Fatih Terim Olmazsa Hamza Hamzaoğlu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim Olmazsa Hamza Hamzaoğlu

bunlardan biri diye demiyorum ama ben td ozelinde yerliciyim , malesef bizim gudulmeye ihtiyac duyan oyuncu yapimiz ,ozellikle son senelerde istatistiklere de yansimis durumda

cevat gulerle baslayan senaryo , denizli , ertugrul, aykut (sikeyse siradaki takim ts de senol vardi) , terim , terim , ersun , hamza ve tekrar senol , bu sene de en buyuk iki aday avci ve senol

eger son 8 senede boyle bir durum olusmussa , 8 de 8 yerli hegemonyasi varsa sampiyonluklarda, bu biraz da sunu gosteriyor , malesef ki yerlimiz de yabancimiz da yerli antrenorle ,o sistemle baski altinda kalarak basarili oluyorlar

avrupa sistemi , herseyin is ahlakiyla kendi kendini besledigi yontemler bize yaramiyor

belki diyorum , yabanci olacaksa alman belki bizim sistemimize biraz olsun uyabilir . feldkamp , hollmann ,daum gibi ornekler nispeten daha basarili oldular gecmiste

Ha yaziya gelince 2011 sonrasinda melo gercegi der kacarim. Keske zaman geriye aksa su cilgin herifi tekrar izleyebilsek. Keske...

Hamza'nın o dönem gönderilmesi hataydı, sezon sonu şutlanmalıydı lakin Hamza'nın neresi başarılı yav ? Galatasaray lig şampiyonu da olur, kupayı da alır burada abartacak bir şey yok... Bir hocaya başarılı diyebilmek için başarıda süreklilik olması lazım, aksi taktirde Rijkaard'a falan çok büyük hoca dememiz lazım.

Hamza'nın o dönem gönderilmesi hataydı, sezon sonu şutlanmalıydı lakin Hamza'nın neresi başarılı yav ? Galatasaray lig şampiyonu da olur, kupayı da alır burada abartacak bir şey yok... Bir hocaya başarılı diyebilmek için başarıda süreklilik olması lazım, aksi taktirde Rijkaard'a falan çok büyük hoca dememiz lazım.

hamza kendini yakti dogrudur ama sampiyon hoca da , ya guvenilmiyorsa hemen yollanir ,ya da baslandiysa sezon sonu ,bilemedin ilk yari sonu beklenir .. gonderdik de ne oldu , denizli geldi astana macini berabere bitirdik diye sevincten cildirdi , o gitti riekerink geldi ,simdi onu gonderme derdindeyiz

hamza zamansiz gonderildi , fakat o da cok yersiz islere giristi , bunlara giristigi icin bursa da bir donem istenmeyen adam ilan etti seyirci ama sonuclar simdilik fena gitmiyor ,idare ediyorlar

giphy.gif

2014/2015 sampiyonlugu Hamzaoglu olmasaydi, olmazdi. Dogru zamanda geldi, ancak yanlis zamanda gitti. Ya sezon baslamadan, ya da sezon sonu gitmeliydi. Galatasaray´a bir gelecek vaad etmiyordu, bitmis oyuncular ile kurdugu kankaligi. Herseye ragmen max bir sene kaldi takimin basinda, ve iyi bir basari orani ile ayrildi.

Hamzaoglu konusunda tabiki yine yönetim hatali. Hem timing konusunda, hemde sportif anlamda yapilanma konusunda. Hamza´nin basina transferleri yapacak, iyi ve kariyerli bir sportif direktör getirseydi, isler farkli olabilirdi.

Onu bunu kollayacam diye hem isinden oldu, hemde o sezonu burnumuzdan getirdi.

hamzaya bir butce acilimi saglanmadi , ama o da aslinda bundan memnundu , dunyasi kucuktu cunku , hep idare hep kanaat tipli bir adamdi .. bunu cok lanse edince de antipatik oldu

fakat dedigim gibi ondan sonra gelenler de onun seviyesine bile cikamadi .. hamza kalsaydi iyi olacak sey su olurdu , bu kadar puantaj sorunu ve mac kaybetme yasamazdik , ama kotu olacak sey de su olurdu , hala burak , umut ile ugrasiyor olurduk

gerci yerlerine sigtorsson , eren geldi ama verimlilik olarak cok bir sey degisti mi , pek sanmiyorum

Fatih Terim şu an herkesin ilk tercihidir görünen o buna bende katılıyorum ama Fatih Terim şu durumda gelmezse ki gelmeyebilir sezon ortasında.Bize oynattığı oyun ve transferleriyle pek hoş karşılanmasada Hamza hoca şu zor durumda önceki sefer geldiği gibi gelecektir ve bu çok gözüken puan farkını kapatacaktır,şampiyon olabilir miyiz orası muamma ama yarışa sokacağı kesin diyebilirim.

İki hocanın ortak özelliği motivatör taraflarının çok iyi olması iki hocada bu şekilde başarılı olması tesadüf değil çünkü bizim yapımız bu şekilde işliyor.İster beğenin ister beğenmeyin bu yapının değişip daha vizyonlu bir kulüp haline gelmek isteyebilirsiniz ama o dediğiniz Bielsa,Klopp gelse bile kolay değil hatırlayın Klopp'un TR'de çalışırmısınız sorusuna cevabını ? Bu tarz yönetimlerle çalışırsam burada ben bile başarılı olamam dedi yani sorun teknikden ziyade sistemde buda yönetim demektir.

Bizim yönetimimiz genelde hep futboldan anlamayan,etliye sütlüye karışmayan işin daha çok ekonomik boyutunda yer alan adamlar buraya kadar herşey normal yurtdışında da böyle ama gel gör ki kendileri bilmedikleri yetmiyor gibi bilmedikleri halleriyle yanlış seçimleri kendileri yapıyorlar.Yani geçmiş dönemlerede bakarsak görülüyor ki ;
Çok eskiye gitmek istemiyorum Gerets'i ayrı tutarsak.
Skibbe - Alman ekolü sessiz,sakin işini yapan hoca BAŞARISIZ.
Rijjkard - Hollanda efsanesi eski Barca'lı total futbol beklentisiyle geldi BAŞARISIZ.Rezillikte pick yapılan 2011 sezonuyla beraber.
TERİM geldi işler değişti kimine göre Barzo,Kro,Parator cart curt ama sonuç BAŞARILI 2 LİG,2 SÜPER KUPA,1 Ç.Final dahada önemlisi ŞL alışkanlığını kazandırdı bize.
O dönemleri özlemiyorum diyen GS'lı varsa çıksın hadi ortaya.Döve döve maç alan hırsından kendini yırtan takımı özlemediniz mi ?
Mancini - İtalyan geldi birşeyler değişecek dendi sonuç gene istikrarsız bir takım Chelsea maçında ayağını uzatarak oturması özetliyor zaten herşeyi BAŞARISIZ.
Prandelli - İtalyan vol2. ilkinden ders alınmamış gibi getirildi aynı tavırlar aynı oyun istikrarsız bir takım özgüveni sıfıra batmış bir takım sonuç BAŞARISIZ.
HAMZA geldi bunu uzun uzadıya anlatmaya gerek yok özgüveni SIFIR yere batmış dalga geçilen takım oradan 4.yıldızı-Tr kupasını-süper kupayı yeniden kazandı.

Biz ne Terimle ne Hamzayla iyi top oynamadık mükemmel top oynamadık açın eski konulara bakın her maç memnuniyetsizlik hat safhada yorumlarda ama ister sevinin ister sevinmeyin bu adamlar BAŞARILI oldu.

Ne ilginçtir ki araya başka hoca dönemleride girmesine rağmen Selçuk,Sneijder hepsi bu iki hoca döneminde verdi en iyi katkıyı bunun tek sebebide iki hocanında GS yapısına uygun şekilde takımı bir arada tutmaları,tuttuğunu koparan,inatçı ve her daim takımı motive eden hocalar olmasıdır buda GS'ın ilacıdır başka yerde aramayın.

Bu yönetim basiretsizliğiyle Bielsa'da gelse,Klopp'da gelse bir cacık olmaz birgün gelecekleri varsada şimdiden harcamayalım bari adamları şu halde.

Hataları yok muydu peki ? VAR. Bu iki hocanın en büyük defolarıda TRANSFER'dir ikisininde transfer yetkileri elindeyken kimleri getirdiğini biliyoruz çünkü ikiside eline malzemeyi verirsin ondan birşeyler çıkarır hocası buna bir çözüm bulunursa bu iki hoca mutlaka görüşülmeli ve birisi getirilmeli.

Bu benim görüşüm ve beyan ettim yanlış noktalarda olabilir buyrun sizde görüşleriniz bildirin ama benim gibi iki taraftanda bakın hak verdiğiniz noktalar neler ? mesela ben yanlışlarını TRANSFER olarak söyledim eminim buna herkes katılır.

Saygılar.
Bu yazınız GSC forumu olarak bizi çok duygulandırdı, acaba TT arena'nın duvarına HAMZA Hodjam geri dön yuvana diye kocaman yazdırsak Hocamız geri döner mi aramıza? Güzel günler yakın mı dersiniz, çıkartalım mı bayrakları?

Taraftarın sesi denmiş - üye görüşü denmiş ama belirtmez olaydım keşke..2.sayfadaki bir kaç üyeyi tenzih ederek söylüyorum arkadaşlar. Bu nedir yahu ? kafamdan sallayarak birşeyler yazmadım bariz gerçekleri yazdım gelen hocaları başarısız olanları başarılı olanları yazdım..

hamza veya terim fanatiği değilim ama bu şekilde yönetildiğimiz ve bu kafada gittiğimiz sürece başarıyı ancak böyle yakalarız kısa vadede başarı denilen şeyde tam olarak budur.

herkes özellikle hamzaya takılmış ama ben zaten 1 numara Terim olmadı Hamza dedim bunlarda olmak zorunda değil bu karakterde varsa yabancı hoca bulun o olsun.

ama bize bu mizaçta bir hoca lazım bana hamza vizyonsuzluğundan bahsedenler capslerle dalga geçenler önce başkanın halihazırda Dursun olduğunu unutmasınlar..

Dursun = Vizyoner yönetim,teknik-taktik-sistemli çalışan bir futbol takımı,Buna uygun bir hoca = İM-KAN-SIZ. > olduğuna göre Dursun = Kısa vadede başarılı olacak bir hoca mantığını daha doğru bulduğum için bunu yazdım.

Ama işte burası üye görüşü falan değilmiş onu anladım illa Lucescu gelmeli yada Bielsa gelsin coşalım başlığı açıp toplu coşma törenleri yapmak gerekiyormuş gerçekler ağır geliyor.

bunlardan biri diye demiyorum ama ben td ozelinde yerliciyim , malesef bizim gudulmeye ihtiyac duyan oyuncu yapimiz ,ozellikle son senelerde istatistiklere de yansimis durumda

cevat gulerle baslayan senaryo , denizli , ertugrul, aykut (sikeyse siradaki takim ts de senol vardi) , terim , terim , ersun , hamza ve tekrar senol , bu sene de en buyuk iki aday avci ve senol

eger son 8 senede boyle bir durum olusmussa , 8 de 8 yerli hegemonyasi varsa sampiyonluklarda, bu biraz da sunu gosteriyor , malesef ki yerlimiz de yabancimiz da yerli antrenorle ,o sistemle baski altinda kalarak basarili oluyorlar

avrupa sistemi , herseyin is ahlakiyla kendi kendini besledigi yontemler bize yaramiyor

belki diyorum , yabanci olacaksa alman belki bizim sistemimize biraz olsun uyabilir . feldkamp , hollmann ,daum gibi ornekler nispeten daha basarili oldular gecmiste
Max 5 yerli oyuncunun oynadigi yerde birakalimda yerlilerin borusu otsun bir zahmet.

Devir degisti 9 yabancilara kadar giden takimlar var artik.

Turkiye liginde yerliler surekli sampiyon yapiyor ama bir tanesini avrupaya giderken görmeyeli 15 sene oldu.

Konudan sapmayayim olay dil ve max gazi verebilme. Turk insanina vatan millet sakarya dedin mi herkes once rusyayi yikiyor sonra tum avrupa ve arap ulkeletini fethediyor. Bizim kadar gaza bagimli bir ulke yoktur sanirim. Sampiyonluk olayinin altinda yatan ayrintinin nedeni genlerimiz.

Yilda 5 trilyon para alip gunde 3 saat idman disinda ot bir hayati okan adamlar zahmet edip dil ogrenseler o basari da gelecek.
Hoca mac icerisinde oyuncuya senin "sifatini bilmem ne yaparim" cumlesini hoca biraz daha dikkatli ol diye yumusatan bir cevirmen dusunun. Sonra sabrinin el kol yaptigini hayal edin. Ne kadar oyuruyor degil mi.

Birinin x oyuncuyla konusmasi icin araya 3. Kisilerin girmesi olayi ne kadar yumusatacagini anlayabiliriz. %50den fazla verim kaybi olur diye dusunuyorum. Tabi bunu bize egitim bilimi almis kisiler daha guzel aciklayabilir.

alp kardesim , malesef bu forum cok guzel , keyifli paylasimlarin ,kaliteli kisilerin de oldugu bir yer olmasinin yani sira bir sorunu asamiyor , benzer bir durum ua forumunda da vardi

o da bahsettigin bu konu .. insanlarin goruslerine saldirma modasi var , herkes kendi gorusunu bildirme yolunu degil ,karsit dusundugu bir sey yazildiginda ,yaziya da degil yazana saldirmayi marifet sayiyor

forum burasi ,en uc , en kendine ters gelen sey de olsa baskasina senin gibi dusunmuyor diye saldiramazsin .. ama malesef herkes kendi fikrini soylemek yerine ,birinci amac olarak "nasil boyle dusunursun" tarzinda yaklasmayi seciyor

tuna analizin dogru ama cozumun ne ? cozum olarak bunu yikabilecegini dusundugumuz hic bir yabancidan da takimlarimiz hayir gormedi

rijkaard, mancini ,prandelli, perreira ,bilic , tigana , bosque ,aragones , schuster , ve daha niceleri

bunlarin hepsi avrupada isim yapmis basarili adamlardi ,ama hic biri dikis tutturamadi .. surekli ayni yolu deneyip ayni negatiflikleri yasadigimiz icin mecburen senol, terim, hamza gibilerin etrafinda donup duruyoruz

Ne Fatih Terim i DengeDengeglu yaa aklinizi peynir ekmeklemi yediniz, seyimiz hayvan ama bizim taraftar balik beyinli mubarek... Guldurmeyin kendinize yaa...

Üst Alt