F1 Takip Başlığı - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bahreyn yarışı S Sport man utd.-chelsea maçını canlı verdiği için Bein Sport HD 2 kanalından canlı yayınlanacak.

C9jEGJFXcAEH1Wj.png

Koydukkkkkkkkkkkkkkkk

Koydukkkkkkkkkkkkkkkk

Yalnız yarış performansımız muazzam ötesi diyebiliriz gerçekten max tur performansında belki 0.1 sn geride olabiliriz ama yarış performansından gerçekten çok daha iyi durumda olduğumuz bariz belli oluyor şimdi Avrupa turu başlıyor sıradaki yer Rusya gerçekten hava sıcaklığı daha serin olacak ve geçiş zorluğu olan bir pist olacak o yüzden mutlak ilk 2 sıradan 1 inde olmamız gerekiyor ilk 2 sırayı kaptırırsak işimiz çok zor olabilir ama gelecek açısından bugün daha çok ümitlendim :D

Yarış performansı hala bizde ama tek turluk max performans görünen o ki mercedes de yarış sırasında lastik kullanımı belirleyici olacak vetteli yavaşlatacak bir raikkonen yok yarın ilk viraj sonrası çok şey değişebilir bakalım güzel bir start bizleri bekliyor :D

İlk viraj da 2 mercedes arasına girmek ardından gelen ilk pitstop riski ve çıkışında trafiğin içinde 4 saniyelik boşluk yaratma gerçekten bizim taktisyenler çok iyi iş çıkartmaya devam ediyorlar bu sene gerek Melbourne gerek Bahreyn de çok doğru işler yaptılar ama raikkonen konusunda hala kafamda ciddi soru işaretleri var gerçekten raikkonen efsanemiz olarak kalacak ama artık emekli sürücü gibi sürmeye devam edemez hiç yakıştıramıyorum ben açıkçası Verstappen'i istiyorum redbull'dan daha hızlı bir araçla inanılmaz işler yapabilir çünkü çılgın gibi sürüyor tam bir ferrari sürücüsü olmaya aday ilerleyen zamanlarda mutlak görüşülecektir ve umarım bir gün bu genç ve çılgın çocuğu ferrari arabasıyla görürüz bir de vettel'e denk gelirse ortalık ateş hattı olur :eek:ley:

Rusya GP öncesi gene bizimkiler turbo değiştirmiş bu total de 3 oldu şimdilik 1 turbo hakkımız kaldı sonra ki değişimlerde hep grid cezası alacaz ama sanırım farklı bir strateji izleniyor diye düşünüyorum şimdiye kadar 3 farklı tip pistte yarıştık geçmişte kullanılan turbolar benzer pistlerde kullanılmaya devam edilecektir

Bir diğer konuda bu yarışın rusya da olması hava sıcaklığı yaklaşık olarak 18-20 C lerde olacak ferrari lastik konusunda mercedesin çok önündeydi hatta kazanılan yarışlarda bu sayede kazandık rusya da tek pitstop olacağı ve lastik korunumun daha uzun süreli olacağı için bariz mercedes favori desek haksız sayılmayız ama ferrari çalışanları inanılmaz çalışıyorlar max performansta 0.1 sn fark umarım yarın kapanmış olur tabi yarış oynanmadan kazanılmaz vettelden umutluyum ama rai de artık kendini göstermesi lazım emekli sürücü değilde bir şampiyon gibi sürmeli o zaman sürprizler neden olmasın :eek:ley:

C-fXXWAWAAIbip8.jpg:large

C-gDZNOW0AAgO8M.jpg:large

Sıralama turlarında dediğim gibi mercedes açık ara çok iyi gidiyor Rusya bize hiç yaramayacak gibi gözüküyor umarım bir sürpriz yaparız :eek:ley:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt