FIBA Şampiyonlar Ligi - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIBA Şampiyonlar Ligi

Karşıyaka'nın yabancı transferlerinde nasıl bir scouting sistemi işliyorsa 17-19 dışında kötü dönem hatırlamıyorum. Bu kadar az bütçeyle bu kadar isabet bulmak normal değil.

Karşıyaka'nın yabancı transferlerinde nasıl bir scouting sistemi işliyorsa 17-19 dışında kötü dönem hatırlamıyorum. Bu kadar az bütçeyle bu kadar isabet bulmak normal değil.

Gary Neal, Hosley, Sean Marshall döneminde NCAA’i ve bize göre çok küçük ligleri takip eden 2-3 genci vardı Karşıyaka’nın. (Bulgaristan, Almanya(o zaman için konuşuyorum), Belçika vs) Hala devam ediyor mu o sistem veya geliştirildi mi bilmiyorum açıkçası ama bu kadar az hata olduğuna göre devam ediyor gibi dediğin üzere.

Fakat pek kişi bilmez de Selim Çınar Avrupa çapında bir genel menajer gerçekten. Kulüpte her şey ile ilgileniyor. Bazı oyuncuları ikna etmek için bizzat görüşüyor, kulübün basketbol geleneğini, hedeflerini, taraftarı, salondaki atmosferi anlatıyor; oyunculara nasıl değer kattıklarını anlatıyor. Misal Mbaye Karşıyaka’ya imza attığı sene Eylül ayında Fransa milli takıma seçildi. Böyle bir adamı ikna etmek kolay değil çünkü Karşıyaka minimum paraya oyuncu oynatan bir takım. En kötü gider Asvel’de falan oynardı bu adam ama bir şekilde ikna ediliyor.

Gelen adamların da çok daha büyük takımlara, Euroleague’e hatta NBA’e gitmesi oyuncuları etkiliyor sanırım.

Son 3lük girmedi güzel oldu.

Morgan’ın 2 faulde kalması güzel oldu. Mahir sağolsun iyi toparladı. Hoca anlar artık Semih öküzünün basketbolcu olmadığını.

Biraz heyecan var, bazı pozisyonlarda oyuncular fazla zorladı ama Sek atmay başlarsa çözeceğiz gibi.

Üst Alt