Haber - Fenerbahçe, Süper Kupa Maçında Sahadan Çekildiği İçin PFDK’ye Sevk Edildi - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Fenerbahçe, Süper Kupa Maçında Sahadan Çekildiği İçin PFDK’ye Sevk Edildi

Bjk ertelenen maça çıkmadığına puan silinmedi diye hatırlıyorum Ligde, bunda da silinmez, silinmesin de zaten.

ASY'de eze eze döve biçe kanırta kanırta yenip şampiyon olalım. Bir kez daha bunların maçında kupa kaldıralım.

Türkiye kupasi maci ayridir..

Super Kupa maci ayridir..

Nasil ?

Bu Mac Türkiye kupasi maci olsaydi SILINMEZ diyenlere katilabilirdim.

Ama super kupa STATU olarak hem LIG hem de Türkiye kupasindan gelmektedir.
3 puan silinmesi dogru olacaktir.

24_1_a'nın devamında zaten aynı davranışı 2. kez yapan bir takımın alt lige düşürüleceği yazıyor, demek ki kupa-lig ayrımı olmadan sahadan çekilirsen direkt lige yansıyor.
Bunun tartışılacak tarafı yok.
Hukukta açıkça belirtilmeyen maddeler sanık lehine işler ancak ek madde ile bu durumu bağlamışlar, normal bir hukuk devletinde alacağı ceza 3 puan silme (vicdanı olur olmaz ayrı konu ama hukuki) olması lazım. Ha alır mı derseniz, sahada adam yumruklayan, tekmeleyen oyuncuya ceza veremeyen anlayış her şeyi yapar.

Benim şahsi düşüncem de Fener'i bu maça çıkarmak için oyuncularına bilerek ceza vermediler hukuksuzluk yaptılar, danışıklı dövüştü! Ancak Ali,Ekşi'yi de trolledi,sözünde durmadı! Şimdi kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan Ekşi'nin giderayak öc alma zamanı, geçirip giderse de şaşırmam, insanoğlu!

Bjk ertelenen maça çıkmadığına puan silinmedi diye hatırlıyorum Ligde, bunda da silinmez, silinmesin de zaten.

ASY'de eze eze döve biçe kanırta kanırta yenip şampiyon olalım. Bir kez daha bunların maçında kupa kaldıralım.
O Türkiye Kupası idi, onun statüsü farklı, ertesi sezon Türkiye Kupası'na katılmama cezası aldı. Süper Kupa ile Lig talimatı aynı, kartlar da cezalar da lige yansıyor.

Arkadaşlar özetle TFF'nin Süper Kupa, Türkiye Kupası ve Normal Müsabaka talimatı olmak üzere 3 adet talimatnamesi var.
1.Maç Süper Kupa olduğu için buradaki talimat maça çıkmama haline önümüzdeki sezon Türkiye Kupası'nda yer almama cezası getiriyor. Zaten bu malların ilk düşündükleri buydu, ancak ilave maddi ve idari cezalar var diye vazgeçtiler. Önümüzdeki sezon Türkiye Kupası'nda yokuz hikayesi de buydu ama yapmadılar. İlave olarak ek madde ile burada yer almayan hususlarda TFF Müsabaka talimatı geçerlidir diye 5. madde ile bağlayıcı atıf yapmışlar. Zaten sevk maddesi de Müsabaka talimatı 24-a.Yarım kalan maç üzerinden.
2.Bu TFF Müsabaka talimatı maddesine de bakacak olursak eylemin cezası belli, ceza oranına göre orantılı şekilde sadece maddi tazminat ve 3 puan silme var. İşin açıkcası ağır bir mallık yapmış bunlar ama Federasyondan ya da kurullarından bir güvence olmadan böyle bir topa girerler mi, orası da düşündürücü.
3.Türkiye Kupası talimatı, bu maçla ilgisi yok. Arkadaşlar karıştırmasın diye koydum, Türkiye Kupası'na katılmama hikayesi Süper Kupa talimatı ile alakalı yukarıda yazdığım gibi.

puan silme cezası verilmez diyen arkadaslar ne ceza verilecegini dusunuyor? sadece para cezası mı? bunun para cezasıyla gecistirilmesi mumkun degil. trabzon macındaki olaylardan ceza almadılar demeyin o farklı bir olay. orada eylem ucuncu kisiye yapıldı burada direkt federasyona yonelik bir eylem var. tolere edemezler bunu.

Süper kupa da kırmızı kart alan bir oyuncunun cezası lige yansıyor mu? Yansıyorsa 3 puan silme gerekir. Onun dışında sevk edilen madde ve yönlendiren maddeye baktığımızda 3 puan silme hukuka uygun lakin silerler mi? Hayır. Kupadan men + yayıncı kuruluşa tazminat, organizasyon masrafları dahil kallavi bir para cezası bekliyorum.

TS maçindan sonra nasil olduysa simdide olur, bir kaç hafta beklerler ve herkezin beklentisi düstükten sonra bir uyari nitelinde ceza açiklayip buda geçer. Hep ayni senaryo.

Largest mağduriyet is coming.

20 yıl önceki şampiyonluğa hala daha "şampiyonluklarımız çalındı" diye ağlayanlar, puan silme olursa bir 100 yıl da buna ağlayacaktır.

En sevdikleri şey. Yani bir fbli şampiyon olmak yerine, bu maç sebebiyle 3 puanı silinip şampiyonluğu kaybetmeyi seçebilir.

20 yıl sonra da bugün yeni doğan çocukları kandırmak için 2044 yılının trolleri ile o zamanın sosyal medyasında bu sezonu yalan yanlış çarpıtırlar.

Bazı şeyler hiç değişmez.

Zaten öyle ya da böyle şamp olamayacaklardı, şimdi bu yiyecekleri haklı cezayı bahane olarak kullanırlar artık.

Başkanları da gönül rahatlığıyla bir daha aday olur.

Üst Alt