Fatih Terim Kalmalı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim Kalmalı

-Önce o nihat keli gidecek
-Sonra futboldan gelme herkesin içinin ferah olduğu bir başkan gelecek tff başına
-Sonra o dolmayan her ile yapılan stadlardan 3 5 tanesi yapılmayıp altyapı hocaları aylık maaşa bağlanacak iyi bir maaşları olacak ve altyapıda ciddi bir tesisleşmeye gidilecek ( ülkede herkes futbolla yatıp kalkıyor bu ülkeden gelecek çıkmaması imkansız )
-Futbol kulüplerine +30 yaş topçu sınırlaması getirilecek
-Futbol kulüplerine futbolcuya ödenecek maximum maaş sınırlası getirilecek

ondan sonra en azından bir belçika kadar olur topçu alıp satıp yükseliriz

ömrü hayatı boyunca terim'in galatasaraylarının başarıyla sevinmiş, futbola ve spora öyle tutunmuş bir galatasaraylı olarak sorulan soruya ne cevap veriyorsan o cevabı veririz renktaş. kötü giden ülkede yapıyı değiştirmeye çalışırsan 20 yıl düzen değişsin diye bekleyip sana biçilen hayatı yaşayarak ömür çürütürsün. çare ya çok daha güçlü yönetim ya da daha başarılı bir terim veya terim figürü.

okumadin mi Gökhan

ülke futboldaki şikeyi Terim de getirmiş

Terim her şeyi o kadar iyi yönetiyor ki buraya asgari ücretle gelmeye çalişan gariban yabancilari göndermeye çalişmiş

şampiyon olurken birileri taciz oluyordu heralde

ben derwall modeli öneriyorum

tercih yönetimlerin tabi

popülizm yapıp terimi tutmak ve daha dibe gitmek veya derwall ile sadece takımı değil ülke futbolunu değiştirmek

derwall geldiğinde ülkede futbol diye bir şey yokmuş zaten. adam sadece gerçek değil, mecazen de ülke futbolunu çamurdan çıkarmış. ama dönüp baktığında onun da 4 yılda 1 şampiyonluğu var. kötü yönetimle bir karşılığnın olmadığı da advocaat-aragones örneklerinden belli zaten. ki advocaat karakter olarak da bayağı güçlü bir adam olmasına karşın. 40 yıl önce ülkeye gelip tesis filan yaparak haklı olarak efsane olmuş adama öykünüp 25 yıl önce galatasaray'a gelip kendi çıkardığı topçularla avrupa kupası yapmış, kendini yetiştirme becerisiyle kimilerinin torpille bile oturamadığı koltuklarda takım çalıştıran adamın dehlenmesi için nöbet tutmak neyin kafasıdır onu hiç anlamıyorum zaten. çok hoşlandığımdan değil de bu ülkede başarı için ya yönetimin çirkef olacak ya da teknik direktörün bu ortada. ikisini birden becerirsen beşiktaş, birini becerirsen fener, birini zaten hiç denemeyip ötekinde de önün kesilirse bugünkü galatasaray olursun işte. bunun değişeceğini inanmakla 20 yıl sonra almanya'dan türkiye'ye işçi göçü olacağına inanmak arasında benim gözümde çok bir fark yok. ikisi de iki farklı kutubun iki abuk orta noktası.

Sen terimle istediğin kadar transfer yap 5 mac sonra hepsi çöp oluyor. Sonra gene transfer bekliyoruz. Kısır döngüye girdik. Sezon sonunda gedson ve halil kulüplerine döner, yedlini gönderecek yer arariz. Mohamed belki kendisi kalmak istemez. Etebo, sarrakki, sener, vs. Nasil olacak bu iş?

Ne transferlerde akıllandık ne de transferlerden verim alıyoruz.

soruyorum: çağdaş atan gibi her maç %70 topla oynama,20 şut ile oynayıp kaybetsek ve ligde zirveden 15-20 puan geride olsak kabul eder miydin? ederim diyen %5'i geçmez. Onlarda o dönem ki baskıyla fikrinin arkasında durmaz ve gitsin der.

Dolasıyla bu ülkede geçer akçe budur. İngiltere'de arteta takımı orta sıra takımı haline getirdi ama daha genç, uzun vadeli anlaşıldı diye hala sabır var.

Bizde bu imkansız ötesi. Boş yere kendinizi hayallere kaptırmayın

soruyorum: çağdaş atan gibi her maç %70 topla oynama,20 şut ile oynayıp kaybetsek ve ligde zirveden 15-20 puan geride olsak kabul eder miydin? ederim diyen %5'i geçmez. Onlarda o dönem ki baskıyla fikrinin arkasında durmaz ve gitsin der.

Dolasıyla bu ülkede geçer akçe budur. İngiltere'de arteta takımı orta sıra takımı haline getirdi ama daha genç, uzun vadeli anlaşıldı diye hala sabır var.

Vallahi ederdim billahi ederdim. Sahada futbol varsa umut da vardır. En azindan maç izlerdim. Şimdi mac bile izleyemiyorum.

-Önce o nihat keli gidecek
-Sonra futboldan gelme herkesin içinin ferah olduğu bir başkan gelecek tff başına
-Sonra o dolmayan her ile yapılan stadlardan 3 5 tanesi yapılmayıp altyapı hocaları aylık maaşa bağlanacak iyi bir maaşları olacak ve altyapıda ciddi bir tesisleşmeye gidilecek ( ülkede herkes futbolla yatıp kalkıyor bu ülkeden gelecek çıkmaması imkansız )
-Futbol kulüplerine +30 yaş topçu sınırlaması getirilecek
-Futbol kulüplerine futbolcuya ödenecek maximum maaş sınırlası getirilecek

ondan sonra en azından bir belçika kadar olur topçu alıp satıp yükseliriz
Terimi eleştirir misin

mesela nereden çıktı yabancı hoca başarılı olamaz safsatası sence terimin de içinde bulunduğu yapının bunda payı yok mu

Fatih Terim'in bu kitleyi ikna etmesi için öyle sanıyorum ki çıkıp şey demesi gerek. yabancı hoca sınırına hayır...
Başka türlüsü güç. Geleni yerler. Ki yiyorlar da. Ha başarılı olanlar yok mu var ama onlara asla böyle krediler saçılmadı.
Bizdeki tek argüman efsane olayı. Ama bu bile değişebiliyor.
Hagi de efsanemizdi Bülent de, ikisi de TDlik yaptı, başarılı olamadı ve uğurlandı.

Her şeyin bir vadesi var sonuç olarak. Türk insanı normalde sabırsızdır ama ne hikmetse iş gönül bağı olan şeylere gelince değişir.
Sevmediğimizi çok çabuk harcarız, sevdiğimize de kol kanat gereriz. En ufak hatasında bile içgüdüsel olarak bahaneler üretiriz.
Olay tamamen bundan ibaret. Ama bu şekilde kulüp yönetilmez. İşimize geldik mi profesyonel gelmedi mi de tamamen duygusal olmuyor...

soruyorum: çağdaş atan gibi her maç %70 topla oynama,20 şut ile oynayıp kaybetsek ve ligde zirveden 15-20 puan geride olsak kabul eder miydin?

bu senaryonu gelip gs'a oynatsın bu takım osura osura şampiyon olur. oranın oyuncu kalitesiyle buranınki bir değil
iyi futbol bu ligin içinden geçer. eti budu belli neticede buranın.

acilen takımın ve hocanın felaket psikolojisi bir şekilde düzelmeli ve ikincilik için kıçlarını patlatmalılar, şu zamanda hoca tartışması mantıklı gelmiyor... Tedavimi görecekler ne yapacaklar bilemem ama artık sakin olsunlar... 8 yenilginin en az 5 i beraberlik olabilirdi... Nasıl bir hissi ortam kurdular floryada bilemiyorum ama akıldan mantıktan çok uzak görüntüleri var... hem bakarsın beşiktaş da takılır covid ortamında herşey beklenmeli...

Hayır ben senin burada neyi savunduğunu da anlayamadım:D Terimle bok gibi oynayıp 5-6 oluyoruz zaten. Ve siz hala bu adam kalsın diyorsunuz. Çağdaş gelsin %70 ve 20 sut yapsin ben o adamı sırtımda taşırım puanların cani cehenneme. Biz yılladır futbola aç kaldık farkında değilsiniz herhalde.

övdüğünüz şenolu letonya karşısında gördük, sergen denen laleyi de seneye avrupada göreceğiz ondan sonra kabahatin teknik direktörde değil de daha yukarlarda olduğunu anlayacaksınız

Ederim, futbol keyif için izlenir, kazanma fetishim olsa bütün gün bilgisayara karşı fifa oynarım.

Terim kalsa da gitse de seneye bizden cacık olmayacak gibi geliyor bana.

oldukça yüksek bir ihtimal

yönetimin kim olacağı belirsiz.
ffp'nin devam edip etmeyeceği soru işareti. etmese bile para yok. yeni yönetim kaynak bulabilecek mi bilinmez.
yeni gelecek yönetimin çaresizlikten fakir edebiyatına sarılma ihtimali çok yüksek.
kiralık oyuncuların bonservisleri soru işareti
onyekuru, mustafa gibi adamların bonserivisini alıp tutsak bile sol bekimiz, orta sahamız, sağ kanadımız olmayacak. buralara gelecek adamların ne derece yeterli olacağı muamma.

çok fazla belirsizlik var.

2012'deki şampiyonluktan beri maksimum 2 yıl ara verdik. umarım fazla uzamaz.

Üst Alt