Fatih Terim | Teknik (ARŞİV) - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yaw bu futbol literatüründen silindi, o silenecek wallahi hastasiyim ya. Almanlar en az 60 yildir topu en hizli şekilde hücuma getirip, en az pas ile hedefe gitmeyi benimsiyor.
Total footballi ise 40 yil önce başarili bir şekilde Hollanda uyguluyordu, 40 yil sonra adina tiki taka diyip, Ispanya ve Barcelona basariyla uygulamaya başladi...

Futbol literatüründen silinen birşey yok. Bir moda gibi, herkes anlik en basarili takimlari örnek aliyor.

Yarin yine pas yapan, topu rakibe vermeden oynayan takim basarili olacak. Yine herkes, artik pas oyunu gerekli diyecek.

Bir sistemi iyi yada kötü yapan onu anlik uygulayan topculari ve kuran hocasidir. Herhangi bir sistemi, yada stratejiyi uygulamak başari garantisi değildir.

Yaw bu futbol literatüründen silindi, o silenecek wallahi hastasiyim ya. Almanlar en az 60 yildir topu en hizli şekilde hücuma getirip, en az pas ile hedefe gitmeyi benimsiyor.
Total footballi ise 40 yil önce başarili bir şekilde Hollanda uyguluyordu, 40 yil sonra adina tiki taka diyip, Ispanya ve Barcelona basariyla uygulamaya başladi...

Futbol literatüründen silinen birşey yok. Bir moda gibi, herkes anlik en basarili takimlari örnek aliyor.

Yarin yine pas yapan, topu rakibe vermeden oynayan takim basarili olacak. Yine herkes, artik pas oyunu gerekli diyecek.

Bir sistemi iyi yada kötü yapan onu anlik uygulayan topculari ve kuran hocasidir. Herhangi bir sistemi, yada stratejiyi uygulamak başari garantisi değildir.
aynen öyle.geçen sene televizyonda yorumcular çıkıp artık futbolda 10 numara yok iki tane box to box oyuncu ile oynanıyor diyor modern futbol diyorlardı realı örnek gösteriyorlardı.ee şimdi city de bruyne 10 numara oynuyor muazzam futbol oynuyorlar hani futbolda artık 10 numara yoktu.top göstermiyorlar rakibe.yarın çıkıp atletico şampiyolar ligini alsa bu sefer diyecekler modern futbolda topa sahip olmanın önemi yok önemli olan nasıl savunduğun felan diyecekler.fatih hoca konya ve denizli maçında 4-1-4-1 ile çıkıyor diye eleştiriliyor.millet bilmiyor bu sistemin çift ön libero oynayan takımlara karşı avantaj getiren bir sistem olduğunu.tuchel bu sistemi dortmunda çok yapıyordu çift ön libero ile takımlara karşı.zaten bizim ligde anadolu takımları 4-2-3-1 den başka sistem kullanan nadir.başakşehir geçen sene 2.olabildiyse bu sistemi kullanarak 2.oldu.avrupa'da ezbere dizilişle çıkılmadığı için başakşehir başarısız oldu oysa diziliş karşının oynayacağı oyuna göre değişir bizim taraftar sürekli aynı dizilişte çıkmayı sistem sanıyor mesela.yok modern futbolda şöyle oynanır böyle oynanır.şunu herkesin anlaması lazım.senin liginde oynanan futbol neyse ona çözüm olarak üreteceğin şey modern futboldur..fatih hoca deplasmanlarda zorlandığımızı ve evimizde her türlü baskı ile kazanabildiğimizi gördü. set hücumunun geliştirmeyi çözüm olarak gördü.millet diyor bize hızlı kanat lazım felan.hoca babeli boşuna istemedi.set hücumunu oynamak istiyor hoca.o da bilirdi onyekuru gibi bir oyuncu kiralatmayı.konya'ya karşı oynadığımız futbol uzun bir aradan sonra izlediğim en sistemli oyundu.kontrollü ve oyunu kanatlara yayarak kanatlardan oyunu kurmaya çalıştık.zaten hoca da istiyordu çift önlibero oynayan konya gibi takımlara karşı ortadan gelmekte zorlanıyoruz.diagne gibi sisteme uymayan bir forvet olduğu için 3.alanda hücum anlamında eksik kaldık.

Allahtan 2000 yilinda sosyal medya yokmus vallah

Yoksa bulent korkmaz’in defans arkasina atilan toplarda yavas kalmasina,suat kaya’nin pas oyununda iyi olmamasina,Okan buruk’un zaman geciren kalecilere bile pres yapmasina,arif’in ikili mücadelelerde ayakta kalamamasina,Hagi’nin Mac icinde kafasina göre kendisini tac cizgisine atip yürümesine falan sallar dururdu sosyal medya etkisinde kalan taraftarimiz
Hagi'nin UEFA finalinde gördüğü kırmızı akabinde GSC'yi hayal edebilen var mı?
:eek:

Yaptigi transferlerle kulubu batiriyor kactir.

96-00 için detaylı bilgiye sahip değilim ama övündüğümüz bir çok başarıların kaynağının bu dönemlerden temel atıldığını bilecek kadar Galatasaraylıyım

Hocanın kulübü batırdığı iddia edilen yıllarda transferleri ;

02/03 11 milyon zarar
03/04 2 milyon zarar

11-12

gelenler:
elmander bedelsiz.
selçuk bedelsiz.
ceyhun bedelsiz.
ujfa reyiz 2 milyon euro.
okan derici bedelsiz.
muslera 6 milyon 750 bin euro + lorik cana.
melo 1.5 milyon euro kiralama ücreti.
eboue 3.5 milyon euro.
engin 1.1 milyon euro.
riera 3 milyon euro.
sercan 3 milyon euro + musa çağıran.
yiğit gökoğlan 2.5 milyon euro.
necati 250 bin euro.

11-12 transferleri = Arda gitmişti yani burada harcanın paranın büyük kısmının geri dönüşü oldu-Son yılların en iyi futbol oynayan kadrosunu izledik

Yiğit-Sercan-Okan transferleri fire denebilir.Transfer de %100 le oynayan tek bir kulüp bile yoktur olur o kadar

2012-2013 sezonu:
dany 3.3 milyon euro.
umut 350 bin euro kiralama ücreti.
hamit 3.5 milyon euro.
burak 5 milyon euro.
amrabat paha biçilemez 8.6 milyon euro.
melo kiralama ücreti 1.75 milyon euro.
sneijder 7.5 milyon euro.
didier drogba bedelsiz.
cris bedelsiz.
furkan özçal bedelsiz.

Yaklaşık 30 milyon diyelim CL de çeyrek final yaptık harcanan paranın büyük kısmının geri dönüşü oldu

Son iki sene için ise detaylı bilgi vermeye gerek olduğunu düşünmüyorum malum ffp sorunları.Eksiye düşme gibi şansın yok dolayısıyla merak ediyorum kulübü batırdığını iddia ettin.Hangi dönemde oldu bu olaylar ve açıklarsan sevinirim..

Ligde kazandırdığı başarıları + CL katılım paralarını hesaba katarsak utanacağını düşünüyorum çünkü

96-00 için detaylı bilgiye sahip değilim ama övündüğümüz bir çok başarıların kaynağının bu dönemlerden temel atıldığını bilecek kadar Galatasaraylıyım

02/03 11 milyon zarar
03/04 2 milyon zarar

11-12

gelenler:
elmander bedelsiz.
selçuk bedelsiz.
ceyhun bedelsiz.
okan derici bedelsiz.
eboue 3.5 milyon euro.
engin 1.1 milyon euro.
riera 3 milyon euro.
necati 250 bin euro.

11-12 transferleri = Arda gitmişti yani burada harcanın paranın büyük kısmının geri dönüşü oldu-Son yılların en iyi futbol oynayan kadrosunu izledik

Yiğit-Sercan-Okan transferleri fire denebilir.Transfer de %100 le oynayan tek bir kulüp bile yoktur olur o kadar

2012-2013 sezonu:
dany 3.3 milyon euro.
hamit 3.5 milyon euro.
burak 5 milyon euro.
didier drogba bedelsiz.
cris bedelsiz.
furkan özçal bedelsiz.

Yaklaşık 30 milyon diyelim CL de çeyrek final yaptık harcanan paranın büyük kısmının geri dönüşü oldu

Son iki sene için ise detaylı bilgi vermeye gerek olduğunu düşünmüyorum malum ffp sorunları.Eksiye düşme gibi şansın yok dolayısıyla merak ediyorum kulübü batırdığını iddia ettin.Hangi dönemde oldu bu olaylar ve açıklarsan sevinirim..

Ligde kazandırdığı başarıları + CL katılım paralarını hesaba katarsak utanacağını düşünüyorum çünkü
Yok yok..... Fatih terim yaptığı transferler ile kulübün borcunun baş sorumlusu.....

Insan içindeki o imparator nefretini anlıyorum ve bunun üzerinde ona hayali uydurma ve iftiralar atılması da normal karşılıyorum.....

Ama sadece fenerli ve bjklıları anlıyorum bu tür davranışlarından dolayı.

Galiba bizde bazı anti terimciler de bunların ortaya attığı çamura kanarak kunlanıyor bu tür konuları.... Yakında Fatih terim fetöcu derler herhalde

02/03 11 milyon zarar
03/04 2 milyon zarar

11-12

gelenler:
elmander bedelsiz.
selçuk bedelsiz.
ceyhun bedelsiz.
okan derici bedelsiz.
eboue 3.5 milyon euro.
engin 1.1 milyon euro.
riera 3 milyon euro.
necati 250 bin euro.

2012-2013 sezonu:
dany 3.3 milyon euro.
hamit 3.5 milyon euro.
burak 5 milyon euro.
didier drogba bedelsiz.
cris bedelsiz.
furkan özçal bedelsiz.

Dunya nin her yerinde Sportif Direktorler ve ya bilmem ne manager ler takimi planlar ve gerekli takviyeleri yapar. Biz hala Terim kimi derse onu aliyoruz. Terime transferi teslim edersen batirir. Ben bu filmi daha once 2002-2004 te gordum. 2011-2013 te iyiki Aysal vardi, istedigi gibi at kosturamiyordu.

Dunya nin her yerinde Sportif Direktorler ve ya bilmem ne manager ler takimi planlar ve gerekli takviyeleri yapar. Biz hala Terim kimi derse onu aliyoruz. Terime transferi teslim edersen batirir. Ben bu filmi daha once 2002-2004 te gordum. 2011-2013 te iyiki Aysal vardi, istedigi gibi at kosturamiyordu.
He Aysal zaten o batırma görevini üstlendi İtalyanlar ile birlikte o transfer konusunda.

bir gün floryaya sızıp basına kapalı bir taktik antrenmanımızı izlemek isterim

teknik ekip oyun planı olarak seçtiği topa sahip olma oyununu geliştirmek adına oyuncularımızın topsuz oyundaki hareketlenmeleri adına kendilerine ne tarz önerilerde bulunuyorlar merak ediyorum
Meraktan çok işte en doğru eleştiri noktası budur bencede.

Topsuz oyunda koşu konusunda en büyük sorunumuz. Bu konuda çalışmalar yapılmıyor inanmaya başladım vallahi bende çünkü hocanın geldiği günden beri bu sorun devam etmekte. Durağan statik oynuyoruz eleştirilerin tek nedeni de budur

He Aysal zaten o batırma görevini üstlendi İtalyanlar ile birlikte o transfer konusunda.

Aysal dan once orta sahada bam ile oynuyorduk. Bugun Nzonzi-Seri-Belhanda yetersiz mi acaba diye konusuyoruz. Aysal olmasa sen ruyanda gorurdun Drogba ile sampiyonlar ligi oynamayi falan. Terimin Canaydin ile birlikte batirdigi kulubu tekrar ayaga kaldirdi Aysal baskan.

Hoca ile ilgili düşüncelerimi daha once de yazmıştım şu anki durum bizim için çok zor hoca bir kere şu anda modern futbola uygun bir sistemi ve ya ona uyum sağlayacak bir durumu yok o yüzden Avrupa da başarıyı unutun 2 3 yıl da bile dünya futbolu inanılmaz gelişiyor buna ayak uyduramayan bir takım ve ya hoca başarılı olamaz ancak ligde Fatih hoca siz işimiz çok zor Türkiye ülke olarak maalesef sistem yerleştirilecek bir futbol iklimine sahip değil o yüzden hocaya da mecburuz çünkü bu ülke futbolunun iyisiyle kotusuyle simgesi FATIH TERIM ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt