Fatih Terim | Teknik (ARŞİV) - Sayfa 280 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
herkes dalga geçiyor twitter sosyal medya 6 kasım geyiklerinden geçilmiyor sabah hiç uyanmak istemedim hiç kalkasım yoktu moralman çökmüş durumdayım ama hocanın sezon sonuna kadar kalması lazım hocanın şu anda istifasını isteyen haindir.
Asıl istifasını istemeyen haindir.
ŞL’de bırak golü, şut atamıyoruz, madara olduk dünya dalga geçiyor. En kötüsü umut yok, bizi heyecanlandıran bir organizasyon bile yok takımda. Ligde de bok gibiyiz, hoca değişikliği ile bir şok lazım takıma, ftor’a inancını yitirdi futbolcular ve camia çoktan

Hocanın en büyük özelliği müthiş bir taktisyen olması değildi hiçbir zaman. Takımdaki iç disiplini sağlar, takımı fizik ve mental olarak maçlara iyi hazırlardı. Dolayısı ile kendi takımları genelde 90 dakika koşan, basan, rakibi ısıran takımlar olurdu ve başarıyı da bu şekilde yakalardı. Bir de kulüp ve taraftar üzerindeki etkisinden dolayı camiayı motive etmeyi, birlik beraberliği sağlamayı iyi bilirdi. Geçen sene de bunu yaptı zaten. Amma ve lakin artık olmuyor. Hocanın takımında disiplinin d'si kalmamış bitmiş. Takım sahada koşmayı geçtim yürüyemiyor bile. Sonra gidiyor hala daha ocak mocak diyor masal anlatıyor. Ya ocak ayında ne yapabilirsin ki ayrıca? FFP tepende, paran yok. Kimi alacaksın? Hadi Linnes takıma dahil oldu, Onyekuru kiralandı. Bu mu? Bunlar yapılsın tabi de 2 oyuncu mu düzeltecek takımı? Devre arasında en fazla kimi alabilirsin?

Velhasıl kelam hocanın da miadı doluyor artık bunu bir süredir hissetmeye başladık.

1 sezon başarısız olma hakkı tanınır ama bu futbol kabul edilemez. Oyunculara sözünü geçiremiyor artık ağırlığı kalmamış. Kendi isteği ile kurduğu kadro ihanet ediyor Fatih Terim'e. Eğer bu kadro bir mucize olup değismezse çok yazık olacak hocaya.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaten ne zaman takımı kendi transferler yaparsa takım berbat oluyor. Oyuncu dan anlamiyor. Terim Le iki kere gul, o zaman hep oynarsin

Dünyadaki hiçbir kadro sahada bu kadar amaçsız oynamamalı. Eksiklikler çoksa ona göre önlem alınıp taktik olarak adapte olunur. Bu başarılı olur ya da olmaz ama denenir bir şeyler. Böyle sahada bomboş durup pozisyon bile alamayan kadrolarda suç oyuncuya atılamaz.

riekerinkin kadrosu da aslında buna benzer yaşlı ve temposuz kadroydu

ama o kadroda dahi sahada bir duruş vardı ve en azından kaliteli oyuncular arada iş yapıyordu

Dünyadaki hiçbir kadro sahada bu kadar amaçsız oynamamalı. Eksiklikler çoksa ona göre önlem alınıp taktik olarak adapte olunur. Bu başarılı olur ya da olmaz ama denenir bir şeyler. Böyle sahada bomboş durup pozisyon bile alamayan kadrolarda suç oyuncuya atılamaz.
Daha baska bir sey soruyorum mariano babel nagatomo cok iyi oynasa super oynasa ne olacak, adamlar 33 yasinda. Bu adamlarin suan umursamaz olmalari gayet normal. Ayni adamlar 23 yasinda olsaydi dun boyle bir ruhsuzluk olmazdi. Ozan tufan sozlesmesi bitecek diye deli gibi kosuyor her mac. Bizimkiler koşmuyor cunku kafalarında bitirmisler futbolu tatil gibi goruyorlar burayi. Bu adama ne anlatirsan anlat olmaz, kabahatli tabiki de fatih terim

Daha baska bir sey soruyorum mariano babel nagatomo cok iyi oynasa super oynasa ne olacak, adamlar 33 yasinda. Bu adamlarin suan umursamaz olmalari gayet normal. Ayni adamlar 23 yasinda olsaydi dun boyle bir ruhsuzluk olmazdi. Ozan tufan sozlesmesi bitecek diye deli gibi kosuyor her mac. Bizimkiler koşmuyor cunku kafalarında bitirmisler futbolu tatil gibi goruyorlar burayi. Bu adama ne anlatirsan anlat olmaz, kabahatli tabiki de fatih terim
Bu da bir diğer problem tabii ki.

1 oyuncu kötü olur, 3 oyuncu kötü olur, oyuncu suçlanır. Ama takımda "işini yapıyor" diyebildiğimiz 2-3 kişi varsa burda sorun oyuncular değildir. "Babel vurdumduymaz, Mariano saçmalıyor, X'in dünya .inde değil, Y koşmuyor, Z pas atmıyor..." şikayetlerinin bu kadar fazla olduğu yerde hesap hocadan sorulur. Bu sorunları tespit edip giderecek, gideremiyorsa da farklı çözümler üretecek kişi hocadır.

Bence durum ortada. Oyuncular yeteri kadar çalışmıyor, çalıştırılmıyor. Her oyuncudan da kendi eksiğini görüp, özveriyle bunu gidermeye çalışmasını bekleyemezsin. Ki bu kadar problemin olduğu bi takımda bi oyuncu kendi hatasını fark etse bile farklı yerlerde hata görüp, bunları bahane edecektir. "Ben koşmuyorum ama X de pas atamıyor zaten, neden koşayım?" gibi. Hocanın bu tip sorunların üzerinde durmaması da zamanla tüm oyuncuların hocaya olan inançlarını kaybetmelerine yol açmıştır. Çok net söylüyorum, ben Belhanda gibi berbat oynayan bi adamla aynı takımda oynasam ve bu adam ısrarla 11'de oynatılmaya devam etse hocaya olan inancım zedelenir. Veya defansif bi organizasyon görmüyorsam, "neden kıçımı yırtayım topu kapmak için" diye düşünebilirim.

Eksiği olmayan takım yoktur ama bu kadar eksiği olan bi takım da var mıdır bilemeyeceğim. Atak organizasyonu yok, defans organizasyonu yok, duran top yok... Sahada gördüğümüz birşey yok (maçları çok iyi takip edemediğimi belirteyim bu arada). Açıkçası benim sahada gördüğüm olay şu. "Sen şurda oynayacaksın, sen burda oynayacaksın. Hadi çıkın sahaya". Bundan fazla bi taktik görünmüyor sahada.

Ve belli ki hoca kendisine çeki düzen vermeyecek. En uygun zamanda istifa etmeli.

Şimdiye kadar böyle bir skor almamış olmamız mucizeydi. Bir düzelme de olmuyor, ama geri dönülemez noktada da değiliz sezonun geneli adına. Kadro kötü değil çünkü. Camianın ateşlenmeye ihtiyacı var ve hoca da bu kıvılcımı çakması gerektiğini biliyor, umarım gerekeni yapar bu maçtan hemen sonra olmasa bile 3-4 maç sonra. Zira onlarda da aynı oyunu göreceğimiz kesin gibi bir şey. Oyuncular hocayı sevmiyor ya da sallamıyor ya da başka bir sebebi var bilemiyorum, sonuç itibariyle adamlar oynamıyor. Bu kötü oyun falan değil sezon başından beri top oynadığımız 1 tane maç yok.

Bu kadar olumsuzluğun arasında işin en kötüsü aslında hocanın da işleri nasıl düzelteceğine dair bir fikri yok. Sadece izliyor ve bekliyor. Hep tanık olduğumuz radikal hamleleri geçtim, hiçbir aksiyon almıyor. Ocak'ı bekliyoruz ama o zaman kadar fişimizi çekecekler gibi duruyor. Maçlar gerilim filmi gibi, şimdiden Psg deplasmanında kaç yiyeceğimizi konuşuyoruz. 4-0 deseler direkt kabul edeceğimiz noktaya geldik. 6 kasım 6 gol dalgası umurumda değil, 6 gol yemek de umurumda değil ama bu kabulleniş insanın asıl sinirlerini yıpratan. Mariano zaten ağzıyla söylemiş "çok da abartmamak gerekiyor" diye. Oyuncu grubu bu. Tabii oyuncu grubu bu kafa yapısına sahipse ve bu adamlar oynatılmaya devam ediliyorsa Terim bunlardan mesuldür. Başarıda olduğu gibi başarısızlıkta da bütün sorumluluk kendisine ait. Bence geri dönüşü olmayan bir yola girmiş bulunuyoruz bir an önce resetlemek gerekiyor sistemi.

1 oyuncu kötü olur, 3 oyuncu kötü olur, oyuncu suçlanır. Ama takımda "işini yapıyor" diyebildiğimiz 2-3 kişi varsa burda sorun oyuncular değildir. "Babel vurdumduymaz, Mariano saçmalıyor, X'in dünya .inde değil, Y koşmuyor, Z pas atmıyor..." şikayetlerinin bu kadar fazla olduğu yerde hesap hocadan sorulur. Bu sorunları tespit edip giderecek, gideremiyorsa da farklı çözümler üretecek kişi hocadır.

Bence durum ortada. Oyuncular yeteri kadar çalışmıyor, çalıştırılmıyor. Her oyuncudan da kendi eksiğini görüp, özveriyle bunu gidermeye çalışmasını bekleyemezsin. Ki bu kadar problemin olduğu bi takımda bi oyuncu kendi hatasını fark etse bile farklı yerlerde hata görüp, bunları bahane edecektir. "Ben koşmuyorum ama X de pas atamıyor zaten, neden koşayım?" gibi. Hocanın bu tip sorunların üzerinde durmaması da zamanla tüm oyuncuların hocaya olan inançlarını kaybetmelerine yol açmıştır. Çok net söylüyorum, ben Belhanda gibi berbat oynayan bi adamla aynı takımda oynasam ve bu adam ısrarla 11'de oynatılmaya devam etse hocaya olan inancım zedelenir. Veya defansif bi organizasyon görmüyorsam, "neden kıçımı yırtayım topu kapmak için" diye düşünebilirim.

Eksiği olmayan takım yoktur ama bu kadar eksiği olan bi takım da var mıdır bilemeyeceğim. Atak organizasyonu yok, defans organizasyonu yok, duran top yok... Sahada gördüğümüz birşey yok (maçları çok iyi takip edemediğimi belirteyim bu arada). Açıkçası benim sahada gördüğüm olay şu. "Sen şurda oynayacaksın, sen burda oynayacaksın. Hadi çıkın sahaya". Bundan fazla bi taktik görünmüyor sahada.

Ve belli ki hoca kendisine çeki düzen vermeyecek. En uygun zamanda istifa etmeli.
hoca istifa etmeli diyorsunuz peki istifa etti yerine kim gelecek yeni gelecek kişinin elinde sihirli değnek mi varki bir anda her şeyi düzeltsin, sezon sonuna kadar kalmalı hoca düzeltebilirse düzeltmeli düzeltemiyorsada bunun sonucuna razı olmalı şu anda istifası hiç bir fayda sağlamaz.

Söylesene hoca takım neden oynamıyor ? Neyi bekliyoruz. FFP sadece bizim takıma mı var ?
Gidip boyundan büyük işlere kalkışırsan böyle olur, 2 sene daha sabredecektin sadece, bir şekilde şampiyon olmamız gerekiyordu.
Hem taraftarın, hem oyuncuların hem camianın umutlarını kırdın. Her seferinde bir şeylerin bahanesine sığınıyorsun.
Belliydi zaten böyle kadro kurulacağı ki Galatasaray'ın en iyi kadrolarından birisi kuruldu kağıt üzerinde.
Hangi oyuncuyu sen istemedin de aldılar. Zaten senin işin oyuncuları belli bir sistemle oynatmak. Onu da beceremiyorsun.
Yazıklar olsun gerçekten.

En meşhur 2 sözü “ben ders almam ders veririm” ve “taktik maktik yok” olan bir insanın 70 yaşında hatalarından ders alıp taktik odaklı oyunlar oynatmasını beklemek biraz aptallık olur.
5 senelik tazminattan dolayı kapıya koyma lüksümüz yok, istifa ettirilmeli

Bu adam syeri geldiğinde kaptan Bülent'i, Arif, Hakan Ünsal'ı kadro dışı bıraktı. Yeri geldi elindeki tek forvet Gomis'i, Feg'i kızağa çekti.
Bu adam yeri geldi 1 ön libero ve 1 stoperden forvet yaptı. Yeri geldi Sinan gibi bi kazmayı forvete çekti sağlı sollu ortalarla taktik hazırladı.

Ama görünen o ki, bu adam artık eski disiplininden çok uzak. Ocağa kadar bu ekibe ihtiyacım var diyecek bi adam değildi. Ne oldu bu adama? Neyden, neden korkuyor? Ocağa kadar kaybedeceğin puanları tittir et, sana olan güvenlerini kaybedeceğin taraftarları, elinden kayıp gidecek sezonu düşünmez misin?
Bu adam eski taktik düşüncesinden çok uzak. Dün maçı izleyemedim bile. 55'ti kapattım umarım rekoru bu akşam kırmayız diyerek. 14.resmi maça kadar anca dayanabildim.
Hocam, belli ki sen bu sezonki ne taktiği ne planı ne de oyuncuları değiştireceksin. Severek ayrılalım be.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt