FIBA Şampiyonlar Ligi - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIBA Şampiyonlar Ligi

niye yangından mal kaçırır gibi yapıyolar bunları 8 ay boyunca bi ton maç yap sonra 3 günde oldu bittiyle final

karşıyakaya koymalarına çok sevindim, önümüzdeki sezon bu kupayı ülkemize ilk getirecek takım olmalıyız. Ayrıca bizle oynadıkları maçlarda takıma ve Ergin hocaya yaptıklarını unutmadık.

1620584383944.png

Beyler bu organizasyon euroleaguenin bir tık altı,bizim aldığımız eurocup ında bi tık üstümü,bide uleb diye bişey vardı,önem sırası nasıl

Beyler bu organizasyon euroleaguenin bir tık altı,bizim aldığımız eurocup ında bi tık üstümü,bide uleb diye bişey vardı,önem sırası nasıl
Normalde 3. sınıf bir kupaydı geçen sezona kadar. Ancak şu an bizim aldığımız Eurocup ile aynı klasmana yükseldiler. Bu sezon daha kaliteli takımları kendi kupalarına çektiler ve ödülleri artırdılar. Burada şampiyon olan takım ile Euroleague'de şampiyon olan takımın maddi ödülü aynı (1 milyon Euro)

Seneye daha da kaliteli ekiplerin turnuvaya çekilmesi bekleniyor. Bu sayede adım adım Euroleague'ye rakip olmuş olacaklar.

Seneye iyi bir yatırım yapıp bu kupayı almak lazım hatta 2 sene üst üste almak lazım eurolig çoğunluğu türk sponsorların olduğu bir ispanyol şirket ilerde dağılma ihtimali var düşük olsa bile var ama fiba kuruluş ve her sene biraz daha gelişiyor bu turnuva ama paralar bütçeler sadece birine gidiyor sürekli basketbol unutuldu sayesinde, ilerde kesenin ağzını açarsa fiba biraz daha takımları çekebilir buraya

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

@Mete Temiz

Üstat KSK maçını izledin mi dün? Takım çok mu kötüydü, ben izleyemedim.

Takımda bu sene roller oturmadı. Mbaye Karşıyaka’da 1 numaralı adamdı. Blackmoon BJK’de, Colson kendi takımında. 1 numaralı skor opsiyonu kim olacak hala belli değil, herkes belli bir noktadan sonra düzenden uzak maç kurtarmaya kalkıyor. Sonuç olarak daha kötü Sarıcalı KSK dönemi oldu ama oyun olarak bu kadar dağınık, ne yapacağını bilmeyen Sarıcalı KSK olmadı. Sonradan bir de Roll eklendi bu kısalara. Onun da top kullanması lazım. Ufuk Sarıca orta mesafe şutu olan adam ister genelde pivot olarak, ikili oyun oynamayı da bilmesi kazım. Mitchell böyle bir adam değildi niye geldi anlamamıştım zaten, undersize da kalıyordu. Şimdi Tyus geldi onda da orta mesafe yok ama savunması daha iyi, ikili oyun oynar. Ayakları inanılmaz yavaşlamış ama.

Neyseki 3.nün de play in ile üst gruba çıkma şansı varmış yoksa sıkıntıydı.

Doların euronun uçtuğu dönemde KSK isim ve harcanan bütçe bazında tarihin en iyi kadrosunu kurdu sanırım ama bu sene CL’de erken elenme gelirse Yaşar grubu vermez bu paraları bir daha. 1-2 milyon dolar geçen sene FIBA’dan kazanılmıştı gerçi. 4-5 oyuncunun maaşını rahat karşılar.

@Mete Temiz

Üstat KSK maçını izledin mi dün? Takım çok mu kötüydü, ben izleyemedim.

Takımda bu sene roller oturmadı. Mbaye Karşıyaka’da 1 numaralı adamdı. Blackmoon BJK’de, Colson kendi takımında. 1 numaralı skor opsiyonu kim olacak hala belli değil, herkes belli bir noktadan sonra düzenden uzak maç kurtarmaya kalkıyor. Sonuç olarak daha kötü Sarıcalı KSK dönemi oldu ama oyun olarak bu kadar dağınık, ne yapacağını bilmeyen Sarıcalı KSK olmadı. Sonradan bir de Roll eklendi bu kısalara. Onun da top kullanması lazım. Ufuk Sarıca orta mesafe şutu olan adam ister genelde pivot olarak, ikili oyun oynamayı da bilmesi kazım. Mitchell böyle bir adam değildi niye geldi anlamamıştım zaten, undersize da kalıyordu. Şimdi Tyus geldi onda da orta mesafe yok ama savunması daha iyi, ikili oyun oynar. Ayakları inanılmaz yavaşlamış ama.

Neyseki 3.nün de play in ile üst gruba çıkma şansı varmış yoksa sıkıntıydı.

Doların euronun uçtuğu dönemde KSK isim ve harcanan bütçe bazında tarihin en iyi kadrosunu kurdu sanırım ama bu sene CL’de erken elenme gelirse Yaşar grubu vermez bu paraları bir daha. 1-2 milyon dolar geçen sene FIBA’dan kazanılmıştı gerçi. 4-5 oyuncunun maaşını rahat karşılar.

Yok izlemedim. Karşıyaka transferde zar atar genelde de tutardı bu sene dediğin gibi daha garanti oyunculara gittiler belki kadro upgradesi rollerin daha tam oturmamasına sebep oldu yine de oyuncular iyi ya bir yerden toplarlar bence.

Karşıyaka dün Tenerife’yi yendi, seri 1-1’e geldi. Tyus neredeyse 40 dk oynadı. Tony Taylor seke seke oynadı. Roll sakat zaten yoktu.

3. Maç İspanya’da. İşi çok zor ama bakalım. Blackmoon, Colson acayip hırslı oynadılar. Blackmoon geldiğinden beri ilk defa böyleydi. Roll’un gelmesi onu biraz bozmuştu psikolojik olarak. Roll’un kalitesine laf yok ama kısada ziyade uzun lazımdı aslında, 6. Yabancı uzun olmalıydı, o yüzden Mitchell kalabilirdi. Colson da geçen senenin MVP’si, bu aşamada elenmek istemediğini gösterdi. Koç son 5 dk atıldı %100 haklıydı ama, çok kritik bir anda inanılmaz bir faul çalındı. Hakemler de inanılmaz Tenerife tarafında seride. Zaten Euroleague, Eurocup onların elindeydi, BCL’yi de ele geçirmişler. Ufuk Sarıca’ya geçen sene 8li finalden 2 maç ceza verilmiş. Cezayı geçen sene tebliğ etmemişler. Bu sene grup maçları başladı. Hapoel maçında koç kenardaydı, Polonya takımına karşı 2. Maç kenardaydı. 3 ve 4. Maç İspanyol Manresa’ya karşıydı. 3. Maç öncesinde 2 maçı tebliğ ettiler. Böyle saçmalık olur mu?

Daçka da son 2 sezonun şampiyonunu yendi 1-1 yaptı. Onların şansı bir tık daha yüksek kendi ve rakibin formlarından dolayı. İlk maçı da almak üzerelerdi İspanya’da.

Final four oynanıyor şu an hakikaten kupayı alamamak almaktan daha büyük başarı. Ludwisburg maçı 7 asistle tamamladı Justin Simon'u çıkar 8 sayıyı gören oyuncusu yok. Bir Tenerife var ki o da finale çıktı zaten kadrosu diğerlerinden bir tık üstte Shermadini, Huertas vs. onun dışında elenmek kabul edilemez.

Üst Alt