Fatih Terim'in Kredisi Ne Zaman Tükenir? - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'in Kredisi Ne Zaman Tükenir?

kredi lafı fazlasıyla ticari bir kavram. bir değer için kullanılıyorsa zaten maddi bir şeyden bahsediliyordur. o maddi unsurda değerini bulunca, kar getirdiğinde veya değerini yitirdiğinde elden çıkartılır. biz taraftar için galatasaray metafiziksel bir değerdir ama içinde bulunduğu organizasyonlar da maddi değeri olan bir olgudur. hocaların kredisinden ziyade böyle kulüplerin kredisi vardır ve başarısızlıkta bu kredi azalır.

yoksa x kişi efsane olabilir. taraftarın büyük kısmı babasından bile çok sevebilir ama dediğim gibi maddi gelire muhtaç kulüpler başarı için daha iyisini aramak zorundadır. sportif başarı olmadığı an taraftar sayısı bile düşer. fatih terim'in galatasaray'da kazandığı başarıların maddi getirisi elbette tartışılmaz. hem taraftar sayısı olarak, hem itibar, hem maddi olarak hocanın sağladığı fayda türkiye'de belki hiçbir hocaya nasip olmamıştır.

hocanın galatasaray'a zarar verdiğini düşündüğü an istifa edeceğini tahmin ediyorum. hoca en fazla başarısız geçen bir sene durur takımda. zaten asıl sorun fatih terim'den sonra başlayacak. yerine gelecek hoca'ya taraftarın sabrı olmayacak. büyük ihtimal yönetim değişecek. birkaç sene benim umudum yok ne yazık ki galatasaray'dan. o arazi satışlarıyla borç kapanmadıysa kolay kolay da bir daha kapanmaz. liselilerin de vurgun yapacağı bir ekonomisi kalmadığı an kulübün, birkaç seneye yabancı birine satılır galatasaray.

Ben orada gecen sene yapilan devre arasi transferlere laf ediyorsun sandim ona cevap verdim ozur dilerim. Diger meseleye gelirsek fatih hocanin kazandirdiklari harcadiklari muhasebesini yaparsak galatasaray cok buyuk borclu cikar ki avrupa kupasinin maddi degeri bile yok
Özrünü kabul ettim, erdemliğini göstermiş oldun. Bende kendi adıma seni kırdıysam özür dilerim.

Fatih terim kısmına gelirsek benim için her zaman efsanedir, yasattıkları yeter eğer bugün şampiyonluk konusunda ufacık bir umut tasiyorsak içimizdeki terim yapar hissinden dolayı. Kendisi hayalleri gerçeklere dönüştüren kişidir benim için. İnternette her yerde terim bizi batirdi denilirken forumda 2.gelişi ve saldırdığı ve sonra oyuncuların akıbeti konusunu açmıştım, belki şampiyon olamadık ama o oyunculardan zarar da etmemistik totalde herşey kafa kafaya geliyordu.

Ayrıca ben hocanın transfer istemesine harcamasına yıllarca hiç takmadım, aslında hiçbir hocaya takmadim bu konuda bizim ülkede hocalar aha oyuncu alıyorlar paramız bitecek sıçacagiz gibi gereksiz bir algı var. Transfer tabiki yapilacak 1 milyar euroluk takimlar gidip 200 milyon euroluk transfer yapıyor kimse yapmasin mutlu mesut yaşayalım. Benim takıntim her zaman donk, selçuk gibi heriflere verilecek paraların muhasebesi. 10 tane ozamwafor alınsın sesimi etmem bunlardan 2 tanesi tutsa sana kazanç olarak minimum 30 milyon euro(başkasına verilecek maaş ve bonservis geliri).

Son iki senedir terimin ekibine takigim ben ister terim tutuyor denilsin, ister bunlar yağver kardeşim densin ben bu vasıfsız kendini göstermekten aciz ekipten rahatsizim. Değişim olacaksa ilk bunlardan başlanacak, yeni oyuncular alınacaksa bunlar raporu vermeyecek bu isin teknik uzmanları verecek.

İzlandalı oyuncular topun elleriyle rakip kaleye götürebilir diyebilecek futbol vizyonunda birisi bir futbolcu için nasıl sağlıklı yorum yapabilir ki. Bu adamin önerdigi adam çok gol atıyor login buğu diagneden öteye gidemez. Ve maalesef bizim scout ekibi konusunda da ayni fikre sahibim. Sorsan her turnuvayı izliyoruz, tüm avrupayı tariyoruz ama 2.5 milyon euro bonservisi crivelliyi bulamıyoruz.

##Hemen bir portekizli hoca##

Dunyanin profesyonel hicbir sektorunde gecmisle yasanmaz. Tarihin unutulmamasi ayri sey, eskimis beyinleri degistirmemek ayri sey. Basarilarini kimse silemez. Tarihimizin en iyi kadrolarininda kendisine saglandigi bir gercek. Yalnizca tarihimizin degil dunya futbolunda adi unutulmayacak, Hagi, Drogba ve Sneijder gibi adamlarin hepsiyle calisma sansina sahip oldu. Eline iyi bir kadro gelmedigi zaman oynadigimiz feci futbollari unutanlar olabilir, bizler unutmadik. 2.5 yildir oynanan rezil futbolun, Avrupa’da ezilen takimin sorumlusu kendisidir. Yeni dunyaya ayak uydurabilecek genc teknik adamlara yatirim yapmalidir bu kulup.

Lafta güzel söylüyorsunuz da iş icraat gelince ne olacak acaba? Genç ve yetenekli bir teknik direktöre bu taraftar ne kadar sabır ve tahammül göstebilecek? Bu iş sadece genç ve yetenekli teknik direktörle olacak iş değil. Sen çok yetenekli birini getirsen de Türkiye'deki kaotik ortam ve futbolcuya dayalı sistem karşısında hiçbir şey yapamama ihtimali de var.

Birbirinize bu kadar saygili oldugunuzu gormek beni uzuyor, aksam mactan sonra herkes birilerinin sulalesine sovecek, imparatorun da dedigi gibi sisirilmis beklentilere girmeyelim, yuksekten dusmeyelim. Saygili olmaniza gerek yok, sinirinizi ve butun duygularinizi en iyi sekilde ifade edin, kendinizi baskilamayin. Allah yardimcimiz olsun.

Lafta güzel söylüyorsunuz da iş icraat gelince ne olacak acaba? Genç ve yetenekli bir teknik direktöre bu taraftar ne kadar sabır ve tahammül göstebilecek? Bu iş sadece genç ve yetenekli teknik direktörle olacak iş değil. Sen çok yetenekli birini getirsen de Türkiye'deki kaotik ortam ve futbolcuya dayalı sistem karşısında hiçbir şey yapamama ihtimali de var.
Derdimiz Turkiye’de basari degil. Iyi futbol ve Avrupa’da ezilmeyen bir takim. Bunlar saglandiginda ligde de basarili olmama ihtimalimiz yok. Bu forma yedek kulubesine teknik adam ceketide assan sampiyon olabiliyo zaten bu ligde. Degisimden korktugumuz surece oldugumuz yerde sayacagiz. Denemek lazim. Yeni getireceginin basaramama ihtimali vardir. Olmazsa denemeye devam edeceksin. Kaybedecek hicbir seyimiz yok. Bundan kotu futbol oynamadik 30 yildir.

Fatih Terim'i yerden yere vurduğunuz için kendini daha zeki sanan insanlar; siz komiksiniz. Fatih Terim gittikten sonra gelecek yabancı teknik direktörün takımı şaha kaldıracağını düşünenler; siz daha da komiksiniz. Olaylara daha geniş perspektiften bakıp, mantık çerçevesinde Fatih Terim'i eleştiren arkadaşlar; sizler cansınız.

Ben en çok şunları seviyorum, çok tatlılar "Şampiyonluk, kupa falan umurumda değil artık iyi futbol istiyorum!"
xD

Evet ateş alev alev büyüyor Hocam..

Ocak ayı transferler ile revizyon ve bir " sihirli değnek" lazım olacak...

Öldüğünde de tükenmez ligimizin kalitesi arttığından ergenlerin de ekseriyeti Galatasaraylı olduğundan popüler bir takım olduğumuzdan boşuna yangın yapılıyor hepsi o...

Hocanın kredisi olmasına var da ama takımın hali hal değil. Yani oyuncular dışında bu takım yirmi maçtır organize tek bir atak yapamamışsa gollerinin yüzde doksanını penaltı duran top karambolden atmışsa sene başı nerde 30 yaş üstü adam var takıma doldurulmuşsa kurtarıcı olarak gerçekten yürümeye bile bunu abartı olarak söylemiyorum naptı bu adam kendine bilmiyorum sigara alkole mi bulaştı bağımlı mı oldu açıklanmayan bir hastalığı mı var bilmiyorum ama yürümeye takatı olmayan Selçuk hem CL de hem ligde oyuna alıp iyice maçı rakibe veriyorsan ki Taylan diye bir çocuk almışsın oynat işte Selçukun yaptığı neyi eksik yapabilir bunlara baktığımızda hocanın kafasının takımda olmadığı görünüyor. Hatta bence hoca her şeyi bırakmış gibi geliyor çünkü sokaktan geçen adamı koy takımın başına Selçuğu almaz oyuna. Mariano yu Nagatomo yu Belhandayı oynatmaz.
Ciddi anlamda düşüncem şu hoca antrenmanları izlemiyor bence ezbere kadro kuruyor isme göre kadro kuruyor. Tespitim bu benim.
Bunun sebebide sıkılmışlıktır heralde.
O vakit bırak hoca. Heykens gibi emekli oluyorum de ve ol çünkü yok heves istek kalmamış sende. Bunun krediyle alakası yok sen sıkılmışsın.
Terimi tanıyanlar bilir sıkılgan adamdır zaten o yüzden zırt pırt bizi bırakıp milli takıma gidiyordu. Orada bir rahatlıyordu sürekli maç yoktu ayda bir antrenman maç yapıyor geri kalan zamanda kafasını dinliyordu. Şimdi öyle değil her gün antrenman her hafta iki üç maç adam resmen bu sezon uğraşmıyor ya. Takıma antrenman da ben maç taktiği anşattığını bile zannetmiyorum.
Hocam hem kendin için jem Galayasaray için bırak. Ezbere takım kurmayan isme göre kadro kurmayan hırslı bir hocaya ihtiyacımız var.
Bu sezon geçti tabi seneye artık. Ama umarım hoca bu durumunu kabul eder ve emekli olur.

Hocaya oynattığı kötü futboldan ötürü kızıyorum ama Arda Turan'ın transferi gibi bir şey yaşanmazsa kolay kolay istifa demem.

Üst Alt