Euro 2012 Elemeleri 4.Maç | Azerbaycan 1-0 Türkiye | 12 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 40 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Euro 2012 Elemeleri 4.Maç | Azerbaycan 1-0 Türkiye | 12 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: Euro 2012 Elemeleri 4.Maç | Azerbaycan 1-0 Türkiye | 12 Ekim | Maç Sonucu

Bizim sıkıntımız o oynasın, şu oynasın, bu oynası sıkıntısı değil.

Bizim sıkıntımız şu taktik bu taktik, üç beş şeş vesaire de değil.

Biz bir futbol ekolü yaratamadık. İşte şu Türk futboludur denicek bir marka değerini haiz değiliz.

Pek çok vasat takımın bile ne oynadığı bilinir. Misal İskandinav takımları. Bir ekolleri vardır. En kötüsü Finlandiya dahi bundan ödün vermeden oynamaya çalışır.

Biz kafamıza göre takılıyoruz. Kah Brezilya olmaya çalışıyoruz. Kah İspanya. Ama hiç biri olamadığımız için de geçici başarılarla kendimizi aldatıp, kendimizi dev aynasında görüyoruz.

Bir gerçek var. Şunu kabullenmemiz lazım. Biz sevgi ve düşkünlük anlamında bir futbol ülkesi olabiliriz. Ama sistem ve mantalite anlamında böyle bir özelliğimiz yok.

20 sene önce neredeydik ?

İnsan diyor ki, Allahtan şu ülkeye Piontek ve Derwall gelmiş. Bugün ikinci torbadan kuralara katılıyorsak, onların bir şeyler oturtmaya çalışması ve Pionteğin en azından bir jenerasyon hediye etmesi sayesindedir.

Şimdi bu kazanımlarımızı da yitiriyoruz. Gazımız iyi olursa play - off oynuyor çıkıyoruz. Olmazsa garip sonuçlarla gruplarda eleniyoruz.

Almanya maçı zaten hedef maç değildi. Biz ikinci torba takımıyız. Hadi oynanan rezil topu da sineye çektik bu akşam ki durum nedir ?

Bizim acilen bir karar vermemiz lazım. İte kaka finallere mi gideceğiz yoksa adam gibi bir sistem yaratıp bir yerlere mi gelmeye çalışacağız.

Bakın bizim gruptaki Belçika biz onları yenmiş olsak bile uzun vaadeli planlamalar yapıyor ve hedefi doğrultusunda ilerliyor.

Bizim hedefimizin ne olduğunu bilen var mı ?

Ne çıkarsa bahtımıza diye bekliyoruz. Sonumuz da orta da.

O oynar, bu oynar şu oynar. Kim oynarsa oynasın bu takım neyi hedefliyor var mı cevabı olan ?

Söylediklerinize %100 katılıyorum. Aslında benim de mesajım söylediklerinize paralel, hatta mesajı yazma nedenim de sizim söylediklerinizdi. Bir anlamda anlatmak istediğimin açılımını yapmışsınız.

Dikkat ederseniz 22 kişi içerisinde 1985 öncesi doğan sadece Volkan, Servet, Egemen, Hamit ve Sabri var. Büyük ihtimal 2012'ye gidemeyiz, bu saatten sonra Emre milli takımda oynasa ne olur oynamasa ne olur örneğin? Gelecek turnuva 2014 yılında, o zaman kadar futbolu bırakır zaten. Aynı şekilde Servet'i de kesip yerine Ceyhun Gülselam'ı da monte etmemiz lazım.

Bahsettiğiniz gibi önümüzde 2 seçenek var, ya her seferinde ite kaka finallere gitme uğraşında olan bir takım, ya da 1 turnuvayı feda edip 7-8 sene bizi taşıyacak sistemi kurmak. Hiddink başa geldiğinde sistem kuracak diye düşünmüştüm ama şu an gerek oyuncu tercihleri, gerekse gelecek planlaması açısından Fatih Terim yönetiminden en ufak farkı yok.

Zamanında Tanjeviç basketbol milli takımının başına geldiğinde hedef 2010 dendi, altyapılardan tutun A milli takıma herşey 2010 yılından itibaren sürekli yukarlarda olacak bir ekol yaratma üzerine planlandı. Ama sağda solda yorum yapanların söylediklerini biliyoruz. Buna rağmen Turgay Demirel sonuna kadar Tanjeviç'in arkasında durdu. Koyulan hedefe basketbol mantalitesi bakımından belki de tüm dünyadaki antrenörler içinde en uygun olanı Tanjeviç'ti çünkü. Sonuçta koyulan hedefe ulaşıldı basketbol ekolümüz oluştu, sırtımız kolay kolay yere gelmez bu saatten sonra.

