Fatih Terim'den VAR, Arda Turan ve Transfer Açıklaması - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'den VAR, Arda Turan ve Transfer Açıklaması

Belhandanin yanına ardayi alacak ikisini de taraftarı sınamak için kullanacak hoca.Bu arada seri yi yolla hoca 6 ay işkence çekeceğiz yoksa Allah'tan kiralık yoksa onu da yollamazdi

Evet işte sonunda beklenen an geldi. Terim her zamanki gibi kaçmaya (kendini kovdurmaya) zemin hazırladı ve fitili ateşledi. Ülkede spor ve siyasetin içinde 40 yılı aşkın süredir bulunan herkes gibi kendisi de taraftarın ve Türk insanının ne kadar galeyana müsait olduğunu bildiği için başkanı taraftarın önüne atıp, anında kutuplaşmaya zemin hazırladı. Kısaca böl ve fethet taktiği.

Terim genel tabloya şöyle bir baktı. Gördü ki şampiyonluk yarışında geçen seneki gibi tek rakibi yok. Zirveyle de 10 puan fark var. Üstündeki 5 takımdan 4'ünün sahasına gidecek. Ocak ayı masalı da fos çıktı. Kadro güçlenmedi. Gitmesi gerekenler gitmedi. Alınabilecek adamlar da zaten belliydi. 3-5 aydır topa vurmamış isimler geldi. Oynanan futbol ilk yarıya göre 1 tık daha mücadeleci ama hepsi o kadar. Değişen fazla birşey yok. Dolayısı ile Terim'e bir sigorta lazımdı, o anda Arda imdadına yetişti.

Şimdi herşey önümüzdeki 3-4 maçlık periyoda bağlı. Önündeki kolay fikstürde 3 maç üst üste ıkına sıkına bile olsa kazanıp şampiyonluk potasına girerse, o saatten sonra ne Arda kalır ne bir şey. "Arda mı, o da kim, tanımıyorum" diyip yola devam edecektir. Ama tek bir maçta bile puan kaybı gelir ve puan farkı daha da açılırsa işte o zaman Arda'yı sigorta olarak kullanarak, hem kendini kovduracak hem de yine böyle rezil bir sezondan sonra bile mağduru oynamayı başaracaktır.

Hocam kusura bakma seni seven destekleyen biriyimdir her zaman ama bu Arda olayında malesef yanlışsın. Taraftarın nerdeyse tamamına yakını istemiyor bu herifi, isteyende sırf sen istiyorsun diye kerhen tamam diyor. Yönetim zaten karşı gelmesine. E şimdi bu ısrar neyin nesi. Kovulmak yada istifa etmenin yerini yapıyorsun gibi geldi bana, olurda işler ters giderse bu da bahanen olacak sanırım. Bu tavır yakışmıyor hocam sana. Bu klüpteki yerin bambaşka eyvallahta klübün sahibi sen değil taraftardır bunu hiç bir zaman unutma.

Hala tanıyamayanlar var Fatih Hocayı. İyi güzel hoca, büyük başarılara imza attık buna kimse karşı çıkmıyor, bu kulübün yaşayan efsanesinir ama adamda net karakter sorunu var. Bunu inkar edenin de karakter sorunu vardır o kadar net söylüyorum.

Hoca Ardayı almıyorsanız kovun beni diyor resmen.
Adam her seferinde aynı şeyi yapıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arda'yı da ayrıca tebrik etmek istiyorum. Araya soktuğu insanlarla takıma dönmek için o kadar çok uğraştı ki daha takıma gelmeden koca Galatasaray'ı karıştırmayı başardı. Defolsun nerede oynayacaksa oynasın artık.

Fatih Hoca'yı da çok severim, başarısını ve Galatasaray'a kattıklarını asla inkar etmem. Ancak kendisi kıytırık bir Arda yüzünden takımı bırakıp gidecekse, şimdiden gitsin o zaman. Galatasaray'ın sorunlarını çözemeyecek, gittiği uyduruk takımda bile yedek kalmış, tamamen kendi itibarını kurtarmak için dönmek isteyen bir oyuncu için koca takımın geleceğini heba etmek ne Allah aşkına?

Son düzenleme:
Tudor varken devre arasında Terim hayalleri kurduğumuz dönemde bire bir aynı cümleleri yazmıştım, o dönem tam da bu gerekiyordu karbon kağıdı koyacak derecede aynı şeyleri yazmıştım lakin gel gör ki hoca bu ''düşük profilli'' neredeyse her dediğini yapan yönetimle bile bir şekilde anlaşamamayı başardı, şu an zaten tarif ettiğin gibi bir yönetim olmasaydı Terim'i çoktan yemişlerdi, malum lisecilerin veya camianın ağır toplarının taraftarı falan iplediği yok milleti ağlata ağlata yollamışlardı yakın geçmişte.

Şunu da belirtmeden geçmeyeyim, hocayı zaman zaman eleştirsem de her daim hakkını teslim edenlerden biriyim saygısızlık yapmamak için ekstra çaba sarfederim neticede şöyle bir geçmişe bakıyorum 40 yaşına merdiven dayadık rakiplerle kendimizi kıyaslıyorum çok güzel günler görmüşüz anasını satayım ve bu güzel günlerde de Terim'in payı çok büyük neyse daha fazla dramatize etmeyeyim, hoca kulübü tam anlamıyla teslim edilecek biri değil, bazı konularda çok ciddi zaafı olduğunu ve yeterli olmadığını düşünüyorum, Türkiye ligi ve bizim için müthiş bir teknik direktör lakin aklı başında güçlü bir yönetimle çalışması kendisi açısından da camia açısından da daha hayırlı ama tabi bu yazıldığı kadar kolay bir şey değil en fazla 2-3 yıl sürdürülebiliyor.
Öncelikle tüm falsolarina ragmen Terim'i seven biriyim.

"Türkiye ligi ve bizim için müthiş bir teknik direktör" kismini ve sonrasini saymazsak yazilanlara katiliyorum.

Terim'in TD olarak miyadi doldu, son 2 sezonda sampiyon olma nedenimiz rakiplerin rezil durumda olmasi. Oynadigimiz futbol berbat, CL'de basimiza gelenler ortada.

Kisisel özelliklerinden dolayi Terim baskanlik veya yöneticilik yapmaya katiyen uygun biri degil. TD olarak basarilari, kulübe kazandirdiklari, efsane olusu vs. inkar edilemez. Taraftardan gerekli ilgi ve sevgiyi de aliyor zaten. Gelinen noktada yapmasi gereken istifa etmek degil, emekli olmak.

Hoca Ozanın satışında yönetime anlayış gösterdi,yönetimde Arda konusunda şayet şartları makulse sorun çıkarmayabilirdi.Hoca tüm camia desteklemezse Arda geldiğinde yaşanacakları biliyor bu sebeple bu tarz konuşmalar yaptı.Başkan ise sadece yaşı sebebiyle istemiyoruz demeye getirdi o da çok açık konuşmuyor.Olası bir olumsuzlukta seçim kaybettirmesinden ,taraftarı karşısına almaktan korkuyor olsa gerek.

Bunca olaydan sonra, yönetim istemeyerek tamam dese, biz de lanet olsun tamam desek, Arda gelip oynar mı acaba.

Bu saatten sonra Arda nın bize yapacağı en büyük güzellik, yarın başka bir takımla sözleşme imzalamasıdır.

Zarar verdiğinin farkındadır umarım ve hala bunda diretecek kadar karaktersiz değildir diye düşünüyorum

Hoca Ozanın satışında yönetime anlayış gösterdi,yönetimde Arda konusunda şayet şartları makulse sorun çıkarmayabilirdi.Hoca tüm camia desteklemezse Arda geldiğinde yaşanacakları biliyor bu sebeple bu tarz konuşmalar yaptı.Başkan ise sadece yaşı sebebiyle istemiyoruz demeye getirdi o da çok açık konuşmuyor.Olası bir olumsuzlukta seçim kaybettirmesinden ,taraftarı karşısına almaktan korkuyor olsa gerek.

Fatih Terim'in bu noktada en büyük hatası bütün camia'nın Arda Turan'ı kabul edebileceğini, taraftar olarak bizim ikna edebileceğimizi düşünmesi oldu. Fatih Terim son ana kadar Arda'yı istediğini sesli olarak söylemedi. Bu yüzden Arda hem forumlarda hem sokakta daha çok tartışılmaya başlandı. Tartışıldıkça da yaptıkları, karakter sorunları hatırlanır oldu. Bu noktadan sonra olur da Arda gelirse tribünleri bölmeden, stadyumun en az yarısı tarafından ıslıklanmadan futbol oynama imkanı yok. Zaten başakşehir'de bile oynayamamış adamın bizde oynaması akla mantığa sığan bir durum da değil o ayrı bir konu.

Mustafa Cengiz'in ise Fatih Hoca'yla yolları ayırması ihtimal dahilinde değil. Lise tayfası köpek balığı gibi etrafında dolanırken Fatih Terim ile yollarını ayırması demek ciddi bir taraftar desteğini kaybetmesi anlamına geliyor. Mustafa Cengiz'i beğeniyor ve takdir ediyorum ancak özellikle aldığı desteğin yarısının da Fatih Terim'in ismi ve başarılarıyla geldiği de bir gerçek.

Bu saatten sonra Arda'nın gelmesine ihtimal vermiyorum. Zaten Fatih Terim'in kızdığı konu da bu oldu. İstenmediği düşünülmediği konusunda çıkan haberlerin ardından o istenilen benimsenme olmayacak takım dahilinde. Fatih Hoca'da kıytırık Arda için istifa etmeyeceğine göre bu şekilde ite kaka devam ederiz yolumuza.

Liverpoolu başkanı 40 maçtır yenilmez yapmış. Kloop'un görevine son verilmesi lazım. Boşuna duruyor orada. Daha yönetim ne iş yapar teknik kadro ne iş yapar bunu bilmeyen birçok kişi var. Başkan dürüstmüş. Dürüst olacak zaten ne olacaktı ki.. Fatih Terim 10 tur attığı yollardan bunlar daha yeni gidiyor. Fatih Terim olmazsa rakiplere laf bile söyleyebilecek durumları yok. Rakipler zaten farklı işlerin peşinde bir de Terim düşmanları da onların ortağı olmuş.. Neymiş kimse kulüplerin üzerinde değilmiş. İnsan olmadan ne marka kalır ne kulüp.. çöp olur gider. Şampiyon kişi olmadan lider olmadan hiçbir marka yaşayamaz. Sen 10 -15 sene şampiyon olama görelim bakalım taraftar kitlen ne şekile giriyor. Yeni nesillerin Galatasaraylı olmasında Fatih Terim en büyük pay sahibidir. Bakınız 1996'dan beri. Sadece işinin uzmanı iyi bir yönetim lazım. Onlarda en iyi kendi işini yapacak bildiği işi yapacak. nzozi alınmış, lemina alınmış, seri alınmış falan filan diye atanlara da duyurulur. Bu isimler klüpleri tarafından istenmediği için tüm kulüplere önerilir işine gelen alır işine gelmeyen almaz. Elneny de aynı böyledir. Yönetimin transfer başarısı falan değildir. En iyi parayı sen verirsin sen alırsın bu kadar basit. Bunları beleşe aldı da denemez çünkü zaten takımları kovmuş zaten. Sözün özü; Yönetim işini yapacak Terim Hoca işini yapacak. Arda konusuna gelince.. Fatih Terim on kere diyor zaten teknik bir karar değil.. Buradakilerde yazmış da yazmış topçuluğu üzerinden yürüyüp gitmiş.. Kimse bilmiyor bir siz biliyorsunuz 2-3 senedir performans vermediğini. Adam zaten ondan bahsetmiyor adam diyor ki hataları var sevapları var ama çekirdekten Galatasaraylı ve bence geri dönmeli katkısı olur diyor.. Türkçe anlamayanlara Türkçe bir de çevirmenlik yapıyoruz. Adamların algıları o kadar kapalı ki Terim hocanın söylediklerini anlayamıyorlar bile. Terim Hoca'nın tek hatası var oyun sistemine uygun oyuncular almadı. Ne önerdilerse tamam dedi. Hepside ağır ve yaşlı adam sonuçta piyasada boşta olan..Genç oyunculara gelince. Kimse gerizekalı değil hazırsa oynar. Kendini gösterirse oynar.

Adam zaten ondan bahsetmiyor adam diyor ki hataları var sevapları var ama çekirdekten Galatasaraylı ve bence geri dönmeli katkısı olur diyor.. Türkçe anlamayanlara Türkçe bir de çevirmenlik yapıyoruz. Adamların algıları o kadar kapalı ki Terim hocanın söylediklerini anlayamıyorlar bile. Terim Hoca'nın tek hatası var oyun sistemine uygun oyuncular almadı
Sana kalmadı kimseye çeviri yapmak , önce bu bahsedilen katkının ne olacağını açıklayın. Altı bomboş fikirlerle hocanın hata ettiğini kabullenemiyorsunuz bu şekilde çünkü. Açıklama beklediğim ikinci husus ise hocanın bir türlü göremediğimiz oyun sistemi. Nedir bu sistemin özellikleri açıklayabilir misiniz ? 3. dönüşünün ilk sezonundan sonra sistem namına tek bir emare göremedik biz çünkü. İnsan Liverpool'u örnek verirken utanır yahu.

Üst Alt