En Sevdiğiniz Bira Markası? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

En Sevdiğiniz Bira Markası?

En Sevdiğiniz Bira Markası?

• Kullanılan toplam oy
    74
  • Anket kapatılmış .
OLYgR4.jpg

74b0b6c003e2a5397fc66be1f4ed57f6.jpg

Eyvallah Emmoğlu..

Kısık ateşte biraz kavurunca güzel çerez olur. Sağolasın..

Evde Bira Yapımı Kitleri, Setleri ve Malzemeleri - Butik Bira

Biraz inceledim. Tavsiye ve yönlendirme için teşekkürler Ama; olta takımını benden almazsan balık tutmayı da git başkasından öğren mantığı var burada gibi geldi bana.
Yani kamu yararına teknik bilgi paylaşımından ziyade, tamamen ticari amaçlı sanki..

Aklıma Ebru kursuna müracaat etiiğim günler geldi. Malzemelerin hepsini bizden alırsan kursda indirim kazanıyorsunuz dediler. Üstelik malzemelerde, özellikle boyalar; doğal değil, suni olarak 150-200ml kavanozlarda hazır. kitresi 1.5 Lt. idi sanırım Adamlara, bu boyaları tabiattan üretim tekniği veriyorsanız kursa 2 misli ücret ödeyeyim dedim.
Kadın kafayı kaldırdı ve; Ebruda öyle şeylerde mi varmış ben duymadım demez mi..

İçimden La havle çekip, nefes bile almadan sinirle dışarı kaçtığımı hatırlıyorum..

Ama azimle işeyen mermeri delermiş tabii...
Ya isin ozu bir kit almakla basliyor,sonrasinda sise bulma temizlik ve bira yapimi,bunu fermentasyon ve siseleme izliyor.

Bira ozutu pekmez gibi bir sivi,bunu ustege gore arpa malti veya seker,su ve maya ile karistirip en az iki hafta bekliyorsun. Sonrasinda siseleme yapiliyor,siselemede co2 basmak zor olduğu icin siselere iki adet kucuk kup seker ekliyorum ve kapakliyorum zaten kapak ve makine de kit ilengeliyor. Sonrasinda 2 hafta daha bekliyorum ve 42 sise harika biram oluyor ozetle bu

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya isin ozu bir kit almakla basliyor,sonrasinda sise bulma temizlik ve bira yapimi,bunu fermentasyon ve siseleme izliyor.

Bira ozutu pekmez gibi bir sivi,bunu ustege gore arpa malti veya seker,su ve maya ile karistirip en az iki hafta bekliyorsun. Sonrasinda siseleme yapiliyor,siselemede co2 basmak zor olduğu icin siselere iki adet kucuk kup seker ekliyorum ve kapakliyorum zaten kapak ve makine de kit ilengeliyor. Sonrasinda 2 hafta daha bekliyorum ve 42 sise harika biram oluyor ozetle bu

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilgilendirme için Teşekkürler...:):hat:

Tuborg gold varsa 1.tercih yoksa efes malt yada carlsberg efes 15 yıl önce filan süperdi sonra çok bozdular.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kendimi bildigim bileli birayi sevmem. Kokusu bile igrenc... En sevmedigim icecek türü, sadece benim degil, etrafimda da icilmesini sevmem. Hele biraci kizlardan nefret ederim. Eger Bira iceceksem, o gece de alkol kullanmam, daha iyi.

Üst Alt