GSC Portal - Emlak Konut, Galatasaray ile Protokol İmzaladı! - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Portal Emlak Konut, Galatasaray ile Protokol İmzaladı!

Aradigimiz adam geldi beyler.
Heh bu iste yav en sevdigimden aciklayan adamlar.
Ne twitterde ne forumlarda kimse birsey bilip yazmiyor 1 saattie surf yapa yapa beynimi kaybettim.

Aciklama icin tesekkurler o zaman iyi durumdayiz.

şimdi eski açıklamalardan bir tabloya baktım(aslında pek ilgilenmiyorum Galatasaray'ın mali tabloları ile)
Satış hasılatı için olası 2.2milyar tl göstermişiz bu durumda karımız 1 milyar tl oluyor....yani bu tahmini kar olarak gösterilmiş....haftaya olan açık arttırmada 2.2'ye ne kadar yaklaşırsak hedefi tutturmaya o kadar yakınız
Bir başka diyecek şeyse bu tarz ihalelerde açık arttırmada değer ciddi artabilir mesela 3,4 kat gibi seviyelere çıkması demek inanılmaz rakamlar demek...yine de Dursun Özbek'e güven olmadığı için hiç bi şeye inanasımız gelmemesi normal tablolara göre konuşmak lazım

ve şunu kaçırmayalım Florya için de ayrı ihale olacak....Dursun Özbek'in genel kurulda slaytta gösterdiği olası gelirin yer aldığı fotoğrafı biri bulup atabilir mi acaba ?

2. oturum için fena fiyat değil, buradaki kritik nokta diğer düşük teklif verenlerin ihaleyi isteyip istemediği. İstiyorlarsa 1 milyarın üzerine çıkacaklar bu da elimizi kuvvetlendirebilir, ha iş Dap Yapıya kalırsa sıçtık ama sanmıyorum kalacağını.

Aradigimiz adam geldi beyler.
Heh bu iste yav en sevdigimden aciklayan adamlar.
Ne twitterde ne forumlarda kimse birsey bilip yazmiyor 1 saattie surf yapa yapa beynimi kaybettim.

Aciklama icin tesekkurler o zaman iyi durumdayiz.
Biz ne dedik?

arkadaşlar bu işin okulunu okuduğum için bir şey açıklayacağım,bu ilk ihale taban fiyatı belirledi 15 haziranda yapılacak açık arttırmada 1 milyar tl'nin altında teklif verilmeyecek....yapılan tekliflerin düşüklüğü bundan kaynaklanıyor taban fiyatını aşağıya çekmek için....o yüzden fuzuli yorumlardan kaçınalım haftaya olacak ihaleden sonra tabloya bakarız

ne okudun veya okuyorsun?

ve şunu kaçırmayalım Florya için de ayrı ihale olacak....Dursun Özbek'in genel kurulda slaytta gösterdiği olası gelirin yer aldığı fotoğrafı biri bulup atabilir mi acaba ?
Az çok fiyatları biliyorsundur.
Normal şartlarda Riva ve Florya günümüz şartlarda kaç para eder ve bize kaç para bırakır ?

P9 Gscimbom Mobile

DBzmpjBW0AQ_xal.jpg

2. tur saat kaçta acaba bulamadım bir türlü
14:30.

Bu arada kabaca bir hesap yaptım eğer bu şekilde devam edersek Riva'yı satmak sadece borcun artmamasını sağlamaya yarayacak gibi bu tabloda, borcu bitirme ihtimali zaten yok da, böyle harcamaya devam edersek bir şeyin düzeleceği yok.

250 milyon maaş veriyoruz her yıl neredeyse ve düşürmek için tek hamle yok, gerizekalı herifler.

Bir de ihaleyi alan firmanın adı da çok önemli örneğin proje süresi 5 yıl diyelim, projeye ve firmanın pazarlama stratejisine bağlı olarak yapılan konutların hemen satılma ihtimali de varç, Safirdeki gibi yapıldıktan 5 yıl sonra satılma ihtimali de var, bu süre çok şeyi değiştireceği için Emlak Konutun yıllık gittikçe azalan bir meblağ üzerinden ihaleyi vermesi yararımıza olur.

Bu arada kabaca bir hesap yaptım eğer bu şekilde devam edersek Riva'yı satmak sadece borcun artmamasını sağlamaya yarayacak gibi bu tabloda, borcu bitirme ihtimali zaten yok da, böyle harcamaya devam edersek bir şeyin düzeleceği yok.

250 milyon maaş veriyoruz her yıl neredeyse ve düşürmek için tek hamle yok, gerizekalı herifler.

gelir yok gider artıyor. hazıra dağ dayanmaz. borçla yaşamak problem değil de çok yüksek faizler ödememiz ve finansal aklın olmaması esas problem.

gelir yok gider artıyor. hazıra dağ dayanmaz. borçla yaşamak problem değil de çok yüksek faizler ödememiz ve finansal aklın olmaması esas problem.
Faizler düşecek nitekim biraz düştü de ama bu yetmeyecek bence. Şu yıllık 60 milyon euro ödeme olayına müdahale edilmesi lazım, Beşiktaş'ı az çok düzlüğe çıkaran dönemsel kar etmesini sağlayan buydu.

Hayır işin kötü yanı bunu başta yapsak 2 yıl mantıklı kaybedilmiş olurdu biz üstüne zarar ederek kaybettik bu 2 yılı. Bir şey değişecek gibi de durmuyor.

Faizler düşecek nitekim biraz düştü de ama bu yetmeyecek bence. Şu yıllık 60 milyon euro ödeme olayına müdahale edilmesi lazım, Beşiktaş'ı az çok düzlüğe çıkaran dönemsel kar etmesini sağlayan buydu.

Hayır işin kötü yanı bunu başta yapsak 2 yıl mantıklı kaybedilmiş olurdu biz üstüne zarar ederek kaybettik bu 2 yılı. Bir şey değişecek gibi de durmuyor.

Dursun şu Riva ve Floryayı adam gibi rakamlara ihale ederse 2018 deki seçimleri de kazanır. Değişen birşey de olmaz. Bugünkü ihale Dursun`un kaderini belirleyecek. Rivadan 1 milyar TL üzerinde gelir çıkarsa, genel kurul bu hizmetinden ötürü dursunla devam eder.

En azından banka kredileri kapanırsa biraz nefes alırız.Senede 20-30 milyon dolar faiz ödüyoruz bildiğim kadarı ile.
Yönetimler hiç planlı iş yapmıyor haziran gelince bakıyorlar duruma ona göre planlıyorlar seneyi.Böyle oluncada maaşlar saçma sapan.

Üst Alt