Fatih Terim'den Transfer Açıklaması - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'den Transfer Açıklaması

Cevap: Fatih Terim'den Transfer Açıklaması

bende açıklamarını dinledim. Çok güzel konuştu. Bundan sonra içime hiç birşeyi atmayacağım herşeyi paylaşacağım dedi. Diarra konusunda ekonomik boyutu ekledi. Aştığını açıkça söyledi. Onun dışında bence Terim bir forvet bir kanat bir de bek aldıracaktır takıma. Olursa da bir tane yerli olur gibi me geliyor.

İstanbula döndüklerinde ayrılıklar olacak dedi. Geçen sezonların sakatlık raporları doktor raporlarını inceliyormuş. Darbeye bağlı olmadan sakatlık kabul edilmez dedi. Takımı diyete sokmuş. Aralarında en isteklisi hırslısı Ardaymış. Ayrıca bu sene daha iyi kaptan olacağını takımı sahiplendiği söyledi. Sanırım Ebou de bitecek gibi arkadaşlar. Bizi çok istiyormuş.

................Muslera.............

Eboue...Ujfa....Servet...Hakan

.................Melo...............

Kazım....x?.......Selçuk...Arda

...............Baroş.................

Önde ve baskılı oynayabilen bir ekip yaratacaklar sanırım.

bende açıklamarını dinledim. Çok güzel konuştu. Bundan sonra içime hiç birşeyi atmayacağım herşeyi paylaşacağım dedi. Diarra konusunda ekonomik boyutu ekledi. Aştığını açıkça söyledi. Onun dışında bence Terim bir forvet bir kanat bir de bek aldıracaktır takıma. Olursa da bir tane yerli olur gibi me geliyor.

İstanbula döndüklerinde ayrılıklar olacak dedi. Geçen sezonların sakatlık raporları doktor raporlarını inceliyormuş. Darbeye bağlı olmadan sakatlık kabul edilmez dedi. Takımı diyete sokmuş. Aralarında en isteklisi hırslısı Ardaymış. Ayrıca bu sene daha iyi kaptan olacağını takımı sahiplendiği söyledi. Sanırım Ebou de bitecek gibi arkadaşlar. Bizi çok istiyormuş.

................Muslera.............

Eboue...Ujfa....Servet...Hakan

.................Melo...............

Kazım....x?.......Selçuk...Arda

...............Baroş.................

Önde ve baskılı oynayabilen bir ekip yaratacaklar sanırım.

Baros'un yerine Ade veya Arshavin ne güzel olur

---------Adebayor----------

Arda------------------Kazım

---Melo---Selcuk---Lass----

Hakan-Servet-Ujfalusi-Eboue

----------Muslera----------

Bu orta saha bizim yarı sahamıza top geçirmez lan. :asd:

Not:Öncelikle şu kadroya Hakan ve Serveti üzülerek yazdığımı belirtmek isterim.

-------------Muslera------------

Sabri----Ujfalusi-----Servet------Hakan

Eboue-----Selçuk-----Melo-------Arda

------Arshavin-------------------------

------------------Adebayor------------

Top bizdeyken 4-2-3-1

Top rakipdeyken 4-4-1-1

Arshavin 2. forvet olarak oynayacak,gerektiğinde geri gelip top alacak.

Arda ve Eboue beklere ve ortasahaya maç boyunca yardım edecek.

Benim kadrom budur.

Yooh Adebayor fazla olur la alamayız derseniz Elmander veya Baroş form durumuna göre yeterli olur.

arkadaşlar şunu söyleyim yazın bi kenara bugün gördüm ki sabri zaruri durumlar hariç bekte oynatılmayacak. eboue akın yapabilen bir bek olarak isteniyordur. bugün şunu da gördük açık açık kazım fizik olarak sağ kanatta iyi fakat yaratıcılık ve bitiricilik bakımından yetersiz, transferlerden biri sağ kanat olur. lassanaya gelince lass defansif orta saha ama önde de oynayabilecek teknikte tecrübede olduğu için isteniyor. toparlarsak culio, stancu gider, lass (veya o ayarda bir orta saha), bir sağ kanat, eboue ve bir de forvet transfer edilir. yani yönetim yan çizmezse en az 3 transfer yapar imparator. galatasaray bugün bana 2000in galatasaray tarzını anlayışını ruhunu hatırlattı. gol kısırlığı haricinde keyif aldım gerçekten maçtan ama bunu twente maçında söylemek çok zordu. demekki bazı değişiklikler çok yaramış takıma (ujfalusinin hücuma çıkan bek ve sabrinin presçi inatçı ortasaha olarak oynaması gibi)

Cevap: Fatih Terim'den Telegol'e Önemli Açıklamalar

-------Muslera--------

Sabri--Ujfa--Semih--Herhangi biri

-----Selçuk-----Melo-------

---------Diego------------

Eboue--------------Arda-----

--------Adebayor-----------

ULAN

Herhangi biri yerine Caglar oynadi mi cok guzel kadro oluyor tek sey haric . Dizilis 4-3-3 ve Eboue bu taktikte sag bekten baska yerde oynayamaz . Hele o son 3'te hic oynayamaz .

Transfer belliki 1-2 oyuncu ile sınırlı kalmayacak uçan bir takım olacağız hissediyorum Fly fly :)

Hazırlık maçları ve yaptığı açıklamaları, oluşacak oyun şablonu çerçevesinde değerlendirecek olursak, diziliş iki farklı şekilde düşünülüyor. Yeri geldiğinde orta sahada çift yönlü iki oyuncu oynatarak ileride bir hücum oyuncusu çoğaltılacak, yeri geldiğinde de (mesela dün oynanan Inter maçı) orta sahada özellikle birinin defansif yönü daha ağır olmakla beraber üç oyuncu oynayacak. Tüm bu değişimleri düşünürken de, bu olasılıkları zora girildiğinde bir farklılık olarak değil, takımı şartlara göre daha güçlü kurma anlamında değerlendirdikleri anlaşılabilir. Çünkü bu değişimde rol oynayabilecek ve transfer edilmesi düşünülen oyuncular bunu gösteriyor.

İnter maçında takımı çok beğendim felsefe olarak ilerleme olduğu belli lakin bir husus var ki takım bu yönden çok çok eksik bireysel becerileriyle gol hazırlayabilecek pozisyon yaratabilecek oyuncumuz yok Arda dışında.Ligde genelde kapalı takımlara karşı oynayacağız ve bu kilidi açacak çok çok az adamımız var.Özellikle rakiplerimiz ceza sahasına gömüldüklerinde.Modern futbolda 10 numara kavramı tartışılıyor çoğu takımda kullanmıyor fakat tipik ofansif ortasaha oynatmayan takımlar orta sahanın göbeğinde çok iyi pas yapabilen oyuncular barındırıyor.Bizde selçuk melo bu işi ne kadar götürür tartışılır.Reyes tarzı bir hem oyunu aklıyla yönetebilecek ve birebirde rahat adam geçebilecek oyuncu yada modric tarzı bir ofansif ortasaha lazım diye düşünüyorum bu problemin çözülebilmesi için.( örnek olarak verdim oyuncuları yanlış anlaşılmasın )

Bana göre eboue bizde diyebiliriz bu açıklamaya göre.. culionun satılma olayından bahsediliyor kalmasından yanayım ben en azında orta sahada gecen sene kötü olmamıza rağmen iki yönlü mücadelesiyle göz doldurmuştu inşallah satmaktan yana olmaz fatih hoca. forvet transferi içinse evet baros iyi kaliteli bi golcü ama onun ayağına bakan bi takım olmadığımızı onun da anlamasını sağlamalıyız transfer yaparak. elmander golcülüğünden çok koşan pres yapan bir forvet stancu da o tarz da ama biraz daha fazla gol atanı onun için milito gibi bitiriciliği sağlam biri gelmeli..

Eboue-Adebayor gelse yabancı transferi kapanabilir.

Volkan Sen

Ozgur Cek

Alper Potuk

Serdar Aziz

Bunları alsak birde harika olur.

Bu açıklamadan sonra yarın Eboue'yi kap'a bildirmek zorundayız :D

Melo konusundada Tafo sır vermişti kasıtlı yapıyorlar abi aslında taraftarın tepkisini tamamen ölçmek için..

Çok tuhaf bir yönetim biçimimiz var fakat çok hoşuma gidiyor..

+Ortasahaya 2 adam istemek acaba bir ofansif orta saha ve orta sahanın sağ iç kısmına mı bir de..

Bilemeyeceğim..

Çok su götürür bu transfer dönemi fakat Lassana Diarra gelir mi bilmem ama gelirse kıyamet kopar mükemmel ötesi bir adam..

---------Adebayor----------

Arda------------------Kazım

---Melo---Selcuk---Lass----

Hakan-Servet-Ujfalusi-Eboue

----------Muslera----------

Bu orta saha bizim yarı sahamıza top geçirmez lan. :asd:

Bu takım ligde çok zorlanır.

Şampiyonlar Ligi gibi beraberliklerin de iş yaptığı bir platformda başarılı olur ancak sürekli kapanan takımlara karşı böyle bir kadro ile gol bulmak oldukça sıkıntılı olur.

Özellikle sakatlık faktörünü de unutmamak lazım. Selçuk yada Arda gibi bir ismin sakatlığında inanılmaz sıkıntı çekeriz.

Twente ve İnter maçlarında Emre Çolak'ın uzun süreli forma şansı bulamaması da beni hayal kırıklığına uğrattı.

F.Terim in sol bek istememesinin nedeni, yada şöyle diyeyim kendimi avutabilceğim neden :eek: sanırım;

Hücümcu sağ bek ile ileriye çıktığında kalan defans oyuncularıyla geride 3 lü oynamak istemesi,o pozisyona girmelerini istemesi sanırım..H.Balta da stoperden dönme olduğu için bunu uygulayabilir..

Ne bileyim başka türlü Balta dan bişey olmayacak :eek:

168077_Galatasaray_SK.jpg

YEDEKLER: Elmander-Culio-Ceyhun-Yekta-Hakan Balta-Ufuk-Kazım-Gökhan Zan

Üst Alt