Fatih Terim | Teknik Direktör (ARŞİV) - Sayfa 64 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim | Teknik Direktör (ARŞİV)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yönetimle beraber erken davranıp gelecek sezon için hazırlıkları şimdiden başlaması lazım yoksa kendi mezarını kazmış olacak. Yine son anda topçular alınırsa gelecek sezon da çöpe gider 99%.

Gelecek sezon için yardımcı ekibini şimdiden yanına çağırmalı, elmander mi geliyor kim geliyorsa gelecek sene için planlara başlansın.

Arap aklından kurtulmalıyız, başarıya aç genç ve yetenekli ekibi toplamalıyız. Güzel futbol beklemiyorum hiç bir zaman bu ligde, ancak mücadele edecek ve son dk ya kadar hırsla oynayacak adamlar lazım bize. Taraftar 90 dk sonunda bu takımı alkışlayacak bu kadar basit.

hocanın gelecek sezonda başarılı olacağına inanmıyorum ama yerine gelecek hocanın da başarılı olacağını sanmıyorum. kadro, kaleci ve defans dışında umut vermiyor, o da muslera´nın nasıl döneceğine bağlı. tapulu oyuncularımızın maaşı yüksek, yaşları geçkin, mental olarak bitikler. kiralıklar dışında iş yapar diyeceğimiz tapulu oyuncular yok. orta saha resmen bomboş. seneye ş. ligi de yok oyuncu kiralamakta zor.

dediğim gibi gelecek sezondan, hocadan umudum yok. beklentim hocanın 30´u geçkin adamlar yerine gençleri, satılabilecek oyuncuları takıma kazandırması. tek atımlık kurşunu olan takımın babel, diagne, falcao gibi adamları almaması gerekirdi. bonservissiz diye 30 üstü adamları yüksek maaşla almak takımın geleceğini bitirmekten başka işe yaramıyor.

fazla sorumluluk alıyor bazen öylesine sorumluluk yükleniyor ki
yönetiminde üstünde olduğunu hissediyor bizlere.

ortada bir başarısızlık var, ve bizim bunu birine yıkmamız gerekiyor.
bence suçlu kesinlikle yönetim
bana yönetimin kellesini ver ki padişahım olasın. bunu ft aynen söyledim buyrun:

keramettin ziya: biz kılıcı keskin bilirdik. bu adalet değil, merhamet.
dorukata ağa: ve tarihte görülmemiştir ki; merhametten maraz doğmasın. fatih terim bize söylesin bi padişahın merhameti mi üstündür adaleti mi?
fatih terim: ben padişah değilim.
dorukata ağa: ama ben derebeyiyim! istediğimi ver ki padişahım olasın.
fatih terim: padişahlık seçimle olmaz

fena kapışma vardııııı

sportif direktörlüğe geçip futbolu a'dan z'ye yönetip teknik taktik isini genç ve heyecanlı arkadaşlara bırakmalı. İstediği gibi sayıp sövsün elestirsin özgür olsun.

Benim tanıdigim fatih hoca onyekuru darbesi vurulduğunda s..rım onyekurusna der gider takımdaki en benzer özellikli oyuncuyu hazır eder dipten çıkarttırdı, gamlı baykuş gibi dertlenmezdi.

Sezon başlamadan önce hazırlık maçında bir alman takımından 5 dk da 4 gol yememiz panathinaikosla hazırlık maçını 2-1 zar zor kazanmamız küme düşmüş oyuncularını kaybetmiş süper kupa maçında akhisar pozisyonları değerlendirse kupayı alırdı ,tehlike çanları bu dönem başladı ama hoca göremedi

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İstifaya çağıranların da haklılık payı var o bizim efsanemiz bu kadar kolay harcanmaz diyenlerin de.

Açık konuşmak gerekirse ben Antep maçında geciktirdiği değişiklik dışında ligin ikinci yarısı için hocayı eleştiremem. Çünkü hoca kendini sahaya vermeye başlamıştı. Bu da doğal olarak takıma yansımıştı. İkinci yarıya iyi başlamış ve her maç üstüne koyarak gidiyorduk ta ki pandemi belası ülkemize de sirayet edene dek. Takım net bir biçimde ivme kazanmıştı ve üstüne koyarak gidiyordu. Sivasspor'a karşı ise saçma sapan bir penaltı ve kaçırılan fırsatlar yüzünden puan vermiştik. Özellikle ilk yarı baya iyi oynamıştık. Hızımız kesilmese bjk - rize - antep üçlüsünde puan kaybı yapmazdık diye düşünüyorum. Bjk'yi mejekeyi takım değil taraftar boğardı zaten. Bu senaryoda ise bildiğin şampiyonluk yarışının en net ortağı olurduk, sonuna kadar da giderdik. Ha olur muyduk? Bence büyük ihtimal olabilirdik. Lakin pandemi bütün dengemizi alt üst etti. Çünkü geriden gelen ve ivme yakalamış olan takım bizdik. Dolayısı ile bu iş en çok bizi bozdu, hızımızı kesti. Lige tekrar dönülen maçta Muslera'nın çok talihsiz bir şekilde bacağının kırılması ise bizim için bu senenin rengini belli etti zaten. Oradan dönebilmek mümkün değildi. Muslera dediğin adam takımın yarısı zaten.

Bir sezon düşünün; Sakatlanmadık oyuncunuz kalmamış, bunu fırsat bilen hakemler de ince ince veya kalın kalın doğramış, başkan çok ciddi bir rahatsızlık geçirmiş, hoca ve yöneticiler korona salgınına yakalanmış, kiralık oyuncunu lig bitmeden takımı geri çağırmış vs...

Ha hocanın çok ciddi hataları da oldu elbet. Özellikle ligin ilk yarısında yaşadığımız kepazeliklerin izahı yok gibi bir şey. Başka hoca olsa Ocak ayını göremeden şutlanırdı. Kendini sahaya vermedi, motivasyonu ve formu yerinde değildi. Transfer yanlışları da cabası oldu. Özellikle Babel'i aldırıp uzun süre sabretmesi ve Belhanda'yı taraftara rağmen savunması affedilir gibi değildi. Sonra bir önceki sezon gibi ocak mocak demeye başladı. Ha dediğini yaptı da. Takımı yine düzeltti ama bu sefer de pandemi vuku buldu. Bir de Arda mevzusu var tabi. Bu konudaki tutumunu da hiç beğenmemiştim. O savaşı Mustafa Cengiz'in kazanmasına sevinmiştim.

Rakiplerimize karşı son 25-30 yılda bir psikolojik üstünlük yakaladıysak bu işte bu adamın payı büyüktür inkar edemeyiz. Yaşayan efsanemizdir doğrudur. Lakin kafası yerinde mi değil mi? Malum yaşı var bu önemli bir konu. Kafası yerinde ve kendini tamamen sahaya vermiş, takımını fizik ve mental açıdan disipline sokmuş ve o takıma kayıtsız şartsız hükmedebilen bir Fatih hoca bu ligin yine içinden geçer zaten. Fb'yi bjk'yi hamsi'yi başakşehir'i falan birbirlerine sokup sokup çıkarır, sonra bir yağlar paklar falan tekrar sokup çıkarır. Ama dediğim gibi başka şeyleri düşünmeyen sadece ama sadece sahayı düşünen bir Fatih Hoca'dan bahsediyorum.

Velhasıl kelam aklı yerindeyse eğer bana göre bu adam 1 yıllık krediyi rahat rahat hak ediyor. Bence seneye de kalmalı. Başta araplar olmak üzere takımda kafasına göre takılan herkesi silmeli ve göndermeli, gerekirse kadro dışı bırakmalı. Gençlere daha fazla ağırlık vermeli ve Falcao&Babel gibi değil de Sörloth gibi adamları bulup takıma aldırmalı. Daha az maliyetli ama kaliteli genç oyuncular bulmalı. İt gibi koşan genç ve diri bir takım kurmalı. Bunları yapamam diyorsa zaten hiç durmasın, ivedilikle emeklilik kararı alıp evde tüm vaktini torunlarına vermeye şimdiden başlasın.

İç sahada 16 puan bıraktık, 9'u pandemi öncesinde. Son iki yılda ise sırasıyla 2 ve 8 puan bırakmıştık. Durumu hakemlerle açıklayamayız, son iki yıldaki puan kayıplarında hakem hataları çok daha netti.

Şampiyonlar liginde sadece 1 gol atabildik. En az koşan takımların başındayız.
Ligde ilk 7 içinde en az gol atan takımız. Kaç tane maç son dakikalarda gol yedik. Bir ara 60'a kadar gol yemiyor sonra dağılıyorduk. Geçen sene Muslera'nın topu ayağında tutup zaman geçirmesinden yaka silkiyorduk.
Son 5 haftalık form tablosunda sonuncu sıradayız.

Corona olmasa belki yine şampiyon olurduk ama takım oyun olarak ileri gitmiyor. Sorun kiralık oyuncu transferi olamaz. Yıllardır takımda olan ya da bonservisiyle bize katılanlarla kiralıklar arasında fark yok.
Oyunun oturması gibi bir bahanemiz de olamaz, olmamalı. En basitinden Babel niye transfer edildi, hareketli kanat oyuncusu neden alınamadı, Falcao varken ona yağmur gibi orta açacak oyuncu neden yok gibi onlarca soru sorulabilir. Transferde X oyuncunun alternatifi benzer özelliklere sahip bir başkası olmalı. Her seferinde alakasız oyuncu tiplerini kovalıyoruz. Bu konuda hoca da kabahatli.

Takım kondisyon olarak kötü, 3-4 haftada belirgin şekilde görülebilecek herhangi bir duran top organizasyonu 2-3 yıldır yok. Kimse şut çekemiyor, her antrenmandan sonra on beşer dakika şut çalışılsa bile çok fark edecek.

Terim'in oyuncu değişiklikleri de açıklanması zor türden. Normal şartlarda ligdeki herhangi bir antrenörün Selçuk'a bir saniye süre vereceğini sanmam. Bazen hiç oyuncu değiştirmesek daha iyiydi dediğimiz oldu.

Bana kalırsa ligdeki en az 4-5 hoca bu sezon bu kadro ile Terim'den daha fazla puan toplar ve yarışın içinde olurdu.
Tabii Terim gibi final periyodunun üstesinden gelebilecek ikinci bir hocanın olmayışı da ayrı konu. Şu kör topal sezonda bile bir iki kırılma anında hata yapmasak, hakkımız olan lehte kararlar verilse ipi göğüsleme ihtimalimiz yüksekti. Sakatlık, hakem hataları gibi olumsuzluklara rağmen kazanılabilecek bir şampiyonluktu. Terim'e olan kızgınlığın ve eleştiri dozajının bir sebebi de bu. Hoca, bahanelere bulaşmayı sevmezdi. Kaybetse bile elinden geleni yaptı diyebileceğimiz bir takım seyretmeliyiz.

İyi bir kondisyoner, teknik, taktik bilgisi olan yardımcılar ve daha keyfiyetli antrenmanlar şart.

Transferde başarılı, kulübün haklarını savunmaktan imtina etmeyen yöneticilere de ihtiyacımız var.

Yav madem o kadar kolay yoldan geçen şampiyon yapıyor bizi niye Terimsiz 15 senede 4 kere olmuşsun bir kişi de gelip bunu anlatsın bana Terim'in hiçbir özelliği yoksa. Hatta sen ve senin gibiler için özelliği olmasını bırak komisyoncu, tazminat peşinde koşan takıma çöpten başka bir şey doldurmayan, teknik taktik, antrenmandan bir haber birisi. Burada bir mantık hatası yok mu? Her işi yanlış yapıp üstüne kendi çıkarları için Galatasaray'ı zarara uğratmaktan çekinmeyen bu adam nasıl 20 tane kupa almış yaw? Bir yerde hata olmasın bak baya saçma duruyor.

Çünkü her gittiğinde arkasında tonla borç ve çöp bıraktı.

Onun bıraktığı enkazı temizleyip biraz düzlüğe çıkana kadar 2 -3 sene geçiriyor.

Tam düzlüğe çıkıp üç beş kuruş kasaya para girince şak yine gelip kaymağı yiyip tekrar arkasında enkaz bırakıp kaçıyor.

Onun bıraktığı enkazı temizleyip biraz düzlüğe çıkana kadar 2 -3 sene geçiriyor.

Tam düzlüğe çıkıp üç beş kuruş kasaya para girince şak yine gelip kaymağı yiyip tekrar arkasında enkaz bırakıp kaçıyor.

Bu enkazi toplamak icin minumum 2 sene gececek.

Lucescu'ya 2000 de bıraktığı kadro enkazdı yani? Avrupa şampiyonu kadro? Ya da Mancini'ye bıraktığı takım? BIr önceki sezon ş.l. de çeyrek yapmış. Bunlar mı enkaz? Her gittiğinde dediğine göre bunları da kast ediyorsun.

çekirge bir sıcrar (2017 2018)
iki sıcrar (2018 2019)
bye
bu sezon 20 puan farkla sampiyon olacak kadroyu enkaza cevirdi.
Dursun Özbek bu takımı kurduktan sonra geçtiğimiz 2 sezon şampiyon olamasaydık o maliyetlerle, gerçek enkazı görürdük. Yani o çekirgenin sıçrayışları baya bir kritik. Bu arada öncesinde de bir 6 atlayışı var hocanın. Tecrübeli yani bu konuda.

Dursun Özbek bu takımı kurduktan sonra geçtiğimiz 2 sezon şampiyon olamasaydık o maliyetlerle, gerçek enkazı görürdük. Yani o çekirgenin sıçrayışları baya bir kritik. Bu arada öncesinde de bir 6 atlayışı var hocanın. Tecrübeli yani bu konuda.
bana masal anlatma
terim bu sezon teknik direktorluk namına hicbirsey yapmadı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt