En iyi box-to-box futbolcu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En iyi box-to-box futbolcu

Cevap: En iyi box-to-box futbolcu

Belki inanmayacaksın oldum olası beğenmiyorum. Bence bir Messi değil. :)

Bende en iyi dönemlerinde bile beğenmez, sevmezdim. Hatta Cristiano Ronaldo bunu top diye oynar falan dediğimde arkadaşlar dalıyorlardı bana. Ama ş.ligini tek başına getirdi, bu da bir gerçek. Chelsea maçlarındaki oyunları falan unutulmaz. Ve iyi oynadığı zaman çok fena bir adam. Ha sevmem, orası ayrı.

Tartışmaya devam.Gerrard neyi yapamıyor bir söylesene abi?:D

Xavi kadar yapamıyor. Söylemek istediğim bu. Xavi'nin gerrard dan iyi yaptığı şey yoktur diyorsan tamam konuşmayalım, kabul gerrard gelmiş geçmiş en iyi topçu. Ama var diyorsan, bunlar nelerdir sen söyle. Ben daha önce belirtmiştim xavinin üstün yönlerini. Gerrard gibi şut çekemeyeceğini de söyledim mesela, eksi olarak, sen de bu tarz örnekler ver.

Xavi kadar yapamıyor. Söylemek istediğim bu. Xavi'nin gerrard dan iyi yaptığı şey yoktur diyorsan tamam konuşmayalım, kabul gerrard gelmiş geçmiş en iyi topçu. Ama var diyorsan, bunlar nelerdir sen söyle. Ben daha önce belirtmiştim xavinin üstün yönlerini. Gerrard gibi şut çekemeyeceğini de söyledim mesela, eksi olarak, sen de bu tarz örnekler ver.

Mesela çoğu kişi kabul etmsede bence Xavi Gerrard gibi neredeyse her pozisyonda ceza sahasına verkaçlarla,3e1 lerle,driblingle girip gol veya asiste yapamıyor.Bu özelliğiyle çok büyük derecede skor katkısı oldu Gerrard'ın.Xavi ise daha çok ceza sahası çevresinde dolaşıyor.Dediğin gibi uzaktan şutları var.Ayrıca top kapma ve omuz omuza mücadelelerinde daha iyidir Gerrard.Sonra hava hakimiyeti vardır.Gerrard forvet,sağ kanat,sol kanat, sağ bek oynayabilir.Hatta İstanbul'daki finali hatırlarsan 3-3ten sonra inanılmaz aksayan Liverpool'un sağ kanadını Gerrard farkedip ordaki atakları çok iyi kesmiştir.Orta saha görevinid aksatmamıştır.

Demogoji yaparak bana Xavi'yi savunacaksan ben tartışmada yokum..

"Gerrard efsanedir, fark yaratan budur" dersen ancak bu cevabı verebilirim:)

Mesela çoğu kişi kabul etmsede bence Xavi Gerrard gibi neredeyse her pozisyonda ceza sahasına verkaçlarla,3e1 lerle,driblingle girip gol veya asiste yapamıyor.Bu özelliğiyle çok büyük derecede skor katkısı oldu Gerrard'ın.Xavi ise daha çok ceza sahası çevresinde dolaşıyor.Dediğin gibi uzaktan şutları var.Ayrıca top kapma ve omuz omuza mücadelelerinde daha iyidir Gerrard.Sonra hava hakimiyeti vardır.Gerrard forvet,sağ kanat,sol kanat, sağ bek oynayabilir.Hatta İstanbul'daki finali hatırlarsan 3-3ten sonra inanılmaz aksayan Liverpool'un sağ kanadını Gerrard farkedip ordaki atakları çok iyi kesmiştir.Orta saha görevinid aksatmamıştır.

Adamım, ben sana Xavi'nin gerrard dan iyi olan yönlerini sordum. Gerrard'ın iyi(tamamen seni bağlar:)) özelliklerini yazmışsın. Ben gerrard ın xavi den iyi özelliklerinden birini yazdım örneğin; "Gerrard Xavi'den daha iyi şut çeker" gibi. Sen de bana Xavi'nin gerrard dan daha iyi yaptığı bir işi söyle.

"Gerrard efsanedir, fark yaratan budur" dersen ancak bu cevabı verebilirim:)

Adamım, ben sana Xavi'nin gerrard dan iyi olan yönlerini sordum. Ben gerrard ın xavi den iyi özelliklerinden birini yazdım örneğin; "Gerrard daha iyi şut çeker" gibi. Sen de bana Xavi'nin gerrard dan daha iyi yaptığı bir işi söyle.

Hımm.:rolleyes:Aslında pekte birşey gelmiyor aklıma.Bunu söylerken emin olabilirsinki Gerrard hayranı olarak değil objektif olarak söylüyorum.

Yok gerçekten Xavi'yi kötülemiyorum.Benim için üst düzey futbolcudur.Ronaldo'da üst düzey futbolcudur.Messi'de.Ama Gerrard'ın üst düzeyinde üstündedir.Zidane'nın dediği gibi.Tartışmayı keşke bu kadar erken bırakmasaydın.Hem zevkli oluyor,hem de senden yeni birşeyler öğreniyordum.

Ben bırakmam ama bir yere varamıyoruz, çok rahatlıkla daha iyi ara pası atabildiğini söylemeni beklerdim ancak sen hücum pası konusundaki bariz üstünlüğünü bile kabul etmiyorsun. İstatistik diyorum, EPL'nin temposu diyorsun, onu ayarlayan da xavi diyorum, zidane diyorsun:)

Üst Alt