Emre Utkucan | Scouting ve Performans Analizi Yöneticisi - Sayfa 54 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Emre Utkucan | Scouting ve Performans Analizi Yöneticisi

Bu adamı severim sevmesine de fm'de bile scout profili öyle aman aman değilken bunca yıldır o ekibin başında. Yani başka biri bulunamıyor mu

Merhaba arkadaşlar
Maalesef adam torpilli ve çok sevilen bir adam. Terim'in torpillisi diyorsunuz ama terim gittikten sonra dahi bu herifi gönderemediler bir türlü, hatta daha çok prim verdiler buna.
Ayrıca GS kongre üyesi olmasıda bunda etken.
Daha fazla detaylı bilgi isteyen olursa veririm elimden geldiğince.

Bunun yapamadığını yapacak şu forumdan kaç adam çikar yazık valla..
(Bu arada yeni görüyorum tespitleri muhteşem scout transferi yapılmaması daha hayırlıymiş sanki)

Dünyanın hiçbir kulübünde yerinde maç izlemeyen scout ekibi şefi yoktur; yapılan yatırımların karşılığı alınamıyor maalesef...

Hala meselenin oyuncu bulamamak falan olduğu sanan arkadaşlar var.

Oyuncu bulursun kolay, onun teknik heyet ve yönetim tarafından kabul edilmesi lazım.
Scout scout diye ağlayanlar Saracchi’ye 6 aydır küfür ediyor, Kerem’e 3.ligden oyuncu mu alınır diyor,Marcao-Luyindama’ya ilk alınırken demedikleri yok..
Samatta,Telles,Onyekuru, Rodrigues,Bruma...

Ne genç oyuncuya sabredecek taraftar var, ne de genç oyuncuya riske edecek 300-500 Bin € ve yönetim var kulüpte..
Altyapıdan çıkarayım dersen zaten gençler mutsuz,ya okul ya spor ikileminin olduğu bir ülkede yaşıyoruz, yatırım yok,tesisler gecekondu, yatırım olmayınca da altyapının yıldızı vitaminsiz Yunus oluyor, biraz fizik yapan Emin gibi Ozan gibiler aradan sıyrılıyor.
Ülkenin karar vericileri 2020’de tesis yerine,teşvik yerine,ligi tanıtmak yerine,hakem hatalarını minimuma indirmek yerine hala yabancı kuralıyla falan uğraşıyor..

''kendisine tavsiyem son 6-7 yılda galatasaray'ın transfer ettiği futbolcularla ilgili hazırladığı raporları kamuoyuyla paylaşsın. marcao, mariano, nagatoma falan. ama yemez. çünkü o zaman herkes nasıl bir futbol cahili olduğunu görür. yeni bir transfer dönemine giriyoruz ve hala takımın scout şefi bu yetenekten anlamayan vasıfsız arkadaş. gerçekten inanılır gibi değil. yahu sırf engelli diye galatasaray'ın milyon dolarlarını sokağa atmaya hakkı var mı? galatasaray'a dursun'dan daha fazla zarar vermiştir bu adam. yeteneği olmayan kazma futbolcular bulmada tam bir uzman. 5 tanede 1 tane tuttursa ona da eyvallah diyeceğim. ama o da yok. hatalarından da ders almıyor. tutar gibi görünen onyekuru, bruma, rodrigues falan da sadece fatih terim sisteminde tutmuş. gittikleri takımlarda dikiş tutturamamışlar. yani bu adamın olayla en ufak bir alakası yok. fatih hoca da hala akıllanmamış gerçekten inanılır gibi değil. başarılı olsa gurur duyacağız takımın scout şefi engelli diye. ama yok işte arkadaş olmuyor.''

- Eksiden alinmistir

Sıçmık denilebilecek bir entry girmiş arkadaş.

Sıçmık denilebilecek bir entry girmiş arkadaş.

Komedi valla scout şefinin transfer yaptığını sanıyorlar

Yönetim ve hoca onayı olmadan hiç bir transfer yapılamaz

O kadar sallamış ki Rodrigues'i Dursun'un yeğeni aldırmıştı :asd:

Mesela bir dönem Dembele,Delaney felan bütün potansiyelli adamları önermişti bu arkadaş Hamza aldırmadı deniyordu

O ara da gereksiz övülüyordu bizim taraftarı çözemiyorum gerçekten

Mesela bir dönem Dembele,Delaney felan bütün potansiyelli adamları önermişti bu arkadaş Hamza aldırmadı deniyordu

Görev tanımını bilmeden sallıyorlar. Belki transferde çok az katkisi var belki cok fazla. Onu bilemeden nasil yorum yapalim ?

adam mısın
aydın
aslan

Aynen öyle. Belçika, Polonya gibi liglerden büyük liglere giden adamları görmediğini sanıyor millet. Mesela Samatta’yı söyledi de alabildik mi? İngiliz takımının elinden nasıl alacaksın? 20 milyon euro verebilecek miyiz? O yüzden Paok gibi takımlardan, aldıktan sonra daha fazla emek harcaman gerek Rodrigues gibi adamları almak zorundayız. Paramız ona yetiyor çünkü. Celtic’e giden forvet vardı. Dembele mi ne? 1 milyon için falan alınmadığı söylendi(ne kadar doğrudur bilinmez tabi) Herifi dinleyip alsak 25 milyona satardık belki CL’den sonra İngilizlere. Delaney var ya da. Emre de çıkıp bunları söylesin o zaman ekşideki arkadaşa.

Herif izlemiş, hoca da oyuncunun üzerine koymasını sağlamış. Kötü çıksa ya scout anlamıyor bu işten ya da hoca oyuncu geliştiremiyor oluyor. Bir şey bulamayınca bizden sonra oyuncu bir şey yapamamışa gelmiş konu. Bizden sonra bir şey yapamadıysa scout napsın kardeşim, hoca napsın? Arabistan’a gidip özel mi çalıştırsınlar adamı? Sallamak isteyen her türlü sallar.

Luyindama transferinde de sallandı adama. 5 milyon verdikten sonra adam bulunur tabi dendi. 3 milyona bulunca da bizden sonra bir şey yapamadı deniyor. Gerçekten enteresan.

Bir de millette şöyle bir scout beklentisi var. 100bin euroya topçu bulsun. 3 sene sonra 40 milyon olsun. Porto’nun zamanında deli paralara sattığı adamları hep 10 bin euroya aldıklarını falan sanıyor. Porto’nun her sene 20-30 tane transfer yapıp bunların bir kısmını kiraladığını, bunlardan 2-3 tanesinin bir yerlere geldiğini bilmeyip her futbolcudan 50 milyon euro kar ettiğini düşünenler de var.

Beyler bu scout ekibinin hatta utkucan'ın direk beğendiği umut gündoğan, koray günter, oğuzhan kayar, veysel sarı gibi aldırdığı adamları niye söylemiyorsunuz ? Nerede şimdi bu adamlar ? Bak o dönem transfer edilen hajrovic, ontivero'ları saymıyorum çünkü bunları gerçekten o aldırmamıştı. Ama yukarıda saydığım isimleri bizzat kendi aldırdı.
Hatta size şöyle söyleyeyim;
Mancini gittiğinde yerine alınan Prandelli'yi dahi Emre Utkucan ve ekibi önerdi.
O dönem Ottmar Hitzfeld gelme ihtimali vardı, boştaydı fakat Emre'ye danışıldı ve kendisi Hitzfeld'in ingilizce bilmediği için scout ekibiyle anlaşamayacağını, onlara önem veremeyeceğini ve ıskartaya çıkacaklarını düşündükleri için gidip Prandelli'yi önerdiler.
Prandelli hem italyanca hemde ingilizce biliyordu.
O dönem Emre Utkucan'ın sağ kolu Marco Fumagalli adında biriydi. Bu kişide italyandı ve Mancini'nin son döneminde onu video ve maç analisti olarak Mancini'nin yanına koymuştu. Bu yüzden tezgah bozulmasın diye Hittzfeld yerine daha iyi anlaşacakları Prandelli'yi getirdiler. Sonucun ne olduğunu hepimiz biliyoruz.
Bu arkadaş daha sonra Mancini'nin çalıştırdığı Inter'e, sonra da Valencia'ya gitti birer sezonluğuna.
Şimdi ise Gazişehir Gaziantep takımında scout şefi...

Üst Alt