Ersan İlyasova Anadolu Efes'te - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ersan İlyasova Anadolu Efes'te

Cevap: Ersan İlyasova Anadolu Efes'te

vay anasını.çok sağlam kadro yaptılar.bence tek handikapları koç.oktay hoca efesin başında olsa ligi zaten geçtim eurolegue"in anasını ağlatırdı.

Biz Efesle zor başederiz.. Transferleri çok sağlam...

Geçen sezon iyi bir takım yaratan Oktay Mahmuti bu sezon korkak davrandı.. Arsene Wenger havası sezdim kendisinde... Zirveye yerleşecek bir takım değil de zirveyi zorlayacak bir takım yaratma peşinde... Mesela Ship gönderilip daha iyisi alınabilirdi..Bu konuda çok duygusal davranıldı.

lokavt bitene kadarmış.ocakta nba başlarsa transferin hiç önemi kalmayacak

Biz Efesle zor başederiz.. Transferleri çok sağlam...

Geçen sezon iyi bir takım yaratan Oktay Mahmuti bu sezon korkak davrandı.. Arsene Wenger havası sezdim kendisinde... Zirveye yerleşecek bir takım değil de zirveyi zorlayacak bir takım yaratma peşinde... Mesela Ship gönderilip daha iyisi alınabilirdi..Bu konuda çok duygusal davranıldı.

Neye dayanarak Oktay Hocanın korkak davrandığını söylüyorsun?

Bütçe bütçe bütçe...Ne kadar bütçen varsa ona göre takım yaparsın.

Saha dısında Oktay hoca basarısızdır özelliklede transferde. Kimse bütce mütce demesin mesela bugun sponsorsuz Beşiktas'ın kesin olarak anlaştığı söylenen Eze ve Hawkins bu takıma cuk oturur ki ikisinin ücretlerini toplasanız belki Lakovic'den biraz fazladır. Ama hocamız tercihini oyun kurucu almaktan yana kullandı; 33 yasında karıyeri boyunca savunma yapmamıs Lakovic'i ve pota altınada piyasada bir sürü işimize yarayan oyuncu varken düşüşte olan, sakatlıklarla boğusan Songaila'yı aldı. Tamam iyi kullanılırsa bu kadroylada sampiyon oluruz ama keske cok daha dikkatli olsaydık.

Efes'in bu sezon çok net şekilde F4 u istiyor ve bu konuda para harcamaktan çekinmiyor.Daha öncede büyük bütçelerle kağıt üstünde iyi kadrolar oluşturdular ama sonucu hiç iyi olmadı.Bu sezon biraz daha uyumlu gittiler ki bunu göz ardı etmemek lazım.Takım kimyasının oluşması daha kolay olacaktır.Ersan için ilk başta kim alsa lokavt sorunu nedeniyle yanlış hamle olacağını düşünüyordum ama Kerem'in sakatlığından sonra Efes için en doğru hamle haline geldi.NBA de oynamak istemiyor ki ben bunun hata olduğunu düşünüyorum çünkü sistemli bir takımda gerçekten çok verimli olabilirdi.Muhtemelen lokavt sonrası kontratını iptal ettirmek isteyecektir ve olursa tam sezon Efes'te oynayacaktır.Olmazsa da o gittiğinde Kerem iyileşmiş olacağından çok fazla sorun olmayacaktır.Bu açıdan çok önemli transfer.

Mesaj;)

Geçen senede kadro kalitemiz iyi değildi, neler yapabileceğimizi herkez gördü. Busene ise Eziklerle farkı kapadık. Efes ise daha iyi kadro kurdu. Takıma tecrübeli oyuncular aldık. Lakovic geçen sezon olsa idi şampiyon olmuştuk. Winner oyuncu ekskiliğini baya hissetmiştik.

jerry johnson attığını sokan bir adamdı hala gönderilmesine akıl veremiyoruz

Ne diyeyim? Efes'in şampiyonluğu hayırlı olsun.

Artık tek dileğim Lokavt'ın erken bitmesidir.

Yoksa Beşiktaş bile bizi süpürecek. Gerçi Deron ve Kobe Fülker'i de süpürür.

Ersan İlyasova ve Oğuz Savaş özel röportajı 14:20'de NTV SPOR canlı yayınında. Bekleriz efendim

@ismailsenol

Üst Alt