Fatih Terim | Teknik Direktör (ARŞİV) - Sayfa 623 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Her ne kadar bizi ve Galatasaray ruhunu tatmin etmese de kesinlikle doğru renkdas.tabi bu durum mikroda iyi görünse de makroda ise eksiye giden anamizin liginin resmi
zaten bizim ligde kompakt ve takim oyununu Benfica gibi üst düzey oynayan yok. Basak felan'da tirt. Hocanin dedigi gibi seneye baska oyuncular ile Avrupa platformunda olacagiz. Demek OS+ Kanatlar da degisip, daha dinamik daha seri oyuncular gelecek. Bu kadro bu ligi domine etmek icin bile yeterli (bakma 2. olmamiza, cok sakat+ cezalilarimiz vardi)

Ben sadece şunu söylerim hepte söyleyeceğim...Ali samiyen 1 terim 2 ama böyle diye bu adamin her dediği yapilir diye bur kaide yok..Kesinlikle ama kesinlikle TRANSFERLER KISMINA TERIM KARISMAMALI adamda scout kabiliyeti yok bunu anlamak zor mu? Hersey herseyden anlayacak degil ya

Fatih terimi körü körüne savunan yok.
sadece kisitli imkanlarla ,kisitli oyuncularla,puanlari calinan bir adama ,galatasarayin elde ettiği en büyük basarilara imzasini atan bir adama,guardiolanin 2 sene yardimciligini yapmis önder ozen taklidi yapan terim düsmanlarina,elestirmekten daha cok acimasizca gömmeye çalisanlara ne desek ki size rijkaard mustehak ...
Rijkard dediğin adam barcelonayi barcelona yapmış adam mustehak denilecek biri degil kaldi ki hollanda milli takımında oynattigi futbolu daha oynatabilen yok ozel hayayindaki sıkıntılar su andaki durumuna neden oldu gelelim bize rijkard bu ulkenin teknik direktörü degil isini yapmaya çalışan biriydi ama buradaki turk topcularin hepsi kendini super yildiz zannettiği icin bu adamin burada basarili olma ihtimali yoktu zaten iyi basladi ve sonrasinda turkiye gercekleri devreye girdi ve gitti...bugun guardiola diyorsan o gunlerdede insanlar rijkard diyordu

Fatih Terim belli ki takımı turu geçmek için hazırlamamış yoksa 2 gol atmamız gereken maçta bu kadar kontrollü oynayacağımızı düşünmüyorum. Ama çok önemli bir detay deplasmanda oynamamız gereken doğru oyun bu. Sadece hücum konusunda fakir kaldık onu da Diagne 'yi kullanmaya başlayıp Emre 'nin takıma katılması ile ilerleyen haftalarda çözeceğimizi düşünüyorum. Kritik deplasman maçlarında şampiyonluk yolunda gümbür gümbür hücum etmektense böyle akıllıca oynayıp 1-2 gol ile maçı koparmak daha doğru geliyor bana

Mesela Kasımpaşa deplasmanında oynayamazsın böyle ama fener veya Konya deplasmanlarında şampiyonluğunun kilidinin çözüleceği maçlarda bu Benfica 'ya karşı oynadığımız oyun ile çok başarılı olabiliriz belki Benfica 'ya yetmedi bu oyun ama fener deplasmanından güle oynaya 3 puan ile çıkarız bu oyun ile ...

Hoca bundan önceki senelerde oyuncu değişikliklerinde hiçbir zaman bu kadar geç kalmamıştır.Değişikliklerde bu kadar hatada yapmamıştır.Bu konuda düzeleceğini umuyorum.

diagneyi gerçekten istedimi..Heleki bu fiyatlara edemeyeceğini göremiyorsa çok büyük sıkıntı var demekdir.Ama ben bu çapsız başkan ve yöneticilerin yüzünden hocanın bu maliyetlerle diagneye mecbur kaldığını düşünüyorum.

Hepsini geçtim.Bu takımın yaptığı savunmaya bir çare bulmalı.Galatasaray katı savunma yapmaz bu ruhuna aykırı.Fakat Galatasaray gibi bir takımda Top rakipdeyken amatör kıvamında savunma yapamaz.Sürekli doğru savunmayı tabikide yapamazsın.Ama zaman zaman bunu doğru yapabilmelisin.
Bu sorun tamamen hem antremanda hem maçta hocanın direktifleriyle en aza indirilecek bir sorundur.Bu kadar para kazanan oyuncularda birbirleriyle daha iyi anlaşıp bu konuda hocaya yardımcı olmak zorundalar.Ve bu durum düzelmelidir..yahu rakiplerden top alamıyoruz ve sürekli oturmuş defans anlayışına hücum ediyoruz.

