EPL 17/18 H:11 | Manchester City 3-1 Arsenal | MS | 5 Kasım | S Sport - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

EPL 17/18 H:11 | Manchester City 3-1 Arsenal | MS | 5 Kasım | S Sport

Tabi ki Liginde etkisi var ama City takımını bir kaç maçtır takip ediyorum, bir çok pozisyonda iki üç top ile hızlı bir şekilde kaleyi buluyorlar. Dün Bayern takımını izledim, onlar bile Heynckes altında Pep dönemine göre başka oynuyorlar. Pep Bayerne tiki taka stilini oynatmaya çalışıyordu, şu anda oynattığı Futbolun bu stil ile pek alakası olmadığını düşünüyorum. Geçen sezon City'yi pek izlemedim, yine bu sezon gibi mi oynuyorlardı?

Birebir aynı oyunu oynatamaz ki, futbolcular farklı lig farklı. Görsel açıdan farklıymış gibi gözüküyor ama Pep aslında aynı oyunu oynatıyor veya oynatmaya çalışıyor. Benim eyyorlamam bu şekilde.

Tiki taka nedir Kenan? City'nin farklı yaptığı ne var da tiki taka değil şu an oynadıkları? Bunlara cevap verirsen ben de sana uygun cevabı veririm.

Evet böyle oynuyorlardı sonra 3lü savunmaya dönüp sıçtı takımın içine geçen yıl.
Mesela Sterling'in harcadığı pozisyon, öncesi kazanılan top ve hemen oraya oynanması. Ben Bayern döneminde o takımın böyle pozisyonlarını hatırlamıyorum, bundan bahsediyorum. Devamlı pas yapma derdindelerdi, bu şekilde hızlı kaleye gitme durumu fazla olmuyordu. Yanlış düşünüyor isem bu konuda senin fikirlerini okumak isterim. Benim gözlemim bu yönde.

Son düzenleme:
Mesela Sterling'in harcadığı pozisyon, öncesi kazanılan top ve hemen oraya oynanması. Ben Bayern döneminde o takımın böyle pozisyonlarını hatırlamıyorum, bundan bahsediyorum. Devamlı pas yapma derdindelerdi, bu şekilde hızlı kaleye gitme durumu fazla olmuyordu.
Argüman yanlış. Arsenal hücuma çıkarken topu kazandılar Bruyne aldı ve kafası ileri dönükken Sterling'in bomboş olduğunu gördü. Bayern döneminde böyle pozisyon hatırlamıyorum demek için de tüm maçlara hakim olmak gerekir. Adam bomboşken atmayan adam varsa da onda sıkıntı vardır.

Arsenal açık oynuyor, o boşluklar da o yüzden oluşuyor. Tiki takanın gereğinde "Yavaş oynamak" diye bir nokta yok aksine hızlı paslaşmak daha çok pozisyona sokar. Mesela sürekli sıfıra inmeye çalışmasalar ve uzaktan şut ağırlıklı oynasalar bu tiki takanın gereğini bozardı. Bunu da sadece iyi şut çeken adamlar bazen yapıyor Barca dönemi gibi.

transfer yapacaklarına şu sterling e biraz beyin nakli yapsalar 150 milyonluk oyuncu olur, yetenek hız zirvede oyun zekası eksilerde. brumanın city de oynayan hali resmen herif

Argüman yanlış. Arsenal hücuma çıkarken topu kazandılar Bruyne aldı ve kafası ileri dönükken Sterling'in bomboş olduğunu gördü. Bayern döneminde böyle pozisyon hatırlamıyorum demek için de tüm maçlara hakim olmak gerekir. Adam bomboşken atmayan adam varsa da onda sıkıntı vardır.

Arsenal açık oynuyor, o boşluklar da o yüzden oluşuyor. Tiki takanın gereğinde "Yavaş oynamak" diye bir nokta yok aksine hızlı paslaşmak daha çok pozisyona sokar. Mesela sürekli sıfıra inmeye çalışmasalar ve uzaktan şut ağırlıklı oynasalar bu tiki takanın gereğini bozardı. Bunu da sadece iyi şut çeken adamlar bazen yapıyor Barca dönemi gibi.
Anladım, yok hayır Bayernin her maçını izlemiyordum. Sadece izlediğim maçlarında, ben bu kadar hızlı, gevelemeden oynadıklarını hatırlamıyorum. Hafta içi Napoli maçında da, bir çok pozisyonda kazandıkları topları hızlı, iki üç pas ile ileri taşıdılar. Belki benden fazla Bayern maçı İzlemiş olabilirsin diye soruyorum, sen Pep döneminde Bayernin böyle hızlı oynadığını hatırlıyor musun? Ben mesela Barcelona'da oynattığı oyunu beğeniyordum, hızlı paslașmalar ile fazla gevelemeden kaleye gidiyorlardı. İzlediğim Bayern maçlarında işte bu gevelemeden kaleye gitme eksikti diye hatırlıyorum. Atıyorum mesela beş altı pas ile yapa bileceklerini, on pas ile yapıyorlardı.

Son düzenleme:
Sterling’in kaçırdığı pozisyon dönüm noktası olabilir. Tam aptal herif

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mourinho'nun en büyük salaklığı kibiri yüzünden De Bruyne gibi bir adamdan faydalanmamasıdır

Millete artislik olsun diye De Bruyne'yi tembel bir oyuncu olarak göstermek istedi her şey ortada

Üst Alt