F.Bahçe -27 Puandan Başlayabilir


58. madde için düşünülen düzenlemeler ortaya çıktı. Şikeye teşebbüse -3, teşvik yapana -1 puan, teşviğe teşebbüse ise ağır para cezası gelecek. Şike yapan yine küme düşüyor. Ama sahaya yansıması şart!..Şike soruşturmasıyla zor günler geçiren kulüplerin kümede kalabilmesi için gerekli olan talimat değişikliğinin ana hatları belli oldu.TFF Disiplin Talimatı’nın 58. maddesinde yer alan şike ve teşvik cezaları, yeni düzenleme paralelinde çok önemli ölçüde hafifletilecek. Kulüpler Birliği Vakfı tarafından önümüzdeki günlerde hızlandırılacak olan bu çalışma çerçevesinde iddianamede yer alan 8 kulüp rahat nefes alacak.Buna göre şikeye teşebbüsün karşılığı her bir maç için -3 puan, teşviğe -1 puan, teşviğe teşebbüsün cezası ise ağır para cezası olacak. Şikenin cezası yine küme düşme kapsamında tutulacak.Kulüplerin bu talebi TFF’den kabul görürse, takımların tamamına yakını kurtulacak. F.Bahçe ile ilgili mevcut şike iddialarının “yönetici bazında kalması ve sahaya yansımaması” düşünülerek “şikeye teşebbüs” kapsamına alınacağı öne sürüldü.Aynı durumun başta Beşiktaş olmak üzere diğer kulüpler için de geçerli olabileceği bildirildi. Bu paralelde 7 maçta şike suçlaması ile karşılaşan F.Bahçe’nin, her bir maç için eksi 3 puandan olmak üzere toplam 21 puan ceza alabileceği belirtildi.Ayrıca 6 maçtaki teşvik için de 1’er puandan olmak üzere eksi 6 puan verilebileceği öne sürüldü. Bu şekilde toplam cezanın eksi 27 puana ulaşabileceği kaydedildi. Kulüpler bu taslakta birleşirler ve TFF de kabul ederse, bu cezalar yeni sezonda geçerli olacak.‘TOPLUMSAL TRAVMA OLUR’Şike cezasının değiştiği bu süreçte talimat değişikliğine gidilmesinin çok daha kolay olacağına dikkat çekiliyor.Kulüpler Birliği’nin, “Aralarında büyüklerin de olduğu bu takımlar küme düştüğü takdirde Türk futbolu batar. Toplumsal travma olur. Ekonomik dengeler değişir. Yayın ihalesi bozulur. Gelirlerinin tamamına yakınını yayıncı kuruluştan sağlayan Anadolu takımları bir daha toparlanamaz” şeklinde yaklaşım da bulunacağı ve TFF yönetiminin de bu kapsam da konuya olumlu yaklaşacabileceği kaydedildi.(Habertürk)
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirKulüpler Birliği’nin, “Aralarında büyüklerin de olduğu bu takımlar küme düştüğü takdirde Türk futbolu batar. Toplumsal travma olur. Ekonomik dengeler değişir. Yayın ihalesi bozulur. Gelirlerinin tamamına yakınını yayıncı kuruluştan sağlayan Anadolu takımları bir daha toparlanamaz”Eşşşşek kafalılar.
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirEger Fener küme düşürülmesin bir daha ligimizi takip edersem Allah belamı versin...
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirBir b.k olmaz affedersiniz. Ulan sanki şuan çok eğleniyoruz. Yahu 1 sene be 1 sene !!! Delirtmeyin adamı. Mal oğlu mallar. Hesap kitap yapsan ortada sonuç. 1 yıl gidip gelecekler. Pislikleri temizleyerek gelecekler. Başlayacam paranıza artık !
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirRahmi Koç yerinde olsam zevkine elime tabanca alır önüme geleni vururumO içer girerse koca holding sıkıntıya girer,ekonomi batar ,toplumsal travma olur,ondan ekmek yiyen binlerce kişi işsiz kalır
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilir58. madde için düşünülen düzenlemeler ortaya çıktı. Şikeye teşebbüse -3, teşvik yapana -1 puan, teşviğe teşebbüse ise ağır para cezası gelecek. Şike yapan yine küme düşüyor. Ama sahaya yansıması şart!..Sahaya yansıması nedir arkadas!Ben şöyle izah ediyim;Diyelim ki Korcan ın o golü bilerek yedigini iddaa ediyoruz,ama FB lilerde diyor ki böyle golleri her kaleci yer,bunu gectik.Atıyorum su x oyuncu bilerek golleri atmadı,pozisyonları auta attı v.b.,FB liler de diyecek ki her oyuncu kacırabilir,hadi bunuda gectik.Mecnun eliyle 4 işareti yaptı,macta ne hikmetse 4-3 bitti,FB lilerde diyecek ki onu o niyetle yapmamamıstır.Peki nasıl anlaşıcaz,nasıl anlıyıcaz sahaya yansıyıp yansımadıgını?Geciniz efendim bu ayakları...
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirSonrada anadoludan şampiyon çıkmıyor kahpe bizans nidalarıyla gezersiniz. Hepiniz konstantinin kucağında oturmaya nekadar meraklıymışsınız. Gelin arada sırada Ulubatlınınkine oturunda bizde sebeplenelim. Ayrıca şikenin sahaya yansıyıp yansımadığı nerden belli olacak. Şike yapan gidip kendi kalesine golmü atacak, penaltımı yaptıracak. Bugün tek hücreli bir organizma olan fenerli beyni bile bunun alenen yapılmayacağını bilir. Maçı izleyenlerde çok zor oldu ama fener kazandı der. Bu şike olmadığını göstermez. Eğer talimanatmeye kim dokunursa Allah bin türlü belasını versin.Bir b.k olmaz affedersiniz. Ulan sanki şuan çok eğleniyoruz. Yahu 1 sene be 1 sene !!! Delirtmeyin adamı. Mal oğlu mallar. Hesap kitap yapsan ortada sonuç. 1 yıl gidip gelecekler. Pislikleri temizleyerek gelecekler. Başlayacam paranıza artık !
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirAdamlar goz gore gore $ikeyle sampiyon oldular....Sahaya yansimadi ne demek
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirMAA ya istifa ettirmeliyiz bunun için derhal bir kampanya başlatalım arkadaşlar. Bu adamın neden göreve getirildiği anlaşıldı. Şuna artık emin oldumki bundan önceki hasta fenerli Mahmut Özfenerin adı geçtiği için şike operasyonunun yapılacağından haberdar olan hükümet içerisindeki kesim MAA yı Fenerasyon başkanı yaptı. Sonrada yasayı değiştirdi. Bu tetikçiye karşı tarihin en büyük kampanyasını başlatalım!!!
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirMAA ya istifa ettirmeliyiz bunun için derhal bir kampanya başlatalım arkadaşlar. Bu adamın neden göreve getirildiği anlaşıldı. Şuna artık emin oldumki bundan önceki hasta fenerli Mahmut Özfenerin adı geçtiği için şike operasyonunun yapılacağından haberdar olan hükümet içerisindeki kesim MAA yı Fenerasyon başkanı yaptı. Sonrada yasayı değiştirdi. Bu tetikçiye karşı tarihin en büyük kampanyasını başlatalım!!!Yok abi niye öyle diyorsun,o kucagında saatli bomba buldu;)
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirO bombayı öyle bir yerinde patlatırımki aklı havaya uçup bir yerleri tavana çarpar. Yeter Galatasaray taraftarının ve Türk halkının keriz yerine koyulduğu. 2006 da ki şampiyonluğumuz için sadece iftiralara dayanarak, hiçbir delil olmadığı halde şampiyonluklarını alırız diyenler ki dikkatinizi çekeriz şike bile değil teşfikten bahsediliyor. Bugün binlerce delile rağmen feneri kurtarırsa ben artık sokakta Galatasaraylıyım diyemem. Dün yapılanlara ses çıkartmamamız, yarın yapılacakları peşinen kabul etmemiz anlamında geliyor. Uyan Galatasaraylı. MAA istifa.Yok abi niye öyle diyorsun,o kucagında saatli bomba buldu;)
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirO bombayı öyle bir yerinde patlatırımki aklı havaya uçup bir yerleri tavana çarpar. Yeter Galatasaray taraftarının ve Türk halkının keriz yerine koyulduğu. 2006 da ki şampiyonluğumuz için sadece iftiralara dayanarak, hiçbir delil olmadığı halde şampiyonluklarını alırız diyenler ki dikkatinizi çekeriz şike bile değil teşfikten bahsediliyor. Bugün binlerce delile rağmen feneri kurtarırsa ben artık sokakta Galatasaraylıyım diyemem. Dün yapılanlara ses çıkartmamamız, yarın yapılacakları peşinen kabul etmemiz anlamında geliyor. Uyan Galatasaraylı. MAA istifa.Bizim Fener kadar sivil toplum gücümüz yok mu tabiki var,eee daha neyi bekliyoruz!Eger cok sert tepkiler verirsek,en azından bir sonuca varamasak bile senin dedigin karınca misali en azından safımız belli olmus olur.Onlar nasıl lobicilik faaliyetlerini kullanıyorsa,bizde bu şerefsizlik karşısında elimizden ne geliyorsa birşeyler yapmalıyız artık.
 
Cevap: F.Bahçe -27 puandan başlayabilirO bombayı öyle bir yerinde patlatırımki aklı havaya uçup bir yerleri tavana çarpar. Yeter Galatasaray taraftarının ve Türk halkının keriz yerine koyulduğu. 2006 da ki şampiyonluğumuz için sadece iftiralara dayanarak, hiçbir delil olmadığı halde şampiyonluklarını alırız diyenler ki dikkatinizi çekeriz şike bile değil teşfikten bahsediliyor. Bugün binlerce delile rağmen feneri kurtarırsa ben artık sokakta Galatasaraylıyım diyemem. Dün yapılanlara ses çıkartmamamız, yarın yapılacakları peşinen kabul etmemiz anlamında geliyor. Uyan Galatasaraylı. MAA istifa.

Sadece maa ile bitmiyor iş.Meclistekilerde aynı şeyin laciverti.Onları nasıl istifa ettiricez?
 
Üst Alt