Emniyet Müdürü: "Parklarda fuhuş yapılıyor ama.." - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emniyet Müdürü: "Parklarda fuhuş yapılıyor ama.."

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Emniyet Müdürü: "Parklarda fuhuş yapılıyor ama.."

kuytu yerde öpüşüyorlarsa bakmazsın olur biter. ama alenen acık ortamda aile ortasında öpüşmeyi tasvip etmiyorum ben. bu konu kapansın bence kilit vurun. konu b.mb.k bişey haline geldi.

Yapılmasına mı karşısın aleni şekilde yapılmasına mı karşısın?

ben sahsen aleni yapilmasina karsiyim

ha gizli yapiyorsa gunahi felan kendini baglar

tavsiyem eger nikahli deyilse yani zina ya girisyorsa yapmasin yok eger yapiyorum diyorsa orasina karismam kendi bilir kendi hayatdir kendi sorumludur

amma ben kendi verdigim terbiyeyey o disaridan mudahele edirse o zaman karisirim

Diyerek düşüncelere olan saygınızı bir kez daha belli ediyorsunuz.Tebrikler :)

Turgut,

Deminden beri takip ediyorum amacın sadece eyyamcılık, yok şöyle derler, yok böyle derler. Bir görüş belirtiyorsun ve belirtiğin görüşe tepki aldın diye saçma sapan triplere giriyorsun bir fikrin varsa onu karşındaki ile tartışmadan, saygı çerçevesinde empoze etmeye çalış ha bunu yapmıyorsan gelip buradaki insanları da germe, eyyamcılıkla, saçma sapan hareketlerle kimseye bir şey empoze edemezsin sadece gereksiz tartışmalara yol açarsın umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.

ağaç altında öpüşen müslümansa bunun günah olduğunun farkındadır

değilse zaten sorun yok

ve o kişinin yaptığı şey de açıktır

eğer evli olmadığı kişiyle öpüşen insan sevmiyosanız siz de onu sevmeyebilirsiniz

amma

asıl ne olduğu belli olmayandan korkmak lazım

insan bilinmeyenden korkar

ben de dıştan farklı görünüp de gizlilerde saklılarda iş yapanlardan korkuyorum...

Adamsın sen Deniz :ka21:

Millet dini oyuncak etmiş, benim kimi öpüp öpmeyeceğimi belirlemek için kullanıyor.

Savaş, cinayet, küfür, tecavüz..Onlar mühim değil..

Yalnız öpüyorsan sıkıntı var..Sevgililik falan ne ayıp şeyler..Hemen asalım.

O saydığın kavramları da yasaklayan bir dinden bahsediyoruz ki bu din "aleni" bir şekilde "yiyişmeyi"de yasak ediyor.Kaldı ki dine girmeden görgü kuralı diye birşey vardır.Tesadüfe bakın ki o da bu davranışı hoş karşılamıyor.

Kendini daha bulamamış ya da ciddi kırılmalar ve sarsıntılar yaşamış toplumların ideali, dengeyi bulması her anlamda zaman alır. Aşırılıklar her anlamda bu dönemlerde sık sık görülür. Biz de zamanla özgürlükler konusunda kendimizi bulup oturturuz zamanla. Zaman herşeyin ilacı. Kişiler için de toplumlar içinde zamanınruhu, zamanın getirdikleri önemlidir.

O saydığın kavramları da yasaklayan bir dinden bahsediyoruz ki bu din "aleni" bir şekilde "yiyişmeyi"de yasak ediyor.Kaldı ki dine girmeden görgü kuralı diye birşey vardır.Tesadüfe bakın ki o da bu davranışı hoş karşılamıyor.

Ben dinden değil onu oyuncak gibi kullanan adamlardan bahsediyorum.

Onlar çok sever o saydıklarımı..

Diyerek düşüncelere olan saygınızı bir kez daha belli ediyorsunuz.Tebrikler :)

Alakaya maydanoz var, birazdan salataya katıp servis ederim istersen. Yanında safsata da var, iki dilim de üstüne ilave ederim.

Bir yere sıkıştınız mı en özgürlükçü en hümanist olursunuz siz, asıl size tebrikler. :)

Bence ikisine de karşısın ancak doğal olarak en azından ben görmeyeyim diyorsun yalnız olayların bakmadığınız yönleri de var. Eleştiriyorsunuz belki kendinize göre de haklısınız ama neyi eleştirdiğinizi anlamıyorum ben? Hatalı kim sizce? Neden bunlar oluyor?

Öncelikle bunları düşünün, daha sonra eleştirin ha ne olursa olsun bir saygı bekleniliyorsa da bu iki taraflı olmalıdır.

En azından ben görmeyeyim demedim. Ben şöyle değerlendiriyorum;

Herkes kendi istediğini yapmakta özgür ve biz buna karışamayız. Ama özgürlük denilen şey bile kendi içerisinde bazı kurallar içerir. Eğer özgürüm istediğimi yaparım diyerek bazı insanları gerçek manada rahatsız ediyorsan bu özgürlük değildir. Ben aşırı kaçmaktan bahsediyorum. İki sevgilinin yaptığı masumca şeylerden bahsetmiyorum.

Turgut,

Deminden beri takip ediyorum amacın sadece eyyamcılık, yok şöyle derler, yok böyle derler. Bir görüş belirtiyorsun ve belirtiğin görüşe tepki aldın diye saçma sapan triplere giriyorsun bir fikrin varsa onu karşındaki ile tartışmadan, saygı çerçevesinde empoze etmeye çalış ha bunu yapmıyorsan gelip buradaki insanları da germe, eyyamcılıkla, saçma sapan hareketlerle kimseye bir şey empoze edemezsin sadece gereksiz tartışmalara yol açarsın umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.

Benim fikir empoze etmek gibi bir derdim yok ironi yapıyorum ben ki o ironi'den pay çıkaranlar da alınıyor sanırsam kaldı ki fikrimi de açıkça söyledim sadece net ve saygı çerçevesinde bir cevap alamadım aldıklarıma da aynı terbiye ve saygı çerçevesinde cevabını verdim.Demek istediğini anladım yani.

Burada bazı arkadaşların beyne giden damarları kan yerine su taşıyor sanırım, kafasındaki otlar susuz kalmasın diye. Bir de gelmiş buradaki tartışma ortamını bildiğin katlediyor. Yahu sen daha farklı düşüncelere tahammül edemiyorsun, insanların hür iradesine burnunu sokuyorsun; gelip burada neyin tartışmasını yapıyorsun ve ahlaktan bahsediyorsun? İnsan önce başkalarının düşüncelerine saygı duymayı öğrenecek, sonra gelip burada "tartışacak"

Yani inanamıyorum bu kadar kıt bir dimağa sahipsiniz. Adam sokakta şunu yapmış, bunu yapmış. Sana ne kardeşim sana ne? Sana ne milletin ne yaptığından?

bence yazinizi tekrar okuyun derim.

Ya deseniz şuna hayatımda kız arkadaşım olmadı yolda görünce içim gidiyo falan o yüzden görmek istemiyorum çiftleri. Lan şunu deseniz adam gibi valla helal derim:ka21: Ben yolda öpüşen çift varsa bile dikkat etmiyorum bana ne len?

En azından ben görmeyeyim demedim. Ben şöyle değerlendiriyorum;

Herkes kendi istediğini yapmakta özgür ve biz buna karışamayız. Ama özgürlük denilen şey bile kendi içerisinde bazı kurallar içerir. Eğer özgürüm istediğimi yaparım diyerek bazı insanları gerçek manada rahatsız ediyorsan bu özgürlük değildir. Ben aşırı kaçmaktan bahsediyorum. İki sevgilinin yaptığı masumca şeylerden bahsetmiyorum.

Ne senin sınırını biliyorum ne de Emniyet Müdürü'nün bahsettiği sınırı biliyorum ha ailem yıllardır Bursa'da Kültürpark'ı da bilirim, bir kez bile öyle aşırıya kaçan insanları görmedim ben açıkçası çevrendekilerden bahsediyorsan da konu bu değil, en azından bunu burada konuşmak yersiz bana göre.

Benim fikir empoze etmek gibi bir derdim yok ironi yapıyorum ben ki o ironi'den pay çıkaranlar da alınıyor sanırsam kaldı ki fikrimi de açıkça söyledim sadece net ve saygı çerçevesinde bir cevap alamadım aldıklarıma da aynı terbiye ve saygı çerçevesinde cevabını verdim.Demek istediğini anladım yani.

O zaman "size yobaz derler" vs. gibi mesajları yazmanın gereksiz olduğunun da farkındasındır.

Senin, ailenin veya kardeşinin yada çocuğunun rahatsız olduğu durum varsa müdaheleni edersin. Yoksa karışmak sana da kimseye de düşmez. Bak bu kısmı altına çizerek söylüyorum, şahsen ben birine müdahele edersem rahatsız edildiğim içindir. Ör: Oturduğum bankın hemen yanına oturan çift öpüşür, sevişirse ordan ayrılırım, ayrılamazsam kibarca uyarırım. Ama parkın bir ucunda bi bankta öpüşen insanlardan bana ne? Ahlak bekçiliği de yapmayacağıma göre... Ki kimseye de düşmez başkasının ahlak bekçiliğini yapmak..

dostum zaten deminden konu insanlarin gozu onunde yapilanlardan gitmiyormu?

Bu biraz ayıp olmamış mı ? Azeri kardeşimize "sanane lan" dercesine o da bizler gibi TÜRK'tür ve TÜRK'ün örf ve adetleri her yerde her TÜRK için aynıdır o da bu bağlamda değerlendirmiş.Modumuza yakışmamış sanki..

bence yazinizi tekrar okuyun derim.

Sana ne demek saygısızlık değildir? Sen başkasının hayatına karışamazsın, karışırsan alacağın sana ne cevabı saygısızlık değildir.

yapanlar yapmasın , yapamayanları azdırmasın , süregelen mükemmel ötesi ahlaklı ve adaplı törelerimiz yozlaşmasın . .

Ya deseniz şuna hayatımda kız arkadaşım olmadı yolda görünce içim gidiyo falan o yüzden görmek istemiyorum çiftleri. Lan şunu deseniz adam gibi valla helal derim:ka21: Ben yolda öpüşen çift varsa bile dikkat etmiyorum bana ne len?

Ben görünce elemanlar rahatsız olmasın diye yolumu değiştiriyorum lan. :D

Ne senin sınırını biliyorum ne de Emniyet Müdürü'nün bahsettiği sınırı biliyorum ha ailem yıllardır Bursa'da Kültürpark'ı da bilirim, bir kez bile öyle aşırıya kaçan insanları görmedim ben açıkçası çevrendekilerden bahsediyorsan da konu bu değil, en azından bunu burada konuşmak yersiz bana göre.

O zaman "size yobaz derler" vs. gibi mesajları yazmanın gereksiz olduğunun da farkındasındır.

Ben o mesajları ironi olarak değerlendiriyorum sizde kardeşinizin huysuzlukları/yaramazlıkları olarak değerlendirip geçin açıkça bir küfür veya hakaret içermemekte mesajlarım ki kapalı olarak da böyle birşey yok.

AHAhaha bu kadar işte :ka21:

Esasen sayfalardır demek istedikleri şu da işte...

Arkadaşlar bu ülke geri kalıyorsa tek sebebi insanların kendi hatalarının üzerine gidip, özeleştiri yapmak yerine sürekli başkalarına çamur atma geleneğindendir.

Bu şehir hayatının zirvesinden, mahalleyi oluşturan çekirdek birim ailelere kadar böyledir. Yok şunun kızı böyle giyinmiş, bunun kocası bilmem böyle yapmış falan filan tarzı dedikodu ve başkalarının hayatına burnunu sokma olgusu yaşamımızın değişmez bir parçası haline geliyor adeta...

Sokakta öpüşen senin kardeşin veya yakınınsa inandığın biçimde davran, ama seni rahatsız etmiyorsa tek kelime laf etmeye kimsenin hakkı yok. Kimse kimsenin beğenilerine karşı bir hayat standardı oluşturmak zorunda değildir. Ben de sokakta şapır şupur öpüşen insanlardan hoşlanmam, ama kimseyi rahatsız etmedikleri sürece tek kelime lafım olmaz, olamaz. Ben rahatsız oluyorum diye kimse hayat standardını bana ayarlamak zorunda değil.

Herkesin inancı, hayat görüşü, ahlakı, terbiyesi, görgüsü başkasının sınırlarını çiğnemediği sürece kendinedir. Hiç kimseyi ilgilendirmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt