emre belözoğlu - Sayfa 39 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

emre belözoğlu

Twitter da yabanci siniri ile aciklamalari var bunlar dogruysa, ki tam bu serefsizin agzindan cikabilecek aciklamalar, tekrardan Allah belani versin senin.

Kisaca yabanci siniri bizim az oynamamiza neden oluyor demis. Verdigi örnekler de Volkan Demirel ve Selcuk Inan. Buradan belli oluyor niyeti zaten.

Son düzenleme:
Twitter da yabanci siniri ile aciklamalari var bunlar dogruysa, ki tam bu serefsizin agzindan cikabilecek aciklamalar, tekrardan Allah belani versin senin.

Kisaca yabanci siniri bizim az oynamamiza neden oluyor demis. Verdigi örnekler de Volkan Demirel ve Selcuk Inan. Buradan belli oluyor niyeti zaten.
Şaşırmadım doğrusu ve bu açıklamar doğru ise Ardanın bu takıma gelmesini isteyenler buradan pay çıkarsınlar. Ancak şaşırdığım nokta, kendisi Avrupa'da oynadı, oynadığı liglerde formayı hak etmesine rağmen sınıra takılsaydı kendini nasıl hissederdi, bunu bu röportajı yapan muhabir, doğru ise, neden sormaz?

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şaşırmadım doğrusu ve bu açıklamar doğru ise Ardanın bu takıma gelmesini isteyenler buradan pay çıkarsınlar. Ancak şaşırdığım nokta, kendisi Avrupa'da oynadı, oynadığı liglerde formayı hak etmesine rağmen sınıra takılsaydı kendini nasıl hissederdi, bunu bu röportajı yapan muhabir, doğru ise, neden sormaz?

Sorarlar mi hic. Pis irkci herif, bunun yabanci kisitlamasini desteklemesine hic sasirmamak lazim.

Baslarda politik konusmus yok oturup beraber karar vermek lazim falan diye ama sonra bu ülkedeki herkes gibi magduriyet edebiyatina baslamis yok yerli oyuncular magdur yok oynayamiyorlar yok etkileniyorlar. Niyetini orada belli etmis.

Sorarlar mi hic. Pis irkci herif, bunun yabanci kisitlamasini desteklemesine hic sasirmamak lazim.

Baslarda politik konusmus yok oturup beraber karar vermek lazim falan diye ama sonra bu ülkedeki herkes gibi magduriyet edebiyatina baslamis yok yerli oyuncular magdur yok oynayamiyorlar yok etkileniyorlar. Niyetini orada belli etmis.
Aslında şu mağduriyeti birisi ele alıp irdeleyeci bir şekilde bunlara sorsa, röportajın sonunda kendileri itiraf etmese dahi verecek bir cevapları kalmayacağı için suçun kendilerinde olduğu kabak gibi ortada kalacak. Hakkaniyetli bir gazeteci olsa bunları öyle bir röportajda kendi silahları olan mağduriyet üzerinden eleğe çevirir ama bunlar o Hakkaniyetli muhabirlere konuşmazlar.

Avrupada teknik olarak bir yabanci siniri imkansiz. Bir kere Avrupa Birligi ülkesi vatandaslarini kisitlayamazsin. Ancak avrupa birligine üye olmayan ülkelerin vatandaslarina sinir vardi. Ve zaten en iyi oyuncular avrupa birligi ülkelerinden cikiyor. Emre´de Italya´da oynarken 2 yada 3 No-EU yabanci hakki vardi hatirladigima göre...

Yani o da bir sinir dahilinde oynayan topcuydu.

Son düzenleme:
Sami Yen'de doğdu, Kadıköy'lü oldu, crispy cocuğu emre beleşoğlu, emre beleşoğlu...oooohoooooo oohhhhooooooo

Avrupada teknik olarak bir yabanci siniri imkansiz. Bir kere Avrupa Birligi ülkesi vatandaslarini kisitlayamazsin. Ancak avrupa birligine üye olmayan ülkelerin vatandaslarina sinir vardi. Ve zaten en iyi oyuncular avrupa birligi ülkelerinden cikiyor. Emre´de Italya´da oynarken 2 yada 3 No-EU yabanci hakki vardi hatirladigima göre...

Yani o da bir sinir dahilinde oynayan topcuydu.
Mevzu daha iyi olmasına rağmen herhangi bir sınırlama yüzünden oynamasaydı kendini nasıl hissederdi. Teknik olarak yabancı sınırı koyabilir her federasyon, çünkü ilk aşamada özerk bir Federasyonun kendi içinde alacağı bir karar olur. Bu tabi mahkemede ayakta durabilir mi orası başka mevzu.

Serefsize hak ettigi sekilde en güzel hep Melo davraniyordu.

DKR6_zsWkAIcMnx.jpg

Mevzu daha iyi olmasına rağmen herhangi bir sınırlama yüzünden oynamasaydı kendini nasıl hissederdi. Teknik olarak yabancı sınırı koyabilir her federasyon, çünkü ilk aşamada özerk bir Federasyonun kendi içinde alacağı bir karar olur. Bu tabi mahkemede ayakta durabilir mi orası başka mevzu.

Ona takilabilme ihtimali vardi. Ben sinira ragmen avrupada oynadim, onlar da sinira ragmen burada oynasin diyebilir.

Ayakta duramaz, federasyonda yasalara karsi bir karar almaz.
Yoksa avrupada da yabanci sinirini destekleyen cok futbol adami var. Milli takimlarin kalitesi yerlerde. AVrupa sampiyonasi, dünya kupasi kalite anlaminda yerlerde. Ama elden birsey gelmiyor.

Son düzenleme:
Ona takilabilme ihtimali vardi. Ben sinira ragmen avrupada oynadim, onlar da sinira ragmen burada oynasin diyebilir.

Ayakta duramaz, federasyonda yasalara karsi bir karar almaz.
Yoksa avrupada da yabanci sinirini destekleyen cok futbol adami var. Milli takimlarin kalitesi yerlerde. AVrupa sampiyonasi, dünya kupasi kalite anlaminda yerlerde. Ama elden birsey gelmiyor.
Ben o Non-EU sinirini kadroya yansimayan bir sinir olarak hatirliyorum.
Üc tane Non-EU oyuncu transfer edebilme siniri degilmiydi o?
Bence bunun yasalar ile bir ilgisi yok ki.
Avrupa Birliginde serbest dolasim ve Avrupa ülkelerinde serbest ikamet hakkin var ama yinede o ülkenin vatandasi sayilmiyorsun.
Yani yasalardan bagimsiz, özerk Federasyonlarin alabilecegi bir karar bu.
Kadrolarda su kadar o ülkenin vatandasi oyuncu olacak kararini yasaklayan bir yasanin varligindan haberim yok dogrusu.
Ha söyle, Avrupanin, daha dogrusu Avrupa Birliginin bu önemli bir detay, yapisina ters bir durum olur orasi baska.
Herkes Avrupayi Avrupa Birligi ile karistiriyor.
Ben sinira ragmen oynadim biraz mantiksiz olur, o zaman serbest olmasina ragmen oynayabilirsin denebilir, yani iyi isen oynarsin mentalitesi.

Son düzenleme:
Ben o Non-EU sinirini kadroya yansimayan bir sinir olarak hatirliyorum.
Üc tane Non-EU oyuncu transfer edebilme siniri degilmiydi o?
Bence bunun yasalar ile bir ilgisi yok ki.
Avrupa Birliginde serbest dolasim ve Avrupa ülkelerinde serbest ikamet hakkin var ama yinede o ülkenin vatandasi sayilmiyorsun.
Yani yasalardan bagimsiz, özerk Federasyonlarin alabilecegi bir karar bu.

Degil... Nihat Kahveci bile mahkemeye giderek, Avrupa Birligi ve Türkiye arasinda bir anlasmayi örnek göstererek, Türkiye adina o siniri ispanyada kaldirtti actigi dava ile. Sen bir avrupa birligi vatandasinin is hakkini engelleyemezsin bir AB Ülkesinde.

- Sen Almanya vatandasisin, benim Italya´da sirketim var. Sana o sirketde Halkla iliskileri genel müdürlügü teklifi veriyorum. Italyan devletinin senin girisini, calismani engelleme yetkisi yok. Yasalar senin calisma hakkini koruyor.

Bossman kararindan sonra avrupadaki tüm yabanci sinirlari düsmek zorunda kaldi.

Bir cok Federasyon o dönemler, ülkeledeki yerli oyuncularin korunmasi gerektigini savundu mahkemede. Ancak yasalara göre aykiri oldugu icin, kabul görülmedi. Yani avrupada bu sinirlar zorla kalkmak zorunda kaldi.

Aynen aldigin her oyuncuyu oynatabilirsin, ama bu sekilde avrupa birligi üyesi olmayan bir oyuncu icin Italya´da oynamasi cok zor hale geliyor.

Üst Alt