Şimdi de futbolda bir Turgay Demirel'in çıkıp hedef 2016 veya 2018 diyerek altyapılardan tutun da, yurtdışındaki oyunculara kadar gerekli planlamayı yapıp, bizi hedefe götürecek doğru kişiyi başa getirerek ne olursa olsun destek vermesi lazım. Yoksa sistem olmadan gazla bir yerlere geliriz, ardından 5-6 sene dökülürüz. Antu'da millet Sabri-Servet-Hakan Balta'ya keser faturayı, GSCimbom'da Gökhan-Özer'e. Daha nice yıllar yuvarlanır gideriz böyle.

Cevap: Euro 2012 Elemeleri 4.Maç | Azerbaycan 1-0 Türkiye | 12 Ekim | Maç Sonucu

İddia ediyorum grupta kalan maçlarımızı şu kadrolarla oynayalım, grupta en kötü 2. oluruz, 2014 dünya kupasında herkes bizim milli takımı konuşur.

İlk 11

Volkan

Gökhan Servet Egemen Caner

Topal

Hamit Nuri

Volkan Mevlüt Arda

Yedek 11

Sinan

Sabri Ceyhun Eren Köybaşı

Necip

Özer Selçuk

Sercan Batuhan Ozan​

Dipnot olarak alıntı yapmayı düşünen arkadaşlardan rica ediyorum mesajımı Sabri-Gökhan ve Özer tartışmasına çevirmeyin.

ibrahim kardeş canerin olmasına karşıyım galatasarayda oynarken ne laflar vardı antuda fenere gelince milli takıma seçilmesi gerekiyor egemende futbol kasabı benim gözümde ondan daha iyi stoperler var

Bu golün aynısı daha bu yıl beşiktaş azeri takımı neftçi bakü karşılaşmasında beşiktaş yemişti bugün aynı golü tekrar izledim tek farkı oyuncular ve köşeler farklıydı bu takımda eski çoşkuyu başarıya aç takım;30lu adamları alarak olmaz başarıya aç bir hoca;emekli ikramiyesi veriyoruz resmen hiddinge başarıya doymuş bir t.d türk olarak yılmaz vural yabancı olarakda lucescuyu görmek isterim

Milli takımımızın başına Ali Ağaoğlu geçsin..Adamın her işi planlı programlı, vallah tesislere bahçe de yapar.

ibrahim kardeş canerin olmasına karşıyım galatasarayda oynarken ne laflar vardı antuda fenere gelince milli takıma seçilmesi gerekiyor egemende futbol kasabı benim gözümde ondan daha iyi stoperler var

Sorun değil, Caner olmaz İsmail olur, Özgür Çek, Hasan Ali olur. Demek istediğim 25 yaş altı oyuncuların temelini oluşturduğu, 2-3 tane tecrübeli isimle desteklenen bir takıma ihtiyaç duyduğumuz.

Caner bence sol bek için en yetenekli alternatif, o yüzden Caner'i yazdım.

[video]https://www.aleminyeri.net/besiktas-neftci-baku-1-1-maci-ozeti-golleri-izle.html[/video] saniye 10 ile 15. saniye arasına bakın bilmeyenler için paylaşıyorum birde bugünkü gole bakın :/

Bence Fedarasyon şimdiden karar almalı Brezilya için. Günü kurtarmakla artık işler ilerlemiyor. Milli takımın acilen gençleştirilmesi lazım. Çünkü insanlar bu değişimi görmek istiyor. Yoksa Hiddink gelmiş başkası gelmiş bu takıma ve anlayışı değiştiremez.

Sorun değil, Caner olmaz İsmail olur, Özgür Çek, Hasan Ali olur. Demek istediğim 25 yaş altı oyuncuların temelini oluşturduğu, 2-3 tane tecrübeli isimle desteklenen bir takıma ihtiyaç duyduğumuz.

Tanjevic te aynısını yapmıştı milli takımın başına geçtikten sonra. Basketbol milli takımı gençleştirip hedefin Türkiyede yapılacak Dünya şampiyonasında başarılı olmak demişti yanlış hatırlamıyorsam.

demek istedigini anladım alternatif olabilir önemli olan takımı gençleştirmek hedefi olan ve başarıya aç takım oluşturmak gördük bugün hamit ve emre ne kadar güzel başarılar yaşamalarına rağmen çok hırslı oynadılar maç sonunda ağlayacaklardı ruh dedigin böyle olur devşirme oyuncuya razıyım böyle oyuncularla böyle oynayanlarla oynayacaklarsa ...

bi yerlere gidemeceyeceğiniz belli , verseydiniz şu maçı bari:D kardeş dedik kardeş kazığı yedik:D

Söylediklerinize %100 katılıyorum. Aslında benim de mesajım söylediklerinize paralel, hatta mesajı yazma nedenim de sizim söylediklerinizdi. Bir anlamda anlatmak istediğimin açılımını yapmışsınız.

Dikkat ederseniz 22 kişi içerisinde 1985 öncesi doğan sadece Volkan, Servet, Egemen, Hamit ve Sabri var. Büyük ihtimal 2012'ye gidemeyiz, bu saatten sonra Emre milli takımda oynasa ne olur oynamasa ne olur örneğin? Gelecek turnuva 2014 yılında, o zaman kadar futbolu bırakır zaten. Aynı şekilde Servet'i de kesip yerine Ceyhun Gülselam'ı da monte etmemiz lazım.

Bahsettiğiniz gibi önümüzde 2 seçenek var, ya her seferinde ite kaka finallere gitme uğraşında olan bir takım, ya da 1 turnuvayı feda edip 7-8 sene bizi taşıyacak sistemi kurmak. Hiddink başa geldiğinde sistem kuracak diye düşünmüştüm ama şu an gerek oyuncu tercihleri, gerekse gelecek planlaması açısından Fatih Terim yönetiminden en ufak farkı yok.

Zamanında Tanjeviç basketbol milli takımının başına geldiğinde hedef 2010 dendi, altyapılardan tutun A milli takıma herşey 2010 yılından itibaren sürekli yukarlarda olacak bir ekol yaratma üzerine planlandı. Ama sağda solda yorum yapanların söylediklerini biliyoruz. Buna rağmen Turgay Demirel sonuna kadar Tanjeviç'in arkasında durdu. Koyulan hedefe basketbol mantalitesi bakımından belki de tüm dünyadaki antrenörler içinde en uygun olanı Tanjeviç'ti çünkü. Sonuçta koyulan hedefe ulaşıldı basketbol ekolümüz oluştu, sırtımız kolay kolay yere gelmez bu saatten sonra.

Şimdi de futbolda bir Turgay Demirel'in çıkıp hedef 2016 veya 2018 diyerek altyapılardan tutun da, yurtdışındaki oyunculara kadar gerekli planlamayı yapıp, bizi hedefe götürecek doğru kişiyi başa getirerek ne olursa olsun destek vermesi lazım. Yoksa sistem olmadan gazla bir yerlere geliriz, ardından 5-6 sene dökülürüz. Antu'da millet Sabri-Servet-Hakan Balta'ya keser faturayı, GSCimbom'da Gökhan-Özer'e. Daha nice yıllar yuvarlanır gideriz böyle.

Evet paralel düşünüyoruz. Bizim bir an önce karar verip, geleceği kurtarmak adına gerekli atılımları yapmamız gerekli.

Bir hedef, orta ve uzun vaadeli bir program ve sabır. Bundan daha kötü olmayacağı kesin.

Kaldı ki böylece kısır kişisel çekişmelerin içinden de kendimizi çekip kurtarmış oluruz.

Avusturya 3-2 önde böyle biterse 2.lik çok çok uzak olacak bize.

O değil, Belçika teknik direktörü de sorunlu. Hazard neden oynamaz böyle maçta anlamıyorum.

Azerbaycan bu korner taktiğini tam 7-8 seneden beri kullanıyormuş.

Cumleye nasil basliyayim bilmiyorum. Ne yazsam yanlis anlasila bilir. Mantigim Turkiye kazansin hic degilse Avrupa sampiyonasinda destekleyecek kendi "milletimiz"den bir takim olur diye dusunsem de mac sirasinda gonlum oyle dusunmedi. Maci Azerbaycan hakederek kazandi bence. Hatta 2-0 ve ya 3-0 da bite bilirdi. Bugun Turkiye rakipti ve sunu gordum ki, 1-0 sifirdan sonra Turkiye'nin oynadigi futbolu gorunce macin sonuna kadar gol yiyecegiz korkusu olmadi icimde. Cok eksik, cok zayif takim gibi gozukuyordu Turkiye. Oyunculari ciddiyetden uzakti. En onemlisi teknik kadro tam Azerbaycan'in isine gelecek kadro surmustu sahaya. Kornere gelince evet bu taktigi yillardir kullaniyoruz ve her kullandigimizda top o noktaya geliyor. Oyuncu iyi vurursa da gol oluyor. Sezon basinda Neftci takiminin Besiktas'a attigi adeta bu golun fotokopisi olan golu burada paylasmis ve Galatasaray'in da bu taktikten yararlanmasi gerekir diye yazmistim. Cunki cogu zaman bu ise yarar. Oyuncu rakibin arkasinda topun uzerinden atlayacak diye beklesede olmuyor, cunki, rakibi kacirma ihtimali buyuk. CEza sahasi icinde 1 oyuncu bile rakibini kacirirsa buyuk tehlike ortaya ciktigini her kes biliyor.

Iste Besiktas'a atilan gol:

[video=youtube;2rJx-YLBZVE]https://www.youtube.com/watch?v=2rJx-YLBZVE[/video]

Üst Alt