Fatih Terim | Teknik (ARŞİV) - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
çoğunluktan olmak her zaman doğru olanmıdır

sonunda kafa yerde giderken uçurumdan aşağı da düşebilir bu kalabalık hep birlikte

Çoğunluktan olmak doğrudur gibi bir önermem yok tabii. Ama marjinal olmak için bir şeyin peşinde düşmek de doğru değil. Ortada belli başlı rakamlar-gerçekler var. Bunlar ışığında hareket etmek doğru olacaktır ki taraftarın çoğunluğunun yaptığı şey de bu. Basit olan aslında.

Bazı arkadaşlar zoru seviyor ama zor yolları da tecrübe etti aslında bizim taraftarımız. Pek keyifli gelmedi bana oralar. Bir de ekstrem eleştiriler ve asılsız iddialar var ama onların pek önemi yok, gördüğüm zaman şamarlayıp geçiyorum şahsen. Gerçek verilerle tabii, fiziksel bir durum yok.

Burada önemli olan neyi referans aldığımız. Hocanın referansları sağlam, güven veriyor. En azından taraftarın büyük kısmına. Bunda bir mantık hatası göremiyorum.

çok haklısınız

mesela aynı şey siyaset için de geçerli, Türkiye de ekşi sözlükte anlatıldığı gibi değil allahtan , sokağa çıktığınızda bakıyorsunuz ki herkes ülkenin içinde bulunduğu muazzam durumun farkında

ekşi sözlükteki marjinallerin yarattığı sanal gerçeklik internete girenlere ülkenin kötü durumda olduğu intibasını veriyor

Tr-Rte Ft-GS ilişkisi kuruluyor. Çok mantıksız gibi gelmese de başta kulağa, aslında çok alakasız bir karşılaştırma. Mantık hatası var.
Sebebi ise Fatih Terim Galatasaray'la gerçekten başarılı oluyor. Gerçekten kulüp tarihinin en başarılı dönemlerini onunla yaşamış. Gerçek başarılar elde etmiş yandaş gazetecilerin, televizyonların pompaladığı suni bir gündem değil. Buraya dikkat. Ortada kupalar var, şampiyonluklar var. Avrupa kupası var. Eğer FT-GS ilişkisine paralel şekilde Türkiye'nin en güçlü dönemlerini Rte ile yaşadığına inanıyorsanız karşılaştırma sizin açınızdan bir anlam kazanır.

Yani işin realite tarafı FT-GS ikilisi başarılı. Bunu inkar eden karşı argümanını getirsin ve örneklerle açıklasın. Aynı denklem TR-RTE arasında da varsa bunu yazan kişi açısından, hiç sıkıntı yok. Saygı duyarım.

Şunu ekleyeyim bu karşılaştırmanın asıl sebebi ikisinin de otoriter figürler olması. Bundan dolayı çağrışım yapıyor büyük ihtimalle.

Çoğunluktan olmak doğrudur gibi bir önermem yok tabii. Ama marjinal olmak için bir şeyin peşinde düşmek de doğru değil. Ortada belli başlı rakamlar-gerçekler var. Bunlar ışığında hareket etmek doğru olacaktır ki taraftarın çoğunluğunun yaptığı şey de bu. Basit olan aslında.

Bazı arkadaşlar zoru seviyor ama zor yolları da tecrübe etti aslında bizim taraftarımız. Pek keyifli gelmedi bana oralar. Bir de ekstrem eleştiriler ve asılsız iddialar var ama onların pek önemi yok, gördüğüm zaman şamarlayıp geçiyorum şahsen. Gerçek verilerle tabii, fiziksel bir durum yok.

Burada önemli olan neyi referans aldığımız. Hocanın referansları sağlam, güven veriyor. En azından taraftarın büyük kısmına. Bunda bir mantık hatası göremiyorum.

