F1 2010 - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

F1 2010

Cevap: F1 2010

Aynen. Bendede ayni sorun var cok hizli oldugumdan hep spin atiyorum. Bende Virginle oynuyorum.

Bu arada eger kaza yaptiginda hemen Replay'i ac ordan Tuslari dene galiba PS3'de Dörtgen olmasi lazim kaza yapmadan önce anina döndürüyor seni bunu yeni ögrendim cok güzel oldu artik güzel yarisabiliyorum.

Yeşil çizgiyi takip ettiğin sürece hem hızlı hemde iyi frenleme yaparsın dostum..

Virajlardan önce kendin frene bas :) ama bence manuel vites oyna, eğer direksiyon ile oynuyorsan çok daha iyi.O zaman bazı virajlarda sadece vites düşürerek bile dönüş yapabiliyorsun, o zaman da baya hızlı oluyorsun.

Öncelikle pistteki virajları bilmek önemli.Her virajın max. hızını tutturmak ve hep onu korumak gerekiyor.Genelde deneme yanılma ile bulabilirsin, ama oyunda da pist hakkında genel bilgiler vardır.

Yani zamanla öğreniyorsun nerede frene, ne kadar basıcağını.bazı virajlarda 1.vitese kadar düşerken, bazılarında 2'ye düşersen çok zaman kaybediyorsun.bazılarında da 5.vitesle geçiyorsun.

Ama genel teknik şöyle;

-Viraja gelmeden önce, ayağını gazdan çekip 2-3 sn frene bas.Aynı anda vitesi düşür.

-Virajı dönerken frene basmadan dön.1-2 sn sürer buda.

-Ardından gaza yavaş yavaş(bazı virajlarda direk köklesende olur.Yavaş yavaş basmaktaki amaç traction control olmadığı için arabanın arkası kayar ve spin atarsın.) yüklen, virajdan çıkışı yaparsın burda.

Önemli olan apex tabiki, oda zamanla oturuyor :)

Eyvallah.

Az sonra manuel vitesle denicam, bakalim ne olacak. Ama hem fren, hem vites manuel olursa cok zorlanirim gibi geliyor, yarisa dogru düzgün konsantre olamam ))))

Erim'in dedigi gibi oynamaya calistim hic sansim olmadi, cok zor.

Sinanin dedigini yaptim, 3 yillik anlasitigimda Williams, Bmw gibi secenekler vardi, bende Bmw'yi aldim, 3 yaris yaptik, 2 sini kazandim )))

Ama siralama turu zor, en iyi 5. olabildim simdiye kadar.

Sinan, Ferrari sezon bitmeden mi yapti teklifi, yoksa sezon bittikten sonra mi?

Ferrariya transfer olmak istiyorum.

Xbox Live alicam haftaya.

Birde Direksiyon almayi düsünüyorum 15 Euro'ya var Ebay'de.

Cok güzel olacak cok. :)

Erim'in dedigi gibi oynamaya calistim hic sansim olmadi, cok zor.

Sinanin dedigini yaptim, 3 yillik anlasitigimda Williams, Bmw gibi secenekler vardi, bende Bmw'yi aldim, 3 yaris yaptik, 2 sini kazandim )))

Ama siralama turu zor, en iyi 5. olabildim simdiye kadar.

Sinan, Ferrari sezon bitmeden mi yapti teklifi, yoksa sezon bittikten sonra mi?

Ferrariya transfer olmak istiyorum.

Her yarıştan sonra seviyen yükseliyor ya 18.ci seviyede Ferrari açılıyor..

Her yarıştan sonra seviyen yükseliyor ya 18.ci seviyede Ferrari açılıyor..

Sanmiyorum, ilk 2-3 yaris iyidi simdi yine b.k gibi sürüyorum, bu gidisle kovulurum )))))))

Illa hata yapicam ya, yemin ederim acayip deli ediyor bu oyun beni.

Cok sacma hatalar yüzünden kaybediyorum, birde insan 15 dk tam konsantre olmus, herseyini veriyor, bir bakiyorsun son saniyelerde, son turda akil almaz hata yapip, herseyin icine ediyorsun, iste o anlarda bitiyorum. )))

Su lanet olasi monte-carlo yu nasil geride brakabilirim? Biktim artik , yoruldum, 0 puana raziyim, yeterki diger yarisa geceyim ))))))

Sanmiyorum, ilk 2-3 yaris iyidi simdi yine b.k gibi sürüyorum, bu gidisle kovulurum )))))))

Illa hata yapicam ya, yemin ederim acayip deli ediyor bu oyun beni.

Cok sacma hatalar yüzünden kaybediyorum, birde insan 15 dk tam konsantre olmus, herseyini veriyor, bir bakiyorsun son saniyelerde, son turda akil almaz hata yapip, herseyin icine ediyorsun, iste o anlarda bitiyorum. )))

Su lanet olasi monte-carlo yu nasil geride brakabilirim? Biktim artik , yoruldum, 0 puana raziyim, yeterki diger yarisa geceyim ))))))

Flashları kullanıyon dimi hata yapınca insert replay'den geri alıp F12 yapınca tekrar sürebiliyon orayı easy'de 4 hakkın var..

Orada ben taktik yapmıştım :D Liderliği gittiğim için ters durup 1.ci Hamilton'a geçirmiştim diskalifiye oldum :D Ama Hamilton'da ilk 10'a giremedi haha :D

Bu arada Ferrari'de ilk yarışımı çok rahat kazandım çok süper araba ya,Alonso ile duble yapıcaktık ama tekeri patladı :D

Orada ben taktik yapmıştım :D Liderliği gittiğim için ters durup 1.ci Hamilton'a geçirmiştim diskalifiye oldum :D Ama Hamilton'da ilk 10'a giremedi haha :D

ya so monte-carloda araba sürmek istemiyorum, sonunca olacam, bosuna 20 dk tv nin basinda oturmak istemiyorum, o yarista hukmen maglup olmak istiyorum, bunun bir caresi yok mu, 0 puana raziyim, yeterki bir sonraki yarisa geceyim, kaldigim yerden devam edeyim.

Monte-carloda duvara carpip duruyorum, araca sürecek yer yok orda.

ya so monte-carloda araba sürmek istemiyorum, sonunca olacam, bosuna 20 dk tv nin basinda oturmak istemiyorum, o yarista hukmen maglup olmak istiyorum, bunun bir caresi yok mu, 0 puana raziyim, yeterki bir sonraki yarisa geceyim, kaldigim yerden devam edeyim.

Monte-carloda duvara carpip duruyorum, araca sürecek yer yok orda.

Dediğim gibi herkes tur atsın bekle gelen arabalara geçir :D

Diskalifiye olursun :D

Sinan sen lastikleri, benzini falan manuel mi yaptin?

Lastik seçimini kendim yapıyorum hava durumuna göre ayrıca ben hep race strateji ayarlarım genelde geç pit stop yapıp hızlı turlarla tırmanırım öyle şampiyon oldum ben,pist bosken inanılmaz hızlanıyor çünkü araba..Benim bildiğim sadece teker sana kalmış birşey yeni statü gereği benzin ilave edilmiyor ve benzin ayarlarınla hiç oynamadım..

Bu Replay olayini ögrendikten sonra cok zevkli olmaya basladi.

Saolasin Sinan.

Her yarista ilk 20'ye giremiyordum simdi 5. oldum. :D

Bu arada Pit stop cok sinir bozucu ya. 1inciyken giriyorum sonuncu cikiyorum digerleri girsede yinede tekrar eski pozisyonuma gelemiyorum.

Cok gec Pit Stop yaptiriyorlar ilk turlarda yapsak tekrar gecebilmek icin zamanim olur. Kendim istedigim zaman girsem yapabilirmiyim Pit-Stop yoksa onlar cagirdigindami mecburen?

Üst Alt