F1 2010 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

F1 2010

Cevap: F1 2010

Otomatik Frenle oynuyorsun galiba Baris. :D

Öyle daha kötü istedigin hizi bir türlü yapamiyorsun kendin yap freni.

Aynen bencede cok zor kastim kastim kastim siralamada 24.oldum. :D

Malaysia ne kadar igrenc bi map böyle oyundan soguttu resmen.

Barış çok merak ediyorum dostum frene basmadan nasıl oynuyorsun? :D Viraja yaklaşırken yükleneceksin frene yoksa kum havuzu seni bekler.:asd:

Gaz dan cekiyorum ayagimi, ama olmiyor, ya kayiyorum yada cok yavas oluyorum, oyun cok zor yahu. Birde en kolay levelde oyniyorum ben. Hersey otomatik birde, yani bilmiyorum, bu kadar zor olmamaliydi. Belki daha ilk kez oynadigim icin zorlamisimdir, kim bilir, sadece yarim saat oynadim daha, öglen, yatmadan önce 1 saat daha sürürüz, bakalim, belki bu kez daha iyi oluruz ))))

Gökhan, bak bu olabilir, arac kendinden yavaslaniyor gibi gelmisti bana, ayarlar nerde, nasil degistiririm?

Ayarlardan zorluk derecesini Orta yapman lazim Kolay yapinca otomatik aciliyor o malesef Orta yapinca acilmiyor istesende.

Cildirmak üzereyim yarisi 9. bitirdim ilk kez iki kisi bana carpti diye 20 saniye ceza saolsun 21. oldum. :mad:

Beyler size bir kaç ipuçu bir Dünya Şampiyonu olarak :D

Kariyere giirdiğinizde 3 senelik yapın Bmw Williams iyi takım onu seçin,ve yarıştan önce 1.antrenman seansını yaparken görev çıkıyor belli bir saniyenin altına inince upgradeler açılıyor,o görevleri ihmal etmeyin,onun dışında car setup'tan pisti tanıyıp downforce ve speed ayarı yapın,pist çok hızlıysa speedi arttırın,onun dışında yarışa örneğin arka sıralarda başlıyorsanız,race stratejiden pit stop süresini uzatıp hızlı turlarla yukarı tırmanabilirsiniz..

Bol şans :D

Hep su 10 saniye cezalarindan cekiyorum yav. Bide yagmurlu havalarda cok zor oyun kayip duruyo araba yagmur tekerini ayarladigim halde.

Hep sasirirdim, millet nasil oluyor da bir oyun icin 3/4 saat pc nin basinda, tv ninbasinda oturabiliyor diye sorardim kendime. Benim ps3 var, pc var ama oyun falan pek oynayan biri degilim. Ps3 icin mesela fifa09, little big planet, bad company ve simdi formula1 oyunlarim var, yani az.Ps 2 yildir var. En fazla 1 saat oynarim o kadar.

Ama dun acayip isler geldi basima, saat 22 da falan oturdum, yeni aldigim f1 oynayayim dedim, saat 3.49 ta ancak kalktim, daha dogrusu uyumaya gittim.

Kafayi yedim yemin ederim. Qualifyying var, ekrana bakiyorum buyuk ihtimalle yagmur yagicak diye yazmislar, cogu buna ragmen mal gibi bekliyor, ben ciktim, yagmur baslamadan hemen bir tur attim, 10. oldum. Sonra yagmur basladi kimse benden 10 sirayi alamadi dogal olarak. O ana kadar hic sansim olmiyordu, eziliyordum resmen. Ama iste inanilmaz sekilde 10. oldum, sevincten yarisa gecmek icin sabirsiylaniyorum, yaris basliyor, ben 10. yerimi korumak icin soyle bir taktik hazirladim > start ta bir, iki arabayi geride brakicam, sonra hemen 3. turda bir an once lastiklerimi degistirecem, cunku bu lastikleri degistirirken kaybedilen zaman cok koyuyor bana, bir an once haletmekte fayda var. Nitekim oyle de oldu, yaris basladi, 7. siradayim, 3. turda lastiklerimi degistirdim, ve lets go. Ben artik lastik degitirmek zorunda degilim, diger takimlar zorunda, aklimda bu var. Ayrica en yumusak lastikler var bende simdi, yani en hizli olanlar. Trafik yok, tek basina takiliyorum, yani hayvan gibi gaza basiyorum.

Sonra iste diger takimlar da lastiklerini degistirdi, yarisin bitimine 5 tur kalmis, 6. siradayim, cok gururluyum, o yarisa kadar araci yolda tutmayi bile beceremiyordum ama simdi 6. lik garanti, hemde benim, kendim uyguladigim taktikle bu 6. liga kosuyorum derkien kabus basliyor. Vettel geciyor beni, Luizzi mi ne o geciyor, Kobayashi geciyor, raket gibi, cuuuff diye geciyorlar yanimdan, ne oldu, nasil oldu farketmedim, olayi cozemiyorum, 10. siraya dustum, son 2 tur, 10 luk bile yeter bana ama nerdee, simdi arac kontrol edilmez hala gelmis, kayip duruyorum ve evet, yarisi 24. sirada bitiriyorum. Kafayi yedim yemin ederim.

Sorun lastiklerdeymis, tipki gercek yarista gibi bozuluyormus lastikler cok surunce. Hele hele en yumusak lastikleri aldiysan hic sansin yokmus, kaldiki ben bunlari taa yarisin basinda degistirmistim hemen. Yarisin sonunda bozuldular, tipki gercek f1 ta gibi, ve boylece beni gecmeyen kalmadi.

