Erzurum'da sigara içen kadına saldırı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Erzurum'da sigara içen kadına saldırı

Memleketimin insanı böyle. Ramazanda Erzurum'da açık lokanta bulmak neredeyse imkansızdır. Oruç tutma ibadetine özel bir önem veriliyor. Tutmayan insan varsa bile açık ortamlarda yiyecek tüketmiyor.

Ama bu davranışın savunulacak br yanı yok. Yakışmamış güzel Erzurum'a. Yanlış olmuş.

Ben oruç değilsem ve dışardaysam dikkat etmeye çalışırım ama bunu kendim için yaparım, olay siz biz yok onlar böyle yok bunlar böyleye gitmesin ne var yani dışarıda sigara içmişse. "Neyin peşindesin yani onu tartaklarken" olayın bu kısmı ön plana çıkarılmalı kişinin dışarıda sigara içmesi değil. Şimdi siz kadında saygısız derseniz sanki diğerleri haklıymış izlenimi oluşur doğal olarak.

Tok tutan ilaçlar var sabah bir alıyormuşsun 5 te akşam 8 e kadar 1 gr açıkma yok Onbinlerce satmış bu Erzurum'dakilerde almıştır belki

arkadaşım burası iran değil nasıl bir zihniyet bu iyi ozaman senın dediğine göre tutanlar tutmayanları dövsün heryerde nasıl bir mantık bu nasıl zihniyet hala anlamış değilim.

Senin bu yazdığının Aslan'ın yazdığından farksız. İran değilmişmiş, lan İran olsa ne olacak? Niye gocunuyorsunuz bu kadar bazı şeylerden?

Aslan'ın dediği de saçma, oruç tutmayan biri bana niye saygı duymak zorunda olsun ki? O kişinin tercihi o, ben oruç tutarken neden onların o tip işleri yapmasından rahatsız olayım? E iyi bari, o zaman benim canım çekiyorsa oruç tutmuş da oluyorum değil mi? Orucun amacı karnının aç kalması, dilin susuz kalması değildir. Oruç tutmak nefsi kontrol altında tutabilmektir. Herifler o kadını döver ama sokakta 23-24 yaşlarında bir çıtır görsün, dönüp aç köpekler gibi bakarlar, bu mu oruç?

Ben oruç tutarım tam 14-15 senedir, hiç sektirmedim de, her yıl bir aylık oruç ibadetimi yaptım, bugüne kadar oruçlu halde sokak sokak gezmişliğim de var, gözümün önünde yemek yiyen de oldu, ramazanda arkadaşlarımla cafe'ye falan giderdim, önümde yiyip içerlerdi, yani ben rahatsız olmuyorum diye böyleydi, hiç de nefsim çekmedi yediklerini, kendimi kontrol edebilmeyi biliyorum çünkü.

Senin dediğine gelince. O adama sen yobaz muamelesi yapıyorsun da sen o adamdan daha yobazsın. İranmıymış, yok efendim nasıl zihniyetmişmiş, asıl senin zihniyetin bozuk, o ülkenin kültürüne, anlayışına, dini inancına bağlılığına laf ederek asıl sen yobazlık yapıyorsun. Onları ezer gibi, o toplumu hor görür gibi "burası İran mı?" diye çıkış yaparak asıl yobazlığı sizler yapıyorsunuz.

Çığrından çıkmışsınız hepiniz, şu lafları söyleyen insanlar gözümde hiçbir ibadeti yapmayandan daha inançsız.

Kötü bir benzetme. Şimdi gelip ''doğru dekolte giyen tecavüze teşvik ediyor'' diyen çıkacak, daha da sinirlerim bozulacak. Keşke hatırlatmasaydın.
'dekolte giyen tecavüze teşvik ediyor' sözünü 1 kaç ay önce çıkmıştı Üniversite de bir profosör söylemişti. düşün artık gerisini :D

4.jpg

Yurdum_insani_otobuste__39da8.jpg

156766-yurdum-insani-17.jpg

muhtemelen bunlardır

altdai ikin resme hicbir sey demeyecegim de

Yukaridaki resimde o kadinlar neden onlarin karsisinda ciplak uzanmislar?

eğer küçük çocuk değilse kimsenin canı çekmez yiyecek içecek.orucu zenginler tutmalı bence çünkü fakir 12 ay aç zaten.

Senin bu yazdığının Aslan'ın yazdığından farksız. İran değilmişmiş, lan İran olsa ne olacak? Niye gocunuyorsunuz bu kadar bazı şeylerden?

Aslan'ın dediği de saçma, oruç tutmayan biri bana niye saygı duymak zorunda olsun ki? O kişinin tercihi o, ben oruç tutarken neden onların o tip işleri yapmasından rahatsız olayım? E iyi bari, o zaman benim canım çekiyorsa oruç tutmuş da oluyorum değil mi? Orucun amacı karnının aç kalması, dilin susuz kalması değildir. Oruç tutmak nefsi kontrol altında tutabilmektir. Herifler o kadını döver ama sokakta 23-24 yaşlarında bir çıtır görsün, dönüp aç köpekler gibi bakarlar, bu mu oruç?

Ben oruç tutarım tam 14-15 senedir, hiç sektirmedim de, her yıl bir aylık oruç ibadetimi yaptım, bugüne kadar oruçlu halde sokak sokak gezmişliğim de var, gözümün önünde yemek yiyen de oldu, ramazanda arkadaşlarımla cafe'ye falan giderdim, önümde yiyip içerlerdi, yani ben rahatsız olmuyorum diye böyleydi, hiç de nefsim çekmedi yediklerini, kendimi kontrol edebilmeyi biliyorum çünkü.

Senin dediğine gelince. O adama sen yobaz muamelesi yapıyorsun da sen o adamdan daha yobazsın. İranmıymış, yok efendim nasıl zihniyetmişmiş, asıl senin zihniyetin bozuk, o ülkenin kültürüne, anlayışına, dini inancına bağlılığına laf ederek asıl sen yobazlık yapıyorsun. Onları ezer gibi, o toplumu hor görür gibi "burası İran mı?" diye çıkış yaparak asıl yobazlığı sizler yapıyorsunuz.

Çığrından çıkmışsınız hepiniz, şu lafları söyleyen insanlar gözümde hiçbir ibadeti yapmayandan daha inançsız.

Güzel demişsin ama arkadaş sanırım İran'daki molla rejimini baz alarak öyle bir örnek vermiş olmalı.

Memlekette gerizekalı dolu. Ayrıca niye millet sokakta dondurma yiyip sigara içemikcemiş anlamadım. Gerçek Müslim herşeyiyle oruç tutan adam değil midir? Olay birşeyler yememek değil nefsi kontrol değil midir? Ben iyi bir Müslüman olsam herkesin karşımda yemek yemesini isterim abi (ütopya tabi), nefsimi yenmekse amaç en güzel şekilde ibadetimi etmek siterim, kimseye de "nie yiyosun,içiyosun uyuz oluyorum" demem.

oyle sey olmaz

sen isteye bilirsin amma karsindaki insan saygida gostermelidir

Muslumanlik Kuran yalniz benim icin gonderilmedi her kes icin gonderildi

Amma hic kimseye baski yapamam o ayri

Sahurda Ne yemeyi tercih edersiniz? isimli konuda

Fransiz sampanya si olmadan sofraya oturmam diyende YOBAZDIR!!!

afganistanda kadınlar salatalık erkekler domates alamıyor cinselliği çağrıştırıyor diye :D

Plaja uzanmak anormal (!) Vatandaşın, bikinili bayanları çekmesi normal. Soru yanlış olmuş.

neymiş kadın sigara içtiği için saygısızlık yapmış mış hadi ordan ne alakası var kadın sokakta sigarada içer birada içer sizene arkadaşım ? sanırım herkesin inandıgını sanıyorsunuz inanan var inanmayan da var başka dinlerde olan insanlar var.burda kadın magdurdur saygısızlık yaptı diyenler saçmalamış.

Aslinda Kadin dediyin sahis ne sigara icr nede bira bunu unutmayalim

amma o zatlari ilgilendiriimi bu bence ilgilendirmez

Bu noktayi ayirmak lazim bnce

Sanmıyorum. Bu laf o kadar çok dillendiriliyor ki artık millet kafayı yedi, çok saçma geliyor bana. İran deyince akla direk "yobaz" mantığı geliyor.
benim babam Iranli ben gordum ama sinirlenmedim ,kotu niyetle soyledine inanmiyorum Turkiye'de boyle bir algi var.Aslinda o farkli bir konuya dikkat cekiyordu ,uzerine fazla varma renktas

Arkadaşlar herkes benim mesajımdan sonra tepki göstermiş, sizin düşüncenizdir saygı duyuyorum. Hepsini tek tek alıntılayamayacağım bir seferde cevap yazacağım. Öncelikle ben yanlış anlaşıldım, bunda da mesajımı tam anlamıyla okumadan yorum yapmanızın etken olduğunu zannediyorum. Bir diğeri yine yanlış anlaşılmamın bir gereği olarak hakkımda size dinci yobaz bir izlenim bırakmış olabilir ama ne siyasi görüş nede düşünce olarak alakam yoktur. Tabi bunları burada tartışacak değilim sadece yanlış anlaşılmaktan hoşlanmadığım için belirtiyorum. Ben ramazan geldiğinden beri bir kere bile oruç tutmadım, yıllardır da tutmuyorum. Yani sizin belirttiğiniz gibi öyle Oruç tutmayana kafir, dekolte giyene tecavüz yakışır tarzı söylemlerde bulunacak bir siyasi düşünceye yada fikre sahip değilim. Sadece insanların birbirine saygısı olması gerektiğini düşünüyorum. Ben oruç tutmadığım halde, tepki çekmemek için oruç tutan insanların yanında bir şey yiyip içmemeyi tercih ediyorum bu da benim sizin sandığınız gibi aşırı dinci, geri kafalı, yobaz, faşist biri olmamdan değil tam tersi her inanç grubundan insana, Müslümanına, Ateistine, Hristiyanına, Musevisine her insana saygı duyan çağdaş ve uygar bir insan olmamdan kaynaklanıyor. Birazda bu ülkeyi tanıyorum, oruç tutan insanların gözünün içine baka baka birşeyler yersem dayak yiyeceğimi yada bu kadınla aynı muammeleye maruz kalacağımı biliyorum belkide ondandır :) Benim sitem ettiğim nokta şuydu; koluna sevgilisini takıp gezmeyi bilecek olgunlukta bir bayan üstelik turistte değil, Türkiye gibi bir ülkenin yerlisi olmasına karşın burada oruçlu insanların gözünün içine baka baka birşeyler yiyip içerse bu tepkiyi alacağını bilmemesi. Yani bu bilinçsizliği yada duyarsızlığı beni şaşırttı. Bu düşüncemin de bu kadar tepki alınıp hakkımda gerici, yobaz tanımlamasına kadar gideceğini tahmin edemezdim doğrusu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt