En iyi box-to-box futbolcu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En iyi box-to-box futbolcu

Cevap: En iyi box-to-box futbolcu

Xavi'yi al Liverpool'a koy Barça'daki etkiyi yapmaz. Ama Gerard'ı al Xavi'nin yerine koy pek birşey değişmez.

Bir orta sahada maksimum ne isteniyorsa Gerard'da var. Xavi benim en beğendiğim orta saha oyuncularından biri ama sistem içinde parlayan bir oyuncu.

Bu yüzden Steven Gerard.

Yine polemik başlatmayın yahu... Xavi barca'nın işleyişindeki ana dişlidir. İspanya milli takımı için de geçerli bu.

Yine polemik başlatmayın yahu... Xavi barca'nın işleyişindeki ana dişlidir. İspanya milli takımı için de geçerli bu.

Kusura bakma abi.Başlatmak zorundayım.:DDoğrudur;Xavi hem Barca'nın hem de İspanya'nın ana dişlisidir.Çünkü iki takımda total futbol oynar.Ama Xavi'yi sen bir kontraatak veya kontrol futboluna vs... koy dökülür.Aynı Aragones dönemi öncesi milli takımdaki hali gibi.Ama Gerrard her sistemde oynar.Barca'da Xavi'nin yerine koy sırıtmaz hatta daha iyisinide yapabilir.

Haydi bakalım Hodri Meydan :D

:D başlatıyorum;

Xavi beyniyle oynar, gerrard fiziğiyle. Box-to-box diyorsak oyunun temposunu ayarlaması en önemli özelliklerinden biridir, gerrard bunu yapamaz, xavi kralını yapar. Xavi, atılan gol hariç bütün istatistiklerde daha iyidir. Şu anda dünya futboluna milli takım ve klüp takımı bazında damga vuran iki takımın ortak noktasıdır Xavi. Yaptığı en basit iş için;

YouTube - Xavi: Amazing Through Ball

Hücum pası, ara pas ve oyun zekası nedeir sorularının cevabıdır kendisi.

Xavi beyniyle oynar, gerrard fiziğiyle. Box-to-box diyorsak oyunun temposunu ayarlaması en önemli özelliklerinden biridir, gerrard bunu yapamaz, xavi kralını yapar. Xavi, atılan gol hariç bütün istatistiklerde daha iyidir. Şu anda dünya futboluna milli takım ve klüp takımı bazında damga vuran iki takımın ortak noktasıdır Xavi. Yaptığı en basit iş için;

Uuuuuuuuuuvvvvvvvvvv :kupa:

Düellolarda öyle olur ya biri laf söyledi mi uvvv diye :D

2008-06-07_maldonado2.jpg

Claudio Andrés Del Transito Maldonado Rivera

box-to-box tun kralı dır bu adam :D

Abi Gerrard fiziğiyle oynadığı kadar aklınıda kullanır.Fizik gücünün ön planda olması onun karakter yapısıyla ilgilidir.Gerrard savaşçıdır,hırslıdır,dişe diş kana kana mücadelecidir.Xavi ise soğukkanlıdır,sakindir.Biraz daha akla yönelik oynar.Gerrard'ın oyun temposunu ayarlarmasına gerek yoktur.Çünkü İngiltere'de biraz da seyirci ortalamasını dünyada yükseltmek için her takım yüksek tempoyla oynar.Hakemlerde buna çanak tutar.Hele 4 büyükler arasındaki maçlardaki tempo inanılmazdır.

Heyecan sürüyor.Xavi mi Gerrard'mı?Durumda 19-19 eşitlik var.Haydi bakalım.Oylarınızı esirgemeyin.Eğer hiçbir fikriniz yoksa gidin Gerrard'a verin.:D

Yav yalnız ben yanlışlıkla Xavi'ye verdim.İniesta'ya verecektim oyumu.Ulan herifler o kadar iyi ikili ki ben bile karıştırmaya başladım.:D

Abi Gerrard fiziğiyle oynadığı kadar aklınıda kullanır.Fizik gücünün ön planda olması onun karakter yapısıyla ilgilidir.Gerrard savaşçıdır,hırslıdır,dişe diş kana kana mücadelecidir.Xavi ise soğukkanlıdır,sakindir.Biraz daha akla yönelik oynar.Gerrard'ın oyun temposunu ayarlarmasına gerek yoktur.Çünkü İngiltere'de biraz da seyirci ortalamasını dünyada yükseltmek için her takım yüksek tempoyla oynar.Hakemlerde buna çanak tutar.Hele 4 büyükler arasındaki maçlardaki tempo inanılmazdır.

Ama sizin söylediğiniz "gerrard barcaya gitse sırıtmaz" tezinizi çürütür bu tempoyla ilgili yazdıkların. Orada gerek yok. Ama ş.ligi finalinde gördük ki kazın ayağı öyle değil. Teknik ve futbol zekası açısından bence karşılaştırılamaz bu ikili. Bir de sen tarz olarak bu adamları seviyorsun. Messi yerine ronaldo örneğin orada da aynı durum söz konusu. Tempolu, fizikli adamları seviyorsun sen. Bense daha teknik, aklıyla oynayan adamları. Ama konu box-to-box sa cevap tartışmasız xavi dir. Gerisi teferruattır:) Şu pasa bakın yahu;

Xavi'yi al Liverpool'a koy Barça'daki etkiyi yapmaz. Ama Gerard'ı al Xavi'nin yerine koy pek birşey değişmez.

Bir orta sahada maksimum ne isteniyorsa Gerard'da var. Xavi benim en beğendiğim orta saha oyuncularından biri ama sistem içinde parlayan bir oyuncu.

Bu yüzden Steven Gerard.

böyle bir mantıksız açıklama görmedim...

nedemek Xavi'yi al Liverpool'a koy etkiyi Barça'daki yapmaz.. hatta ve hatta OHALAŞIYOR burda durum ve Gerrard'ı alıp Xavi'nin yerine koyarsak birşey değişmiyor öylemi ??? Xavi'nin 1 saniye düşünerek verdiği pası, Gerrard'ın sabaha kadar ilk okul çocuğu gibi çalışması lazım... Xavi Liverpool'da oynasa Liverpool premier lig'de şampiyon olur gol manyağı yapar rakiplerini.. Gerrard Barça'da kadroya dahi giremez.

Hücum pası, ara pas ve oyun zekası nedeir sorularının cevabıdır kendisi.

İlk önce ikiside aynı yaşta diyerek başlayayım söze :)

Xavi, Rijkaard'ın takımında sürekli oynayamıyordu biliyorsun. Genelde Deco-Edmilson-Van Bommel 3'lüsü oynuyordu. Çünkü bugünkü kadar etkili değildi. Xavi'nin etkinliği yanına İniesta gelince arttı.

Gerrard ise 2000'li yılların başından beri aynı istikrarda devam ediyor. Golcü özelliği Xavi'ye göre çok daha ağır basıyor. Komple futbolcu derken bunu kasdetmiştim. Geçen sezon çoğu maçta forvet arkası oynamış ve çokf azla gol atmıştı. Basit bir örnek;

YouTube - Torres+Gerrard best Goal

Savunma arkasına koşuş ve bitiricilik.

Fizik Gücü - Teknik - Oyun Zekası - İstikrar - Dayanıklılık - Liderlik - Golcülük gibi özelliklere böldüğümüzde Gerrard'ın 1 adım önde olduğu görülüyor zaten. Ama Barça'nın sistemi makina gibi işlediği için Xavi-İniesta ikilisi son zamanlarda çok popüler. Bu sistem onlara 2 şampiyonlar ligi kupası kazandırdı. Birinde Deco-Van Bommel diğerinde Xavi-İniesta vardı.

Rijkaard'ın Şampiyon ligini alan kadrosu;

434px-2006_CL_Final_Lineups.svg.png

Liverpool'un Şampiyonlar Ligi'inde 1 şampiyonluk ve 1 final'inde başrol Gerrard'dı. Bütün takım onun etrafına kurulmuş öyle oynuyorlardı.

Kısaca demek istediğim Xavi'nin Xavi olmasında İniestanın katkısı büyük. Ama Gerard'ı Gerrard yapan bir adam olmadı hiçbir zaman. Hep aynı çizgisini korudu. Bugün bile sayılı orta sahalardan biri. :D

Üst Alt