Fatih Terim Kalmalı - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim Kalmalı

Hocanın oyuncu tercihleri ve değişiklikleri benim aklımı çeliyor yoksa yazdıklarının çoğuna tamamım hatta bazı arkadaşlar Türkiye’de futbolun sahada oynandığını felan sanıyor böyle vizyoner adam felan getirirsek işi çözeriz zannediyor onlara üzülüyorum. Hoca ne olursa olsun sene sonuna kadar kalmalı performansına göre bir yol çizilir
Daha neyin performansı ya 4 senedir bu forumda hoca bu takım neden futbol oynamıyor diye kaç kere konu açıldı? ilk hangi yıl açıldı?
Bu takım şampiyon olurken de mal mal puanlar kaybetti dua edelim ki İBB seçimleri sonucu başakşehir hayan gibi düşüşe geçti yoksa 3 senedir şampiyon olamayacaktı bu takım
Hep aynı kabız oyun var. Top cevir cevir cevir. Ayrıca ne değişecek ki kalan maclari kazandın şampiyon oldun yapılan kabak gibi ortada olan yanlışlar düzeltilecek mi zannediyorsun.
Dua edelim takımı başında levent var ve oyunu beğenmedim dedi terim olsa kazayla 1 gol falan atsak takımı da oyunu da begendigini söyleyecekti. 3 pozisyon verdik adamlar geldi attı gittiler. Sen gidemiyorsun her maç en az 2 kişi eksik maça cikiyorsun; bir bakıyorsun en alakasız oyuncu en alakasız yerde oynuyor.
Ya degişim göserecek adam şu 10 günlük arada gösterirdi, sen daha feghouliyi, arsayı bile zayiflatamadin koca 1.5 aydır adamlar aynı halde duruyorlar. Şimdi bu takımın çalıştığına kini nasıl ikna edeceksin. 2 senedir duran top yok takımda, gedson gibi nokta atışı atan oyuncu var ömer kullanıyor.
Bu takimda teknik ekip bilerek ve isteyerek hata yapıyor kardeşim.

Hoca ben gidiyorum demeden kimse gönderemez onu bu gerçeği bi kabullenelim. Ne kadar kızsam ve oynanan oyuna anlam vermesem de hoca kalmalı bikac sene sonra yönetim kanadına geçiş yapmalı. Min 2 3 sezonu daha var bence bu evrimin. Geçen senelere göre bu sene hocanın da ümidi yok bence. Milli maç öncesi son maçta da bunun sinyalini verdi bence. Bjk nin bu hafta puan veya puanlar kaybetmesi ümidimizi yeşertir. Kendi elimizle yolumuzu çizmek varken rakiplere bu fırsatı/fırsatları vermemiz çok acinakli. Umarim ligin kopan haftası bu olmaz. Mevcut kadroyla bi bok olacağını sanmıyorum ama bir umut işte...

GSC Mobile App
Hala ümit diyor ya images.jpg

Daha neyin performansı ya 4 senedir bu forumda hoca bu takım neden futbol oynamıyor diye kaç kere konu açıldı? ilk hangi yıl açıldı?
Bu takım şampiyon olurken de mal mal puanlar kaybetti dua edelim ki İBB seçimleri sonucu başakşehir hayan gibi düşüşe geçti yoksa 3 senedir şampiyon olamayacaktı bu takım
Hep aynı kabız oyun var. Top cevir cevir cevir. Ayrıca ne değişecek ki kalan maclari kazandın şampiyon oldun yapılan kabak gibi ortada olan yanlışlar düzeltilecek mi zannediyorsun.
Dua edelim takımı başında levent var ve oyunu beğenmedim dedi terim olsa kazayla 1 gol falan atsak takımı da oyunu da begendigini söyleyecekti. 3 pozisyon verdik adamlar geldi attı gittiler. Sen gidemiyorsun her maç en az 2 kişi eksik maça cikiyorsun; bir bakıyorsun en alakasız oyuncu en alakasız yerde oynuyor.
Ya degişim göserecek adam şu 10 günlük arada gösterirdi, sen daha feghouliyi, arsayı bile zayiflatamadin koca 1.5 aydır adamlar aynı halde duruyorlar. Şimdi bu takımın çalıştığına kini nasıl ikna edeceksin. 2 senedir duran top yok takımda, gedson gibi nokta atışı atan oyuncu var ömer kullanıyor.
Bu takimda teknik ekip bilerek ve isteyerek hata yapıyor kardeşim.
ilk 2 sene şampiyon olduğumuzda sürekli aleyhimize yapılan hatalar belki de kötü oyunu dillendirmemizi engellemiştir şampiyon olduk ama hangi şartlarda olduk hatırlamamız lazım

@Murat Kara @Can BÜYÜK

bizim ülkemizde sabır denen şey yok yani bir hoca gelecek diyelim bana 1 sene müsaade edin dese kimse kabul etmez acil başarı arıyoruz bu da bizim için sorun, böyle olunca istikrar da olmaz sürekli kadro değişir buna nasıl bir çözüm bulacağız tek atmamız lazım hedefin biraz sağı ya da soluna isabet ettirmemeliyiz

Hahahah zarari mi dokundu ? Yapma allasen yapma ya. Elbette her doneminde yararli oldu demiyoruz, suan oldugu gibi, ancak paralel evrende test etme sansimiz yok, yani o olmasa bir baska hoca olsa ayni kadro ve yonetimle ne olurdu ? Bunun cevabini bilemeyecegiz. Eldeki tek veri basarilar, 2000 sonrasi alinan 4 sampiyonluk ve CL'de ceyrek final + diger kupalar (super kupa, turkiye kupasi falan..). Bunlara bakinca basarisi demezdim.
İyi tamam Terim büyük hoca, gönlün olsun.

Yok oynanan oyun yok duruş yok karakter bunlar ancak bizim gibi 3. Dünya ülkelerinde kendini avutmak için öne sürülecek bahanelerdir..Sen çık gerardin rangersi gibi futb oyna isteyen istediği oyunu yapsın vız gelir koyar geçersin herkese..Ben artık sistem istiyorum diri bir takım görmek istiyorum..50. dk gotunden soluyan isimleri görmekten usandım artık.. Güzel futbol görelim pozisyona girelim forma adil dagitilsin papazlara prim verilmesin..20 yıl öncesinde kalan bir futbol aklıyla hala birşeyler yapmaya çalışıyoruz.. 3. Dönemi cidden iyi futbol izlediğimiz zamanlar da oldu ama 4. Dönem şampiyon bile olsak hep ittirme zorlama takımı gaza getirme bilmem nelerle geldi..Şöyle rahatça yaslanıp izleyebildigimiz maç sayısı senelik 5 i gecmiyor ya ..Artık Terim winner son düzlükte vermez işi de hurafe oldu 2 senedir bal gibi veriyoruz işte .Üstelik kim ne derse desin hocanın eline çok kötü oyuncular verilmedi hele geçen sene bol alternatifli kaliteli kadro kurduk verim alamadi çoğundan..bu yıl devre arası güz takviyeler yaptık devamında çok zor fiksturleri gevtik buna rağmen ilk yenilgide takım tepe taklak oldu gotu toplayamiyoruz hala.. Şunları görüp de hala Terim kalsın diyene pes derim artik

Söyle bir Ekip olsa zaten Lig bizim olur!

Altyapi Sorumlusu : Jan Olde Riekerink

Scoutlar : Gheorghe Popescu , Yildiray Bastürk, Tayfun Korkut, Wesley Sneijder , Hamit Altintop

Sportif Direktör : Tugay Kerimoglu veya Didier Drogba

Altyapi Hocalar : Yildiray Bastürk, Muzzy Izzet, Gökhan Zan, Michael Heinz Skibbe

Kaleci Antrenörü : Claudio Taffarel

fazlasıyla enteresan

@Murat Kara @Can BÜYÜK

bizim ülkemizde sabır denen şey yok yani bir hoca gelecek diyelim bana 1 sene müsaade edin dese kimse kabul etmez acil başarı arıyoruz bu da bizim için sorun, böyle olunca istikrar da olmaz sürekli kadro değişir buna nasıl bir çözüm bulacağız tek atmamız lazım hedefin biraz sağı ya da soluna isabet ettirmemeliyiz

Öyle bir dünya yok artık malesef. Dünyada çok komplike bir futbol oynanıyor ve bu futbola yaklaşabilmenin kısa bir yolu yok.

Terim kalmalı çünkü hatalarında döndü artık gençlere yöneliyor. 4 senedir ileriye gitmeyi bırak yerinde sayan bir tane adam var mı bizde bu adamlar nasıl değerlenip satılacak. Yahu mevcut teknik heyet 3 senedir marcaonun kabak gibi olan bir eksikliğini bile gideremedi. Cepheden gelen hücumcuyu karşılama.
Terim kalmalı artık çünkü artık antrenörlere fazla para verecek durum yok terim bu arada bizde yaklaşık 3 e yakın para alıyor. Dünyada bu parayı alan kaç hoca var net.
Terim kalmalı çünkü Türkiye'yi biliyor e madem biliyor biz hala niye bu haldeyiz 2 senedir ve her geçen gün daha kötüye gidiyoruz. Demek ki terim bildiği bir Türkiye'de değiliz artık

Yok oynanan oyun yok duruş yok karakter bunlar ancak bizim gibi 3. Dünya ülkelerinde kendini avutmak için öne sürülecek bahanelerdir..Sen çık gerardin rangersi gibi futb oyna isteyen istediği oyunu yapsın vız gelir koyar geçersin herkese..Ben artık sistem istiyorum diri bir takım görmek istiyorum..50. dk gotunden soluyan isimleri görmekten usandım artık.. Güzel futbol görelim pozisyona girelim forma adil dagitilsin papazlara prim verilmesin..20 yıl öncesinde kalan bir futbol aklıyla hala birşeyler yapmaya çalışıyoruz.. 3. Dönemi cidden iyi futbol izlediğimiz zamanlar da oldu ama 4. Dönem şampiyon bile olsak hep ittirme zorlama takımı gaza getirme bilmem nelerle geldi..Şöyle rahatça yaslanıp izleyebildigimiz maç sayısı senelik 5 i gecmiyor ya ..Artık Terim winner son düzlükte vermez işi de hurafe oldu 2 senedir bal gibi veriyoruz işte .Üstelik kim ne derse desin hocanın eline çok kötü oyuncular verilmedi hele geçen sene bol alternatifli kaliteli kadro kurduk verim alamadi çoğundan..bu yıl devre arası güz takviyeler yaptık devamında çok zor fiksturleri gevtik buna rağmen ilk yenilgide takım tepe taklak oldu gotu toplayamiyoruz hala.. Şunları görüp de hala Terim kalsın diyene pes derim artik
Türk liginde oynuyoruz ama orada bile filozofluk taslayarak galibiyet alamaz hale geldi. Sanki cok büyük taktisyenler var da kendisi zorlaniyor. Biraz kafa yorsa maclari rahat kazaniriz bu kadro kalitesiyle ama oyuncularda hic bir sekilde istek, arzu yok. Motive edemiyor. Motive edemiyor zira kendisi kafa olarak teknik direktörlügü birakmis. 2 hafta ara varken 30 dakikada 2-0 geriye düsüp devre arasi 4 oyuncu degistiriyorsan bahane üretmeyeceksin. Bir gol bile atamadin okadar degisiklige ragmen. Demekki isler yolunda gitmiyor. Ömer Bayram, Sener, Arda gibi lesleri oynatarak hala basari bekliyor. Sadece saha icine konsantre olan bir teknik direktör bekliyorum. Tüm rakipleri tokatlarsin isini dogru yaparsan. Sezonda en az 5-6 mac cezali olan hoca olur mu?

Boyle birsey demedim, ama buyuk hoca. Suan formsuz iyi olmamasi onu kucultmez, Denizli'yi kucultmedigi gibi. "2000'den sonra hep zarar verdi" yazmissin, ne soylememi istersin ?
Bende bu görüş 20 senede oluştu. Sende de karşı görüş öyle. Burada görüşümüz farklı olsa da, belki bundan sonrası için ortak bir noktada buluşabiliriz. Bundan sonra devam etmesi felaketimiz olur. Şu an beceremediğini görmek için alim olmaya gerek yok.

beğendiğim ama hiç katılmadığım bir yazı...
arkadaş demiş ki eğer sağlıklıysa 2-3 yıl daha kalsın.
sıkıntı tam olarak burda işte...
Şener ve gedson un stoper oynaması,
kötü oynanılan maçlar sonrası çok iyiydik vs demeçleri,
kazanan 11 bozulmaz 80 ler kafası,
geriye düşünce oyuna habire forvet sokması,
pas oyunu zırvalığı adına kendi sahamızda bıdık bıdık paslarla kendini kandırması,
normal ve düzelir şeyler mi sence?
sezon başında kim bjk ve sergen bu durumda olur diyordu? bireysel olarak futbolcunun performansını artıracak hoca lazım bize adı fatih olmuş George olmuş çok önemli değil.
kariyerli değil karakter olarak eğitimci geliştirici teknik adam lazım yani.
Terim hocamız kusura bakmasın kısmen Taylan hariç 70 topçunun da performansı geri gitti bırak gelişmelerini.
Bu şartlarda en kötü tercih Terim ile devam dır.

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

ilk 2 sene şampiyon olduğumuzda sürekli aleyhimize yapılan hatalar belki de kötü oyunu dillendirmemizi engellemiştir şampiyon olduk ama hangi şartlarda olduk hatırlamamız lazım
Vallahi gören görüyordu görmeyen problemi kendisinde aramalı.
Terim büyük güç mü evet. Ama hoca olarak artık yetersiz birisi.
Gelecek için hoca kalmalı diyorsanız bu pozisyonun adı sportif direktörlütür.
Kendisi su an hem sportif direktör, hem hoca, hem yardımcı, hem basın sozcusu, hem başkan yardimcisi. Kulübü vermişiz komple eline. Saha dışında herhangi bir görevde yer almayı yadirgamayacaktir birkaç görev budamiş olacağız kendisinden.

Bir takım 2 senede hoca yüzünden minimum 200 milyon Euro zarara giriyorsa aldiracagi 5-10 oyuncu ile bu kadar para kazanabilecek misin meçhul. Scout ile çalışmayı seven genç hırslı hoca da dünyada yok değil ayrıca.

Üst Alt