Tr-Rte Ft-GS ilişkisi kuruluyor. Çok mantıksız gibi gelmese de başta kulağa, aslında çok alakasız bir karşılaştırma. Mantık hatası var.
Sebebi ise Fatih Terim Galatasaray'la gerçekten başarılı oluyor. Gerçekten kulüp tarihinin en başarılı dönemlerini onunla yaşamış. Gerçek başarılar elde etmiş yandaş gazetecilerin, televizyonların pompaladığı suni bir gündem değil. Buraya dikkat. Ortada kupalar var, şampiyonluklar var. Avrupa kupası var. Eğer FT-GS ilişkisine paralel şekilde Türkiye'nin en güçlü dönemlerini Rte ile yaşadığına inanıyorsanız karşılaştırma sizin açınızdan bir anlam kazanır.

Yani işin realite tarafı FT-GS ikilisi başarılı. Bunu inkar eden karşı argümanını getirsin ve örneklerle açıklasın. Aynı denklem TR-RTE arasında da varsa bunu yazan kişi açısından, hiç sıkıntı yok. Saygı duyarım.

Şunu ekleyeyim bu karşılaştırmanın asıl sebebi ikisinin de otoriter figürler olması. Bundan dolayı çağrışım yapıyor büyük ihtimalle.

fatih terim başarısız diyen bir tane adam yoktur şu forumda kanımca

yalnız fatih terimin başarıya ulaşma yöntemlerinin ne kadar güçlü olduğu konusunda uzun zamandır net bir çatışma olduğu ortada

aynı şekilde rte de salt seçim sonuçlarına bakarsak başarılıdır tabi yine hangi yöntemlerle o başarının geldiği de büyük soru işareti

ben ayrıca genel taraftarla forumun arasındaki gündem farklarının, forum populasyonunun genel nüfusa oranla sahip olduğu bazı kalifikasyonlar ile asosyalliğin getirdiği kişilik bozukluklarının harmanlanmasının sonucu olduğunu ve çok fazla etki yaratmasa da klübe yararlı olduğunu düşünüyorum

yalnız fatih terimin başarıya ulaşma yöntemlerinin ne kadar güçlü olduğu konusunda uzun zamandır net bir çatışma olduğu ortada

aynı şekilde rte de salt seçim sonuçlarına bakarsak başarılıdır tabi yine hangi yöntemlerle o başarının geldiği de büyük soru işareti

ben ayrıca genel taraftarla forumun arasındaki gündem farklarının, forum populasyonunun genel nüfusa oranla sahip olduğu bazı kalifikasyonlar ile asosyalliğin getirdiği kişilik bozukluklarının harmanlanmasının sonucu olduğunu ve çok fazla etki yaratmasa da klübe yararlı olduğunu düşünüyorum

Ben de kesinlikle yararlı olduğunu düşünüyorum. Örneğin Terim'in oynattığı futbolu beğenmeyen ve daha iyisini isteyen bir Galatasaraylısınız, eyvallah. Ama bunu statta ya da kalabalık taraftar gruplarının olduğu yerlerde dile getirmeniz mümkün değil. Gelen başarı sonrası zaten televizyonlardaki, gazetelerdeki herkes yalama moduna geçiyor. Twitterda bile deli gibi tepki çekersiniz. Dolayısıyla böyle platformlar aykırı düşünen kişilerin görüşlerini açıklayabilmeleri için gayet uygun oluyor. O görüşlere de ihtiyaç var iftira-yalan olmadığı müddetçe. Öyle durumlarda da devreye giriyoruz gerçi, sıkıntı olmuyor.

Daha iyisini ben de isterim lakin mevcut şartlar, bize karşı alınan tutum vs düşünüldüğünde Terim'i desteklemek en rasyonel seçenek oluyor. Zaten söylediğim gibi gerekli referanslara da fazlasıyla sahip. Futbolcular-taraftar ve yönetim üçgeninde mükemmel bir pozisyon almış vaziyette. Medya-TFF tarafında ise koruyucu bir duvar gibi. Böyle birisini kolay kolay bulamazsınız. Benim görüşüm tabii.

RTE'nin seçim başarılarıyla FT'nin başarılarının alakası olduğunu düşünmüyorum. Terim Avrupa'da da bizi en iyi temsil eden adam. Ayrıca başarıları nasıl elde ettiği gibi bir not düşmüşsünüz ama özellikle 96-2000 arasını az da olsa izlemiş birisi olarak tr-avrupa farketmeden herkesi şamarlayan GS ile Tr'de seçim kazanan Rte benzetmesi yine zorlama bir hal alıyor. Ayrıca Galatasaray'ın sözü geçince bahsedilen "winner" ruhunun en önemli temsilcisi konumunda 96'dan beri yaptıklarıyla. Yani bu yakıştırma çok yapılıyor ancak Rte'nin suni başarılarıyla Terim'in gerçekleri örtüşmüyor hiç bana kalırsa. Dediğim gibi ikisinin de sadık bir kitlesi var ve otoriter figürler. Muhtemelen kıyasın kaynağı bu. Ancak sadece otoriter-sadık kitle ikilisiyle benzetebileceğimiz binlerce kişi çıkarırız tarihten iyi-kötü.

Tabii Rte'nin destek almasının başka binlerce sebebi var ama onlar uzun mevzular.

Valla son 10 yılda hatta Rijkaard döneminden sonra tudor’un fenerbahçe maçına kadar olduğu süre ve Mancini’nin avrupa maçları hariç hiç kimse zevkle maçını izletmedi. Terim 2011-2013 arası 2 yıl maçların büyük kısmında beğendirerek izlettirdi. Tudor’dan sonra geldiğinde o yarım sezon iyidi. Geçen sezon hedefe son 10 maç kala iyidi.

Bende isterim gümbür gümbür oynayan takım ama terim’den daha iyi oynatan ve daha iyi oynatırken başarılı olan görmedim. Ne bizde ne de diğer takımlarda

Bu ne demek yahu? Hangi yöntemlerle Fatih Terim’in başarısı geliyormuş?

Bu mudur yani başarılı olma sebebi? Bu cümleyi kuruyorsan arkasında böyle saçma bir bahane olmaz, tam olarak algıladığım şeyi ima ediyorsundur

şaka mısın kardeşim adam fatih terimin oynattığı futbol neyse ki dışarıda kimsenin gündeminde değil dedi biz de konuya oradan devam ettik

he ayrıca öyle bir şey ima edecek olsam ima etmem direk söylerim

Valla Peygamber Sabrı Var Adamda Tebrik Ediyorum.2 sene Üst Üste Şampiyon olacağım Bu 2 sene içinde her transfer döneminde İş Bilmez Yönetim Yüzünden Mağdur olacağım.50 kere istifa ederdim.

hocanın bu sene başımızı ağrıtacağını düşündüğüm yanlış tercihlerine yeni okuma imkanı bulduğum emre özcanın bir klopp analizinden alıntı yaparak eleştiri getireyim

“Üçüncü bölgede rakipten hemen kazanılan top, rakip kendi savunma formunu bozmuşken üretim yapmak için çok daha ideal bir ortam sunuyor. Eğer bu olmasaydı ve en başından oyun kurmak durumunda kalsaydık topu oyun kurucumuzla buluşturmak için en az 10–15 pas yapmamız gerekecekti.”

Fakat tüm bunlar özellikle son 10 yılda tavan yapmış ultra güce sahip topa sahip olma takımlarını savunmak için yeterli değil. Jürgen Klopp’un da kendi pres sistemine eklemeler yapması gerekiyordu. Zira Barcelona, City ve Napoli gibi bu oyunu zirvede oynamış takımlara karşı gegenpressing’in sonuç vermesi için önce topu bu takımlardan almak gerekiyordu. Keza üçüncü bölgede başlayan tam saha prese karşı da özellikle bu takımlar son dönemde geçişi çok daha iyi oynamaya başlamışlardı. City’nin geçtiğimiz sezon zirveye çıkan takımındaki Leroy Sane’li geçiş hücumlarına sahip Guardiola ve Napoli’de özellikle Sarriball adı verilen özel topa sahip olma oyununu büyük bir transition mekanizmasıyla tetikleyen Maurizio Sarri gibi rakiplere karşı bunlar yeterli değildi

italik yer kloppun kendi ifadeleri, alttaki ise özcanın kendi yorumları

hocanın ele aldığı takımdan oyun olarak adım adım geriye gittiğini düşünüyorum ben belki katılmayanlar olur

hocanın ülke içi winnerlığı oyun kalitesinden daha ötede bir durum bunu şlde çok kolay rakiplere veya deplasmanlarda alınan skorlara bakara görebiliriz

peki neden geriledi bu oyun kalitesi ve neden arttı yavaş oyun algısı

çünkü ısrarla kadroyu ben kurmadım ya da o kurmadı şeklindeki düşünenin etkisiyle önce gomis ile başlayan sonra biraz mecburiyet biraz tercihle garry vb. oyuncularla devam eden pres yapan adamlardan durağan adamlara geçtik şimdi birkaç isim koyacağım ve oyuncu kalitesinden bağımsız pres kalitlerine dikkat çekeceğim

gomis > diagne
ndiaye > seri
tolga > donk
garry > onye > babel

tudordan bu yana hatta terimin yarım sezonunun bazı maçlarında da en çok golü geçişlerde buluyorduk

sözde bu durum deplasman maçlarını açmıyordu ama yerine konulan durumu çok daha iyi yapmadığı gibi içerde de ıkına ıkına biten maçlara getirdi bizi

burda tabiki topla daha çok oynayan bir takım istiyor diyebilirsiniz ama tam da bu noktada kloppun sözlerine bakmalı

10-15 pası yapma gerekliliği ve topu oyun kurucumuza verme zorunluluğu

işte burada hocanın bir de bu pas hızını çözememesi ile oyun kurucumuzun sorun çözme becerisinin son derece sıradan olması oyunumuzu iyice geriye götürdü

kaldı ki pas oyunun da dahi pres gerekli ve daha az zahmetli gol şansı olmaya devam ederken bizim bu sene ön taraftaki oyuncularımızdan ne diagne ne emre ne feghouli ne babel ne jimmy ne de adem bu presi yapabilecek adamlar

işte böyle

Takımın başında kendisi mi var 5 yaşında ki çocuk mu var belli değil ne takım ruhumuz var ne takım oyunu ne de disiplin var.

Nereye kadar günü kurtarma çabası içinde olacaksın hoca birtane yerine adam bile yetiştiremedin.

Kurduğu kadro da kendisi gibi gamsız vurdumduymaz futbol oynuyor.Konya maçını izlerken galatasarayın mı yoksa başka bir takımın maçını mı iziyorum hissiyatına kapıldım.Kendisi gibi takım da rehavete girmiş.

Cl diye diye bu yıl ebemize dürümü tersten yedirecek farkında değil herhalde

Artik Galatasaray'da komple kokten revizyon sart, Baskan ve komple yonetim kurulu, arti Terim ve komple teknik ekibi yenilenmelidir.

70 yasinda, is dunyasindan gelen bir baskan istemiyorum artik, Galatasaray yenince gulleri acan butun kameralarin onunde olan, tek bir kelime Ingilizce bilmeyen rizeli tir sofuru transferlerde pis ellerinde ceksin artik.

64 yasina gelmis, tek bildigi taktik olan onde hayvan press yapip erken skoru bulup, arkaya yaslan diye bir adam olmamali. Hic bir tane macin icinde B-C-D-E-F taktigi olmayan bir adam, Galatasarayin basinda olmamali, 36 yasina gelmis, kendine bakmayan kene gibi yapisan Selcuktan hala medet ve kontrat yenileyen adam, bu takimin basinda olmamali. 2 senedir bu takim, kornerden gol bile atamiyor, takim taktiksizlikten SOS veriyor ve hala bu adami tapan var. Kos koca futbol dunyasinda, Terimden baska hucum futbolu oynatan adam mi kalmadi? 35 yasindaki Tedesco gecen sene hep deplasmanda hem evinde, Terime yerli bir etti.

Takimi genclestiricez, diyip. ilk 11'inde 5-6 as oyuncu 30+ olan adam basinda olmamali.

Bu takim 2 senedir, hic bir gram top oynamiyor. 2 senedir bu takimin iyi oynadigi mac sayisi en fazla 5 falan dir. Bu kocaman bir fiyasko, ve rezildir.

ISTIFA

böyle bir şey yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt