FIFA 11 (PS3/Xbox 360/PC) - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: FIFA 11 (PS3/Xbox 360/PC)

Ben adamın benzerliğine bakarım. Hadi bakalım. Ben baktığım adamın kim olduğunu anlamak istiyorum. Türkiye ligi'ne gelince zaten Master lig'i yaparken ilk başta karışık oluyor. Zaten yapamazsın Türkiye ligi'ni.

Ayrıca; Konami şirketinin Alman Bundesliga liginin lisans haklarını alamaması üzerine bu kısım boş bırakılmıştır. Yama yapımcıları tarafından bu kısım, oyuna Bundesliga veya başka bir ligi dahil etmek için kullanılmaktadır. Bu özellik oyunun PS2 sürümlerinde bulunmamaktadır.

Vikipedi

Bana göre Pes, " EZİYO "

FİFA da Karışık Gelme Durumu Olmuyo İşte ;)

FIFA'yı buradaki 3-5 adamın lafı kötü yapmaz. Şu anda en iyi futbol oyunu FIFA World Cup 2010. Ondan daha iyisi de, FIFA 2011 adıyla bu Eylül'de geliyor. ;)

grafikte fifa ama oynanabilirlikte hertürlü pes benim için grafik çok önemli değil oynanabilirlik daha önemli zaten

Beyler beğenmeyenlere şöyle yaptın mı böyle yaptın mı niye beğenmedin felan demeyin.

Oynayış olarak şöyle 2 oyuna da baktığında (konsollar için) FIFA zaten objektif bir bakış açısıyla daha gerçekçidir, bunu KONAMI'de kabul etti zaten. Ama subjektif bakış açısıyla PES daha iyi gelebilir, çünkü her insan gerçekçi olanı sevmek zorunda değil. Mesela şöyle de örneklendirebiliriz. Simulasyon yarış oyunları var gerçeğe yakın, bir de arcade yarış oyunları var sürüşü daha basit.

X kişi daha gerçekçi yarış oyununu sever, Y kişi daha arcade olanı tercih eder. Şimdi Y kişi oyunu sevmedi diye oyuna gerçekçi değil diyemez kimse, o oyun objektif olarak hala gerçekçidir, fakat subjektif olarak tercih kişiye bırakılır.

FIFA'da da durum böyle. Objektif olarak en gerçekçi oynayış FIFA'da vardır. Birisinin sevip sevmemesi oyunun gerçekçiliğini azaltmaz ki artık gerçekçilik olarak aşacak iyice oyun FIFA 11'de. Çünkü özellikler onu gösteriyor. Mesela Ferdinand'ın ayrı, Terry'nin ayrı topa vuruş, topu oyuna sokuş animasyonları felan olacak.

Ve en önemlisi bundan sonra oyuncunun pas özelliği daha belirgin hale gelecek. Mesela PES'te olsun, FIFA'da olsun sen Xavi ile de aynı pası aynı yere aynı güzellikte atıyodun, diğer oyuncularla da atıyordun. Ben kalecilerle 50 metre ayağa pas yaptığımı bilirim. Veya her oyuncunun top kontrolü aynıydı. Pas şekilleri felan aynıydı.

Sonrasında her takımla Barcelona gibi pas yapabiliyordun, ama gerçek hayatta böyle birşeyin mümkün olması yıllarca aynı takımın beraber aynı sistemde oynamasıyla olur, o da oyuncuların pas teknikleri iyiyse olur. Ama oyunda böyle değildi. Fakat artık olacak. Her oyuncu tek pas yapamayacak. Tek pasları sadece pas teknikleri iyi olan adamlar atacak. Top kontrolunu en iyi teknik oyuncular yapacak. Her takımda Barca gibi pas yapamayacaksın, sadece pas tekniği iyi oyuncuların varsa hızlı, tek pas yapacaksın.

Yani eskiden oyunu istediğimiz zaman gerçekçi oynuyorduk, hani daha yavaş paslaşmalar, oyunun yönünü değiştirmeler, ters uzun paslar atmalar felan. Ama artık öyle oyun yapacaklar ki istemesekte istesekte oyun gerçekçi olacak. Öyle ya da böyle artık gerçekçi oynamak zorunda kalacağız.

:)

Niye değişsin ki Onur ? En iyi fizik motoru FIFA World Cup 2010'da bana göre. İnanılmaz gerçekçi herşey.

Fizik motoru dediğim olay biliyorsundur sadece insanların yüzündeki benzerlik değil.O topun ya da oyuncuların hareketi vs de içerir.

Ve top olayı ,ortalar,topun yükselişi inişi tam anlamıyla berbat :eek:

Ve bu yüzden gerçekçi olamuyor Fifa ve bi oyunun menüsü,takımları felan önemli ama bu yönü zayıf kalınca oyunda zayıf:eek:

Topicin başlarında uçan oyuncu resimleri vardı en basitinden :eek:

Fizik motoru dediğim olay biliyorsundur sadece insanların yüzündeki benzerlik değil.O topun ya da oyuncuların hareketi vs de içerir.

Ve bu yüzden gerçekçi olamuyor Fifa ve bi oyunun menüsü,takımları felan önemli ama bu yönü zayıf kalınca oyunda zayıf:eek:

1 - Yüzündeki benzerliğin zaten fizik motoruyla alakası yok. Dediğin gibi oyuncuların hareketiyle alakalı ve FIFA bu konuda PES'ten farkla önde. PES'te robotlar ve kamyonlarla maç yapıyorsun çünkü. FIFA'daki futbolcular gerçeğe çok yakın.

2 - Topun fiziği her seride daha iyi oluyor. FIFA 10 ve WC10'da da oldukça iyi.

3 - FIFA gerçekçi değil diyorsan, sen gerçek değilsin.

4 - Uçan oyuncu dediğin, oyunda göreceğin şey değil. Oyun içi resmi oldukları bile şüpheli.

grafikte fifa ama oynanabilirlikte hertürlü pes benim için grafik çok önemli değil oynanabilirlik daha önemli zaten

Kusura bakma ama hiçbir şey bilmiyorsun. FIFA'nın grafikleri, oynanabilirliğine kıyasla çok kötüdür. FIFA 2-3 yıldır fizik motorunu iyileştiriyor. Şu anda bu işin pîrlerine sorarsan, onlar da aynısını söyleyecektir. Zaten bu sebeple FIFA sadece en iyi futbol oyunu değil, en iyi oyunlardan birisi durumunda.

Ben mesela Fifa World Cup 2010'dan cok zevk aliyorum oynarken. Müthis yapmislar. Oyuncularin yüzleri hepsi olmasa bile oyuncularin yürüsleri orjinale cok benziyor. Mesela Arda oyunda bile hantal :D yada Tuncay uzun bacakli ve kivrak, leylek gibi. :D

Onur fizik motoru dediğin şey zaten ben de onu kastettim. Topun hareketini kastettim özellikle. FIFA World Cup 2010'da muhteşem. Ve bunu eski PES hayranı olarak, World Cup 2010'da da 50-60'ı geçik maç yapmış biri olarak söylüyorum. FIFA 10'da desen anlarım ama World Cup 2010'da diyemezsin çünkü öyle değil yani senlik benlik durum yok. PES'ten iyi dememin sebebi de PES'te en kötü adamla da en iyi adamla da top zımba gibi gidiyor hep. Füze gibi. Ama World Cup'ta yerden, havadan, aşırtma, falsolu çok gerçekçi bir şekilde vurabiliyorsun. Ve daha iyi dememin asıl sebebi gerçekteki gibi iyi şut atan oyuncuyla, tam pozisyonunda böyle goller atabilmen. Yani gerçekte 5 kişi arasından doksana zımbalayan oyuncu azdır, gerilmeden vuran felan. Belki yoktur bile. FIFA'da da bu durumda atamazsın. Ama şut pozisyonunu buldum mu iyi de vurursan bir de iyi oyuncuyla vurmuşsan çok güzel goller atabilirsin.

Üst Alt