GSC Haber - Erden Timur: "İlk etapta Kemerburgaz'a eylül aylarında taşınacağız" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Erden Timur: "İlk etapta Kemerburgaz'a eylül aylarında taşınacağız"

Temmuz - Eylül arası nerede antrenman yapacağız peki

Etik olarak doğru olan Nef'in yapmaması olur zaten. Bizim sesimiz çıkmasa da genel kurulda çok sıkıntı çıkarırlar haklı olarak. İhaleye Nef'in de girmesini ise olumlu karşılardım
Etap etap yapılacağı için sorun olmaz. Antrenman sahasının olmadığı kısımlardan başlanabilir.

Hayır. Proje ihaleye çıkacak en uygun fiyata ve zamana o projeyi yapacak teklifi veren firma kazanacak. Sonra etap etap proje yapılacak. Başlangıç olarak 350 milyon TL Erden Timur kaynak sağlayacak. Projenin ilk etap inşaatına başlanacak. Topraktan satışlarda olacaktır. Bu maliyetler çıktıktan sonra kulübe 8-9 milyar TL kalacaktı sanırım.
Gs bunu kendi bünyesinde yapsa daha çok kazanır, erden timur yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için o konuda sorumluluk almıyor anladığım kadarıyla ama bence yanlış.

Gs bunu kendi bünyesinde yapsa daha çok kazanır, erden timur yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için o konuda sorumluluk almıyor anladığım kadarıyla ama bence yanlış.
Bende bunu soylemek istedim aslinda. Erden başkan gerekirse gelen tekliflerden daha düşüğe yaparım diyecek yapıda bir insan. Şuan bu kulübe inşaat işi ile alakalı daha faydalı olacak birisi yok gibi geliyor bana. Sonuçta bu işten nemalanacak çiğ bir profil çizmedi hiç bu güne kadar.

Inlesin Tüm Ülke Zaferinle Şanlı Galatasaray

Bende bunu soylemek istedim aslinda. Erden başkan gerekirse gelen tekliflerden daha düşüğe yaparım diyecek yapıda bir insan. Şuan bu kulübe inşaat işi ile alakalı daha faydalı olacak birisi yok gibi geliyor bana. Sonuçta bu işten nemalanacak çiğ bir profil çizmedi hiç bu güne kadar.

Teklifler alınır en azından maliyet hesabı için sonunda erden timur kendi bünyesinde maliyet hesabı çıkarır herkes tatmin olur bu da bir bakış açısı bence

Yeni değerlendirme raporuna göre Galatasaray yönetiminin, Florya projesinden gelir beklentisi 13 milyar TL'nin üzerine çıktı. (Habertürk)

biz bu taşerona pay vermeyecek miyiz, nasıl gelirin hepsi bizim olacak orasını tam anlamadım
Riva’da emlak konut ile yaptığımız gelir paylaşımlı proje mesela, orada inşaat için hiçbir para vermiyoruz ve net hatırlamıyorum ama satışlardan gelirin %30’unu alıyoruz. İlk yaptığımız Florya anlaşması da böyleydi ama şimdi finansmanı biz koyuyoruz. Yani taşeronlara bedeli karşılığı (inşaat firması olmadığımız için malzemeyi onlar alıyordur) projeyi yaptırıyoruz. Yaptıkları iş karşılığı ödemelerini yapıyoruz. Satışlardan elde edilecek gelirin tamamı bizim oluyor. Taşerona pay vermiyoruz. Nef de bunu yapıyor zaten

Aynen NEF’in çalışma şekli farklı.

İş yaptırılan şirketleri de kendilerinin çalıştıklarından seçebilirlermiş yani zaten NEF olsa da çıkıp orada çalışanlar değil, onların çalıştıkları yapacaktı. Aynı kapıya gelir.

Ha NEF gibi bir yerle anlaşılırsa orada kar paylaşımı olur, bu farklı bir model ve ciddi kayıp olur.

2 sene çok geç, o vakte kadar gelir üretilmesi gerekir bu durumda.
2 sene de tüm inşaat tamamlanmış olacak. Etap etap yapılacağı için satışlar daha önceden başlamış olur herhalde. İlk etabın sermayesi hazır dedi sanırım Erden Timur o etap yapılıp satılırken diğer etap başlayacak şeklinde anladım ben. Yanlışım yoksa sezon başında açıklamalarında 650-750 adet daireden bahsediliyordu 135 adet satılınca maliyetini çıkarıyor, 150 adet satılınca BB borcu bitiyordu. Yani inşaatlar devam ederken satışlar başlar, burada satışı iyi yapabilmek önemli sanırım bu konuda başarılı olursak zorlanmalıyız.

2 sene de tüm inşaat tamamlanmış olacak. Etap etap yapılacağı için satışlar daha önceden başlamış olur herhalde. İlk etabın sermayesi hazır dedi sanırım Erden Timur o etap yapılıp satılırken diğer etap başlayacak şeklinde anladım ben. Yanlışım yoksa sezon başında açıklamalarında 650-750 adet daireden bahsediliyordu 135 adet satılınca maliyetini çıkarıyor, 150 adet satılınca BB borcu bitiyordu. Yani inşaatlar devam ederken satışlar başlar, burada satışı iyi yapabilmek önemli sanırım bu konuda başarılı olursak zorlanmalıyız.
peki bu florya arazisini almak için verdiğimiz 1.2 milyar nereden karşılanacak acaba, leo rezidans olayında gelecek para ile mi o borç kapatılacak

Adamlar 6 ayda konteyner stad yaptı bizim burada nasıl yapılır nasıl biter konusu tartışılıyor.
Adam inşaatçı hani tarihi o vermeyecek de sosyal medyada cips kola eşliğinde haberi okuyan götü sivilceli ergenler mi verecek.
Kulüp binası ve tesis binaları(kapalı antrenman sahaları) Çelik konstrüksiyon yapılmalı.
Bu konuşa umarım redbull tesisleri örnek alınarak yapılır. Hatta bu konuda redbull ile anlaşma yapılsa max derecede mutlu olur sevinirim.

Bu günkü programda değinmiş evet. Leo projesinden gelen paralar blokeli hesapta birikiyormuş ve dairelerin satışı için imzalanan kontratlarda dosyada imiş ve Florya için alınan krediyi o karşılayacakmış hatta orada daha Florya projesinin ilk etabı için finansmanı da varmış. Yani Leo projesi= Florya'nın 40 dönümlük tapusu+ İlk etap inşaat finansmanı gibi bir şey olmuş. Acaba ilk etap inşaatta kaç daire olacak? 3 etap mı yoksa 4 etap mı olacak bunlar ruhsat çıktıktan sonra veya Mali Genel Kurul'da açıklanacak sanırım.

Adamlar 6 ayda konteyner stad yaptı bizim burada nasıl yapılır nasıl biter konusu tartışılıyor.
Adam inşaatçı hani tarihi o vermeyecek de sosyal medyada cips kola eşliğinde haberi okuyan götü sivilceli ergenler mi verecek.
Kulüp binası ve tesis binaları(kapalı antrenman sahaları) Çelik konstrüksiyon yapılmalı.
Bu konuşa umarım redbull tesisleri örnek alınarak yapılır. Hatta bu konuda redbull ile anlaşma yapılsa max derecede mutlu olur sevinirim.

Mükemmel tesis yapmış adamlar.

Üst Alt