# Eyong Tarkang Enoh - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Eyong Tarkang Enoh

Cevap: # Eyong Tarkang Enoh

Bu kafa ile gittigin surece seni kaale alan tek bir kisi kalmaz burada.

Barış'ın yaptığı o pası herkes yapabilir, yapıyor da. Biraz maç izlemeni tavsiye ederim. Ancak rakip defans arkasına sarkan adamın önüne paraşütle topu indirmek herkesin harcı değil. Yetenek olarak belki yapabilecek olanlar vardır ancak o koşuyu görmek önemli.

Barış'ın yaptığı o pası herkes yapabilir, yapıyor da. Biraz maç izlemeni tavsiye ederim. Ancak rakip defans arkasına sarkan adamın önüne paraşütle topu indirmek herkesin harcı değil. Yetenek olarak belki yapabilecek olanlar vardır ancak o koşuyu görmek önemli.

Biri golu hazirliyo, digeri direk golu attiriyo. Tek fark bu, yoksa dusunce ayni. Baris'ta Kewell'in kosusunu gorup atiyo topu. Aksini iddia edecegin icin objektif biri degilsin. Olaya bireysel bakma, oradaki dusuncelerin ayni oldugunun sende farkindasin.

ben de 1.30 a bakın derim... böyle öküz futbolcuların olduğu bi ligde anca bu kadarını yapar...

bugunku oyunun 60 dkk sini seyrettim - son 60 dkksini

vasatin 2 gr ustune cikmamistir adi gecen oyuncu

Eğer Enoh'tan bahsediyorsan, ben beğendiğimi söyleyebilirim.Yarı buçuk izledim ama yine de çok güçlü bir oyuncuydu maçta.Yanılmıyorsam stoper olarak oynadı N'koulou ile birlikte.Bu arada Mbia sağ bek mi oynıyordu?

Eğer Enoh'tan bahsediyorsan, ben beğendiğimi söyleyebilirim.Yarı buçuk izledim ama yine de çok güçlü bir oyuncuydu maçta.Yanılmıyorsam stoper olarak oynadı N'koulou ile birlikte.Bu arada Mbia sağ bek mi oynıyordu?

M'bia sağ bek oynadı.

Maçtan önce 3 isim söylemiştim. Enoh, N'koulou ve Matip. Enoh aralarında en kötü oynayandı. Kötü dediysek de diğerlerine göre kötü. Normalde vasat denilebilir. Ancak vasat oynamasının sebebi kalabalık arasında oynamasıydı. Matip çıkınca daha defansif bir oyun oynadı ve çok iyiydi. Zaten defansif olarak iyi bir adam, bunu inkar edemeyiz. Emana gibi topla gitsin istiyordu herhalde teknik direktör ancak olmaz. 3'lü orta sahada ön libero ya da Makoun gibi 2. adam olur Enoh'tan. Bunu son yarım saati izleyenler rahatlıkla anlayabilirler.

Enoh'u geçersek, Matip'in de ne kadar iyi adam olduğunu da görenler olmuştur. Ön libero için oldukça iyi bir isim. Schalke zaten ilk 11 oynatıyordu adamı geçen devre arasından beri. N'koulou ise hatasız oynadı. Her ne kadar golde hatası var dense de, hata yapmadı hiç bir pozisyonda.

M'bia ise çok kötüydü. Çok savruk oynadı. Amatörce işler yaptı. Sorumluluk almak istedi ama eline yüzüne bulaştırdı. Tek olumlu hareketi sonlara doğru çektiği direkte patlayan şutu.

M'bia sağ bek oynadı.

Maçtan önce 3 isim söylemiştim. Enoh, N'koulou ve Matip. Enoh aralarında en kötü oynayandı. Kötü dediysek de diğerlerine göre kötü. Normalde vasat denilebilir. Ancak vasat oynamasının sebebi kalabalık arasında oynamasıydı. Matip çıkınca daha defansif bir oyun oynadı ve çok iyiydi. Zaten defansif olarak iyi bir adam, bunu inkar edemeyiz. Emana gibi topla gitsin istiyordu herhalde teknik direktör ancak olmaz. 3'lü orta sahada ön libero ya da Makoun gibi 2. adam olur Enoh'tan. Bunu son yarım saati izleyenler rahatlıkla anlayabilirler.

Enoh'u geçersek, Matip'in de ne kadar iyi adam olduğunu da görenler olmuştur. Ön libero için oldukça iyi bir isim. Schalke zaten ilk 11 oynatıyordu adamı geçen devre arasından beri. N'koulou ise hatasız oynadı. Her ne kadar golde hatası var dense de, hata yapmadı hiç bir pozisyonda.

M'bia ise çok kötüydü. Çok savruk oynadı. Amatörce işler yaptı. Sorumluluk almak istedi ama eline yüzüne bulaştırdı. Tek olumlu hareketi sonlara doğru çektiği direkte patlayan şutu.

Dediğim gibi Serhat; ikindi namazından sonra maçın 2. yarısını izlemedim bile.En fazla 20 dakka izlemişimdir.Yazdıklarına cevap vereyim:

1)N'koulou bu genç yaşına rağmen izlediğim dakkalarda cidden çok iyi oynadı.19-20'li yaşlardaki birisi için çok iyi performans.

2)Mbia sağbek oynamış, ama yanılmıyorsam Marsilya'da önlibero olarak oynuyor.Mevkiisi dışında kullanıldığı için dediğin şekilde savruk,amatörce işler yapmış olabilir.Yine de bence çok kaliteli bir isim.

3)Herkesin görüşleri farklı.Enoh'u ben ne yalan söyliyim beğendim.Bir kere çok güçlü bir oyuncu, bizim lige oranla gayet iyi bir transfer olabilir.

Bu arada Benoit Assou Ekotto hiç ama hiç iyi değildi, berbattı diyebilirim.tottenham'da çok iyi maçlar çıkarıyordu,milli maçta neden bu şekilde bir performans gösterdi bilemiyorum.

Kuzey Kıbrıs'a gelen bir adamı Ajax'a kaptırıp ordan almak çok aptalca gerçekten.İyi bir oyuncu ama Ajax kolay kolay bırakmaz.

bu adam fos çıkar... bence fildişili TIOTE bu adamdan çok çok daha iyi...

orta sahayı silip süpürdü bu gün...

Tiote hikaye ben size söyleyeyim. Twente'de yedek kalıyor adam. Steve McLaren'ın tercihini sorgulamam. Adam şampiyon yaptı takımını.

Aynı takımdan Stoch, beş para etmezdi oysa.

Tiote bu maçlık çok iyi bir hücum oyunu oynadı bence. He bana kalsa Romaric ile Zokora varken Tiote'nin falan ortasahada işi yok o ayrı.

Tiote hikaye ben size söyleyeyim. Twente'de yedek kalıyor adam. Steve McLaren'ın tercihini sorgulamam. Adam şampiyon yaptı takımını.

Evet Bu yuzden bende soru isaretleri oluyor.

RTL7 de twentenin tioteyi satmak istedigini soylemislerdi.

Umudlari DK da patlamasi ve iyi bir fiyata satilmasi.

Enoh da tam aradigimiz Adam denilemez. Ofasif yani defansi gibi degil.

Yaninda ofansif iyi olan bir De Zeeuw gibi oyuncu alirsan onlerinede elano veya

enoh(tiote), de Zeeuw , khedeira uclusunu koydunmu takima

:D GalaTecavuzediyiing3-0 TSL :D( kufur olarak Kabul gorulurse af ola)

Aynı takımdan Stoch, beş para etmezdi oysa.

Tiote bu maçlık çok iyi bir hücum oyunu oynadı bence. He bana kalsa Romaric ile Zokora varken Tiote'nin falan ortasahada işi yok o ayrı.

mehmet topal'da olmayan özellik tiote'de var... dün orta sahada hem deco ve pedro'yu oynatmadı hem de ileriye iyi paslar attı... bi iki defa da kaleyi yokladı...

alınırsa ve üstüne düşülürse süper bi oyuncu olur bence...

:D bakalım sitatistikler ne dior ... :D

adszmnq.png

adszob.png

bence tiote daha üstün..

ayrıca tiote daha karizma... :D :D :D

Üst Alt