Emniyet Müdürü: "Parklarda fuhuş yapılıyor ama.." - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emniyet Müdürü: "Parklarda fuhuş yapılıyor ama.."

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Emniyet Müdürü: "Parklarda fuhuş yapılıyor ama.."

Ne senin sınırını biliyorum ne de Emniyet Müdürü'nün bahsettiği sınırı biliyorum ha ailem yıllardır Bursa'da Kültürpark'ı da bilirim, bir kez bile öyle aşırıya kaçan insanları görmedim ben açıkçası çevrendekilerden bahsediyorsan da konu bu değil, en azından bunu burada konuşmak yersiz bana göre.

En azından ben görmeyeyim demedim. Ben şöyle değerlendiriyorum;

Herkes kendi istediğini yapmakta özgür ve biz buna karışamayız. Ama özgürlük denilen şey bile kendi içerisinde bazı kurallar içerir. Eğer özgürüm istediğimi yaparım diyerek bazı insanları gerçek manada rahatsız ediyorsan bu özgürlük değildir. Ben aşırı kaçmaktan bahsediyorum. İki sevgilinin yaptığı masumca şeylerden bahsetmiyorum.

Bundan daha açık yazamazdım herhalde. Senin ölçün nedir ?

Arkadaşlar bu ülke geri kalıyorsa tek sebebi insanların kendi hatalarının üzerine gidip, özeleştiri yapmak yerine sürekli başkalarına çamur atma geleneğindendir.

Bu şehir hayatının zirvesinden, mahalleyi oluşturan çekirdek birim ailelere kadar böyledir. Yok şunun kızı böyle giyinmiş, bunun kocası bilmem böyle yapmış falan filan tarzı dedikodu ve başkalarının hayatına burnunu sokma olgusu yaşamımızın değişmez bir parçası haline geliyor adeta...

Sokakta öpüşen senin kardeşin veya yakınınsa inandığın biçimde davran, ama seni rahatsız etmiyorsa tek kelime laf etmeye kimsenin hakkı yok. Kimse kimsenin beğenilerine karşı bir hayat standardı oluşturmak zorunda değildir. Ben de sokakta şapır şupur öpüşen insanlardan hoşlanmam, ama kimseyi rahatsız etmedikleri sürece tek kelime lafım olmaz, olamaz. Ben rahatsız oluyorum diye kimse hayat standardını bana ayarlamak zorunda değil.

Herkesin inancı, hayat görüşü, ahlakı, terbiyesi, görgüsü başkasının sınırlarını çiğnemediği sürece kendinedir. Hiç kimseyi ilgilendirmez.

Konu güzel özetlenmiş bu mesajla, üzerine daha fazla konuşmaya gerek yok önce hepimiz kendimize bakalım.

Yıl olmuş 2012, millet Mars'a nasıl giderim, Güneş'in atomunda neler var diye araştırma yaparken, bizim vatandaş hala, yok sokakta yiyişmek günah, yok g-string araya kaçıyor, yok nişanlının elini tutmak günah.

Kafa olarak 1800'lerden bile geriyiz bence. Selçuk'lu 13.y.y'da bir köprü yapmış mesela, şu konudakiler o köprüyü şuan ki teknolojiyle inşaa edemez. Çünkü kafa işe yarayacak şeylere çalışmıyor. :eek:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt