Euro 2012 Elemeleri 4.Maç | Azerbaycan 1-0 Türkiye | 12 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 39 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2012 Elemeleri 4.Maç | Azerbaycan 1-0 Türkiye | 12 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: Euro 2012 Elemeleri 4.Maç | Azerbaycan 1-0 Türkiye | 12 Ekim | Maç Sonucu

Zaten açıklama istemiyorum, açıklamak zorunda da değilsin. 26 yaşındasın Ali, senin biraz daha olgun yaklaşman gerekir. Bir problemin varsa insanları tahrik ederek değil, şikayet et butonunu kullanarak ya da özel mesajla halletmeye çalış. Üyeler arasında karşıtlık oluşturacak yorumlarla iş çözülmez.

Ya adem bak akıllı adama benziyorsun burda geldim rijkaard ve hiddink in benzer kadrolarla büyük başarılara imza atmış kadroları pasifize oynattığını göstermek adına ve bunu görüp bilip hala rijkaardı savunanların gözlerinde olduğuna inandığım sanal perdenin kalkması için ironik bir şekilde hiddink yerine futbolcuları eleştirerek hiddink i savundum. Şimdi ben burda çıkıp maçın en nötr laf edilebilecek kişisi olan hakeme bile saydırsam -ki bu ne kadar saçma olur değil mi- bu mesajıma ya benimle aynı tarzda bir yorumla asıl suçlu bence 4. hakem gibi bir yorumla karşılık verilir ve benimle alay edilir cevabımı alırım yahutta deli lan bu diye yazdığı yorumuma cevap verilmez konsolos köpeği misali o yorum ortada bırakılır. Ama gelipte bu ne biçim bir yorum ananıza mı sövdüreceksiniz denilirse iş çıkılmaz olur. Yarın tutup Yılmaz Vural ile Fatih Terimi aynı potada eritip bir yorum yapma hakkına nasıl sahipsem bugün de aynı yörenin adamı iki teknik direktörü bir kefeye koyma hakkına sahibim. Hakaret vb ikili atışmalar yerine katılmıyorum denilerek durum ortadan kalkabilir veya ben gerekirse sehven yazmışım seklinde bir erdem bile gösterirdim. Ama mesele burda farklı fikirlere gösterilen üslubun şiddeti olunca burda bir kısım kişilere rijkaardçı yaftası yakıştırması diğer yazılanların yanında en amiyane tabirle havada buluttur ki ben kimseye rijkaardçı demedim

Cevap: Euro 2012 Elemeleri 4.Maç | Azerbaycan 1-0 Türkiye | 12 Ekim | Maç Sonucu

İşte ligimizin ne kadar reklamsız olduğunun kanıtıdır bu,her gelen hoca kısa yoldan kadro kuruyor,ne maç ne oyuncu takibi var,Mevlüt,Mehmet Topal bu takımda as olmalı ne Halil Altıntop'u ya topçu mu bu adam,Almanya maçında mutlak 2 golü kaçırdı çok basit pozisyonlardı,bugünde bakmadım ilk yarıya fakat kesin kaçırmıştır..
Bugünde kalenin dibinde karambolde kalecinin yerde yatan kalecinin ayaklarına çarptı vurduğu top az kaldırtsa goldü.

futbol kafa oyunu psikolojisi güclü olan takimlar icin yapilmis bir spor.

bizde olmayan birsey.

almanyaya karsi yenildin diye herseyden vaz gec?!

Ya adem bak akıllı adama benziyorsun burda geldim rijkaard ve hiddink in benzer kadrolarla büyük başarılara imza atmış kadroları pasifize oynattığını göstermek adına ve bunu görüp bilip hala rijkaardı savunanların gözlerinde olduğuna inandığım sanal perdenin kalkması için ironik bir şekilde hiddink yerine futbolcuları eleştirerek hiddink i savundum. Şimdi ben burda çıkıp maçın en nötr laf edilebilecek kişisi olan hakeme bile saydırsam -ki bu ne kadar saçma olur değil mi- bu mesajıma ya benimle aynı tarzda bir yorumla asıl suçlu bence 4. hakem gibi bir yorumla karşılık verilir ve benimle alay edilir cevabımı alırım yahutta deli lan bu diye yazdığı yorumuma cevap verilmez konsolos köpeği misali o yorum ortada bırakılır. Ama gelipte bu ne biçim bir yorum ananıza mı sövdüreceksiniz denilirse iş çıkılmaz olur. Yarın tutup Yılmaz Vural ile Fatih Terimi aynı potada eritip bir yorum yapma hakkına nasıl sahipsem bugün de aynı yörenin adamı iki teknik direktörü bir kefeye koyma hakkına sahibim. Hakaret vb ikili atışmalar yerine katılmıyorum denilerek durum ortadan kalkabilir veya ben gerekirse sehven yazmışım seklinde bir erdem bile gösterirdim. Ama mesele burda farklı fikirlere gösterilen üslubun şiddeti olunca burda bir kısım kişilere rijkaardçı yaftası yakıştırması diğer yazılanların yanında en amiyane tabirle havada buluttur ki ben kimseye rijkaardçı demedim

Ben görmedim, şayet böyle bir şey varsa bu şekilde çözülmez, açıkçası benim başıma gelse kıyameti koparırdım. Sana da hak vermiyor değilim. Yalnız anlaşamadığımız kısım; bir kişinin sana bu söylemde bulunmasını genelliyor olmandır. Bunu diyen kimse mesajını alıntılayarak yönetime bildir, ki bence en iyi çözüm yolu budur. Burada sen bu şekilde davranırsan -daha önce örneklerini gördüğümüz gibi- sen zararlı çıkarsın. Bu tarz söylemde bulunan kişi forumdan atılmazken sen ceza alırsın. İşin cezası önemli değil ama böyle bir yaklaşım insana gerçekten koyar.

Rijkaard giderse herşey düzelir.

Fatih Terim giderse herşey düzelir.

Skibbe giderse herşey düzelir.

Hiddink giderse herşey düzelir.

Ulan giden gidene, değişen bir halt yok. Hala birileri gitsin isteniyor. Deli misiniz nesiniz?

futbol kafa oyunu psikolojisi güclü olan takimlar icin yapilmis bir spor.

bizde olmayan birsey.

almanyaya karsi yenildin diye herseyden vaz gec?!

Sonuc dogruda teshis yanlis.Turk milleti olarak cok duygusaliz.Haliyle psikolojimizde ,motivasyonumuzda inanilmaz inisler cikislar oluyor.Avrupalilarda bu pek yok,almanlar ise en tipik ornegi.Bu bizim icin bazen dezavantaj oldugu kadar ,ayni zamanda cok onemli bir silahimizda.Tersine cevirirsek yani iyi bir motivasyonla yada halk tabiriyle gazla ,inanilmaz bir performans ortaya koyabiliyoruz.Buda avrupalilarin cogunda olmayan bir ozellik.Adamlar milyon dolar harcayip performans artirici ilac gelistirmeye calisirken,biz bunu gazla dogal yoldan cok basit bir sekilde yapabiliyoruz.Burdada bu silahi kullanacak,turk insanin dilinden gonlunden anlayan bir liderin onemi cikiyor.

Almanya maçında alınan skor affedilebilir ama bu skor milli takımımıza yakışmadı.Hiddink,Oğuz Çetin'e güvenmeyi bırakıp seçimleri kendi yapmalı.Liderlik artık imkansız ama 2. olma ihtimalimiz hala devam ediyor.2 maçla hoca gönderilmeyelim.Hiddink "birşeyler" yapacaktır.

Azerbaycan 'ı nedense farklı bir ülke gibi görmüyorum, bu oynanan da hazırlık maçıydı gibi geliyor. Maçı izlemedim ancak neticeye bakarsak Azeri kardeşlerimizi içten şekilde tebrik etmek boynumuzun borcu olur.

Bu takım Arda 'sız kimlik değiştirdi, bu da Arda 'nın Milli Takım için ne kadar vazgeçilmez olduğunu ortaya koyuyor. Türk futbolu da düşüşte, Allah sonumuzu hayır etsin.

İddia ediyorum grupta kalan maçlarımızı şu kadrolarla oynayalım, grupta en kötü 2. oluruz, 2014 dünya kupasında herkes bizim milli takımı konuşur.

İlk 11

Volkan

Gökhan Servet Egemen Caner

Topal

Hamit Nuri

Volkan Mevlüt Arda

Yedek 11

Sinan

Sabri Ceyhun Eren Köybaşı

Necip

Özer Selçuk

Sercan Batuhan Ozan​

Dipnot olarak alıntı yapmayı düşünen arkadaşlardan rica ediyorum mesajımı Sabri-Gökhan ve Özer tartışmasına çevirmeyin.

İddia ediyorum grupta kalan maçlarımızı şu kadrolarla oynayalım, grupta en kötü 2. oluruz, 2014 dünya kupasında herkes bizim milli takımı konuşur.

İlk 11

Volkan

Gökhan Servet Egemen Caner

Topal

Hamit Nuri

Volkan Mevlüt Arda

Yedek 11

Sinan

Sabri Ceyhun Eren Köybaşı

Necip

Özer Selçuk

Sercan Batuhan Ozan​

Dipnot olarak alıntı yapmayı düşünen arkadaşlardan rica ediyorum mesajımı Sabri-Gökhan ve Özer tartışmasına çevirmeyin.

Bizim sıkıntımız o oynasın, şu oynasın, bu oynası sıkıntısı değil.

Bizim sıkıntımız şu taktik bu taktik, üç beş şeş vesaire de değil.

Biz bir futbol ekolü yaratamadık. İşte şu Türk futboludur denicek bir marka değerini haiz değiliz.

Pek çok vasat takımın bile ne oynadığı bilinir. Misal İskandinav takımları. Bir ekolleri vardır. En kötüsü Finlandiya dahi bundan ödün vermeden oynamaya çalışır.

Biz kafamıza göre takılıyoruz. Kah Brezilya olmaya çalışıyoruz. Kah İspanya. Ama hiç biri olamadığımız için de geçici başarılarla kendimizi aldatıp, kendimizi dev aynasında görüyoruz.

Bir gerçek var. Şunu kabullenmemiz lazım. Biz sevgi ve düşkünlük anlamında bir futbol ülkesi olabiliriz. Ama sistem ve mantalite anlamında böyle bir özelliğimiz yok.

20 sene önce neredeydik ?

İnsan diyor ki, Allahtan şu ülkeye Piontek ve Derwall gelmiş. Bugün ikinci torbadan kuralara katılıyorsak, onların bir şeyler oturtmaya çalışması ve Pionteğin en azından bir jenerasyon hediye etmesi sayesindedir.

Şimdi bu kazanımlarımızı da yitiriyoruz. Gazımız iyi olursa play - off oynuyor çıkıyoruz. Olmazsa garip sonuçlarla gruplarda eleniyoruz.

Almanya maçı zaten hedef maç değildi. Biz ikinci torba takımıyız. Hadi oynanan rezil topu da sineye çektik bu akşam ki durum nedir ?

Bizim acilen bir karar vermemiz lazım. İte kaka finallere mi gideceğiz yoksa adam gibi bir sistem yaratıp bir yerlere mi gelmeye çalışacağız.

Bakın bizim gruptaki Belçika biz onları yenmiş olsak bile uzun vaadeli planlamalar yapıyor ve hedefi doğrultusunda ilerliyor.

Bizim hedefimizin ne olduğunu bilen var mı ?

Ne çıkarsa bahtımıza diye bekliyoruz. Sonumuz da orta da.

O oynar, bu oynar şu oynar. Kim oynarsa oynasın bu takım neyi hedefliyor var mı cevabı olan ?

Canerden önce İsmail Köybaşı var sol bek olarak

[video=youtube;XoTM7HaGr30]https://www.youtube.com/watch?v=XoTM7HaGr30[/video]

Azerbaycan bu korner taktiğini tam 7-8 seneden beri kullanıyormuş.

herşey neysede azerilerin öyle yerlere yatması

autları geç kullanması

ve çeşitli çifkeflikleri üzdü beni

bu ne biçim qardaşlık ey azerkeşler...

Maçtan önce Azerbaycan bize yatar rahat yeneriz diyen arkadaşları gördüm.

Futbolda yatma diye birşey yoktur. Küçük Büyük Takımda yoktur. Milli Takımın işi çok zor.

Milli Takımın sıkıntısı Forvette mutlaka Türk Futbolununa uzun boylu bir forvet oyuncusu kazandırılmalı.

Nihat Sercan Tuncay Halil gibi oyuncularla olmucagını anlaşıldı artık.

40. dakika Avusturya Belçika deplasmanında 2-1 önde. Eğer öyle biterse 3 maçta 9 puana yükselecekler. Yani tıpkı geçtiğimiz elemelerdeki Bosna Hersek durumunda olacak Avusturya. Grup liderliğine kesin gözüyle bakılan Almanya'nın da Avusturya'ya yapabileceği bir kıyakla Avusturya 2.'lik için çok büyük avantaj elde eder. Tabi o maç öyle biterse..

Kısaca ileriye dönük bir öngörü yaparsak, Avusturya çok iyi durumda. Birçoğumuzun küçümsediği Avusturya kendi evinde bizi yener. Belçika kendi evinde bize yenilmez. Ne yaptı? 5 puan daha kaybettik. Yani kısaca bu grupta 2 mağlubiyet daha alırız en az. O yüzden 2014 Brezil'i düşünmek en mantıklısı.

Nuri'nin suçu ne?

Maç öncesinde de yazmıştım bunu. Araştırılması gereken bir konu. Belli ki Hiddink onu tanımıyor. Yardımcıları veya başka bir görevli Nuri hakkında hiçbir bilgi vermiyor herhalde. İlk iki maç kadroya çağırılmadı bile. Daha sonra Almanya maçında direk 11 olarak başlıyor ve işin garibi ön libero olarak oynatıldı. 3 gol yediğimiz için de fatura ona kesilmiş.

Hiddink bilindiği gibi maçları tribünden takip etmiyor. Bu durumda çok iyi bilgilendirilmesi lazım ama kesinlikle böyle birşey yok. Avrupa'da üst düzey takımlarda oynayan futbolcularımızın hiçbiri kadroda yer bulamıyor. Nuri yok, Mevlüt yok, Mehmet Topal yok. Bunlar yerine Fenerbahçe'de kadroya giremeyen Semih, Özer, Selçuk, Milli Takım'ın vazgeçilmezleri. Kadro seçimleri bu kadar saçma olmamalı artık.

Son olarak 4 tane kalecinin çağrılmasına anlam veremiyorum. Sinan Bolat çağırılmıyor, Beşiktaş'ın 2. ve 3. kalecileri çağrılıyor. Burdaki amaç nedir? Onları onure etmek mi?

Üst Alt