Oysa 6. siradayken ne gaza gelmistim bee :D

Ben, Kadirin da dedigi gibi bu islerden pek anlamiyorum, bu yuzden bu f1 oyun beni deli eder diyorum, cunku oynamadan yapamicam, super gercekci, cok guzel bir oyun olmus.

Barış sen niye 10culuğa oynuyorsun ki al Bmw'yi yap antrenman görevlerini aç upgradelerini en fazla Redbull ile saniye farkını 1 e düşür..Şuan eminim 4-5 saniye fark atıyor adamlar sana..Onların hızına yaklaştın mı oyunun tadı çıkıyor.

Nasil yani BMW Sinan?

Su Gazetecilerin oldugu yerde Grand Prix'den Yeni Sezonmu acalim yani ?

Bende Siralama Turlarinda hep sonuncu oluyorum son yarislarda. Yagmurda hic oynayamiyorum zaten. Galiba cok hizli gittigim icin hic bir turu tamamliyamiyorum siralamalarda hep sonlara dogru bi yerde kayiyor araba ve deli ediyor beni. Yagmurlu havada Otomatik Fren'le oynayacagim artik. :D

Nasil yani BMW Sinan?

Su Gazetecilerin oldugu yerde Grand Prix'den Yeni Sezonmu acalim yani ?

Bende Siralama Turlarinda hep sonuncu oluyorum son yarislarda. Yagmurda hic oynayamiyorum zaten. Galiba cok hizli gittigim icin hic bir turu tamamliyamiyorum siralamalarda hep sonlara dogru bi yerde kayiyor araba ve deli ediyor beni. Yagmurlu havada Otomatik Fren'le oynayacagim artik. :D

Dostum yeni kariyer açtığında 3-5-7 sene gibi seçenekler çıkıyor ya,3'ü seç,orada takım seçiyorsun Bmw'yi çek altına ak git yav :D

Herhangi bir yardıma ihtiyacı olan varsa söylesin :eek: ayrıca bu oyun çok kolay olmuş zor değil yani :)

Dostum yeni kariyer açtığında 3-5-7 sene gibi seçenekler çıkıyor ya,3'ü seç,orada takım seçiyorsun Bmw'yi çek altına ak git yav :D

Ben kariyer de oyniyorum, 7 yillik anlasma yaptim, lotus, virgin ve hrt, bu 3 takimdan birini secmek zorunda kaldim malesef. Bende lotusu aldim.

Aksam dedigin gibi yeni kariyer acip, 3 yillik bir sozlesme yaparim, umarim bmw. renault, williams gibi takimlardan birini secebilirim.

Yoksa Lotus, Virgin falan bunlar b.k gibi.

Herhangi bir yardıma ihtiyacı olan varsa söylesin :eek: ayrıca bu oyun çok kolay olmuş zor değil yani :)

su fren olayi var. Otomotik fren alinca istedigim kadar hizli olamiyorum, otomotik freni kapatinca cok hizliyim, o kadar hizliyim ki kazaya sebep olup duruyorum.

yani en buyuk sorun fren bende.

ne yapabilirim, bu olayi nasil cozebilirim_

ayrica online /ps3/, mesela bu forumdan 5/10 kisi karsi karsiya yarisabiliyor mu merak ettim simdi, bu mumkunse cok eglenceli olurdu kanimca

su fren olayi var. Otomotik fren alinca istedigim kadar hizli olamiyorum, otomotik freni kapatinca cok hizliyim, o kadar hizliyim ki kazaya sebep olup duruyorum.

Virajlardan önce kendin frene bas :) ama bence manuel vites oyna, eğer direksiyon ile oynuyorsan çok daha iyi.O zaman bazı virajlarda sadece vites düşürerek bile dönüş yapabiliyorsun, o zaman da baya hızlı oluyorsun.

Öncelikle pistteki virajları bilmek önemli.Her virajın max. hızını tutturmak ve hep onu korumak gerekiyor.Genelde deneme yanılma ile bulabilirsin, ama oyunda da pist hakkında genel bilgiler vardır.

Yani zamanla öğreniyorsun nerede frene, ne kadar basıcağını.bazı virajlarda 1.vitese kadar düşerken, bazılarında 2'ye düşersen çok zaman kaybediyorsun.bazılarında da 5.vitesle geçiyorsun.

Ama genel teknik şöyle;

-Viraja gelmeden önce, ayağını gazdan çekip 2-3 sn frene bas.Aynı anda vitesi düşür.

-Virajı dönerken frene basmadan dön.1-2 sn sürer buda.

-Ardından gaza yavaş yavaş(bazı virajlarda direk köklesende olur.Yavaş yavaş basmaktaki amaç traction control olmadığı için arabanın arkası kayar ve spin atarsın.) yüklen, virajdan çıkışı yaparsın burda.

Önemli olan apex tabiki, oda zamanla oturuyor :)

Ben kariyer de oyniyorum, 7 yillik anlasma yaptim, lotus, virgin ve hrt, bu 3 takimdan birini secmek zorunda kaldim malesef. Bende lotusu aldim.

Aksam dedigin gibi yeni kariyer acip, 3 yillik bir sozlesme yaparim, umarim bmw. renault, williams gibi takimlardan birini secebilirim.

Yoksa Lotus, Virgin falan bunlar b.k gibi.

Tabi moruk Lotusla bir halt yapamazsın..

Aynen. Bendede ayni sorun var cok hizli oldugumdan hep spin atiyorum. Bende Virginle oynuyorum.

Bu arada eger kaza yaptiginda hemen Replay'i ac ordan Tuslari dene galiba PS3'de Dörtgen olmasi lazim kaza yapmadan önce anina döndürüyor seni bunu yeni ögrendim cok güzel oldu artik güzel yarisabiliyorum.

Üst Alt