Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler!

Evet bir de bu konu var. Terim dışında kime tahammül edildi. Mancini, Rijkaard gibi üst düzey teknik direktörler bile geldi istifaya çağrıldı. Çok zorlamanın alemi yok. Bizim futbol kültürümüz, hatta bizim yaşam felsefemiz bu. Asla sabır gösterilmiyor ve hemen başarı bekleniyor.

Niye? Bu takım daha iyi futbol oynayacak kalitesinde değil ki.

ben taraftar bakış açısını anlatmak icin o benzetmeyi yaptım

ben taraftarım, futbol uzmanı olmak zorunda degilim
gol kacırırsa futbolcuya saydırırım
transfer olmazsa yönetime saydırırım
takım kötü oynarsa hocaya saydırırım
bunlar normal tepkiler ve eleştiriler, rahatsız olmaya gerek yok

dogrudur, galibiyet gelince ortadan kaybolurum
takıntılı bir manyak mıyım ki maçı kazandıktan sonra da aynı tempoda internet forumlarında takıma hocaya saydırmaya devam edeyim
kafayı takmayın böyle lüzumsuz tartışmalara

Bu kadro Lig için bile aslında yetersiz bir kere.

Şampiyon olursak bu ligin kalitesizliği sayesinde olacağız.

Kötünün iyisi şampiyon olacak her türlü işte.
Şampiyonlar Ligi'nde bu takım nasıl dengesiz ve istikrardan uzak bir takım olduğunu gösterdi.

Ve deplasmanlar.... Tudor döneminde rezalet ötesi olan bu deplasman konusunda Fatih Terim döneminde ötesiyi silip rezalet bir futbolcu anlayışı izledik.

Takip saha ve rakibine haddinden fazla saygıda çıkarak korkak oyuncular topluluğu var.

Soru basit, sabrı falan geçin. 2011 sezonu oynanan oyun sebebi ile maç günlerini iple çekiyor muyduk çekmiyor muyduk? Oynanan o oyun ile başarının geleceğinden emin miydik değil miydik? O takım sıfırdan kuruldu üstelik ve çok sürmedi dokuz on hafta sonra ümüğünü sıktık hepsinin.

İki sezondur deplasman maçlarını dil altı hapı ile izliyor muyuz izlemiyor muyuz? İki sezondur kötü durumda dediğimiz rakiplere rağmen lig ve kupayı kıl payı kazanıyor muyuz kazanmıyor muyuz? Bu takım ise sıfırdan kurulan bir takım değil, üç dört oyuncu dışında bir arada oynuyor ki bu bahsettiğim üç dört oyuncudan ikisi Luyindama ve Marcao. Bunun yanında Feghouli de fecaat şekilde vites yükseltti aslan kel.

ben taraftar bakış açısını anlatmak icin o benzetmeyi yaptım

ben taraftarım, futbol uzmanı olmak zorunda degilim
gol kacırırsa futbolcuya saydırırım
transfer olmazsa yönetime saydırırım
takım kötü oynarsa hocaya saydırırım
bunlar normal tepkiler ve eleştiriler, rahatsız olmaya gerek yok

dogrudur, galibiyet gelince ortadan kaybolurum
takıntılı bir manyak mıyım ki maçı kazandıktan sonra da aynı tempoda internet forumlarında takıma hocaya saydırmaya devam edeyim
kafayı takmayın böyle lüzumsuz tartışmalara
Ben kolay kolay kimseyle tartışmaya gitmem. Yazılış tarzım belki ofansif gele bilir sadece :)

Bende eleştiriyorum ayrıca arada sırada kendime göre uygun bulduğum vakitlerde.

İsteyen de eleştirisini yapa bilir tabiki ama bazıları net bel altı ve art niyetli saldırılarda bulunuyor. Onlarda takmıyorum genellikle aslında... Stresli iş gününde denk gelince belki laf sıkıştırılmış olabilirim arada sırada sadece :)

Soru basit, sabrı falan geçin. 2011 sezonu oynanan oyun sebebi ile maç günlerini iple çekiyor muyduk çekmiyor muyduk? Oynanan o oyun ile başarının geleceğinden emin miydik değil miydik? O takım sıfırdan kuruldu üstelik ve çok sürmedi dokuz on hafta sonra ümüğünü sıktık hepsinin.

İki sezondur deplasman maçlarını dil altı hapı ile izliyor muyuz izlemiyor muyuz? İki sezondur kötü durumda dediğimiz rakiplere rağmen lig ve kupayı kıl payı kazanıyor muyuz kazanmıyor muyuz? Bu takım ise sıfırdan kurulan bir takım değil, üç dört oyuncu dışında bir arada oynuyor ki bu bahsettiğim üç dört oyuncudan ikisi Luyindama ve Marcao. Bunun yanında Feghouli de fecaat şekilde vites yükseltti aslan kel.

Alkole mi başladın Kenan hayırdır? O kadro kalitesiyle bugünkü sümüklüleri kıyaslıyorsun resmen!

Mevcut futbol takımına teknik ve yeterlilik açısından yapılan her eleştiri istediği kadar abartı olsun sonuna kadar haklıdır benim nazarımda. Futbol namına bir şey oynamıyoruz, kazanmamız bu durumu değiştirmez. Tek tek saymaya gerek yok daha penaltıya vuracak adama karar veremiyoruz, duran toplar bla bla bla o yüzden oyna devam. Kazanan her zaman haklı değildir.

Kalite açidan bi BJK bizi geçiyor bazi mevkilerde onun disinda lig icin yeterli bir kadromuz var. Sorunlardan biri oyuncularin gec form yakalamasi. Bu da kismen Fatih hocanin sezon öncesi bu konularda yeterince dikkat etmemesiyle alakali. Kendisi Tudordan çok daha iyi bir hoca ama kondisyon ve fiziksel anlamda calismalara gelince Tudordan 1-2 sey ögrenebilir. Gecen sezonun ilk yarisinda takimin kondisyon ve fizik seviyesi oldukca iyiydi. Kendisi bu sorunu Bartaliyla hatasini kismen telafi etti ama genel anlamda bu tarz seylerle sezon öncesinde baslamak lazim.

Bu ve sezonun ilk yarisinda as forvetsiz olmamiz (Eren ve Mugdati saymiyorum).

Beğenmediğimiz o isimler olmasa kim oynayacaktı? FFP cezasından kılpayı kurtulduk. O paralar gayet makul.
MK ben de diyorum işte bu bomboş kalitesiz adamları takıma dahil edeceğimize direkt altyapı oyuncularını alalım kadroya. Sonuçta hiç bir işe yaramıyor Muğdat Ömer gibileri. Yer kaplıyorlar sadece.

Bunların doldurduğu kadro derinliğini gençler de pekâlâ doldurur. Ezkaza gençlerden 1-2 tanesi parlar belki işimize yarar. Her türlü daha mantıklı bir olay.

Daha maddi boyutuna değinmedim bile.

sent via GSC

MK ben de diyorum işte bu bomboş kalitesiz adamları takıma dahil edeceğimize direkt altyapı oyuncularını alalım kadroya. Sonuçta hiç bir işe yaramıyor Muğdat Ömer gibileri. Yer kaplıyorlar sadece.

Bunların doldurduğu kadro derinliğini gençler de pekâlâ doldurur. Ezkaza gençlerden 1-2 tanesi parlar belki işimize yarar. Her türlü daha mantıklı bir olay.

Daha maddi boyutuna değinmedim bile.

sent via GSC

Altyapimizi cok abartiyorsun, daha dogrusu futbolda iki seviye var gibi goruyorsun. Yerli futbolcular o kadar lesh degil yani

Altyapimizi cok abartiyorsun, daha dogrusu futbolda iki seviye var gibi goruyorsun. Yerli futbolcular o kadar lesh degil yani
yok yav selcugun aldigi sansi gencler4 vermeden ogrenemeyiz,
Bu sene sadece bir macta 3 tane genc topcu oynattik o cocuklarin oynadigi dakikalar bu sene izledigim en guzel top oynadigimiz dakikalardi.
Altyapimizi kucumseme pas oyununu cok iyi oynuyorlar

yok yav selcugun aldigi sansi gencler4 vermeden ogrenemeyiz,
Bu sene sadece bir macta 3 tane genc topcu oynattik o cocuklarin oynadigi dakikalar bu sene izledigim en guzel top oynadigimiz dakikalardi.
Altyapimizi kucumseme pas oyununu cok iyi oynuyorlar

Altyapimiz iyi ama mac da Keciorengucu maciydi, onu diyorsun galiba sanirsam

Bence de bu sezon yerli kalitesi dusunulunce daha cok dakika alabilirlerdi ama uzun vadede 3-5 ne verecegi belli yerli de lazim

Fatih hocayı eleştirenleri eleştirmek de tabi bir hak.

Bu başlığa o açıdan hiçbir itirazım yok ama gelin şu apaçık gerçeği tepit edelim ki hocanın doğrularını övüp yanlışlarını eleştirenler de dahil hocayı eleştiren forumda toplasan iki elin parmağını geçmez onlar da olmadık hakaretlere, organize şekilde tahriklere maruz kalıyorlar.

Eleştirenlere sen şu konuda haksızsın ya da yanılıyorsun şeklinde değil de doğrudan diğer takımlı olmak, en hafif tabiri mal, şerefsiz, kudur, koydu mu gibi ifadelerle kaşılık veriliyor.

Oysa örnek vermek gerekirse Can BÜYÜK'ün eleştirisi Uğur YILMAZ'ın eleştirisi eleştirmeyenlerden daha mı az Galatasaraylı yapar onları?

En iyi ihtimalle alıntısız, isimsiz sataşmalara maruz kalıyorlar.

En büyük yalan da eleştirin ama şöyle eleştirin böyle eleştirin kabul edelim.

Böyle bir şey de hiçbir zaman olmuyor tabiki.

Her eleştiri aynı sert ve organize tepkiyi görüyor.

Kaldı ki kim nasıl eleştireceğini neden bir başkasına sorsun?

Ayrıca kazanma üzerine övülen adam CL'de tarihin en kolay grubundan çıkmayınca da bir zahmet eleştirilsin değil mi?

Kadromuz kötü tamam da rakiplerin de ligde Akhsiar filan işte bu takımlara bile atak sürekliliği yakalayamayacak kadar mı kötü?

Ozan Yunus ve Celil oynamis

Ozellikle Celil neden bu kadar az dakika aldi ben de anlamadim. Yasini basini almis ama iyi oynadi firsat bulunca
celille yunusun paslasmasini hala unutamiyorum bu sene belki pismeleri icin fazla sure verilmedi ama seneye bu cocuklari kullanmayacaksak birlikte oynatacagi bir takima vermemiz gerekir.
ikisininde kumaşı sağlam celil ozellikle sonradan girip pas istasyonunu saglayici olarak cok rahat oynar.

Ben hocaya bu yüzden kızıyorum çok. Selçuk bu sene oynadığı macta neyi değistirdi. Hadi 1-2-3-5 mac denedik hala niye ısrar ediyoruz anlamıyorum. Misal ahmet ve semih niye surekli sans buluyorlar ozana sans verilince ne oldugu ortada ne kaybedebiliriz ki.
Mugdat niye oyuna giriyor girdiginde ne katki sagladi.

Yanlış yapıyoruz bu çocuklar böyle kazanılmaz yetişmez ya oynayacaklar yasayarak ögrenecekler ya adam akıllı yardımcı hocalar tarafından eğitilip geliştirilecekler bizde ikisi de yok.

Sene sonunda 25 yaş üstü turk birakmayip kalanlara şans tanımamız lazim.
Yedekleri diri tutup güzel bir uyum sağlarsak önümüzdeki 5 sene cidden kimse tutamaz bizi ama o evlat bu vefa dersek gelecek yıllarda bu seneki gibi sansli olamayabiliriz, millet pusuda bekliyor zaten adımlarımızı cok iyi atmamız lazım.

Gokhan, Emre, Celil, Yunus, Sinan, Emre Mor, Gökay, Deniz bir orta sahaya birde stopere bir topcu daha aldık mi yerli olarak cok dehset bir yerli hattı olusturmuş oluruz. Bunların hepsi pas oyunu oynayabilen ve hızlıca rakip sahaya gidebilen oyuncu grubu.

celille yunusun paslasmasini hala unutamiyorum bu sene belki pismeleri icin fazla sure verilmedi ama seneye bu cocuklari kullanmayacaksak birlikte oynatacagi bir takima vermemiz gerekir.
ikisininde kumaşı sağlam celil ozellikle sonradan girip pas istasyonunu saglayici olarak cok rahat oynar.

Ben hocaya bu yüzden kızıyorum çok. Selçuk bu sene oynadığı macta neyi değistirdi. Hadi 1-2-3-5 mac denedik hala niye ısrar ediyoruz anlamıyorum. Misal ahmet ve semih niye surekli sans buluyorlar ozana sans verilince ne oldugu ortada ne kaybedebiliriz ki.
Mugdat niye oyuna giriyor girdiginde ne katki sagladi.

Yanlış yapıyoruz bu çocuklar böyle kazanılmaz yetişmez ya oynayacaklar yasayarak ögrenecekler ya adam akıllı yardımcı hocalar tarafından eğitilip geliştirilecekler bizde ikisi de yok.

Sene sonunda 25 yaş üstü turk birakmayip kalanlara şans tanımamız lazim.
Yedekleri diri tutup güzel bir uyum sağlarsak önümüzdeki 5 sene cidden kimse tutamaz bizi ama o evlat bu vefa dersek gelecek yıllarda bu seneki gibi sansli olamayabiliriz, millet pusuda bekliyor zaten adımlarımızı cok iyi atmamız lazım.

Gokhan, Emre, Celil, Yunus, Sinan, Emre Mor, Gökay, Deniz bir orta sahaya birde stopere bir topcu daha aldık mi yerli olarak cok dehset bir yerli hattı olusturmuş oluruz. Bunların hepsi pas oyunu oynayabilen ve hızlıca rakip sahaya gidebilen oyuncu grubu.

Valla tek umudum hocanin yeni gelmesi, dolayisiyla gelecekte daha cok genc oynatacak olmasi

Yoksa altyapimiza yazik. Biz Fener Bjk gibi degiliz, ciddi bir altyapimiz var degerlendirmeyeceksek cok yazik

Üst Alt