Fatih Terim | Teknik (ARŞİV) - Sayfa 278 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslına bakarsan o kadro bile ŞL seviyesinde en fazla çeyrek görebildi (2001) Real kendi evinde 3-0 yenip yollamıştı bizi, hiç unutmam baya sahadan silmişlerdi bizi. ŞL seviyesi başka bir şey hakikaten ama işte bu akşamki gibi oynamanın izahı yok. Yatıp kalkıp dua edelim karşımızda disiplinli bir Bayern falan yoktu. Kesin rekor kırardık, bakma ASY'deki Real maçında da en az bu kadar yerdik de girmedi işte bir türlü şansımıza.
ASY'deki PSG ve Real maçlarının hezimet olmamasının tek nedeni Muslera idi kardeşim. İki maçta da bizim kalede Muslera değil de atıyorum Karius falan olsa o maçlarda en az 5-0'dı. İki maçta 1-0 bitince zannettiler ki hücum edemiyoruz ama defansımız çok iyi :crushed: Ligde ve CL'deki ilk 3 maçta da ayakta kalan tek isim hep Muslera idi zaten. O Brugge deplasmanındaki 1 puanı da Muslera sayesinde aldık. Yoksa şimdi ayrıca acaba sıfır çeker miyizin stresini yaşıyor olurduk da Muslera'ya dua edelim. Elinden gelse o atamadığımız golü de Muslera atacak. Tek başına ayakta kalmaya çalışıyor, çırpınıyor işte garibim. Muslera olmasa bence ligde de şu an düşme potasında olabilirdik. Yani o kadar kötü bir takımız. Bizi geçen seneki fenerden ayıran tek şey Muslera.

Ayrıca bizi bu akşamki gibi Real değil de PSG yakalasa idi 9-0 falan olurdu ondan şüphem yok.

Ya bi de hoca formsuz diyenler var ona çok gülüyorum. Futbolcu mu bu formsuz olsun ?
Formsuzdan ziyade bu tür takım fatih Terim kurdu deseler inanmam açıkçası.

Sürekli baskı ve presse dayanıklı oyun tarzı birisi piyasada nekadar tam tersine işleyen elemanlar varsa toplamış.

Fatih Terim'in başarılı olduğu her çalıştırdığı takımın temel konusudur bu bol press ve devamlı savaşan takım karakteri. Bu takım ile bunu yapa bilmesi imkansız ötesi. Ya gidip yerine bu malzeme ile işleyen bir takım kura bilen uyuşuk birisi gelmeli yada çok sabredip oyun felsefesine uygun oyuncular alınmasını bekleyeceğiz kulüp ve taraftar olarak.

hocamızın son dönemdeki çaresizce yaptığı açıklamalardan zaten anlaşılıyor bu senenin acı geçeceği..sürekli ocak ayını işaret ediyor ve sezon sonunda 10 oyuncuyu gönderecez dedi.. bunu dedikten sonra özellikle kiralık oyunculardan verim beklemek kolay değil..böyle konıuşmakla büyük hata yaptı.. sonra ortasahının en formda oyuncusu olan ömeri neden hep bırakıyor.. feguli haftalardır iyi değil ama jimmy durmaza şans tanımıyor.. sürekli olumsuz olduğu görüldüğü halde oyun şeklini değiştirmiyor.. bence artık terim bir dönüm noktasında..

sezon sonu feguli babel belhanda mariano nagomoto gibi oyuncular mutlaka gönderilmeli

takım gençleştirilmeli

kaleci, santrafor, oyun kurucu, ön libero gibi kritik mevkiler dışında kalan tüm mevkilere paraya, başarıya aç, iş disiplini olan genç oyuncular alınmalı..özelllikle de iskandivanya ve almanya gibi iş disiplininin ön planda olduğu oyuncular tercih edilmeli.. iyi bir temel atılacaksa bir kaç sene şampiyonsuzluğa hazır olmalıyız.. yenilse de mücadele ederek yenilen bir takım oluşturmalıyız.. bence bu gece bazı oyuncular resmen sabote ettiler..

devre arası ya da sezon sonu tüm yardımcı hocalarla yollar ayrılmalı.. sadece terimle arası iyi olduğu için değil takımın bir ekskliğini giderecek hocalar gelmeli.. şu takımda daha bir tane duran top organizasyıonu yapılmadı.. terim bunu yapamıyorsa bunu yaptıracak yardımcı hocalar gelmeli..

illa şampiyon olacak takım istemiyoruz.. giydiği formaya saygılı, başarıya aç, heyecan uyandıran, mücadele eden bir takım da taraftarları mutlu eder.. ama kesin olan birşey var bu paraya doymuş yaşlı şöhretlerle bir yere gidilmeyeceği artık..

terim ya radikal bir karar alacak ve çok farklı bir projeyle yola çıkacak ya da artık bırakacak..

Ancelotti, Morinho, Scolari, Erikson, Lippi, Van Gaal, Mancini, Wenger gibi TD lerin yerini Guardiola, Klop, Zidane, Tushel, Posettino, Conte vb. yeni TD ler almaya başladı. Yeni TD ler futbola yenilikler getirdiler.

Artık yeni anlayışta iki temel nokta var. PRES YAPMA VE PRESİ KIRMA. Bu ikisini takım halinde yapan takımlar en tepedeler. Barca, Real, Bayern, City, PSG, Liverpool, Ajax, Juve, Napoli, A.Madird, Totenham vb takımlar en tepedeler her zaman.

Haklısın ama saydığın takımların bütçesi ortada.
Bize Philippe Clement gibi çok uçuk bütçeler istemeyen mütevazi kadro ile iyi işler yapacak kişiler lazım.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Maça 3'lü çıkmayarak intihar etti zaten. Bu kadronun ilk golü attığı bir senaryo dışında hezimete uğramaması büyük sürpriz olurdu. Maalesef ŞL seviyesinde oyunun iki tarafını da hiçbir şekilde beceremeyen tek takımız. Yani Brugge-Genk ve hatta yer yer Ajax bile savunmada sıkıntılı takımlar ama hücumu verimli oynayabiliyorlar. Juve, Atletico, PSG filan korkunç savunma takımları ve bu konuda genellikle taviz vermiyorlar. Biz oyunun iki yarısında da felaketiz. Ne hücumu verimli oynayabiliyoruz ne de kaleyi kapatmamız gereken anlarda kapatabiliyoruz. 3'lü savunmada da su gibi oynayamıyoruz ama en azından sahaya 1 tane fazladan stoper atıp nispeten atletik 2 stoperimiz sayesinde beklerimizin açığını kapatıyoruz. Tüm bunlardan vazgeçip Yuto-Mariano'yla 4'lü savunma başlamak felakete bilet çıkarmak gibi bir şeydi ve en nihayetinde de büyük ikramiye bize vurdu.

Takımın dirençsizliği kesin, kadronun yarısı takıma sonradan katıldığı için hocaya çok kabahat bulamıyorum ama yazın kendisiyle çalışan adamlar da uyuşuk. Galatasaray eskiden de ŞL'de kolay gol yerdi ama kaos maos rakip kalede tehlike, penaltı pozisyonu filan yaratırdık. 4 ŞL maçında 5 tane %100'lük gol fırsatı yaratamadık, inanılmaz bir şey bu. Haftasonları ligdeki her felaket maçtan sonra kadroyu yenileceğiz, oynamayan oyuncuları oynatacağız deyip Real deplasmanına hala Feghouli-Babel-Yuto'yla filan çıkmak felaket işler. İki bekin bu kadar felaketken Ocak'ta alabilirsen en azından 1 tane adam akıllı bek alana kadar 3'lü savunma oynamak durumundasın. Hatta Ocak'ta bir sol bek alabilirsen sağ tarafta Linnes'le dahi oynamak durumundasın. Elinde Eboue-Riera gibi 2 bek yoksa 4-2-3-1'i hiçbir şartta verimli oynayamazsın. Hoca bir daha 4-2-3-1 sahaya çıktığı anda artık kendisini kötü niyetle suçlayacağım zira bu kadar göz göre göre başarısız olan bir sistemde ısrar etmek takımı direkt olarak sabote etmektir.

Geldiğimiz noktada 2 yıl boyunca saha içindeki teknik beceriden ziyade saha dışındaki medya ve taraftar yönetimiyle gelen 2 şampiyonluk, ortaya ŞL'nin en kötü takımını çıkarmaktan fazlasını koyamadı. Bu takım bu bütçelerle, doğru oyunla bizim dandik ligi domine edemediği sürece Avrupa'da da pek bir şey beklememek lazım. 2 yıl şampiyon olduk ama 2 yılda sistem, oyun ezberi, mentalite ve kazanma alışkanlığı yolunda hiçbir şey inşa edemedik. Şu skorlar, oyunlar normal şartlarda çoktan kelle götürürdü, inşallah hoca Galatasaray camiasında sadece kendisine nasip olan sonsuz sabır ve bir noktada biatı lehine kullanır da hiç umudum olmasa da yeniden gurur duyulan bir Galatasaray'ı sahaya yansıtır.

nonzi seri leminayla 4 3 3 oynamıyormuyuz..?

nonzi seri leminayla 4 3 3 oynamıyormuyuz..?

Rakip sahaya pek geçemediğimiz için ne oynamaya çalıştığımızı pek anlamadım. Sanırım Lemina'yı Belhanda gibi presçi 10 numara tarzında kullanmaya çalıştı. Seri 8, Zonzi net 6 oynadı. Ama bu kadar tek taraflı maçta geri 4'lü hariç herhangi bir oyuncunun sahadaki yerini tespit etmek de kolay olmadı.

Ocakta ne gibi bir değişim yapabilecek acaba merak ediyorum.
Tam 10 ay önce aldığı oyuncu boktan isler peşinde.

Olabilecekler
-linnes gelecek(kesin) e bu adam kendisinin tuttuğu bir adam değil keza iyiyken kestiği olmadı mı? Sol bek olarak düşünüyor buna emin olalım. Bence yanlış bu is.

Sonra onyekuru alınacak kiralık buna da ok.
Gecen sene az çok performans veren belhandanin ipinin çekildiği belli. Keza feghuli de artik ayni şekilde bunlar bağırıyor biz gideceğiz diye.
Tamam belhanda yerine lamina. Peki feghouli yerine ?
+1 oyuncu lazim.
Marcao performans begenmiyoruz +1 buraya
Mariano ile olmayacağı asikar-senerde olmayacak +1

Ne etti 3.
Seri gider kulübünde geri cagiracakmis orta sahaya da oyuncu 4
Andonenin gitme ihtimali var forvete de yardımcı forvet as forveti zorlayacak seviyede olmalı.
Tam 5 oyuncu en az.

Soru şu :Neyle alacaksın kardesim.
Devre arası alacağın yerler çin falan oradan gelecek adamda max feghouli-seri kadar topcu olur.

##Hemen bir portekizli hoca##

kesinlikle düzeltemez bu takımı çünkü içine etmiş. ne kondisyon yüklemiş ne taktik var ne forma adaleti var.bütün futbolcuların form durumu düşük. gelen 2 şampiyonluktan sonra fazla özgüvenle salmış takımı inek gibi çimlere şimdi de toparlayamıyor ne yapacağını da bilmiyor tek bildiği topu transfere yani yönetime atmak.

İyi bir sezon geçirmediğimiz aşikar. Fatih Terim'i severim ama sevgim, gerçekleri görmeme engel olmuyor. Kendisi de oldukça verimsiz bir sezon geçiriyor. Bu sezonla ilgili yapmış olduğu en büyük hatalardan biri kuşkusuz oluşturmuş olduğu kadro mimarisi. Mariano ve Nagatomo gibi iki tane yaşlı kanat bekiyle sezona başladık. Mariano geçen sezon da verimsizdi ve sezon başında Fernando gibi onu da takımdan göndermemiz gerekiyordu veya Linnes'in yerine Mariano'nun sözleşmesi dondurulabilirdi. Onyekuru gibi genç ve dinamik bir kanat oyuncusunun yerine Babel gibi miadını çoktan doldurmuş birini aldık. Onyekuru'yu alacak maddi imkanımız olmasa bile onun muadili bir futbolcu pekala bulunabilirdi. Ama biz bunu yapmak yerine Falcao transferiyle ilgili mesai harcamayı tercih ettik. Lemina, Seri ve Nzonzi gibi iyi bir orta saha oyuncuları transfer ettik ama pratikte istediğimiz katkıyı alamadık henüz. Fatih Terim'in bu noktada bir çözüm üretmesi gerekiyor artık. Ocak ayından önce..

Ya bi de hoca formsuz diyenler var ona çok gülüyorum. Futbolcu mu bu formsuz olsun ?

Kesinlikle katılıyorum renktaş

Ben bunlara ek olarak CL'de Psg, Juve, City gibi takımlarla yarışamayız ama ligi domine ederiz diyenlere ayrıca şaşıyorum

Hangi ligi domine etmekten bahsediyorsunuz kardeşim

Daha evimizde Rize'ye bile üstünlüğünü kabul ettiremeyen bir takım var karşınızda bunu görmüyor musunuz?

Son 2 şampiyonlukta olduğu gibi rakipler salak salak işler yapmazsa görürüm ben domine etmeyi

Bazılarının kafa cidden gidik durumda

Maçın skorunu şimdi öğrendim. Psg maçında "uçmayın, iyi oynamıyoruz" demiştim. Lig için de farklı olmayacak. Ben bu senelik de konuşmuyorum üstelik. Eğer yanlışlıkla geçen seneki gibi ligde başarı gelirse bu oyunla çok pişman oluruz ileride. Takım bu seneye has değil geçmişte de top oynamadan 2 şampiyonluk aldı. Hâlâ çıkıp, utanmamiz gerek "mücadele" de "mücadele" diyor Terim bey. Utanacaksın tabi bu takım 6 ları niye senin zamanında yiyor hep bi sor bakalım kendine. Mücadele futbolun temeli zaten bunu beceremiyor, üstüne taktik teknik hiçbirşey konuşamıyorsun. Sokmuşum mücadelene ben iyi oyun izlemek istiyorum. Bunu nasıl sağladığın beni ilgilendirmez. Sözü sen verdin sen tutacaksın fatih bey. Yapamayacağım diyorsan da yönetimle kavga edip kaç da en yakınından yolumuzu bilelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt