Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler!

Sezonun basinda niye direk yabanci kondisyoner getirmedi? Oyuncularin italyan reis geldiginden belli daha direncli ve 60-65. dakikadan sonra dökülmemesi baya göze carpiyor. Bu hocanin degilde kimin sucu?

Oyuncu degisikleri genellikte gec geliyor. Avrupada bazi hocalar 70. dakikaya kadar 3 adam girdiriyor, bizde bazen 70. e dogru ilk adam giriyor.

Bunlar cok basit düzeltilecek seyler.

Feghouli haric Linnes, Marcao ve Luyindama fazla elestiri yemiyor. Zaten diger beklerin konusuna girersen, orda bunun yerine Linnes oynamali yazan tonca üye var...

As kadromuzu biliyorsun sen olsan maç kötü gittiğinde oyuna kimleri sokarsın ve dakika kaçta yaparsın bu hamleleri ?

96-2000 ve 2011-12 sezonlarındaki takımları izleyen herhangi birisi bu sezonki takımdan ve oyundan memnun olamaz, bırakın o kadroları kurup oynatan adamı.

Geçiş döneminde 2 şampiyonluk+tr kupası gayet iyidir. Tabii ekstrem bir geçiş dönemi olduğunu da belirtelim. Sezon ortasında yönetim+teknik kadro değişiyor, ffp kısıtlaması varken orta sahandaki en etkili adamı satıyorsun yerini kadro dışı birisiyle dolduruyorsun. Sonra gol kralını satıp yarım sezon forvetsiz oynuyorsun, alt yapıdan stoper çıkarıp 11 milyona satıyor iki tane taş gibi savunmacı alıyorsun o paraya. Bu arada hükümet-tff-mhk-diğer kulüpler bariz şekilde uğraşıyorlar seninle ve medyada da tam tersi bir algı oluşturulmuş durumda. Buna rağmen vurup geçiyorsun.

Diğer kulüplerin durumlarını da göz önüne alırsak, taraftar-yönetim ve teknik kadronun bu kadar uyumlu olduğu(En azından köstek olan yok, 1-2 vizyoner müptezel dışında) bir ortamda her şeyin daha iyiye gideceğini ön görüyorum.

Sampiyon olsak ta olmasak ta artik emekli ol hoca dedim. Bir dolu laf isittim. Bir iki kisi haric kimseyle dogru durust tartisamadik. Ben Hala diyorum emekli olsun. Siz diyorsunuz bu ligte futboldan basksa hersey var ve Terim'den baskasi bu isi beceremez. O kisminda hakli olabilirsiniz. O zaman yardimcilarini degistirsin kondisyoner buldugu gibi taktikten anlayan kendisine mac icerisinde tavsiyelerde bulunacak asistantlar getirsin. Bir NBA veya NFL takiminda kac tane yardimci antrenor var, assistant var. Hepsini gorevi ayri. Tabi kendisinin egosu boyle bir degistirme musade eder mi bilmiyorum. Ya emekli olsun ya da kadrosunu degistirsin. Terim icin en iyi yer yonetim kuruludur.

Lafin Kisasi Ben sahsen son haftalarda oynanan topu elestirmeyecegim ama sezon sonu ayrintili bir analiz yapilmasini gerekli goruyorum. Zira bir bucuk sene oldu. Eski oyunculari da var, milli takimdan tanidigi oyuncular da var. Bu hocanin takimi degil lafi bayatladi.

İki transfer döneminde de alınan oyuncuları Fatih Terim’in istediğine beni kimse inandıramaz. Transferler tamamen yönetimin eseri.

Demek Luyindama ve Marcao yu da mi yönetim aldi Terim istemeden. Hayret normalde böyle tutan transfer oldu mu direk hocaya yazilir, ki yazan da cok var burada.

Bu isin icinden cikilmaz böyle bakarsan. Ayrica Mustafa Cengiz ve Apo Terim istemedigi müddet hic bir halti yapamaz, hele hele de Apo.

Kilit nokta bu. Icinde bulundugumuz donem bir gecis donemi degildir iddiasinda cogu makul elestirmen.
Bu hocayı tanımakla alakalı bir durum. İyi ya da kötü bunun bir geçiş-değişim dönemi olduğu bariz. Devre arasında aldığı radikal kararlar da bunu destekler nitelikte.

Hoca ne yapsin yedek kulübesi kötü demek de bir yere kadar yani.

Yedekteki oyuncularin cogunu kendi aldirdi ya da kendi döneminde transfer oldu. Iki Emre, Ömer, Semih, Mugdat bu bes oyuncu bu sezon transfer edildi mesela.

Bu adamları hiç savunmuyorum ama Ömer Bayram 400.000 euro, Emre Taşdemir, Semih ve Muğdat bonservissiz geldi. Ve en az maaşları alanlar da bu elemanlar yanlış bilmiyorsam(Semih hariç). Yedek kulübesinin geri kalanı alt yapıdan elemanlar ve eski topçulardı sezonun genelinde.

Bu örneği bozan tek adam da Emre Akbaba ücreti dolayısıyla ki onunla ilgili olumlu-olumsuz bir eleştiri anlam ifade etmeyecektir sakatlık durumundan ötürü. Zaten yedek ya da as yorumu da yapamıyoruz aynı sebeple.

Toplamda 400.000 euro bonservisle alınan 4 adam üzerinden bir argüman ürettiğini hatırlatmak isterim.
Bu noktada eleştirilecek transferler Semih Kaya(Maaşından ötürü) ve Diagne. Ama zaten Diagne'nin hocanın ilk tercihi olmadığını iyi biliyoruz muhtemelen ffp de düşünülerek yapılan bir transferdi ki öyle olup olmadığını yazın öğreneceğiz. Takımda kalırsa yandık, büyük hata.

Tabii kiralık olmalarından dolayı maliyetleri düşük olan Onyekuru ve Ndiaye transferlerini başarı olarak yazabiliriz. Aynı şekilde Marcao ve Luyindama'yı da. Luyindama'nın bonservis biraz tuzlu olsa da maaşlar çok uygun. İkisinin toplamı Serdar'ın maaşı kadar neredeyse. Kesinlikle başarılı bir transfer operasyonu.

Üst Alt