Fatih Terim Takımda Devam Etmeli mi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim Takımda Devam Etmeli mi?

Terimle ilgili bir şey demeyeceğim sözüm taraftara bu başlıkta.

Bugün Terim gitse gelen teknik direktör kötü sonuçta taraftar Funda Arar'dan "Yak Gel" şarkıları söylenmeye başlayacak. Sorun sadece Terim'de değil, aynı zamanda taraftarda. Ne Terim'e tahammül ediyorsunuz, ne de yeni gelecek teknik direktöre sistem kurması için üç - dört sene zaman tanıyorsunuz. O yüzden Terim kalsın, gitsin bir şey demeyeceğim. Onu herkes yerden yere vuruyor. Taraftara da bir şeyler denmeli ve taraftar önce kendi duruşuna baksın!

Bugün Terim gitse gelen teknik direktör kötü sonuçta taraftar Funda Arar'dan "Yak Gel" şarkıları söylenmeye başlayacak. Sorun sadece Terim'de değil, aynı zamanda taraftarda. Ne Terim'e tahammül ediyorsunuz, ne de yeni gelecek teknik direktöre sistem kurması için üç - dört sene zaman tanıyorsunuz. O yüzden Terim kalsın, gitsin bir şey demeyeceğim. Onu herkes yerden yere vuruyor. Taraftara da bir şeyler denmeli ve taraftar önce kendi duruşuna baksın!
4 yıldan beri kendisinin gelmesinin hata olduğunu savunuyorum. Yanar döner taraftar kendi üzerine alınmalı ama içim bu anketi açarken ve kendisine olan fikirlerim konusunda gayet rahat. Kendisinden nefret ettirmesine hiç gerek yok. Terim Galatasarayı milli takıma sattığı gün benim için bitmişti zaten. Nefret duymuyordum kesinlikle ama artık hoca bitti bunu kabul etmek lazım.

Artık şu içi boş söylemlere son verelim. Terim yokken gölgesi oluyor falan da boş iş, son dönemde Milli takımı bırakınca evet keşke gelse diyenler oldu ancak daha önceki hiç bir dönemde böyle bir durum söz konusu olmadı.

2008'de Kalli varken takım çalkantıklı dönemler geçirdi, bir kere Terim mevzusu olmadı. 2003'teki durum zaten tamamıyla başkan kararıdır, Canaydın'a kimse silah zoruyla FT gelsin demedi.

Son 25 yıla baktığında Terim dışında yaptığın 3 tane net doğru hamle var :

1. Lucescu : Şampiyon da olsa, ŞL'de çeyrek de yapsak oynattığı futbola herkes sövüyordu, kimse sevmiyordu Lucescu'yu, 10 sene sonra arkadan bakıp sistem kurdu Ukrayna'da demek kolay, bana hikaye anlatmasınlar.

2. Skibbe : Almanların en potansiyelli genç hocalarından biriydi, noldu Bülent Korkmaz'ın gölgesi mi indirdi?

3. Gerets : Bir sene şampiyonluk diğer sene çok beraberlik aldık diye kovduk, takımı gençleştirmiş, 0 bütçeyle oynatmıştı 2 senede halbuki.

4. Rijkaard : Kısmen doğru kısmen yanlıştı ama isim olarak iyi.

Mancini ve Prandelli konusuna girmiyorum bile, demek istediğim kaç tane iyi hoca getirmişiz zaten, gölge falan da olmamış. Riekerink, Tudorla 2 sene geçmişken taraftar Terim gelsin demekte o dönem haklıydı ki Terim'in gelmesini zerre istemeyen birisi olarak söylüyorum bunu 2017'de.

Şu anda ise potansiyelli yabancı hoca getirme ihtimalimiz koca bir sıfır, en fazla Farioli gelir fazlası gelmez.

3. Gerets : Bir sene şampiyonluk diğer sene çok beraberlik aldık diye kovduk, takımı gençleştirmiş, 0 bütçeyle oynatmıştı 2 senede halbuki.

Benim söylediklerimin özeti bu madde. Kime tahammül ediyoruz ve niye hep birilerinin alternatifi Terim oluyor. Mancini'ye tahammül edemedik kovduk biz. Şu an kariyeri hepimizi malumu. Yazdığımın ana fikrinden kopma. Söylediğin gibiyse konu o zaman çapımız bu niye kendimizi yiyip bitiriyoruz burada. O istifa bu istifa o gitsin bu gelsin.

Terim başlığında görüşümü belirttim. Oyun oynamıyoruz gruplara kalamıyorsak gitmeli. Ama yerine gelen isimle ligi ikinci üçüncü sırada bitirince istifa diye bağırmamalı. Benim tüm meramım bu!

Benim söylediklerimin özeti bu madde. Kime tahammül ediyoruz ve niye hep birilerinin alternatifi Terim oluyor. Mancini'ye tahammül edemedik kovduk biz. Şu an kariyeri hepimizi malumu. Yazdığımın ana fikrinden kopma. Söylediğin gibiyse konu o zaman çapımız bu niye kendimizi yiyip bitiriyoruz burada. O istifa bu istifa o gitsin bu gelsin.

Terim başlığında görüşümü belirttim. Oyun oynamıyoruz gruplara kalamıyorsak gitmeli. Ama yerine gelen isimle ligi ikinci üçüncü sırada bitirince istifa diye bağırmamalı. Benim tüm meramım bu!

Kardeşim sabrı başkan gösterir.

Ha bugün yeni hoca gelse 2-3 ay sonra bu taraftar ona da gitsin diyecek, sen ben o demeyecek ama çoğu diyecek, bu noktada bir yapılanma olacaksa yönetimlerin bunu organize etmesi gerekiyor.

Terim'in son demleri ya kendi bırakır ya da sezon sonunda şampiyon olamazsa gönderirler, bundan sonra yerine hoca bakıyorum ki Akhisar döneminde Okan'ı söylüyordum ama geçen sene işler kötü gittiğinde Terim gibi gereksiz agresifleştiğini farkettiğimden ona da olumsuzum.

Kariyerli yabancı hoca zaten namümkün, kariyeri olmayan birilerini getirebiliriz en fazla, ona da bu mu bizi şampiyon yapacak denir, kısır döngü.

Üst Alt