

Geçen sezon bu çocuğu izledim adamlar nerden buluyorlarsa buluyor biz neden bçöyle gençleri bulamıyoruz diye düşünmüştüm birde baktım biz almışız hayırlı olsun kalitesini kısa sürede gösterir.

Emiliano Adrián Insúa Zapata.. Liverpool'un genç Arjantinli oyuncusu kiralık olarak artık Galatasaray'da. Arjantin'de gelecek vaadeden isimlerden birisi olarak gösterilen genç oyuncu savunmanın solunda forma giyiyor. Insua kiralık olarak 2010-2011 sezonunda Galatasaray formasını giyecek.

7 Ocak 1989, Buenos Aires doğumlu genç savunmacı. Bir futbolcu fabrikası olan Arjantin'den savunmacı çıkmaz mantığını çürüten bir oyuncu. Kariyerine Boca Juniors altyapısında başladı. Her Arjantinli genç oyuncu için bir rüya olan sarı-lacivertli takımın altyapısında eğitimini alan Insua, 2006 sezonunun başında A takıma yükseldi. Arjantin'de hemen hemen tüm kademelerde ulusal takım formasını giyen genç oyuncu Boca'da ki ilk A takım tecrübesinde herhangi bir maçta forma giyemedi. 2007 yılının Ocak ayında 100 bin euro karşılığında İngiliz temsilcisi Liverpool'a transfer olan genç oyuncu yeni bir maceraya genç yaşta adım atmış oldu..

Liverpool'da geçireceği üçüncü sezonu Insua adına iyiye işaretti. 2008-2009 sezonunda daha fazla forma şansı bulan Arjantinli savunma oyuncusu sezon ligde 10, kupalarda toplam 3 maçta Liverpool formasını sırtına geçirmeyi başardı. Geçmiş iki yıla oranla çok daha iyi ve verimli bir sezon geçiren Insua aynı zamanda ilk kez ulusa takıma çağrılmıştı. Ve asıl patlamayı genç oyuncu geçtiğimiz yıl yaptı. Rafa Benitez'in tam anlamıyla değişmez adamlarından birisi olan genç Arjantinli savunmanın sol tarafını adeta parselledi. Ligde 31 maçta forma giyen Insua, Şampiyonlar Ligi'nde 6, UEFA'da 4, FA Cup'ta 2, Lig Kupası'nda 1 maç olmak üzere sezonu toplam 44 resmi maç ile tamamladı. 44 resmi maçta savunmanın sol tarafında forma giyen Arjantinli oyuncu yalnızca bir gol atabildi ki, o golde Lig Kupası'nda Arsenal'e karşı mükemmel ötesi bir goldü. 1 golün yanı sıra yaptığı 5 asistle de dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu 43 maça ilk 11'de çıktı, 40 maçta 90 dakika forma giydi. Tam bir istikrar abidesi olan ve tabir-i caizse tırnaklarıyla kazıyarak bugünlere gelen Insua bu sezon herhangi bir karşılaşmada görev alamadı.

Arjantinli savunma oyuncusunun sol ayağı inanılmaz etkili. Ayrıca son derece çevik ve süratli olan Insua'nın en büyük özelliklerinden birisi de savunmadan sık sık bindirmelere gelmesi. İstatistiksel olarak ta son derece istikrarlı ve verimli bir isim İnsua.

Insua kelimenin tam anlamıyla Rijkaard'ın istediği, aradığı bir savunmacı bek. Daha doğrusu hücumcu bir bek olarak onu görebiliriz. Sık sık sol çizgiden bindirmeler yapacak, içeriye kat edecek ve her an uzaktan sert şutlar atabilecek bir oyuncu. Savaşçı, mücadeleci ve agresif futbolunun yanı sıra ofansif bir savunmacı bek olması da onu takımda etkili bir isim haline getiriyor. Açıklamalarına baktığımız zaman Insua tekrardan kendisini göstermeye, oynamaya geliyor. Bir yıllık kiralık olarak gelmesi belki kafamızda bir çok soru işaretini de beraberinde getirebilir. Fakat inanılmaz önemli bir detayda burada bulunuyor. Insua'nın sözleşmesi gelecek sezon (2012) bitiyor. Yani oyuncuyu burada memnun ederseniz ve düzenli olarak forma şansı verirseniz bir sene sonra çok cüzi bir miktara sözleşme imzalatabilirsiniz. Satın alma opsiyonu olarak sözleşmesinde 4 milyon euro yazıyor. Mayıs sonuna kadar bu bedel karşılığında Insua'yı renklerimize katabiliriz. Liverpool takımı Insua'yı gözden çıkarttı. Çünkü Premierlig'de 25 oyuncunun 7'si İngiltere'de yetişmiş olmalı zorunluluğu bulunuyor. Bu konuda en sıkıntılı takım ise Liverpool. Böylesine bir avantaj ve şansla birlikte gelen bir Insua, gelecek sezon için müthiş bir derecede işimize yarayacak, hatta bu sezon içerisinde kendisinden maksimum verim sağlanacak, savunmada bir çok alternatif ve rotasyon üretmemize neden olacak. Arjantinli genç oyuncuya hoşgeldin diyor ve Galatasaray forması altında üstün başarılar diliyoruz. Birde unutmadan eklemekte fayda var. Geçen sezon İngiltere sınırları içerisinde yaklaşık 35 maç oynamış bir oyuncunun ne sertlikten nede mücadeleden kaçmayacağını eklemek gerekiyor. Tam tersi, sol tarafı otobana çevirir. Bizden söylemesi.. Hoşgeldin Insua.

Kolektifutbol

2 gündür yoktum. hayırlı ugurlu olsun camiamıza. beklenmedik şekilde akıllıca ve harika 2 transfer yaptı bizimkiler. Hele bu İnsua piyango gibi oldu.

Çok ümitliyim bu genç adamdan,inşallah çok faydalı olur ve bonservisini alırız..

Hayırlı olsun..

Arda'yla çok iyi anlaşacak. :)

[video=youtube;nI27LRQ1pQc]https://www.youtube.com/watch?v=nI27LRQ1pQc[/video]

Beğendiğim bir oyuncu dilerim hayırlı olur. Basan, ortalamanın üstünde çabuk bir adam Insua. Fiziki olarak da gerçekten iyi. EPL temposunu açık söyleyeyim kaldıramıyordu ama ülkemizde bu çok sorun olmayacaktır. Önemli bir transfer yaptık.

Bu transferin kötü yanı eğer sol bek gelsin diye orta sahadan vazgeçmişsek bu kötü olacak. Orta saha da gelmeli çünkü.

-----------------Ufuk-------------------

--------Neill---------------Servet-------

Sabri-------------------------------Insua

---------------Cana---------------------

---------------------Elano----------------

-----------------Misim--------------------

Serdar--------------------------------Arda

--------------------Baros------------------

yada

-----------------Ufuk-------------------

--------Neill---------------Servet-------

Sabri-------------------------------Insua

-----------Cana-------Sarp---------------

-----------------Misim--------------------

Elano/Pino-----------------------------Arda

--------------------Baros------------------

Nasil oynariz sizce?

Eger ikinci 11i daha cok begendiyseniz,kimi Sag kanatta oynatirsiniz?Elanomu,Pinomu?

Ayrica Mustafa Sarpmi Baris Özbek veya Ayhanmi?

Uzun yillar faydalanacagimiz cok yetenekli bir futbolcu aldik. Katkisi cok olacaktir. Yeniden hayirli olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt