Fatih Terim imza töreni ve basın toplantısı - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim imza töreni ve basın toplantısı

Cevap: Fatih Terim imza töreni ve basın toplantısı

ayrıca hakan üstünberk konuşacakmış dinleyenler aktarırsa çok iyi olur

Arada yok Fenerbahçe'ye imzalayacaktı seneler önce diyen Altan Tanrıkulu kuşu cik cik ötmeye devam edecek mi acaba bunları duyunca,yoksa Since 1974 diye ona özel pankart mı yaptıralım ? :D :D :D

Galatasaraylı duruşunu tekrar göstermiş oldu. Büyüksün İmparator. :tiphat:

Bircok isim acikladi Muslera, Fabiano,Cambiasso.. SPK dan ceza gelir mi yine??

Fatih Terim imzayı attı

Galatasaray'da üçüncü Fatih Terim dönemi resmen başladı...

Daha önce 2 dönem Galatasaray'ı çalıştıran deneyimli teknik direktör Fatih Terim, Galatasaray'la resmi sözleşmeyi imzaladı. Türk Telekom Arena'da düzenlenen imza törenine yönetim kurulundan Ali Dürüst katıldı...

İmza atılmadan önce sözü alan Dürüst şu sözleri söyledi:

Seçim sonrasında bir buçuk aydır yönetimdeyiz. Geçtiğimiz sezon bizim çok kötü geçti. Biz de yönetime seçilmemizin ardından sayın Fatih Terim'le görüştük. Bir teklif yapmadık kendisine. Ona sadece derdimizi anlattık, o da madem böyle bir durum var deyip göreve başladı...

Hoşgeldin, hayırlı olsun' demek için buradayız. Gerçi 'Hoşgeldin' dememem gerekiyor, çünkü o buranın ev sahibi. İnşallah başarılı olacağız.''

Fatih Terim, resmi sözleşmeye imza koyarken, kullandığı kalemin yönetim kurulu üyesi Abdürrahim Albayrak tarafından verildiğini belirtti.

Ali Dürüst ise bunun üzerine, ''Sonuçlarına da o katlanacak artık'' yönüne espri yaptı. Bu durum gülüşmelere neden olurken, imza törenini takip eden Albayrak ise kalemin uğurlu olduğunu dile getirerek, Dürüst'e karşılık verdi.

Fatih Terim konuşmasında özetle şunları söyledi:

"Florya'yı Aslan yuvası haline getirmeyi düşünüyoruz. Florya'nın anahtarı yoktur, Florya Galatasaray'ındır. Hepimizi sevince boğacak yeni başarılar elde etmeliyiz, onun için buradayız."

"Cambiasso'yu çok istediğim doğrudur ancak futbolcunun kendisi istemezse fazla yapacak bir şey yok, transferler için uğraşılıyor"

Arda Turan'ın takımda kalıp kalmayacağı konusuna da değinen Terim, şu açıklamaları yaptı:

"Arda şu an kimin futbolcusu? Kaç yılına kadar sözleşmesi var? Sorunun cevabı kimde? Arda, geçtiğimiz gün bir tv kanalındaydı. Galatasaraylı futbolcular basın yoluyla hocasına ulaşmaz. Doğru kanal benim... Arda da benimle herşeyi konuşabilir... Onu hiçbir zaman satmayı düşünmedik. İyi takım isteyen biri Arda gibi bir futbolcuyu satmak ister mi? Ama Arda bir gün çıkıp "Ben Galatasaray'da oynamak istemiyorum" derse gerekeni de yaparız."

Gidecekler ve kalacaklar...

Terim, gidecek ve kalacak oyuncular için "Bazı arkadaşlarımızla konuştuk. Onların durumu da belli olacak. Herkesin performansını görmek istiyoruz. "Şu oyuncuları gözden çıkardık" diye bir şey söz konusu değil. Özellikle de yerliler için... Yabancı konusunda ise iki unsur çok önemli. Federasyonun alacağı tavır ve bizim alacağımız tavır. Avusturya dönüşünde oluşturacağımız listeyle gidecek isimler netleşir." şeklinde konuştu...

Sözleşme konusu

Deneyimli teknik adam, sözleşme imzalamasının gecikmesinin ardından yapılan haberlere de açıklık getirdi ve şu sözleri söyledi:

Arkadaşlar, benim imzamda hiç bir zaman sorun olmaz...Ben imzamı 1974 yılında atmışım... O tarihten sonra attığım imzalar 20 saniyeyi geçmedi. Galatasaraylılık böyle bir şeydir.

Içimde bir tedirginlik var.. Yine çok saçma bir kadro kuruluyor.. Mantikli transferler yapilmiyor.. Vasat adamlar gönderilmiyor.. Pff vizyonsuzluk almis basini gidiyor lan..

en çok Fatih Terim e güveniyorum zaten. 2008 de kazmalara Avrupa da yarı final oynattırdı bu seferde lig şampiyonu yapar belki

Üst Alt