Diğer bariz sorun duran top kullanımı.Buda hoca açısından çok ciddi sıkıntı.Duran topları hala belhandaya kulandırtması affedilmez bir hatadır.Artık yeter.

Eski hali olsa önde baskıyla başlatır, Benfica'yı boğma planıyla sahaya çıkardı. Bir sürü de pozisyon bulurduk. Maç sonucu 5-1 olurdu ama muhtemelen.

Oyunu geriden kurma işinden de vazgeçtik bu maç, ki doğrusu da buydu. Duran toplarda da fiziksel üstünlüğümüzü kullanma planımız vardı, kaleye uzak mesafelerden olsa bile. Belhanda kötü kullanınca oradan iş çıkmadı. Nagatomo ve Onyekuru kötü oynadı, Diagne etkisizdi onların dışında herkes görevini yaptı ama ekstra iş yapan olmayınca Benfica'ya gücümüz yetmedi.

Hoca doğrusunu yaptı Porto deplasmanında da iyi oynamıştık ama kaybettik. Orada gol de kaçırmıştık baya. Bütçelere vs baktığında çok anormal bir sonuç değil ki hakem düzgün bir yönetim gösterseydi sonuç çok farklı da olabilirdi. Tabii oyuncu değişiklikleri noktasında neden bu kadar beklediğini anlamadım.

5-1 yenilmezdik de belki 3-2 falan yenilirdik. (5-1'i biraz abartarak söylediğini düşünüyorum)

Peki dünkü "Sabaha kadar oynasak da 2 gol bulmamızın imkansız olduğu, turu geçmemiz için ufak da olsa umudumuzun olmadığı futbolu" mu yoksa 3-2 kaybedecek olsak da önde basarak bize o 2 golü getirecek oyun planını mı tercih etmeliydik Ahmet?

Porto deplasmanı farklıydı biraz, o puan maçıydı, 1 puan bizim işimize gelecekti daha 3 maç vardı. O maç için kurgulanan plan kesinlikle doğyuydu. Buna elimizde forvet olarak Sinan'ın olduğunu ve bu yüzden kontatak oynamaktan başka çaremiz olmadığını da katarsak, o oyun planı en iyisiydi, işe de yaramıştı. Biraz becerikli olsak galibiyetle dönerdik.

Ama dünkü maçta oyunu biraz daha karşı alana yıkmamızı daha doğrusu en azından bunu denememizi beklerdim. Kendi yarı alanımızda olan faulde tüm uzun boyluları ceza alanına gönderip toğu şişirmeyi bize ve hocaya pek yakıştıramadım. Maç topiğinde de yazdım bunu en son 90larda CL'de Göteborg yapıyordu. Badou, Belhanda ve Donk gibi pas özürlü orta sahayla bunu nasıl yapardık orası da muamma tabi farkındayım da elimizdeki oyunculara baktığımızda ne kadar leş de olsa Selçuk'la başlamak biraz daha mantıklı olurdu Donk yerine. Mesela Donk'un Onyekuru'ya defansın arkasına attığı 2 uzun top vardı ofsaytla kesilen. Selçuk o tarz pasları daha iyi atabilirdi.

Hoca'nın artık ben her yerde kazanmak için çıkarım topumu oynarım felsefesinden uzaklaşıp yeri geldiğinde rakibin gücünü de göz önüne alarak beklemeyi bilen oyun tarzını da denemesi onun adına olumlu bir gelişme, bu yaşta değişime ve gelişime açık olduğunu gösteriyor taktir ediyorum ama dünkü maç bunu yapması gereken maç değildi.

CL deplasmanlarında eyvallah bunu yap, ilk maçı deplasmanda oynadığın eleme maçlarında bunu yap ama 2 gol lazımsa bu kadar beklemek doğru değil.

Peşin edit: Dünyada bizim için en uygun hocanın Fatih Terim olduğunu düşünen birisiyim. (Nagelsman'ı vs. getiremeyeceğimiz için)

5-1 yenilmezdik de belki 3-2 falan yenilirdik. (5-1'i biraz abartarak söylediğini düşünüyorum)

Peki dünkü "Sabaha kadar oynasak da 2 gol bulmamızın imkansız olduğu, turu geçmemiz için ufak da olsa umudumuzun olmadığı futbolu" mu yoksa 3-2 kaybedecek olsak da önde basarak bize o 2 golü getirecek oyun planını mı tercih etmeliydik Ahmet?

Porto deplasmanı farklıydı biraz, o puan maçıydı, 1 puan bizim işimize gelecekti daha 3 maç vardı. O maç için kurgulanan plan kesinlikle doğyuydu. Buna elimizde forvet olarak Sinan'ın olduğunu ve bu yüzden kontatak oynamaktan başka çaremiz olmadığını da katarsak, o oyun planı en iyisiydi, işe de yaramıştı. Biraz becerikli olsak galibiyetle dönerdik.

Ama dünkü maçta oyunu biraz daha karşı alana yıkmamızı daha doğrusu en azından bunu denememizi beklerdim. Kendi yarı alanımızda olan faulde tüm uzun boyluları ceza alanına gönderip toğu şişirmeyi bize ve hocaya pek yakıştıramadım. Maç topiğinde de yazdım bunu en son 90larda CL'de Göteborg yapıyordu. Badou, Belhanda ve Donk gibi pas özürlü orta sahayla bunu nasıl yapardık orası da muamma tabi farkındayım da elimizdeki oyunculara baktığımızda ne kadar leş de olsa Selçuk'la başlamak biraz daha mantıklı olurdu Donk yerine. Mesela Donk'un Onyekuru'ya defansın arkasına attığı 2 uzun top vardı ofsaytla kesilen. Selçuk o tarz pasları daha iyi atabilirdi.

Hoca'nın artık ben her yerde kazanmak için çıkarım topumu oynarım felsefesinden uzaklaşıp yeri geldiğinde rakibin gücünü de göz önüne alarak beklemeyi bilen oyun tarzını da denemesi onun adına olumlu bir gelişme, bu yaşta değişime ve gelişime açık olduğunu gösteriyor taktir ediyorum ama dünkü maç bunu yapması gereken maç değildi.

CL deplasmanlarında eyvallah bunu yap, ilk maçı deplasmanda oynadığın eleme maçlarında bunu yap ama 2 gol lazımsa bu kadar beklemek doğru değil.

Peşin edit: Dünyada bizim için en uygun hocanın Fatih Terim olduğunu düşünen birisiyim. (Nagelsman'ı vs. getiremeyeceğimiz için)
Yazdıklarından hayal kırıklığına uğradığın izlenimini alıyorum Berkan. Ne yalan söyleyeyim ben de benzer durumdayım biraz. Lakin Benfica'nın ilk 10 dakikadaki hücumlarını dikkate alırsak, topla çıkmaya çalıştığımız, ilerde bastığımız düzende absürt bir skor da ortaya çıkabilirdi. Zaten böyle farklı yenilgilerimizde genelde Fatih Hoca vardır. Madrid maçında da 6 yemiştik örneğin, maçı açıp izlesen fena top oynamamışız dersin ama sonuç felaket. Açıkçası Benfica da böyle bir tehditti.

Oyun-skor-tur açısından haklısın ya da haksızsın diyemiyorum ama felsefe açısından boyumuzun ölçüsünü aldığımızı söyleyebilirim. Dünyalara kafa tutarım diyen Terim yoktu saha kenarında dün, orası kesin.

Yazdıklarından hayal kırıklığına uğradığın izlenimini alıyorum Berkan. Ne yalan söyleyeyim ben de benzer durumdayım biraz. Lakin Benfica'nın ilk 10 dakikadaki hücumlarını dikkate alırsak, topla çıkmaya çalıştığımız, ilerde bastığımız düzende absürt bir skor da ortaya çıkabilirdi. Zaten böyle farklı yenilgilerimizde genelde Fatih Hoca vardır. Madrid maçında da 6 yemiştik örneğin, maçı açıp izlesen fena top oynamamışız dersin ama sonuç felaket. Açıkçası Benfica da böyle bir tehditti.

Oyun-skor-tur açısından haklısın ya da haksızsın diyemiyorum ama felsefe açısından boyumuzun ölçüsünü aldığımızı söyleyebilirim. Dünyalara kafa tutarım diyen Terim yoktu saha kenarında dün, orası kesin.

Evet açıkçası tur boyunca oynadığımız oyun, skor, ilk maçta golden sonraki tepkisizlik, takımın bir türlü havaya girememesi, bizim taşıdığımız heyecanın yarısını bile göstermemesi, dün gol pozisyonu üretmedeki kısırlık hepsi büyük hayal kırıklığı oldu.

Boyumuzun ölçüsünü aldık ki hoca da Benfica'nın bizden iyi olduğunu itiraf etti, o da farkında herşeyin, yine değişimi işaret etti Haziranda, şu anda bu seviyelere gücümüzün yetmediğini itiraf etti.

Elimde Okan-Suat-Emre mi var ileride basayım, yine bunlara ek olarak Hagi mi var pas oyunu oynayayım dese o da haklı ne diyeyim.

Farazi bir soru soralım.

Devre arasında kadroları olduğu gibi değişseydik Benfica ile sizce hangi takım turu geçerdi?
Darma duman ederdik. Özelikle santroforu adamların tam Fatih Terim'in istediği tarzda birisi. Hücum pressini zekice yapan ve devamlı rakip savunmaya tehdit olan birisi.

Diğer mevki oyuncuların bizimkiler ile üstünlüğünü tartışmak yersiz olur. Adamların kadrosu bey bizden daha iyi

Darma duman ederdik. Özelikle santroforu adamların tam Fatih Terim'in istediği tarzda birisi. Hücum pressini zekice yapan ve devamlı rakip savunmaya tehdit olan birisi.

Diğer mevki oyuncuların bizimkiler ile üstünlüğünü tartışmak yersiz olur. Adamların kadrosu bey bizden daha iyi
Tabii net bir veri değil ama transfermarkta göre Benfica'nın kadro değeri bizim 3 katımızdan fazla.

Tabii net bir veri değil ama transfermarkta göre Benfica'nın kadro değeri bizim 3 katımızdan fazla.
Hepimizde az çok göz var galiba :)

Vasat diyeceğin tek oyuncuların yok. Adamların orta sahaları topu stop Edip sürmesi bile aradaki farkı gösteriyor.

Hücumda ama biraz etkisiz buldum açıkçası bunları iki maçta da. Ya biz çok iyi savunma yaptık yada o konuda sorunları mevcut rakip biraz direnç gösteren bir rakip ise.

Hiç katılmıyorum.

Bu takım ilk yarıyı felaket kötü bir performansla geçirdi.

Sene başında Fenerbahçe'ye bile doğru düzgün üstünlük kuramadılar.

Santraforlarından hiç memnun değillerdi eski 34 yaşındaki santraforlarına döndüler.

Ama hoca değişikliği ile şaha kalktılar.

İsterseniz internette taraftarların, spor yazarlarının kura çekildiğindeki Benfica yorumlarına bakın.

Onlar da plansız bir takımdı ama planlı bir takıma döndüler.

Kadrolarımız arası bir uçurum olmadığı kanaatindeyim.

Transfermarkt bedelleri ligden ve takımın daha önceki transfer başrılarından etkileniyor.

Muhtemelen şu an Marcao Benfica'da olsa karşısında 15 milyondan aşağı yazmazdı.

Hiç katılmıyorum.

Bu takım ilk yarıyı felaket kötü bir performansla geçirdi.

Sene başında Fenerbahçe'ye bile doğru düzgün üstünlük kuramadılar.

Santraforlarından hiç memnun değillerdi eski 34 yaşındaki santraforlarına döndüler.

Ama hoca değişikliği ile şaha kalktılar.

İsterseniz internette taraftarların, spor yazarlarının kura çekildiğindeki Benfica yorumlarına bakın.

Onlar da plansız bir takımdı ama planlı bir takıma döndüler.

Kadrolarımız arası bir uçurum olmadığı kanaatindeyim.

Transfermarkt bedelleri ligden ve takımın daha önceki transfer başrılarından etkileniyor.

Muhtemelen şu an Marcao Benfica'da olsa karşısında 15 milyondan aşağı yazmazdı.
Benfica takımını sezon başından beri takip etmediğim için bu konuda yorum yapamam.

Kadro mühendisliği doğru ise Fatih terim başarılı olur. Bunu kariyerinde hep gösterdi.

Kadro yanlış kurulduğu vakit tökezler ki bunu zaman zaman gördük. Özelikle meşhur ikinci dönemi. Kadroyu kendisi kurduğu gibi yanlış kadro mühendisliği ile ne olduğunu gördük. Oda hattasız bir hoca değil sonuçta bir çok hocadan olduğu gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt