FIFA Kürt futbol takımını resmi olarak tanıdı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA Kürt futbol takımını resmi olarak tanıdı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: FIFA Kürt futbol takımını resmi olarak tanıdı

yaw işgalcilikle ne alakası var kıbrıs zaten osmanlı'dan kalma bize miras bir Türk toprağı osmanlı orayı koruyamacak durumda olduğu için idaresini ingiltere'ye bırakmıştı bir süreliğine ingiltere'de bölgeden çekilince mirascı olarak Türkiye Cumhuriyetine kalması gerekiyordu oranın ve büyük bir Türk nüfusu var kıbrısta zaten bunun neresinde işgalcilik?..

Konu kürt oldu mu özgürlük savaşçısı , Türk oldu mu işgalci barbar oluyor , mesela biz ata topraklarında Doğu Türkistanda teröristiz , güney azerbaycanda teröristiz ,karabağda haksız hak talep ediyoruz , e tabi Kıbrısta da işgalciyiz . Ama kuzey ıraktan Türkmenler ve arapların sürülmesi ile kurulan bir krdistan abd'nin değil kürtlerin üstün başarısı tabi ki ve fifa tarafından tanınmasını da sevinçle karşılamayan faşisttir .

Kıbrıs 1571 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethedilmiştir. 1878 yılında Osmanlı'dan 'Ruslara karşı yardım' vaadiyle yıllık yaklaşık 92.000 altın karşılığında Birleşik Krallık tarafından ada kiralanmıştır. Daha sonra 1914 yılında Birleşik Krallık tarafından ilhak edilmiştir.

Bilgi bu.

Öncelikle diğer arkadaşların keyfi yerinde. Bir tek sizin kaçtı, özür dilerim :) İsteyerek olmadı tabi ki, düşüncelerimi söylediğim için keyfiniz kaçtı. Hakaret içermedikten sonra problem olmayacağını düşünüyorum.

Ben Kıbrıs halkının Türklere bakış açısını yansıttım. Tabi ki senin gibi düşünen insanlar da var ama sonuç olarak işgalci olduğumuzu düşünenler de az değil.

Denktaş'ın mücadelesine her zaman saygı duymuşumdur fakat kapılar açıldığında Rum tarafından gelen rumların ''Bu ev bizim evimizdi izin verirseniz gezebilir miyiz'' dediğini ve o evleri ağlayarak gezdiklerini de biliyorum. Aynı şekilde Türkler'de rum tarafında aynı şeyleri yaşadılar.

Sonuç olarak buraya gelip işgal eden bizleriz, Türkleriz. Sence işgalci olmuyor muyuz?

Ben seni anlıyorum. Sen de beni anlamaya çalış.

Rıza,

oradaki insanların çoğu İngiliz hayranı değil mi ? Ancak İngilizler de işgalcidir. Bu da diğer bir gerçek.

Ulan bir de lafa gelince futbol ile siyaseti birbirine karışmasın der FIFA ülkelere. Daha uluslararası arenada devlet diye tanınmamış bir yeri milli takım olarak tanıma futbolun siyasete karışması değil de nedir ha ? Kürtlerin ayrılıp bağımsız bir devlet kurmasını isterim de hele bir dur sen FIFA önce uluslararası arenada devlet olarak tanınsınlar da sen sonra tanı milli takım olarak.

1878-1923 dönemi [değiştir]

93 Harbi'nde Rusya İmparatorluğu karşısında yenilen Osmanlı, Ruslara karşı fazla ödün vermemek amacıyla[38], Birleşik Krallık'ın isteği üzerine ada 92.799 sterline kiralanmıştır.[39] Osmanlı mülkiyeti devam ediyor sayılmakla birlikte, yönetim tamamen Birleşik Krallık'a geçti.[40] Birleşik Krallık adayı "Komiser" diye tabir ettiği yüksek rütbeli yöneticilerle idare etmiştir. 1914'te başayan I. Dünya Savaşı'nda Osmanlı'nın Birleşik Krallık karşısındaki Almanya'nın yanında savaşa girmesi üzerine Birleşik Krallık adayı ilhak edip adaya vali tayin etti. 1923'te imzalanan Lozan Barış Antlaşması’nın 21. Maddesi gereğince, Birleşik Krallığa ilhakı tanındı.[41] 1925 yılında 'Kıbrıs Kraliyet Sömürgesi' Cyprus Crown Colony olarak ilan edildi ve adaya ilk Türkiye Cumhuriyeti konsolosu atandı.[42]

italya değil ingiltere yani birleşik krallığa bırakılmış 1950'lerde de çekildi ingilizler sanırım sonra kıbrıs sorunu başladı o tarihlerde yanlış bilgi vermeyin insanlara işkembeden sallamayın :asd:

Kimsenin ön yargidan konustugu yok. Ama karsimdaki kisi kürtlere karsi olumsuz kelimeler sarfediyorsa, acaba bu kiside sig görüslü, olaya at gözlügüyle bakip kürtlere nefretini kusan onca kisiden biri mi diye düsünmüyor degilim.

Senin kürt dönerci ile aranizda gecen hadiseye gelince;

O adam buyuk ihtimalle Kurtce'nin yasak oldugu dönemlerde, Kurtler ana dilini konusunca terorist muamelesi gorup hapis yattiklari donemde ana vatanindan göç etmek zorunda kalmis biridir. Turkiye'de okula gidince her sabah "Türküm, dogruyum, çaliskanim" diyerek kendisini zorla Türk yapmaya çalisilmasi, vs vs.

Biraz empati yapmani istiyorum. O adamin neden Türkce konusmak istemedigini anlamak pek zor degil.

bu verdigim örnek 10 larca olan olaylardan sadece birtanesidir bu olay oldugunda daha 17 yasimdaydim hicde aklimdan cikmamistir .

Rıza,

oradaki insanların çoğu İngiliz hayranı değil mi ? Ancak İngilizler de işgalcidir. Bu da diğer bir gerçek.

İşgalci olduğumuz için bizi istemiyorlar demiyorum. Tamamen duygusal !!! oldukları için istemiyorlar diyorum.

Tamamen duygusal düşünenleri anlamakta zorlanıyorum ama bazıları da benlik arayışı içindeler onları anlayabiliyorum.

Sonuçta diğer devletler tarafından tanınmayan korsan devlet diye nitelendirilen bir devletin vatandaşları. Zor bir durum

Bu arada ben kürt falan değilim. Bildiğin has İzmir'li Türk'üm. Bilginize

K.K.T.C'de bizi bölücü ve işgalci görüyorlar hiç boşuna K.K.T.C felan demeyin...

Gözlerinde bölücüyüz...

beyler pembe gözlükleri çıkarın

kürtlerin devlet kurması nasıl bizi ilgilendirmez

o devlet kurulursa temel amaçlarından biri doğu anadolu bölgesini almak için savaşmak olacaktır

dayım tankçı orda 2 yıl görev yaptı. istemediklerini biliyorum. türk askerlerini istemiyolarmış sizin yüzünüzden ab bizi almıyo demişler hatta. bana da dayım dedi hiç gitmedim kıbrıs'a da valla :asd:

K.K.T.C'de bizi bölücü ve işgalci görüyorlar hiç boşuna K.K.T.C felan demeyin...

Gözlerinde bölücüyüz...

Hepsinin demeyelim de, böyle düşünen insan sayısı da az değil.

Bu arada kendini tamamen Türkiye Türk'ü gibi hisseden, senin dediğin gibi düşünenleri sevmeyen insanlar da var. :)

İşgalci olduğumuz için bizi istemiyorlar demiyorum. Tamamen duygusal !!! oldukları için istemiyorlar diyorum.

Tamamen duygusal düşünenleri anlamakta zorlanıyorum ama bazıları da benlik arayışı içindeler onları anlayabiliyorum.

Sonuçta diğer devletler tarafından tanınmayan korsan devlet diye nitelendirilen bir devletin vatandaşları. Zor bir durum

Bu arada ben kürt falan değilim. Bildiğin has İzmir'li Türk'üm. Bilginize

Yok bir ithamda bulunmadım:)

Ben Türkiye Cumhuriyeti Devletini tanımayan ve doğudaki topraklarımıza gözünü dikmiş kürtlerden nefret ederim bunu açık açık söylüyorum. Aynı tutumum böyle düşüncesi olan çerkez-laz vs.. içinde değişmez. Adı-tipi önemli değil. Ancak bu iş Kuzey Irak diye geçiştirilen bir durum değil. Kürdistan olayı bizim topraklarımızı da içermektedir. Hani bilgi amaçlıdır.

Ayrıca Irak'taki Özerk yönetime karışma hakkımız olduğunu düşünmüyorum...

Sonuçta Irak'ta söz sahibi Kürtler...

Hem hani Futbol Dostluk ve Kardeşlikti...:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt