emrah serbes'in itirafı - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

emrah serbes'in itirafı

arkadaşım birisini bıçakladı. kalçasından ve göğsünden 7 sene aldı. üstelik karşı taraf şikayetini çekmesine rağmen. bu nası bişey ya valla ben bişe anlamadım.
Aynen...Adalete olan güven böyle böyle sarsılıyor sonra da kanunda yeri olan ilhak-ı hak böyle cereyan ediyor...Kan davalarının temelinde bu yok mu? Sen bir adamın evladına tecavüz et adam 5 seneye kalmaz çıksın sonra adaleti tesis etmek için cahillik yapılınca ooouuuuvvvvv türkiye de çomar dolu...Boş işler...

Adam öldürme kastediliyor da konuyu başka yere çekmeyelim...Bu dingil de zaten cinayetle yargılanmıyor cinayet nereden çıktı? Ben herkes adam öldürebilir büyük konuşmamak lazım ama başa geldiyse de adam gibi davranmak lazım ve vicdanları rahatlatıcı ve islah edici bir ceza olması lazım...

6 yıl ceza alan adam ıslah olur mu??? Eğer olay yerinden kaçmayıp beklese ambulans çağırsa bunun savunulacak tarafı olur ama savunulacak bir tarafı kalmıyor ve kaza bence katle dönüşüyor...Bunlar müphem hukuki terimler önemli olan yaşam hakkının elden alınması ve karşılığında gevrek bir tipin 6 yıl yatıp çıkacak olması...Madde alınca kaza almayınca cinayet mi olacak...Önemli olan adam olmak...Bunun gibi sorumluluktan kaçmamak...Hukuk bunun için var...
Yahu biraz yazdiklarini takip et lütfen.
Nefsi müdafaa ve kaza sonucu bir insanin hayatina son veren birisi katil olmus olmaz.
Bu vatandasin olayi zaten takip edebildigim kadari ile kaza degil, alkollü bir sekilde arac kullandigi kanitlandi diye biliyorum.
Bu yüzden benim gözümde cinayetten, katilden bir farki yok.

Aynen...Adalete olan güven böyle böyle sarsılıyor sonra da kanunda yeri olan ilhak-ı hak böyle cereyan ediyor...Kan davalarının temelinde bu yok mu? Sen bir adamın evladına tecavüz et adam 5 seneye kalmaz çıksın sonra adaleti tesis etmek için cahillik yapılınca ooouuuuvvvvv türkiye de çomar dolu...Boş işler...
millet adam öldürür cesedi yakar ortalıkta gömülecek ceset kalmaz 6 sene alır. birisi birini bıçakla yaraladı diye 7 sene yer. arkan sağlamsa sıkıntı yok . işte millet ondan sonra kendi adaletini sağlamaya çalışiyo.

Yahu biraz yazdiklarini takip et lütfen.
Nefsi müdafaa ve kaza sonucu bir insanin hayatina son veren birisi katil olmus olmaz.
Bu vatandasin olayi zaten takip edebildigim kadari ile kaza degil, benim gözümde cinayet.
İşte senin gözünde ama bak hukuka göre kaza halbuki ne fark eder bir aileyi yok etmiş...3 kişi öldü mü??? Öldü...Karşılığı 6 sene... böyle işe...

İşte senin gözünde ama bak hukuka göre kaza halbuki ne fark eder bir aileyi yok etmiş...3 kişi öldü mü??? Öldü...Karşılığı 6 sene...Misakoryim böyle işe...
Hukukun verdigi karara tepki göstermekten baska birsey yapamam.
Benim vicdanima göre alkollü arac kullanip bunun sonucunda birinin canina kiyan katildir, cinayet islemistir.
Gercekten kaza sonucu, nefsi müdafaa sonucu bu durum ile karsi karsiya kalan biri ile ayni kefeye konamaz, o durumda insanlara katil denemez.
Bunun bedelini aldigi cezanin yaninda kendi vicdani zaten fazlasi ile ödetecektir.

Hukukun verdigi karara tepki göstermekten baska birsey yapamam.
Benim vicdanima göre alkollü arac kullanip bunun sonucunda birinin canina kiyan katildir, cinayet islemistir.
Gercekten kaza sonucu, nefsi müdafaa sonucu bu durum ile karsi karsiya kalan biri ile ayni kefeye konamaz, o durumda insanlara katil denemez.
Bunun bedelini aldigi cezanin yaninda kendi vicdani zaten fazlasi ile ödetecektir.
Neyse konu kritik çok da uzatmayalım ama en başında söyledim zaten vicdanı olsa durur ambulans-polis çağırır kaza mahalini terk etmezdi dolayısıyla bu denyoda vicdan filan yok...Kendi kendisini ele verdi...Notu milletin vicdanında sıfırın altında...6 yıl az temyize gidilmeli...Hürmetler...

Allah kimsenin başına böyle bir felaket vermesin. Bu olay herkese ders olsun. Direksiyon başına geçince bu olayı aklınıza getirin ve hız yapmayın. Ayrıca adaletin şaşmasına müsaade etmeyin.

O uyarıyı yapmak bile saçma. Söz konusu olmamalı. Emrah Serbes alkollü çıkmamıştı sanırım. Öyle olsa ceza bayağı artardı sanırım.
Benim bu konuda ki son bilgim alkollü olduğu, arkadaşının bu yüzden suçu üstlendiği yönünde. Eğer farklı bir gelişme olmadı ise bu sonradan ortaya çıkarılmış idi.

O uyarıyı yapmak bile saçma. Söz konusu olmamalı. Emrah Serbes alkollü çıkmamıştı sanırım. Öyle olsa ceza bayağı artardı sanırım.
Alkollüydü aynen kenanın dediği gibi hatta madde kullandığı da söylendi ama tesiri altında olup olmadığı ispatlanamadı ondan saklandı zaten belki kandan atılır diye...Her zaman ki gibi havale mercii yargıtay değil allah oldu...Darısı mahkeme-i kübraya...

Adam alkol alıp araba kullanıyor, bir aileyi komple yok ediyor ve 13 yıl ceza alıyor. Ne diyeceksin ki buna? Zaten olaydan sonra 1 hafta bekleyip güzel güzel mektup yazıp fotosunu çekip sosyal medyaya koymasının nasıl sapık bir ruh hastalığı olduğunu burada konuşmuştuk, ona diyecek laf bile yok. Ben bu herifin aileyi yok etmekten ziyade halkın gözündeki imajının zedelenmesine daha fazla üzüldüğüne de eminim. Bu tiplerin hayatı şovdan ibaret, bunlardan insanlık bekleyemezsin. Bu olaydan sonra bunu hala savunan, özrüne kulp bulmaya çalışanlar da en az bunun kadar ruh hastası.

Ulan yanarım şu herif 7-8 yıl sonra şartlı salıverilip kaldığı yerden hayatına devam edecek, hapishane hikayeleri yazacak ve hayranları hiçbir şey olmamış gibi bunu yere göğe sığdıramamaya devam edecekler ona yanarım.

Adam alkol alıp araba kullanıyor, bir aileyi komple yok ediyor ve 13 yıl ceza alıyor. Ne diyeceksin ki buna? Zaten olaydan sonra 1 hafta bekleyip güzel güzel mektup yazıp fotosunu çekip sosyal medyaya koymasının nasıl sapık bir ruh hastalığı olduğunu burada konuşmuştuk, ona diyecek laf bile yok. Ben bu herifin aileyi yok etmekten ziyade halkın gözündeki imajının zedelenmesine daha fazla üzüldüğüne de eminim. Bu tiplerin hayatı şovdan ibaret, bunlardan insanlık bekleyemezsin. Bu olaydan sonra bunu hala savunan, özrüne kulp bulmaya çalışanlar da en az bunun kadar ruh hastası.

Ulan yanarım şu herif 7-8 yıl sonra şartlı salıverilip kaldığı yerden hayatına devam edecek, hapishane hikayeleri yazacak ve hayranları hiçbir şey olmamış gibi bunu yere göğe sığdıramamaya devam edecekler ona yanarım.
Doğru söylüyorsun hiç düşünmemiştim bu gavat bundan da prim yapar hapishane hikayeleri filan...

Yav adam oldurmus cezasini kesmisler. 13 sene az mi yav. Trajik bir olay gercekten hem o aile icin hemde Serbes icin ama bu hayatda yaptiginin cezasini cekersin.
Daha neyin nesini tartismak lazim anlamadim ki.
Iki Faktör var, üç kişinin ölümüne sebep oldu ve alkollü kullandığı tespit edildi. Yeni yasaya göre tam olarak ne kadar yatar bilmiyorum ama brüt 13 sene böyle bir şey için az. Allah korusun başına böyle bir felaket geldiğini düşün, buna sebep olan insanın 13 yıl ceza almasını adaletli bulur muydun? Alkollü o direksiyonun başına geçmese belki de o üç kişi şimdi hayatta olacaktı.

Alkollü araç kullananlara karşı büyük bir nefretim var, çünkü alkollü araç kullananlar kendilerine ayrılan özel bir yoldan gitmiyorlar, senin benim gittiğimiz yoldan gidiyorlar. Allah korusun yarın bir gün trafikte hepimizin karşısına çıkabilir böyle sorumsuz ve insan hayatını hiçe sayan mahluklar.

Iki Faktör var, üç kişinin ölümüne sebep oldu ve alkollü kullandığı tespit edildi. Yeni yasaya göre tam olarak ne kadar yatar bilmiyorum ama brüt 13 sene böyle bir şey için az. Allah korusun başına böyle bir felaket geldiğini düşün, buna sebep olan insanın 13 yıl ceza almasını adaletli bulur muydun? Alkollü o direksiyonun başına geçmese belki de o üç kişi şimdi hayatta olacaktı.
Bir de bırakıp kaçtı hep unutuyorsunuz...

Araba ile tahminen en çok kaza yapanlardan biriyimdir forumda. Geçen sene eylül ayında Adana yumurtalık arasında otobanda 2 kişi öldü benim arabaya çarpıp. Kusurum yoktu. Ceza almadım. Dava bile açılmadı. Ama hala aklıma gelir çocukların suratı ve üzülürüm keşke alkollü yola çıkmamış olsalardı diye. Ve kazanın şokunu üzerimden atıp arabalarına gidişim hala aklımdadır. Kusurum olmadığı halde hala üzülürüm o kaza için. Keşke mola yerinde durup bir sigara içseydim belki denk gelmezdik diye düşünür dururum her daim.
Şimdi bu adama bakıyorum. Bir aile Yokoldu ve sen olması gerekenden yüksek hızda ve alkol vb maddeler etkisinde kaza yapıyorsun. Üstüne kaçıyorsun. Şöförüne suçu üstlen sana bakarım diyorsun. Savcılık kazayı yapanın o olmadığını düşündüğü ve inceleme yaptığı için evde kıskıvrak yakalanmak yerine bir mektup yazıp bunu paylaşıp teslim oluyorsun( acındırma ve pr çalışmasına devam)
İsmin Emrah soyadım serbes t yok falan gibi lafların var. Her yanın kibir ve yalan korkarken. 13 sene alıyorsun belki yarısını ancak yatarsın. Çıkınca adamım diye gezersin...
Olan aileye oldu. Assalar böylelerini hiç üzülmem...

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt